Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дуно  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано27.08.05 11:17



"Малката молитва"

Господи,Боже мой,
направи да видя Твоето лице.
Развесели ме заради Името Си.
Благослови ме заради
Милостта Си.
Освети ме заради Духа Си.
Въздигни ме заради Словото Си.
Помогни ми заради
Обещанието Си.
Ръководи ме заради Истината Си.
Крепи ме заради Правдата Си.
И бъди Ти благословен,
Господи,всякога,
защото си благ и истинен към всички.

Амин."



"Да се молиш,това значи да обърнеш ума,сърцето,душата и духа към онзи Източник на Живота,от Който си излязъл." - Петър Дънов

"Първото качество на истинския човек е Любовта.Без Любов,човек е животно,без Любов той е изложен на много грехове и престъпления.Щом Любовта напусне човека,той вече е изложен на страдания.Хора,които нямат Любов в себе си,не могат да търпят човека на Любовта.Дойде ли при тях такъв човек,те казват:Да се махне този човек!Не постъпиха ли и евреите така с Христос?Те казваха:"Махнете,разпнете този човек,защото се нарича Син Божи."Евреите искаха да подчинят Христос на своята воля:Едни искаха от него пари,богатства,други искаха да ги направи щастливи,да им помогне да се оженят за добри жени,да имат добри деца и т.н.Обаче Христос им казваше:"Аз не дойдох да изпълня нито своята воля,нито вашата,но дойдох да изпълня волята на Отца,който ме е проводил.Аз съм Син Божи,изпратен на земята да научат хората как да живеят.".Те не останаха доволни от Неговия отговор и казаха:"Такъв човек,който не иска да изпълни нашата воля,ние го поставяме на кръста."
Не се ли повтаря същата история и днес в света?
Кой не е разпнал Божественото в себе си?
Някой казва:Мъчи ме нещо вътре.
-Какво те мъчи?!-Мъчи те нещо,защото си изгубил мира си.Който не говори Истината,той изгубва своя вътрешен мир.Повечето хора днес се лъжат едни -други на общо основание.Освен това,много хора не признават,че нямат Любов и казват:Ние имаме Любов,но външните условия,хората около нас ни създават препятствия и трудности.
Не,външните условия не създават трудностите в живота,но вътрешните условия в самия човек,са причина за всички страдания,мъчнотии и противоречия.Защо се мъчи гладния човек?Защото храната,Словото не е в него.
Защо страда човек?Защото няма Любов.
Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.Те бяха големи мъченици,но всичко понесоха заради Христос.
Те имаха Христовата Любов в себе си.Който няма Любов,той не може да понесе и най-малкото страдание."

Петър Дънов

"В изпълнението Волята на Бога е силата на човешката душа."

Петър Дънов



.............................


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор ng_utesnenie (Надя)
Публикувано27.08.05 11:21



интересно, колко сте нахални само. Одеве ме баннаха от вашия сайт, защото имам различни убеждения от вашите, не по друга причина, а сега сте дошли да спамите тук нашия клуб.

Яко первее умрети хотел бих, неже сия на Тя, Благаго Бога моего, помисли хульные прияти...

Прочее, от кой източник сме произлезли, щом Дънов изповядва, че сме произлезли от маймуните?

Редактирано от ng_utesnenie на 27.08.05 12:31.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор cuddly (виртуална)
Публикувано27.08.05 22:07



това какво общо има с християнството?




Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано28.08.05 16:56



Всичко казано от Петър Дънов е абсолютна истина, но грешката му е че се е изолирал от Веригата на ученическо-учителската последователност и затова делото му е обречено на неуспех. Вирее ли дърво без корен? Отделен от енергетичния поток на Йерархията или действителното Бяло братство, той е бил лишен от достатъчно информация за развитието на духа и затова беседите му са се ограничавали до известното на окултизма през 18 век, докато обявените чрез Блаватска и преките й наследници знания са останали неизвестни за него. Но като организатор и проповедник няма равен на себе си. Това се признава и от Великите учители на Бялото братство, макар че лично Дънов се е изказвал враждебно по отношение на тях, но чието название Дъновистите незаслужено са си присвоили. Враждебното отношение на П.Дънов към източните Учители го определя като сектант, а не като член на Великото Бяло Братство на човечеството.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: shravac]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано28.08.05 17:20



Бъди точен и дай пример за враждебно отношение на Беинса Дуно към източните учители?!
А информацията,че знанията на Блаватска са останали неизвестни за него- напротив,често я споменава.



