Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: The 79 Annual Academy Awards Nominationsнови [re: W1]  
Авторmerciful (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 00:34



Тия продажници от така наречената "Академия" подцениха два от най-добрите филма на тази година - The fountain и The prestige. Това са филмите, заради които киното се нарича изкуство. Отново се фаворизират тъпи излияния за американския те ... ъ-ъ ..героизъм, както и пенсионерските напъни на Скорсезе, който през последните години твори само полуфабрикати. Що касае Оскара за мъжка роля - Хю Джакман напълно го заслужава за превъплащенията си в The fountain.





Тема Re: The 79 Annual Academy Awards Nominationsнови [re: Diavolo]  
Автор PhilipMarlowe (член)
Публикувано26.01.07 11:48



това може да се нарече "синдромът на Скорсезе"-
да не дадеш заслужен Оскар на някой творец когато заслужава и да го потупаш по рамото когато вече няма нищо общо с изкуството което е правил... като Чаплин и Оскар-а за цялостно творчество седемдесе и някоя си година... пълен смех и излагация...

та, Скорсезе не е получил Оскар за "Последното изкушение на Христос", "Разярения бик" или "Шофьор на такси", а го спрягат за тази импотентна творбица, прекопирана от друг филм, на всичкото отгоре, със свой финал и вметки, възможно най неподходящи и меко казано смешни...



Тема Re: The 79 Annual Academy Awards Nominationsнови [re: чepитa]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (mastermind)
Публикувано27.01.07 17:25



Така и не гледах Children Of Men. Като чета рекламите ми се струва, че е позната мелодрама с апокалиптични картини, която нежно свири по тънката струна на зрителя и го кара да се дави от сълзи, пуканки и кола.
Notes on a Scandal нямам търпение да го гледам дори и само заради срещата на двете кралици от 98 г, откогато имената на Денч и Бланшет все по-често се промъкват из всевъзможни награди и номинации (лично аз нямам нищо против). това, което ме зарадва около The Black Dahlia е, че конската мутра на кака Хилъри я няма, самодоволно усмихваща се от списъка с номинираните - явно Суонг получава оскари само за роли, в които играе отявлена мъжкарана с трагична съдба. плаче ми се, я по-добре да повърна.
Дриймгърлс ще спечелят за песен, но пък къде им е номинацията за музика? всъщност ако не спечели за песен ще бъдет голям ташак.

За мен фаворит е Babel. Миналата година така тайно се надявах Сблъсъци да победи Гей планината. тази година ще се надявам на Вавилон. може би академията ще вземе едно "политически правилно" решение като даде оскар поне на японката, изиграла ролята на бедното, глухонямо същество.
Радвам се и за очарователния, слънчев филм и номинацията на Абигейл Бреслин.
За главна женска роля - Хелън Мирън. Най-после някой се сети да даде свястна роля на тази актриса, която беше забутана в смехотворни кино-ленти или тв-филми със съмнителни качества. The Queen се оказа един изключително приятен филм, с интересна гледна точка (при липса на възможност за интересни обрати) в сценария, а като гледаш Мирън в ролята на Елизабет ти окапват зъбите от възхита.
Виждам, че анимационният героя уил смит, секссимволът пенелопе круз и противоречиво възприетата Мари Антоанет също са намерили място в листата с номинираните.

И накрая - преди две години беше нощта на неграта, следващия месец да се готвят мексиканците. изобщо реабилитиране на нациите като в реклама на бенетон.

Това е фарс!


Тема Re: Обявиха номинациите за предстоящите Оскаринови [re: PhilipMarlowe]  
АвторДeби Tpил (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 18:57



Че филма е боза е ясно от факта, че са го правили американци, но същия този факт прави малко неясен момента с "патриотична".



Тема Das Leben der Anderen без шансове в САЩнови [re: W1]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 15:00



Филмът е ВЪРХОвит..почувствах се пак вкъщи и ми стана едно такова любимо тачено и милейно (въздишка). Особено в сцената с отварянето на писмата подскочих 60 см на седалката, та трябваше да ме спират и почти свестяват.
Не си ли живял в блатото, няма как да го усетиш.
И наивната интелигенция
и соцреалистичния дизайн (внимавайте как крановете в банята се сменят след 89) и ченгетата (два разпита след 1995 в досието, преди да навърша 21).
Оскарите няма да го разберат (въздишка)



Тема Dreamgirlsнови [re: чepитa]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 15:05



Трябва истински да харесваш негърска музика, щото те чакат три часа


Декорът - стаа
Бионс - сладуранка
Драма - няма
ми
аре
от мен да мине



Тема Re: The 79 Annual Academy Awards Nominationsнови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор чepитa (мурафет кибик)
Публикувано30.01.07 06:33



Notes on a Scandal го гледах вчера и мога да кажа, че си заслужава напълно до една номинациите.

моите фаворити тая година са два и се колебая на кой филм да заложа - The Departed or Babel. миналата година когато познавахме кой ще грабне Оскарите, единствено аз заложих на Crash, просто защото останалите филми в категорията не бяха толкова подходящи за Оскар, освен това повечето членове на Академията са от Лос Анджелис, където се разиграваше расистката драма. тая година, обаче не съм сигурна, че ще гласуват със същата съпричастност към Babel, въпреки че тематиката на филма е много близка до тази на Crash. съществената разлика е че драмата се случва all over the world и малкото реплики на анлийски са предимно от Брад и Кейт, а останалото се чете, нещо което американците не харесват. затова си мисля, че The Departed ще има по-голям шанс.

Редактирано от чepитa на 30.01.07 07:10.



Тема Re: Dreamgirlsнови [re: 4eHe]  
Автор чepитa (мурафет кибик)
Публикувано30.01.07 06:37



дъщеря ми иска да го гледаме заедно. ще се подготвя за 3 часово забавление, пък каквото сабя покаже.

п.п. най-малкото ще се порадвам на стройната фигура на Биансе, която специално за филма отслабнала с няколко кила, които вече отдавана е възвърнала, тюх.



Редактирано от чepитa на 30.01.07 07:06.



Тема Re: Das Leben der Anderen без шансове в САЩнови [re: 4eHe]  
АвторДeбили нa вcekи kилмeтъp (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 08:00



Комунягите ги решават оскарите, мани ти. Берия дава наградите посмъртно след задължителната очна ставка с претендите.
Не можеш избяга от блатото, то си ти.
:red shrek:



Тема Re: Das Leben der Anderen без шансове в САЩнови [re: Дeбили нa вcekи kилм]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 21:21



Аз пък чух, че само малки момиченца по улиците обирал
След това не ги намирали въобще, но знае ли човек
Може да се пак хамерикански слухове
Ти от кога взе и от кино да отбираш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.