Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: kakata]  
Автор milend ()
Публикувано03.10.08 10:26



Познавам добре процедурата за осиновяване. Смятам , че един 3-месечен период е напълно достатъчен хората, кото оставят децата си в домовете да проумеят искат ли да живеят с тях или не. Реално много малка част от тях имат намерение да си ги вземат обратно. И това е ясно още от момента, в който ги оставят там.
Идеята ми е тези, които оставят дете и не го потърсят в следващите 3 месеца автоматично да губят права над него, а осиновителната процедура да започва веднага. Разбира се, че детето ще живее още известно време в дома , но неговата съдба вече е ясна и няма документални пречки за осиновяването.
Ако пък човек е в доказано затруднено положение и има нужда от повече време да уреди обстоятелствата около живота си - нека му се даде това време. Ако трябва и една година. Но пак ти казвам, тези случаи са по-скоро изключения. Хората основно оставят децата не поради невъзможност, а поради нежелание.

Исус Навиев 24:15


Тема ПрочетИ го този Законопроект, деее!нови [re: milend]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 10:33



Хората, които избират да живеят според техните разбирания вече имат правата и задълженията на тези, които сключват брак!

Браво, доближаваш се вече до истината! Но, думата "хора" трябва да я замениш с "мъж и жена".

Това, обаче, е пълна глупост:

Без да са полагали подпис където и да е!

Тц! Писна ми вече из дир-а да обяснявам на такива - катотеб, неща, които са написяни черно на бяло, ясно и точно!!!



Защо се занимавам толкова разпалено с този кодекс ли се питаш???

Защото синът ми е студент, има си приятелка, не искат да сключват граждански брак, защото може да те си паснат, искат стая в общежитие, ама според съществуващото законодателство - не може!

Разбра ли нещо?

За сведение - 48 годишен съм и недей да се държиш с мен като с келеш!



Тема И имат правото да осиновяват!нови [re: Roxy]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 10:35



Това хич не е малко!



Тема Защо срокът да е 3 месеца?!нови [re: milend]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 10:40



Аз, пък, предлагам да е 3 дни.



Тема Глупости дрънкаш!нови [re: milend]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 10:44



Аз изказванията си ги чета преди да съм ги написал.

В момента църква = държава.

Не си добре с понятията. Нуждаеш се от спешна помощ.





Тема ?нови [re: Bиливap]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 11:02



Съвсем се ошашавих вече покрай този нов СК...

Ето тук, на картата на Европа, пише, че в Норвегия еднополовите бракове са признати, но в текста пише, че са възприети гражданските съюзи... А, какво значи това "Граждански съюз" - не знам.





Тема И ти нищо не си чел.нови [re: JoroH]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано03.10.08 14:37



Нито стария, нито новия кодекс си чел, щом казваш:

...Все пак децата, родени в такова съжителство би следвало да имат някакви права, които при предишната уредба не бяха изяснени.
Всъщност, в известен смисъл новият закон съдейства на брачната институция, тъй като с него сключването на граждански брак ще е по чувствително по-облекчена процедура в сравнение с досега действащите норми.


Че какво им е било неуредено на извънбрачните деца? Сключването на брак щяло да става по по-облекчена процедура???

Че какво й е било утежненото на предходната процедура? Хм, преди 20+ години се жених, искаха ми паспорт и медицинско. На жена ми искаха удостоверение за семейно положение от общината по местораждането й.

---------------

Ся, аз в този клуб влизам за първи и последен път само в тази тема. Нито съм вярващ, нито съм атеист. Имам си собствена теория по въпроса. Ако позволите - да ви дам малко акъл, защото като ви чета юридическите щуротии, които сте изписали - лошо ми става.

В Българската Православна Църква не може да няма юристи. Ха, вземете и се стегнете и вместо да плачете за нероден Петко - вземете, та проведете разяснителна кампания сред хората! (Нищо лично към теб. За Църквата като цяло говоря.)

Второ. Вдигнете се на бунт, ама не срещу новия СК, а срещу старите постановки, че църковния брак, трябва да се предшества от граждански.

Успех.



Тема Re:нови [re: milend]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.10.08 15:43



Дълъг е наистина, но е по-добре от нищо, нали?
Само не знам дали е уточнено, че посещаването на детето за 20 секунди веднъж на 6 месеца не се счита за интерес към него.
Трябва да са налице по-задължаващи ангажименти, за да има моралното право родителят да се произнася по въпросите за бъдещето на детето.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: bugler]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.10.08 16:05



Така преведени на български не ми звучат много добре и се бъркам и аз.
Тук има samboerskap и partnerskap като алтернативи на eksteskap.

еksteskap е това, което ние наричаме брак, с подпис пред длъжностни лица и прочие.

partnerskap е вариантът за съвместно съжителство за еднополовите двойки, но без подписа пред длъжностни лица

samboerskap е съвместното съжителство на хетеросексуална двойка без подпис пред длъжностни лица (длъжностни лица са Съвета, Съда и Църквата)

Виж какво пише в твоя линк:

Характеристиките на гражданския съюз варират във всяко отделно законодателство. Някъде той предоставя почти идентични права и задължения като тези на брака, но без право на осиновяване и на общо фамилно име. Другаде, правата произтичащи от гражданския съюз са по-ограничени. На места, пък, те са сведени до възможността двойката официално да се заяви като такава и да се впише в специален регистър. Последната разновидност най-често се нарича съвместно съжителство.

Значи така както го разбирам аз, гражданският съюз е общото название на всяка друга форма на съвместно съжителство между двама души, която не е верифицирана по надлежния ред както бракът, с подписа пред длъжностните лица.
В което се включват и еднополовите връзки.

Наистина голяма обърквация става, ще се опитам да намеря текста на закона в Норвегия и ще видя как точно са дефинирани нещата тук поне.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: bugler]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.10.08 16:09



Виж, по последната част за предшестването ... пак да дам пример с Норвегия, в която църковния брак е равнозначен на гражданския, но тукашната църква е държавна.
Не знам дали това има отношение по темата, но БПЦ май не е държавна (или национална)?


Или се бъркам.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.