.............................


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 14:04





Животът е хубав.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 15:50



В отговор на:

Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.






В отговор на:

2 Тимотей 2:9

9 за което страдам до окови, като злодеец. Но Божието слово не се връзва.





В отговор на:

2 Тимотей 1:12

12 за която причина и страдам това. Но не се срамувам; защото зная в Кого съм повярвал, и съм уверен, че Той е силен да опази до оня ден онова, което съм му поверил.




В отговор на:

1 Петър 4:16

16 Но, ако страда някой като християнин, да се не срамува, а нека слави Бога с това име.




Дънов е трябвало по често да разтваря Библията.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 16:19



По-горе обаче Дънов казва, че "кoйто не говори Истината,той изгубва своя вътрешен мир." Явно е, че той под страдание разбира изгубването на вътрешния мир, а не самото мъчение като физически акт. В този смисъл е прав - апостолите не са загубвали вътрешния си мир, докато са страдали (външно).

Животът е хубав.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Raja]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 16:57



В отговор на:

Защо страда човек?Защото няма Любов.




Горките апостоли нищо не са разбрали. Да ни съветват да се гордеем като страдаме.
Много добре разбирам какво иска да каже Дънов той винаги така говори игра на думи страдам мъча се, вътрешно външно. И никога нещо стабилно думите му са хлъзгави като риба за да може да се измъкне от ситуация и да каже аз имах друго в предвид. Просто казвам ако Дънов е отварял Библията по често е щял да знае д ане се излага с думата "страдам" като не-Библейски термин. Щеше да каже примерно "терзая се", че поне да не закъсва. Освен ако Дънов не поставя себе си над Словото.

Един въпрос възможно ли е Дънов да е бъркал като е говорил или всяка негова дума е абсолютна истина както някой беше казал тук? Raja смяташ ли, че ти трябва да оправдаваш словесните грешки на Дънов.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 17:09



Според мен далеч не всяка дума на Дънов е истина, аз самия се сещам за няколко негови концепции, които не мога да приема.
Но все пак е добре да сме обективни. Ако подхождаме буквалистки на нещата като фарисеите можем и в самата Библия да намерим пасажи, които на пръв поглед не се връзват.

Виж тук коментара на един архимандрит, че и доцент към една книга на Дънов:


Според теб авторът доцент по медицина ли е, че дава подобна диагноза (шизофреник)?

Животът е хубав.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Raja]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 17:41



Моя проблем с Дънов е че искам да разбера корените на учението му поради тази словесна игра за нищо не мога да се хвана. Едно време си мислех, че ако покажеш на член на бялото братство противоречие между словото на Дънот и Библията това ще е достатъчен аргумент. Но забелязвам, че между тях Библията не е на почит. Тези които вярват повърносно и не търсят сиетематична последователност в изказаното смятат, че Дънов не противоречи на Библията и са шокирани да научат обратното. А тези които са навътре в учението са наясно с огромната разлика междъ двете. Те просто са загорели за Словото Божие. За тях остава да приемат Дънов като краен авторитет и лекциите му като единствено канон на вярата.

Иначе архим. доц. Павел Стефанов е според мен доста добър историк и се съмнявам, че е базирал мнението си само на предрасъдаци. Тои доста се рови в извън Библеийски източници. Може да е прекалил със думите си за да шокира хората извън романтизиране на български личности като Ванга и Дънов. Аз преди време му писах но уви не отговори. Броиат на стати публикуван от него е просто километричен



Тема четене / разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано29.08.05 18:00



За да прочетеш Библията е достатъчно желание, но за да я разбереш само то не е достатъчно...
думите му са хлъзгави като риба - Приемате всичко написано в Библията буквално или въвеждате двоен стандарт?

