Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: nikiharis]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.03.06 15:50



Библейското право за най-справедливото. Писано е че на праведния Лот (каквото и да означава това) душата се измъчваше в Содом, ако твоята не се измъчва че живееш сред общество изградено върху такъв грях и престъпления много се съмнявам дали познаваш Бога изобщо.

Мммм....а праведния Лот не беше ли още по-праведно спал с дъщерите си?? С какво тази му постъпка го прави по-добър от да речем педерастите или останалите, които ненавиждаш?
На езичниците им липсва обективния критерий за съдене.
Да ти е хрумвало, че грешиш? И какъв е критерия за праведност?



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано14.03.06 16:01



Или дъщерите му го напиха първо? Преди да продължиш прочети Битие 19:31-36 стихове.
Там става ясно че не Лот а дъщерите му са го упоили за да спят с него.
Трябва ли да обяснявам още с какво Лот е по-добър от педерастите на Содом в случая или от съвремените педерасти като Кузов??
Замислял съм се и мисля че за сега не се е измислил обективен критерий от езичниците с който да преценяват каквото и да е във вселената още по-малко да съдят. Законодателството на езичниците е релативистко-няма критерий за добро и зло.
Следващия път като се изказваш се по-дготви по-добре.



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: nikiharis]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.03.06 17:00



Там става ясно че не Лот а дъщерите му са го упоили за да спят с него.
Трябва ли да обяснявам още с какво Лот е по-добър от педерастите на Содом в случая или от съвремените педерасти като Кузов??

От думите ти излиза, че в следствие на неправилно възпитание и да не казвам още какво дъщерите на Лот са напили баща си - той е извършил кръвосмешението в пияно състояние. Но....след това е продължил на върши същото и в трезво състояние.Тоест не е имал никакви идеи, че върши грях или нещо забранено.

Законодателството на езичниците е релативистко-няма критерий за добро и зло.

Това е най-нелепото и неподготвено изказване, което съм виждала от доста дълго време. Нямали критерии за Добро и Зло?А какви са били основните догми на зороастризма? Какъв е бил Локи? Ако се вгледаш в религиите преди християнството - навсякъде има божества на злото и такива с добри качества. Съвременното законодателство идва до голяма степен от римското право. А римляните какви са били?



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано14.03.06 17:08



Явно не можеш да четеш! Къде го прочете това че Лот в трезво състояние е правил същото?
значи за теб са обективни критерии за добро и зло капризчетата на идолите на народите и римското право?
Имам лоша новина това не е обективн критерий за добро и зло.
ако тези идолчета бяхя създали нещо, тогава можеше да постановяват стандарти за добро и зло , но тъй като единствено Богът на Библията е сътворил вселената, само Той може обективно да определя кое е добро и кое е зло.
много неподготвен се изкаваш.
Това ме разсмя много за съвременното законодателсто нещо като "международното положение" а? Кое законодателство по-точно? в англия например законодателството е на базата на Библейската казуистика, в САЩ до скоро също е преобладавала казуистиката а не римското право.
айде благодаря за разсмиването , достатъчно ми е за днес.
иди си научи урока по-добре!



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: nikiharis]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.03.06 17:28



Вече разбирам, че с вярващи не може да се води диалог.
Къде го пише това за Лот?? Ти само любимите си изречения от Библията ли четеш? С какво капризчетата на боговете и богините от някоя религия са по-лоши от капризите на Бог? И тия глупости, дето Бог е единствения и от род ме обляха в сълзи от смях. Представих си за момент как биха те изгледали в някой шинтоиски храм при това изказване
В Англия да те светна като копърка с тесла е било в сила на практика до края на 19 век обичайното право на саксите. Ако имаш съмнение в думите ми отвори някой учебник. В САЩ правото е смесица от наследените норми от колониалната епоха и идеите на революцията от края на 18 век. И това право постоянно се изменя. И забележи не върху основа тълкуването на Библията.Правото през Средновековието е било обект на дълги дебати и още по-дълги преводи от Дигестите на Юстиниан - основен източник за римското право и до днес. Тъй като по това време единствените хора, които са можели да си напишат името са били духовници, те са и автори на много от кодексите, чрез които обичайното право на отделните племена се е сляло с римското.
И кой сега е неподготвен?



