Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Людмиле,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.11.11 13:08



Ако някой тълкува и тълкуванието е вярно и се изпълни......
Ако някой пророкува и то стане...........


Познавам една жена, която твърди, че разговаря наум с ангели. Говорят и смислено, дават съвети, пророкуват даже, използват малко по-особен речник, така че, когато тя "превежда" директно чутото, използва странни понятия и думи. Но, като поискам да ми ги разясни, има информация какво значат и какво са искали да кажат. Когато и тя не разбира добре, пак пита и получава по-ясен отговор.
И тълкуват, и пророкуват, и молитви чуват, дори и диагнози поставят и напътствия за най-правилно лечение дават въпросните ангели. Чрез жената, естествено.
Е?
Врачка или харизматичка?



Тема Re: Людмиле,нови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано30.11.11 13:17



Дарбите са от Бог.
Тази жена може да прави чудеса и да е врачка,баячка,гледачка.........
Питай я за бъдещето-само Бог знае бъдещето.Питай я за 2012 и маите.



Тема Благодаря, Мъглишев!нови [re: Mъглишeв]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано30.11.11 13:29



Забележително убедително представи правилната теза!





Тема Прав си - тук губя изцяло!нови [re: Mъглишeв]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано30.11.11 13:36





"Претупване на службата от небрежност и специален (архаичен) литургичен език има в много религии. Това още не е глосолалия. Все пак църковнославянският не е "ангелски" език, а съвсем човешки. На него може да се чете и се печатат текстове.
А за т. нар. тайноизвършителни молитви би трябвало да знаеш. И те не са глосолалия."


Все пак моето предположение беше за еквивалент, т.е. не парекселанс на глосолалия, но грешката ми пак си остава такава - същностна!... Просто се поддадох на емоционална инерция и допуснах неточност и несправедливост!



Тема Какво би казаланови [re: Aлиca.]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано30.11.11 14:05



да се опиташ да помислиш от гледна точка на :"4.............унищожаваме замисли,
5. и всяко превъзнасяне, що въстава срещу познанието Божие, и пленяваме всеки разум, за да бъде покорен на Христа
"
(2 Кор.) и да видим дали ще намериш отговор на поставеният от теб въпрос:
"Абе, пречи ли му на някого глосолалията да си казва молитвите, че така са я нарочили?"

Иначе, присъстващите във форума глосолалици!? или параглосолалици!?, ако не бъркам хората, които имам предвид, са определено свестни в "гражданско" отношение, и то със сигурност много! повече от мен!



Тема Re: "Непознати" езици - добре.нови [re: Mъглишeв]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано30.11.11 14:33



"по-добре пет думи на език разбран".

А знаеш ли кои са те според някои св Отци





Тема Ами, Лисонови [re: Aлиca.]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 19:37



Хе-хе, да. Ако си православна, трябва да носиш забрадка и от време на време да се поскарваш на попа, че претупва службата. И да се кланяш доземи като се кръстиш. Ако си евангелистка, трябва да ревеш като Варлаамовата ослица. Вие, католиците, нямате ли си също някакви малоумия? Може би някакви фокуси с броеницата



Коля и беся


Тема Спокойно,нови [re: _maycal]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 19:44



аз какви грешки правя... и все Фам ме лови, щото е старо куче и на сълзи не вярва :)
Но за едно си прав - нашите попове понякога така безобразно претупват службата, че човек може да ги попита дали случайно не са почнали да бъбрят на разни "езици".

Коля и беся



Тема Нема нищо.нови [re: _maycal]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано30.11.11 20:12



На английски на такива буквоедни душички като мене им викат Grammar Nazis



Коля и беся


Тема Re: Ами, Лисонови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.11.11 20:16



А, да, броеницата. Тя е за повторения при молитва, но май не е типично католическа. Монашеските броеници и божигробските броеници по чий табиет са?
А доста католички също си покриват главите като ходят на църква, и за поскарването с попа хич не остават по-назад от православните. Хем, нашите попове като са целибатни, зорките лелки от моралната полиция направо им топят лагерите на по-младичките, ако нещо се поотпуснат в приказка с някоя мома. Абе, католически поп да не си!



Сега ме подсетиха за друго малоумие в съседната тема - реалистично направените и накипрени с истински дрехи, че и с истински коси статуи на светии и разпятия. Даже и шествия правят с тези кукли на запад. Жалко, че в България не се практикуват, та да не останем по-назад в щуротиите.

Във Варшавската национална галерия има една зала само със средновековни разпятия - от реалистични, по-реалистични. Изкривени страдалчески лица, тръни, разрези, рани, кървища, побеляла мъртвешки, почти зеленясала плът - издялани и оцветени, натуралистични и огромни. Аз изкарах там 10 минути и ме втресе от ужас. Горките хорица от средновековието, как ли са се шашкали като влязат в църква и видят насреща си Господа като истински, прясно разпънат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.