Пожелавам Ви успех с разбирането!

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Даааа.........нови [re: muntzer2]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано29.08.05 18:06



Както си и мислех,четете Библията буквално, не по Дух.

Отговори ми на един въпрос:ЗАЩО Исус Христос,когато беше на земята,ходеше между блудници,пияници и хора от простолюдието??!
Защо не ходеше между фарисеите,които тогава бяха официални представители на църквата,каквито сте вие сега?!

Отговори си преди всичко на себе си.Аз отговора го знам.

ЗАЩО?



.............................


Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 18:26



В отговор на:

За да прочетеш Библията е достатъчно желание, но за да я разбереш само то не е достатъчно...



Аз твърдя, че ако Дънов е чел Библията е шял да си спести противоречията. Но ако думите му не съответсват на Словото то или тои се поставя над Словото или просто не го е чел достатъчно, че по памет да си каже 'трябва да внимавам какво говоря понеже си спомням онзи стих'.

Според теб кое от 2те е вярно. думите на Дънов са над Библията или тои е просто сбъркал. Има и друа една възможност, висчко което е казал Дънов е метафора и не трябва да се зема на сериозно.



Тема Re: Даааа.........нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 18:29



В отговор на:

Аз отговора го знам.




Прекрасно значи сме поне 2ма които знаем отговора.

Искаш ли да дефинираме "страдам" за да ни е по лесно да се разбираме. Може ли да ми кажеш какво има предвид Апостол Петър като използва думата? Страданието има ли психически и духовен елемент?



Тема Re: Даааа.........нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано29.08.05 18:50



"Като видяха това, фарисеите рекоха на учениците Му: защо вашият Учител яде и пие с митари и грешници?
А Иисус, като чу това, рече им: здравите нямат нужда от лекар, а болните;"
(Матей 9:11-12)

Но иначе не е вярно, Той ходеше и сред фарисеите, като никога не забравяше да ги поучава и изобличава. Въпросът е, че те не Го приемаха.

Истина ли беше, че те са последователи на Авраам и Мойсей? Не. И Христос много пъти им напомняше това и те не можеха да се оправдаят.

А ние пазим истинското Христово учение и няма да останем неми както фарисеите, които не можеха да се защитят, защото срещу очевидната истина не можеш чак толкова безсрамно да спориш поради народа.

Цялата Църква от 2000 години свидетелства пред света една и съща истина за това, което пише в Библията. Колко хора са това? Не е ли това народът, пред когото би следвало да ви е срам да изопачавате толкова безсрамно истината?



Тема Re: четене / разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 08:32



Предполагам, че оценка кой над кого е може да даде този, който е вникнал в дълбокия смисъл и на двете.
Тогава можеш да кажеш има ли противоречия или не.
Ти вникнал ли си, за да раздаваш оценки?

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Даааа.........нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Sublimate7 (Пречистен)
Публикувано30.08.05 11:59



В този форум имам чувството, че по скоро влизат хора да си пробутват долнопробните лъжеучения а не да се говори за Бог и Библията и да се тълкуват нещата правилно.
Разни там йогисти дановисти и още една купчина тарикати дето си мислят, че само тяхното учение и убеждение е правилно.
Истината е само една и тя е записана в сърцата на истинските последователи на Исус и в Библията нали така Мюнцер :)

Истината за християн реформаторите:



Тема Re: Даааа.........нови [re: Sublimate7]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 12:20



Хубаво го каза: дето си мислят, че само тяхното учение и убеждение е правилно.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 15:18



В отговор на:

дълбокия смисъл и на двете.




ясно метафора е значи. Не трябва да се взема на сериозно.



