Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Опазил ме БОГнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано03.08.13 14:32



Значи хем си суеверен и разпространяваш суеверия, хем те е страх от врачки.



Отиди някой път и ако устискаш да не се изсмееш, докато ти редят небивалици, за да изгледаш представлението докрай, може и да се излекуваш от суеверието си.



Тема Re: Опазил ме БОГнови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано03.08.13 15:36



Провокирах,с проклятието на фараоните,тъй че не съм суеверен.....скъпа Алис.



Тема Re: Библейски произход на Египет.нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано04.08.13 12:48



Защо , ти да не би са се причисляваш към мъдреците ?



Тема Re: началото на Потопанови [re: аби]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано04.08.13 13:09



Нали казах - интересува ме техническата й страна .
Тъй и тъй темата е за потопа - редно е да споменем Ноевия ковчег и да видим що за гемия ще да е бил . Със сигурност знаеш размерите на "ковчега" , но едва ли знаеш водоизместването му (упоменавам , че няма нищо общо с бруто-регистър тонажа) . Оттам нататък не си ли се замисляла колко животни и продоволствия за 40-дневно плаване е могъл да побере ковчега ? Как се е запазвало месото за хищниците и сеното за тревопасните , без да плесенясат от влагата ? И как дядо Ной е решил проблема с вентилацията и изхвърлянето на отпадъците от оборите , действайки при непрекъснато бурно време ? Опитай се да отговориш без да вмъкваш "божествената намеса" .



Тема Re: началото на Потопанови [re: hadjiyata]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано04.08.13 21:03



Исус ходи по водата
Петър също
Червено море се разтваря,Йордан също
Исус изцелява без лекарства,учениците също
Йона е в стомаха на морското чудовище
Лазър се разлага,но е съживен
Исус умира и възкръсва,Бог се въплатява................и тн
ЗАМИСЛИЛ ЛИ СИ СЕ?



Тема Re: началото на Потопанови [re: hadjiyata]  
Автор аби (di garda)
Публикувано04.08.13 21:38



Не е било необходимо да се замислям. Легендата за Потопа е много по-древна от библейската. Реално нямаме точни сведения за първоизточника и.
Това което общо в легендите е, че един избран човек е бил предупреден (свисше) построява нещо като плавателен съд и спасява семейството си и някои животни. Подробностите в библейската легенда са доразвити, добавени и не би следвало да ги приемаме буквално.
Технически за нас е важно дали споменът за такова събитие е реалност.
Теологично дали наистина има избраник предупреден за такова събитие.
Технически търсим сведения.
Теологично - естествено, че е вярно.



За мен потопът за сега е изчерпана и изнасилена тема. Имам си едно обяснение за него и за сега то е най-логичното от възможните. До доказване на противното.

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: началото на Потопанови [re: аби]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано04.08.13 21:50



1 Солунци 5:21 Всичко изпитвайте, дръжте доброто.





Тема Re: началото на Потопанови [re: аби]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано05.08.13 12:12



А не можеше ли просто да отговориш с "не знам и не ме интересува" ?

Още повече , че темата за потопа са популяризива през последните 15-ина години .
М/у другото избраният не е само един . Индианците , шумерите , дори и древните елини си имат потоп и избавили се от потопа , което поставя под съмнение уникалността на еврейския вариант .



Тема Re: началото на Потопанови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано05.08.13 12:19



Аха , този път изглежда си препил с "цар"-кировите игнатиевски метили , щом дори и не вдяваш за какво иде реч , и се изказваш мнооооого встрани от темата . Ммммдааааа , време ти е за поредния сеанс при околийската врачка .



Тема Re: началото на Потопанови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано05.08.13 12:20



???????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.