Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: bugler]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.10.08 23:54



Доколкото разбрах, с новия закон, който влиза в сила в началото на другата година, еднополовите двойки могат да сключват граждански брак с всичките произтичащи от това последствия, но Църквата има право да откаже да ги бракосъчетае.
Могат да осиновяват и деца май, но за това не съм 100% сигурна, ще погледна допълнително.
Ако жена в брак с друга жена се подложи на изкуствено оплождане, другата жена ще бъде co-mother или нещо като съмайка.
За самбоерите или съвместното съжителство без брак между мъж и жена не намерих много.
При евентуална смърт на единия родител, общите деца наследяват починалия си родител като имуществото се дели между всичките му деца, освен ако отношенията им не са уредени предварително с договор или завещание.
Тоест другия партньор не наследява нищо, освен ако отношенията не са уредени с предварителен договор, в който е описано кой с какво имущество "влиза" във връзката и какво става при евентуална раздяла или смърт на единия.
Това с договора ми се вижда чиста работа :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 05.10.08 00:27.



Тема Никакъв проблем нямам!нови [re: milend]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано05.10.08 02:52



Тотално си се объркла!



Тема Що?нови [re: cuddly]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано05.10.08 02:56







Тема Re: Що?нови [re: bugler]  
Автор Roxy ( да, обаче :Р )
Публикувано05.10.08 04:13



Асасине, спокойно! Гони си пропагандиращата Зара където искаш, разпускай в "Попържните", само не се карай с хората... И само щастие и плодотворни съвместни усилия за такъв живот, какъвто го искат на сина ти и приятелката му!






Тема Re: В изобличение на християни дупедавцинови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор exoplanet (непознат)
Публикувано05.10.08 14:57



За съжаление дори "християни" се съгласяват с този нов удар върху семейните ценности.

И аз мисля, че с този нов закон се размива понятието "семейство" и поради това той е удар за християнските ценности. От друга страна какво значение има за децата как ще бъде наречено - брак или съжитество. За тях е най-важно "обичат ли ме?"
А дали някой ще прави проверка на някой колко съвместни съжитества има?

Страданието ни учи на неща, които не можем да научим по друг начин


Тема Re: В изобличение на християни дупедавцинови [re: exoplanet]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано05.10.08 15:24



И аз мисля, че с този нов закон се размива понятието "семейство" и поради това той е удар за християнските ценности. От друга страна какво значение има за децата как ще бъде наречено - брак или съжитество. За тях е най-важно "обичат ли ме?"
А дали някой ще прави проверка на някой колко съвместни съжитества има?


искам само да питам:живее една двойка /държа да подчертая мъж и жена/ в "съжителство" и имат бебе.при катестрофа или други обстоятелстаца двамата загиват.детето остава само.ща наследи ли наследството на майка си и баща си?...
а,детето е родено с много любов и найтина е било обичано...
какво ползва дететo тази "обич"!?...



Каквото не знам - сътворявам го...


Тема Дам, талибанските лозунги останаха нечутинови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано05.10.08 15:29



Никой на обърна внимание на умопомрачените и юридически неграмотни религиозни фундаменталисти, които смятат, че опазването на моралните ценности е отговорност на държавата, а не на общностите и индивидите.

Българските сектанти се опитаха да прехвърлят своите отговорности - да проповядват и практивкуват християнски морал - на държавата. Но, разбира се, нито политиците, нито гражданите обърнаха внимание на този отчаян вопъл.

Интересно, този случай показва един доста странен обрат във възгледите на фанатичните религиозници. В началото на прехода, те искаха само да им се признае правото на свободно изповядване на религията, а сега вече искат държавата да стане инструмент за налагане на религиозните им разбирания за морал.

Вече дори и адвентиската секта, която уж преди се славеше с пълно отричане на връзката държава-религия, днес смята, че гражданският брак има свещен статут.

Откога ли са започнали да смесват държавното право с библейските закони?

Явно петдесятниците и адветнистите у нас прегърнаха конструкторската теокрация, без даже да си дадат сметка за това.

При всичките им малоумни скандирания, така и не стана ясно с какво новия СК нарушава правата и свободите им.



Тема Re: В изобличение на християни дупедавцинови [re: exoplanet]  
Автор cuddlyМодератор (enchanted)
Публикувано05.10.08 15:45



ами за децата е важна и сигурността...
не че има голяма сигурност в проблемните бракове.




Тема Re: В изобличение на християни дупедавцинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор exoplanet (непознат)
Публикувано05.10.08 15:50



Именно ако обичаме децата си не бихме ли избрали най-доброто за тях.
Затова мисля че се размива тази "обич" като се дават разнообразни (безобразни) права и озаконяват разнообразни (безобразни) форми на "обич"

Страданието ни учи на неща, които не можем да научим по друг начин.


Тема Re: В изобличение на християни дупедавцинови [re: cuddly]  
Автор exoplanet (непознат)
Публикувано05.10.08 15:57



Така е ако те нямаха нужда от сигурност нямаше да имат нужда и от любящи родители, които да решават за тях кое е най-добро. За съжаление в нестабилните бракове точно тази чувствителност е силно разклатена и едва ли новите промени в СК помагат

Страданието ни учи на неща, които не можем да научим по друг начин.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.