Тема четене/разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 15:30



Какво значи "сериозно" и какво значи "буквално"?
Открий 7-те разлики...
.........
С едностранчиво , предубедено , изопачаващо разглеждане можеш да си докажеш каквото си си наумил. Имаш ли нужда да докажеш на себе си, че си прав?
* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *

Редактирано от Aнoнимчo на 30.08.05 15:37.



Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 15:39



В отговор на:

Какво значи "сериозно" и какво значи "буквално"?
Открий 7-те разлики...





Това точно е и моето впечатление от Дъновизма, игра на думи. Агностицизъм някакъв. Учителя по всяко време може да се врътне и да каже ама аз нямах това в предвид вие не сте духовни и не разбирате. Дъновизма е суспендиран някъде в нереалноста мислиш си че си чул нещо но не си сигурен сън ли бе то или реалност. Може ли да хване вяра това което си чул или е метафора. Има ли принципи или само привидна духовна флуидност.

Разбира се че най-големия проблем на моя живот сега е разликата мезду "сериозно" и "буквално". После ще стане "буквално" и "реално". и тн.т.



Тема Re: четене / разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 16:02



мислиш си че си чул нещо
Ами мислиш си че си разбрал нещо ?

Фарисеите знаеха Писанията. А разбираха ли ги?

Мисля, че съм ясен за непредубедените. За предубедените - подозирам, че пак съм ясен, но не им харесва това, което усещат от думите.
.................
Мнозина от тези, които наричат себе си 'християни' са достойни последователи на фарисеите. Знаят всяка дума от Библията и изпитват гордост от това. Незаслужена гордост. Пак да дойде, пак ще Го разпънат.
.................

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 16:13



Аз лично Дънов не го търся за спасение. Нито съм толкова предубеден че да не ми е интересне. Казх вече искам да разбера историческата му перспектива, корена му и вярванията. Искам да го сравня със Библията.

Мерси обаче за арументативните пируети сега си играем с думите 'християни', 'фаресеи' и 'предубеденост', 'чул' 'разбрал', 'знаел' и 'разбрал'.

Явно толкова си можем. Моля препоръчаита ми книга която дефинира кредото на Дъновизма ама без да се върти и суче и да си играе само с думи и нищо да не казва. Намерил съм няколко академични статии от Дъновисти и поне към тях имам повече уважение от тук развиващия се спор.

Не, че и аз не мога да говоря така.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано30.08.05 17:09



Не ще и дума ,че и той отнякъде е черпил своите знания, но никъде не говори за свой Учител, което е най-малко невъзпитано. Преди време проучих поне 50 % от лекциите на Дънов от Общия окултен клас и смятам, че има допуснати много грешки от преписвачите и стенографите му, които трябва да се коригират. Става дума за бележки под линия, а не за изопачаване на беседите, тъй като за учение не може и дума да става. А казано между нас, основите на преподавания от Дънов окултизъм са всъщност пак на Изток, независимо от привидното му отричане на източната мъдрост. Но като интерпретатор и разказвач поне на Балканите той няма равен на себе си. Сведенията ми за отношенията на П.Дънов с Великите Учители на Великото Бяло Братство са от "Писмата на Е.И Рьорих", а също и от неговите произведения - по отношение на критиката.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: shravac]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 17:15



може ли да ми препоръчащ нещо за четене. Някакъв начин да се снабдя със тези книги, преписки на лекции и тн.т. Предварително благодаря.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано03.09.05 22:51



Ако търсиш някаква истина, а не сензация, изпрати ми един адрес с лично съобщение и ще получиш нещо, което ще те задоволи за начало.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: cuddly]  
Автор Joro Hrasta (WoodyWoodpecker)
Публикувано04.09.05 16:18



Ми те си имат форум, но са решили да ни зарибят и нас с простотията на Бениса Дуно.



