Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: И бъдете българи, а не следовници нанови [re: _maycal]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано30.11.11 09:57



Сега българи проповядват в Америка,и янките са благословени.
А да отпишем ли дарбите на Светия Дух,това питам?

И не са ангелски езици!



Тема Ами, Лисонови [re: Aлиca.]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 10:50



Демонско не е, но и ангелско не е. Това най-вероятно си е напълно обяснимо явление, типично за чувствителни хора в определен културен контекст. Дето се вика, светци виждат само католиците и православните, саттори получават само будистите, а на "езици" приказват само евангелистите. Това са нормални неща. Тоест, може би леееко ненормални, но не чак страшни.

Чисто естетически, за мен е неприемливо молитвата и службата да се накъсват от някакви бърборизми и просто не се моля с хора, които шумят и ломотят. Но - свят широк, хора всякакви. Предполагам, че на трезвите датски лутерани и моето кланяне и кръстене им изглежда малоумно.

Коля и беся



Тема Людмиле,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 10:51



какви езици са?

Коля и беся



Тема Re: Людмиле,нови [re: Mъглишeв]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано30.11.11 11:03



7. А на всеки се дава проявяването на Духа за обща полза.
8. Защото на един се дава чрез Духа да говори с мъдрост, а на друг - да говори със знание чрез същия Дух,
9. на друг - вяра чрез същия Дух, а пък на друг - изцелителни дарби чрез единия Дух;
10. на друг - да върши велики дела, а на друг - да пророкува; на друг - да разпознава духовете; на друг - да говори разни езици; а пък на друг - да тълкува езици.
11. А всичко това се върши от един и същи Дух, Който разделя на всеки поотделно, както иска.


Щом се тълкуват,значи не са френски,руски,испански...........
а някакви,които не разбираме,но ако имаш дарбата тълкуване,можеш да тълкуваш.Не е казано превеждай,а тълкувай.Павел е говорел не един такъв език,нима апостола е "с психо отклонения"
Та Бог Го е използвал мощно,както за благовестие,така и за словото/посланията в новия завет/
Павел какъв е и езиците му от кого са?




Тема Re: Людмиле,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.11.11 11:16



Павел какъв е и езиците му от кого са?

Май ще е много полезно да изобретят една машина на времето, и всеки, който току пробутва Павел в опити да го имитира, да бъде пращан директно при него на обучение и за разяснения. Вместо да гадаем тук, както ни изнася.





Тема Re: Людмиле,нови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано30.11.11 11:21



Това е риторичен въпрос.
Павел е от Бог и езиците,които е говорел са дар от Бог!
Иначе половината нов завет,трябва да го зачеркнем?



Тема Людмиле,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 11:21



Чакай, попитах нещо просто. Какви са тези езици? Ако знаеш - кажи ми.

Имам предвид следното. Вярвам, че апостолите и техните съвременници са имали дара да говорят на много тогавашни човешки езици, без да са ги учили, за да могат да благовестяват на езическите народи. Старогръцки, сирийски, латински и прочие.
Смятам, че това, което днес се "говори" в евангелистките общности, изобщо не са езици, нито старинни, нито съвременни, нито пък ангелски. Това мое мнение вече го знаеш.

Сега ти ми казваш, че според самите евангелисти изобщо не става дума за ангелски езици. Добре, приемам това. А според вас, според евангелистите - за какви езици става въпрос? Ти казваш и че не са просто обикновени чужди езици.

Та, моля, бъди така добър просто да ми разясниш в какво вярват твоите хора по отношение на така наречените езици. Какви са те, ако не са нито ангелски, нито човешки?

Коля и беся



Тема Людмиле,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 11:22



Добре, но кои и какви са тези езици?

Коля и беся



Тема Re: Ами, Лисонови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.11.11 11:34



Значи, ако нямам задръжки и знам, че се поощрява като много богоугодно, по време на служба така мога да викна, та запея с цяло гърло, едновременно с хора, че скоропостижно да изгоня половин църква хора. Като си знам пеенето.


После има да ме снимат и разнасят като обсебена, че и отгоре. Аз пък, ще извадя цитати от Писанието, с които убедително да твърдя, че пеенето ми, макар и фалшиво, е най-по-харизматично, като не разбират от дарби, да си траят там, щото нямат Дух свети... и така.



Тема Re: Людмиле,нови [re: Mъглишeв]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано30.11.11 11:35



27. Ако някой говори на непознат език, нека говорят по двама или най-много по трима, и то по ред; а един да тълкува.
28. Но ако няма тълкувател, такъв нека да мълчи в църква и нека говори на себе си и на Бога.

2. Защото който говори на непознат език, той не говори на човеци, а на Бога, защото никой не го разбира, понеже с духа си говори тайни.

Това е вид общение с Бог,което е видно от словото
........с духа си говори тайни и не говори на хора а на Бог
и после е обяснено,че трябва да има някой с дарба тълкуване,а не преводач,но никъде не пише че са ангелски езици и щом се тълкуват,значи са непознати...
Православните четат ли библията?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.