Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: lila_va]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано26.03.09 11:50



Eто нещо за лъвове и... не точно агнета:


когато гледаме лъвовете изпускаме "лъвството".както когато гледаме човека не виждаме у него "венеца" на Божието творение...
ако земния лъв е способен да прочете пророчествата за деня когато ще се храни със сено като вол,щеше да приеме тази перспектива като описание на ада,а не на рая...
ако у лъва нЕма друго освен месоядна чуствителност,то той не претежава съзнание и неговото "оцеляване" ще е без значение.при елементарно лъвско съзнание Бог може да му даде тяло напълно лъвско,без месоядна чуствителност,тяло което ще се отнася до енергията,величието и тържествуващата сила...

Откровение 5 гл.

5. Но един от старейшините ми каза: “Недей да плачеш: ето, лъвът, който е от Юдовото племе, който е Давидовият корен, победи, за да разгъне книгата и да разпечата нейните седем печата.”
6. И видях между престола и четирите живи същества, между тях и старейшините, че стоеше Агнец, като заклан, който имаше седем рога и седем очи, които са седемте Божии духа, разпратени по цялата земя.


1 Петрово 5 гл.

8. Бъдете трезвени, будни. Противникът ви, дяволът, обикаля като ревящ лъв, като търси кого да погълне.


ти сега направи разликата между двата лъва...
така и така съм в компанията на старите моми,защо да не си продължим темата.най-проницателните умове,които съм срещал,"обитават" телата на стари моми.за това аз нЕмам против да съм в такава компания.не счтам,че старостта /стара/ и девствеността /мома/ за неща дoстойни за презрение...


Бъди промяната,която искаш да видиш в света...


Тема проницателни умове...нови [re: lila_va]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано26.03.09 11:55



По НГ пък имаше друг много интересен филм за "осиновяването" в животинския свят, бях много изненадана да видя, че съвсем не става въпрос само за изолирани случайни аномалии, а начин на поведение при някои видове...



аз като говоря не си чеша езика...




Бъди промяната,която искаш да видиш в света...

Тема Re: айде поздрав -нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.03.09 12:01



и слънчев лъч срещу дълбокомъдрието...



Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор lila_va ()
Публикувано26.03.09 12:10



В кой век живееш





Тема Re: айде поздрав -нови [re: Roxy]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано26.03.09 12:43



благодаря,Roxy!...




Бъди промяната,която искаш да видиш в света...

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 26.03.09 12:43.



Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: lila_va]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано26.03.09 12:50



В кой век живееш



интересното е,че този въпрос е основополагащ принцип за старомодното мислене...
но има и доказани принципи,че един народ забравил миналото си - нЕма бъдеще...
това може да го отнесеш и към личността...


Бъди промяната,която искаш да видиш в света...

Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: blue.ice]  
Автор Дeйнa Ckъли (csi)
Публикувано26.03.09 13:00



Леле! И в коя болница си? Да не ми са наложи да влизам там!


И чакам обяснението за апендикса от религиозна гледна точка.



Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: ann]  
Автор Дeйнa Ckъли (csi)
Публикувано26.03.09 13:02



но пък това за "смъртта преди грехопадението" - не ми изглежда приемливо.


Защо?



Тема Между друготонови [re: ann]  
Автор Дeйнa Ckъли (csi)
Публикувано26.03.09 13:14



Този цитат:

Като оставим настрана изискването за буквален прочит на разказа за Сътворението в Битие, възгледът за младата Земя черпи подкрепа и от съображението, че той отстранява проблема с евентуалното съществуване на смърт преди Грехопадението. Доктрината “никаква смърт преди греха” се основава най-вече на Бит. 1:29,30, където се казва, че Бог е създал растения със семена и плодове за храна на животните, и на Рим. 5:12, където четем, че грехът е навлязъл в света чрез Адам, а смъртта – чрез греха. Креационистите, отстояващи млада възраст на Земята, разбират тези стихове в смисъл, че преди Грехопадението не е имало смърт от какъвто и да било естество или поне смърт на одушевени същества (животни). Различните възгледи за стара Земя предлагат други тълкувания на пасажите, но тук важното е, че твърдението за млада Земя отстранява изобщо този проблем.

Друго богословско основание на възгледа за 24-часови творчески дни, поддържан от привържениците на младата Земя, е съботният цикъл. Той придава смисъл на Божието повеление към човека да следва седемдневен цикъл на работа и почивка, който се размива, ако дните не са били буквално по 24 часа.

Силни страни:


Проблемът за смъртта, появяваща се преди навлизането на греха в света, изглежда решен или поне смекчен
Възгледът за млада Земя се основава на праволинейна система на тълкувание на цялото Писание. “Ако не можете да приемете разказа за Сътворението в буквален смисъл, то не можете да приемете в буквален смисъл и който и да било библейски пасаж.”
Този възглед е прост и разбираем. Библията казва нещо и ние го приемаме с вяра.

Слаби страни:

Възгледът за млада Земя влиза в противоречие с широк кръг знания от много научни области: геология, астрономия, физика, археология. Той много трудно може да се приеме сериозно от хората от научната общност, тъй като отхвърля голяма част от научните открития. Според този възглед Бог е създал Вселената така, че да изглежда стара. Критиците възразяват, че това би противоречало на Неговото естество. Бог не е измамник, а самата Истина.

Огромен брой животински видове са специално устроени с цел да убиват. Откъде са се появили те? Грехопадението става след приключване на Сътворението. Мнозина креационисти смятат, че животните са еволюирали или мутирали и така са станали хищници. Това обаче е генетически невъзможно за толкова кратък срок, а и Библията никъде не споменава такъв процес.


не означава ли, че просто се правят опити да се разтълкуват нещата така, че да паснат на научните открития? Има един потребител с много сладък подпис



Е, с библията може и да се въздържат хората, но това да си играеш с такива тълкувания не е ли същото? Или се правят опити да се открият някакви пропуски в научните теории, само защото не пасват на религиозните.



Тема Re: Дава ли библията отговори?нови [re: Дeйнa Ckъли]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано26.03.09 13:34



Леле! И в коя болница си? Да не ми са наложи да влизам там!
И чакам обяснението за апендикса от религиозна гледна точка.


изглежда,че ти нЕмаш проблем с теориите за физическия и социален свят,а с психологията...
нещо с "вътрешния ти свят" не е наред...


Бъди промяната,която искаш да видиш в света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.