Редактирано от Joro Hrasta на 04.09.05 16:19.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Joro Hrasta]  
Автор edno (непознат )
Публикувано06.09.05 10:40



"...игра на думи. Агностицизъм някакъв." - То, това може да се каже за всяко учение, каквото и де е то! Хора, смешни сте! Съдите, съдите, съдите... Не ви ли писна! Ама много знаете... Тоя бил такъв, ония онакъв... "По делата им ще ги познаете" Аз във всичко изписано до тук, нищо христянско невиждам! СМИРЕНОМЪДРИЕ - това е думата, върху която трябва да се замисли човекът - христянин. До тук написаното в постовете ви - ще си позволя най-накрая и аз да "отсъдя", но се проявявате като мюсюлмани, водейки странен "джихат"!
Хора, говорете си, разсъждавайте... Или кат си чел Библията нема нужда да се мисли повеке!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано06.09.05 16:24



В отговор на:

"По делата им ще ги познаете"




Точно за това съм се замислял много пъти. Как Дънов е бил образован над 10-15 години в протестански училища, бил е на практикум в методиската мисия в китаиския квартал на Манахатън и после делата с аму други. Нека да оставим моралните дела на страна нека наблегнем на следното. Словото казва, че спасението е дар от Бог и единствения начин да се получи да се повярва че Исус е Господ и да се изповяда. Какво му е сложното на тази вест, че Дънов трябва да я облича в източен мистицизъм. Защо не е проповядвал това. Защо има нужда от окултно познание като има тази проста вест за спасение. Аз мисля, че Дънов е направил кардиналния грях да постави себе си над Словото. Наистина по делата им ще ги познаете. Или Дънов не е схванал тази проста истина или след като я е знаел като фареси я е криел от простите. Тези които са му поверили живота си. В единия случаи е ограничен чивек а не всемирен уяител в другия е шарлатан не достоен за следване.

В отговор на:

СМИРЕНОМЪДРИЕ - това е думата


behold нова дума за която трябва да се хванем.

В отговор на:

Или кат си чел Библията нема нужда да се мисли повеке


Ако не мислехме тази тема нямаше да е тук. А ти ако си чел/а Библията и мислише нямаше да я маниполираш и да защитаваш Дънов.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: cuddly]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано06.09.05 22:21



Доколкото ми е известно хората, които признават Христос влизат в графата християни. Така че учението на Петър Дънов преспокойно влиза в графата.
Но ако си искала да попиташ "това какво ме интересува мен?" си е друга работа....



Тема Признават Христос за какъв?нови [re: Maktub]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано06.09.05 22:58



И мюсюлманите Го признават за пророк, но очевидно не са християни.
А евреите Го признават за лъжец, и очевидно също не са християни.
За някои пък, които Го признават само на думи самият Той е казал, че не ги познава. Може ли да са християни тогава?



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано06.09.05 23:08



Няма такова нещо. Какво значи "да Го признават" - като Господ, като божество от политеистко съзвездие, като пророк, като историческа личност? Не знам дали вярват в непорочното зачатие, кой ги знае...
Прочее, Дънов е еволюционист. Значи той не приема, че сме създадени от Бог, тъй че няма начин да признава Христос в християнския смисъл на думата, роден несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало. Изобщо не виждам учението за Света Троица какво представлява за бай ви Дънов.
А дъновистите признават кристали, кабали, нумероглупости, йогизми, мексиканско мескалито - НЕ ПОДБИРАААААААААТ! Само да не е Господ. Отвориш ли им дума за Господ - е, да, ние не сме казали, че го няма, де... Е, поне не буйстват като стане дума за Бог. От тази гледна точка Го "признават".

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор edno (непознат )
Публикувано06.09.05 23:48



Много, ама много ме разсмяхте! Няма какво да кажа... Знаете си редът... давайте пък ще видим...
Между другото е много, ама много тъпо цената да станеш христянин - кръстенето да има левова стойност, която даже е по-висока от това за друга /без да споменавам/ религия! Замислете се, дали устройството е правилно!
На наша приятелка и беше отказана молитва за близък, защото в този момент е нямала "кинти"! - Те на Ви повод за размисъл във форума! А, тя горката е мноооого религиозна, та даже беше ходила да се оплаква в синода наш - имало ефект, ама...!
Дерзайте!

