Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор Boдeн дyx (оптимист)
Публикувано15.03.06 14:16



Моме, за твое сведение именно Китай в момента е една от държавите, където има бум на християнството.
Много ми е интересно, ако българските църкви бъдат подложение на гонение като в Китай, как ще реагират големите "герои", врагове на Божието Царство - сигурно ще почнат да ни убеждават как не трябва да се събираме заедно за поклонение на Бога, защото това ще нарушава законите на държавата

За Аслан! За Нарния!


Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Boдeн дyx]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 14:32



Не виждаш ли че момата е тотално безхаберна и не знае в кой свят живее?
След като ни говори че има много светове , на християните , на будистите , на юдеите едновременно на Земята значи ще и препоръчам да гледа "Patch Adams" и да дойде на себе си след като се посмее малко.

Редактирано от nikiharis на 15.03.06 14:33.



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Boдeн дyx]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.03.06 16:56



Мога само да съчувствам на стотината заблудени китайци!



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 17:10



Сигурно искаше да кажеш на милионите "заблудени" китайци? Не те са заблудените в случая а ти показваш дълбоката си заблуда и не знание в кой свят живееш. сигурно твоят свят е онзи с тепсията върху слоновете или онзи с зелените човечета?
Докато не си в състояние задоволително да отговориш на въпроса в кой свят живееш събуждаш в мен само благосклонна усмивка и пожелание за скорошно оздравяване.



Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: nikiharis]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.03.06 17:54



Да, някои народи не са устояли пред насилието на хората, разпростравяващи отровата на юдео-християнството. Защото вашата вяра винаги се е разпространявала с огън, меч и пари. Тези, които са я приели уж доброволно (като родоотстъпника хан Борис прим.), са го направили, дащото са видели голямата далавера за властта и могъществото си, която християнството им носи. Защо езическите крале са прели юдейския бог? Ами защото им дава възможност да мачкат хората безнаказано, което старите традции не са позволявали. Че иначе кой НОРМАЛЕН ЧОВЕК ще стане християнин доброволно?
Но пък други са устояли и са изхвърлили мисионерите - като японците например... Както и доста други народи, които се пратили вашия Христос по дяволите...
Както и милиони хора, които го правят СЕГА...
Така че светът устоява доста успешно на мрака, разпръсван от Христос. И мисля, че след не толкова много нреме християните ще останат маргинална неричка, от която никой не се интересува.

А за сънищата... Не, не сънувам. Просто се ебавам с теб, защото си ми забавен. Виж, твоето би могло да е сънища, ако не беше чиста налудничавост.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: Black Wolf]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 18:07



Вълчо не издавай колко си невеж.По-налудничави тирани от езическите владетели никога не е имало. Мрака на идолите няма как да устоява пред светлината на Христос. Колкото и да ти е мъчно Христос ще продължава да рита идолите вън от Творението и от живота на хората.
Нито познаваш историята нито християнството за да можеш да преценяваш нещо.
Няма такова понятие като юдео-Християнски Бог. Има сатанинска религия на юдеите и Христоянство.
А за такива като теб Библията добре казва:
"Каза безумния в сърцето си "няма Бог"
Апостол Павел в Посланието си към Римляните 1 Глава добре описва до къде стигат безумните атеистите- до крайния разврат и лудост.
Няма ли да се събудиш от бълнуванията си вече?
Единствено хората, които почитат Създателя си са нормални не неблагодарниците с помрачен ум.




Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: Black Wolf]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 18:09



като става дъума за Японците-в момента там е доста добро мисионерско поле за христос- все повече японци стават християни както и в Китай и Индия.
От друга страна тъмнината в умовете на езичниците ги кара да се самоубиват- Япония знаешли на кое място е в статистиката за самоубийства?



Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: nikiharis]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.03.06 21:51



Виж, не ми ги търкаляй тия - слушал съм ги вече. По-отчайващо за човешката душа нещо от християнството нема.
По-големи насилия над хората от това, което християнството е докарало, трудно могат да се намерят...
Чингис-хан е управлявал 30 г. Хитлер - 12... Пол-Пот - още по-малко. Бая народ са изтрепали. Но християните са трепали хора в продължение на 12-13 века. По една и съща схема, по едни и същи причини - просто, защото са различни. Или щото не щат да възприемат християнските безумия.
Освен това, всички тирани в историята са си имали някакви причини. Това не ги прави по-малки изверги. Но кой друг е избил толкова хора заради вярата им?... А?
Така че оди се снимай, и не ми говори за невежество, защото християнското невежество е несравнимо...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: nikiharis]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.03.06 21:52



А, и не се безпоикой за индийците и японците. Може да има християни между тях (всяко стадо си има мърша), но не са чак толкова задръстени, та да приемат вярата на злото...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Муа Ха-ха-ха...нови [re: Black Wolf]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.03.06 22:05



и тия съм ги слушал. езичниците общо взето нямат други аргументи, освен да плюят.

докато не ми направиш точна статистика колко хора са избити по религиозни причини на година, в процентно отношение от общия брой езичници по това време в света и не ги сравниш с броя убити християни на година преди мидиоланския едикт и ги сравниш с броя християни по това време нищо не можеш да докажеш, пич. щото и аз мога да твъ дя, че езическите императори и вождове са избили повече християни... изверги са си били. например оня разплут неприятен тип нерон. типичен езичник!

българин да се наричам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.