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано14.03.06 17:36



И забележи не върху основа тълкуването на Библията. хахахахахааааааа моля те пожали ме все пак.
Можеш да вземеш конституциите на колониите и да видиш на каква основа са. виждам че ми тълкуваш правото чрез соц учебници. Малко е остаряло това похватче.
а аз ти казах - когато тези богчета на другите религии сътворят нещо ще можем да говорим за сравняване. Докато живееш в света създаден от бога на Библията няма основание и критврий за срванение. явно в главицата ти бъка от богчета и богинки и че небесата направо не могат да ги поберат на брой.

айде свърши си домашната работа но не по соц учебничета.
ако искаш ще ти намеря препратките към закони и конституциите на колониите да видим дали не са основани върху библията.



Тема Ха-ха-ха...нови [re: nikiharis]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.03.06 13:06



Нима не знаеш, че той честичко си го отнася там горе?... Преди известно време Тор пак го е ритал... Тъжно, но...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ха-ха-ха...нови [re: Black Wolf]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 13:14



разкажи още твои сънища моля те! Може да си издадеш книга, която да стане бест -селър в жанра нереализуема фантастика!
Скоро четох за Самсон как унищожил идолчетата. Четох скоро и за пророк Илия как изклал доста фалшиви пророци. Четох и за това , което пише Атанасий Велики че след като на света се е появила истинската Светлина т.е. Исус христос всички идоли са пометени. Та какво за Тор? Той успя ли да устои на ритниците на Христос, когато християните мисионери покръстваха дивите племена? Успяха ли побратимите на Тор да запазят в робство живеещите в тъмнина езичници когато Св. патрик и Св. Колумбан покръстваха келтите? Кой идол е устоял на Христовата светлина?



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: nikiharis]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.03.06 13:21



Не чета такива книжки като соц.учебници.Но виждам, че единствената книжка в твоята библиотека е някакъв коментар на Библията, на който ти се позоваш така всеотдайно.
В какъв свят живеят например китайците? И техния ли е създаден от християнския Бог? Много ограничено е да мислиш, че всички трябва да се съобразяват с твоите догми. Но имам едно въпросче. Доколкото разбрах, ти се явяваш в ролята на праведен и следователно си мислиш,че имаш някакви юридически права над останалите. Къде ще е мястото на езичниците в твоят Нов свят? Защо ли имам чувството, че най-доброто, което ги очаква е да си избират между меч и огън?



Тема Re: Въпрос към Н.Харис - още няколконови [re: Morrigan*]  
Автор nikiharis (минаващ)
Публикувано15.03.06 13:37



Виж сега по твоята логика значи ние християните живеем в света създаден от Бога както ни го описва Библията- сътворен за 6 дни по 24 часа. Другите живеят в свят, който представлява плоска като тепсия земя и която е поставена върху гърба на костенурки -гиганти или слонове както си избереш. други можве би живеят паралелно в 280 измерения на веднъж. Малкия проблем е че все пак земята е една и едва ли е създадена от някакъв съвет на божествата. Другия вариант е да вярваш в приказките за еволюжията, които веченикой сериозен учен не вярва.
Не са ли малко абсурдни идеите ти все пак? Та китайците живеят в света, създаден от Бога на Библията, трябва да ти кажа че все повече китайци осъзнават това, защото всекидневно се обръщат към християнството стотици китайци.
Тези, които ме познават и са виждали библиотеката ми само могат да се подсмихнат на изказването ти.
Огъна и меча от време оно са били любимите средства на езичниците в борбата им срещу Божието Слово и християните.
Вземи да прочетеш малко преди да говориш за гоненията срещу християните дори само в Римската империя.
Аз нямам мой свят казах ти че живея в Божия бял свят. Та той е обещал в Библията че ще дойде ден , когато повечето хора ще прогледнат и ще оставят тъмнината на безбожието. тогава преобладаващото мнозинство ще бъдат християни и ще живеят на базата на Божието Слово, ще бъде естествено да се спазва Божия Закон.
Ако те интересува какво е мястото на по-голямата част от езичниците там ще ти кажа- тяхното място е в Църквата, защото те ще бъдат осъзнати християни.
Тези, от тях, които нарушават Божиите Закони ще бъдат отговорни за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.