На мен ми беше отказано да вляза в църквата, докато четяха на детето молитва за пречистване /знам, че е хубаво да се направи на новородено/, защото не съм бил кръстен! Е, кръстен съм, ама ако кажеш че не си - "за проба", какво...вън ли?! Мнооого тъпо!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано07.09.05 00:13



Вижте, аз не съм ходила да ми четат очистителни молитви след раждането, нито пък детето съм "очиствала". За търгашеските молитви хич не ми и говорете. Да не Ви разправям опита си, който е по-големичък от Вашия, защото постоянно съм на черква, сутрин и вечер. Не мога да схвана и защо трябва да се дават пари да четат близките ни на проскомидия и не записвам имена по тази причина. По тия въпроси съм се изказвала многократно, тъй че напусто сте се смели. Ако искате, давайте си парите за очистителни молитви, лъжете попа и стойте в притвора, за да си разнообразявате живота. Не, устройството не е правилно.
И в София, и във Варна по черквите са разлепени надписи, че ако не си купим от църковните свещи, спукана ни е работата. Елате във Варна да видите и да се насладите. Бях писала за софийските надписи, ама Варненските са по-зловещи. Коментирахме и доколко е канонична църковната свещ, а тя не е, защото я правят от всякакви боклуци, които са забранени. Особено нечисти са големите свещи - както си горят в олтара, гъст черен дим опушва таваните. То и малките димят, но големите са просто като комини. Последно бях с една позната и й показвах да гледа за какво става дума.

Прочее, аз практикувам следното: ходя на черква, купувам свещички от по десет стотинки, но много на брой за хората, за които се моля всеки път, моля се от цялото си сърце с другите вярващи , радвам се на службите, вярвам в (прочетете си Символ Веруюто), а не преборвам психовампири с незнамсикакви кристали, щото Беинса дуно тъй бил казал. Има и други работи, знаете, пост, причастие, препоръчвам Ви ги.

На когото православието се изразява в очистителни молитви, погачи, прощъпулници, неща от този сорт - е, нека.

П С - Хубаво се е оплакала в синода Вашата позната. Следващият път да ме вземе и мен, има какво да разкажа. Или недейте, че ме мързи - кажете й да пита защо пишат такива неверни неща, богохулни, по църквите, как молитвата ни Бог ще чуе само ако си купим от техните свещи, защо правят свещи от боклуци, а не от восък, та черен дим да възлиза пред лицето на Бога заедно с молитвата, защо четат очистителни молитви и пр.
Надписите по църквите за свещите са мерзост пред Бога.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 07.09.05 00:41.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано07.09.05 00:21



И защо сте ходили да Ви четат очистителна молитва на детето, хайде, обяснете ми. Кой Ви каза, че се налага и какви са му били аргументите и богословските основания? Защо пък сте и излъгали попа и сте стоели в притвора, туй пък е още по-екцентрично.

Ако си пиете ракията на Трифон Зарезан в не знам си коя кръчма, аз ли пак трябва да Ви обяснявам защо сте го направили? Ами че аз не пия.

Че и много съм го разсмяла! Брех!

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

А, и да Ви кажа, хубаво е да се записват имената на близките на литургия, защото попът рони трошици в Чашата на всяко име и така причастява задочно близките Ви. Не ме слушайте, че аз не го правя. На мен ми е черно пред очите, а и нямам пари. (Освен това ме възмути енорийският ни свещеник, че чете всеки път едни наши близки безплатно, даже и да не са в църквата, защото си пие ракията с тях и са му скъпи и драги. А за нашето семейство не го прави, ако и да сме го подкрепяли в трудни за него моменти и ако и да имаме голяма нужда от това четене в момента. Не видях пастирска грижа, това е.)
Но и не намирам за правилно, де. Но не са много пари. Записвате се себе си, примерно, Иванчо, дом и чада, тъй е по-евтино. Плюс туй сигурно не се и молите, едва ли знаете и Отче наш, тъй че записвайте имена, както и другите правят. Но очистителните молитви, погачите и прощъпулниците не би трябвало да ги има.

Редактирано от ng на 07.09.05 00:35.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.09.05 11:08



Ами като не знаеш къде да си дадеш имената какво да правим? Нима е правилно за молитва да се иска определена сума? Или пари ако нямаш и в Царството Божие няма да те пуснат?

Тигре, тигре, имаш ли пари?
Имаш ли пари - хубави жени.
Тигре, тигре, нямаш ли пари?
Нямаш ли пари - стари бабички.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Ask2OO4]  
Автор edno (непознат )
Публикувано07.09.05 22:45



Хора - успокойте се!
И най-накрая по темата "Какво е говорил Петър Дънов?" Ами говорил е: "Добро утро, добър ден, как сте днес? Уф, днес май ще вали! Утре е вторник. Ей, купих ли хляб? Мисля, че чаят е на свършване.... И т.н.
Стига сте съдили...при това христянско учение. Определено, лично на мен не ми хареса отношението, когато бяхме на палатка на "техния" лагер на рилските езера, защото ни гледаха с "особено мнение", отказвайки да ходим на разните сбирки, но това определено е лично отношение и няма нищо общо с това, какво е говорил Дънов. Не се обиждам, гледам от комичната страна на нещата. Намалете егото и ще видите, че няма нужда да приемате толкова лично неща, именно от лични съображения, а не от "висши"!



Тема Re: Признават Христос за какъв?нови [re: Ask2OO4]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано08.09.05 15:56



За какъв го признават давам пример една песен(реших да не е молитва):

На Христа запейте

На Христа запейте химни
нови в тоз тържествен час.
Той е Божи Син, изпратен
на земята зарад нас.

Той живота Си положи,
от греха да ни спаси,
като смъртник в гроба слезе,
мъртвите да възкреси.

И когато се прослави,
нов завет ни даде Той,
най-великия от всички,
Любовта - закона свой.

Благовествува и рече:
"Вий сте мои, Аз съм ваш,
хората са всички братя,
Бог Отец е татко наш=

Един друг се залюбете,
тъй се служи на Отца;
и Отец ви всички луби,
като Негови деца.

Аз съм жив хляб от небето,
Аз съм истинна лоза,
Словото Ми опазете -
Заживейте в Любовта!

Само в нея е живота,
нейна е и радостта,
тя създава всяко благо,
тя едничка, Любовта."

Тъй ни учеше тогава,
тъй ни учи и сега,
и възкръсват ми душата
тези Негови слова.




Песента може да бъде намерена като текст в "Молитви, формули, песни" издателство Бяло братство София 2002, стр.207



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано08.09.05 16:04



Изказването ти явно се базира на оскъдна и изкривена информация относно учението.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано08.09.05 16:08



..."Обаче Христос им казваше:"Аз не дойдох да изпълня нито своята воля,нито вашата,но дойдох да изпълня волята на Отца,който ме е проводил.Аз съм Син Божи,изпратен на земята да научат хората как да живеят."...

Брей, това ли казваше Христос?! Евангелието ни учи, че други неща е казвал!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано08.09.05 22:34



Драга, фамулус беше пейстнал тука линк към една дискусия на беинда дуно ви сайта, където ставаше дума за енергийните вампири. Кои са енергийните вампири, много моля да ме просветиш, щом си в нашия форум от дълго време. Защото дискусия вече няма там - проследи линка на фамулус. Изтриха я en gros мошениците, след като взех участие там. Изтриха си и своите хора, цялата дискусия изтриха, а аз се бях намесила към края. Ако реша (каквито намерения нямам) да се разпиша там по другите им дискусии, няма съмнение, че ще ме баннат. Тук никой не те банва, пействай си посланията и окайвай рибката, горката, която ядем в сряда и петък. А за какво е ставало дума - писала съм в горното изказване, базирано, както се изразяваш, на оскъдните ми впечатления от сайта.
Maktub, ей, казвай веднага, ти вярваш ли, че ближните ти (които гледат тъжно, които са обременени с нещо, които са по-особени или не знам какви са ви критериите) са енергийни вампири? Хайде, вземи се в ръце, момиче. Ходенето по не знам какви си посоки на речното течение и другите дивотии, в които вярвате, няма да те спаси, а Богу са противни такива енергийни магии, ясно? То же кристалите, дето ги мъкнете, "тотемчетата" и пр. няма да ви спасят, а ще ви отредят видно място в казана по силата на знаеш коя Божия заповед.
Днес, без съмнение под влиянието на тринтириминтиритата, които четох и как се осмива благочестието като някаква отживелица, се чудех какви ли са били първите християни. Дали, как смяташ, са играли паневритмия с бели чаршафи, дали били суровоядо-вегетариано вегетиращи, уповаващи се на кристали (както бе писано в изтритата дискусия - уповавам се на кристал) и пр? Сега ти искаш да наредиш дъновистите в редиците на християнските вероизповедания. Не става, драга.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано08.09.05 22:50



"Защо страда човек? Защото няма любов."
Това бил казал Дънов.

Ами не са верни тия глупости.

"Който не говори Истината, той изгубва своя вътрешен мир."
Първо, защо Истината е с главна буква, туй да не е малката и голямата правда на Тодор Живков?
Който не говори истината, той престъпва Божията заповед и ще му бъде въздадено в съдния ден.

"Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.Те бяха големи мъченици,но всичко понесоха заради Христос.
Те имаха Христовата Любов в себе си.Който няма Любов,той не може да понесе и най-малкото страдание."
Какви са тия глупости, аз не съм чела дали някой ви е отговорил изобщо в треда, защото не съм чела дискусията, но сега погледнах каква е темата. Известно ми е светии да не са изпитвали страдание при мъчения, но някои са страдали, мисля, че повечето. Страдали са душевно и физически. Света София как е безкръвна мъченица?

Ами сам Бог? Не казваме ли:
И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и СТРАДА, и бе погребан...
То не са и глупости вашите и на Дънов, на мен ми се виждат като богохулства. Не знам де, нека по-ерудираните си изкажат мнението, но аз лично това чета и схващам.
Хубаво е, че си казваме символ веруюто с детето, та да не се объркваме. Постоянно успяваме (и двете) да разграничим глупостите от истината.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 08.09.05 23:05.



Тема Re: Какво е говорилнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 10:05



Не съм поглеждал въпросният сайт, от който си почерпила познанията си.
Да си мислиш, че на базата на една дискусия от един форум си разбрала какво представлява учението е честно казано несериозно.
Все едно някой да тръгне да си съставя мнение за християнството на базата на дискусиите в "Православие", "Християнство" и "Религия", в които все пак може да срещне какво ли не, при това - без да чете Библията. "Разни хора - разни идеали."
Та Мактуб е права: изказването ти явно се базира на оскъдна и/или изкривена информация.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е говорилнови [re: Aнoнимчo]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 10:41



виж, анонимчо,не ми губи времето и своето. Писал си тука анализ на моите възприятия на учението на дънов от сайта. По-добре кажи ти в какво вярваш, ближните ти вампири ли сме, изцоцвал ли ти е някой някога енергията? Дъновистите, които познавам реално и виртуално вярвате в нещата, които съм изброила. Нумероглупостите, мексиканското мескалито, йога, кастанеда, всичко ви се харесва. Уповавате се на речното течение и на кристали. Християните се уповаваме само на Бог.

Нагледала съм се на дъновисти. Сега представляват едни пишман мистици, които ги мързи да наденат белите чаршафи и да отидат на Витоша да си изиграят паневритмията, наместо това правят окултни сайтове. Беинса дуно сайтът бил посветен на кабала, дънов, нумерология и пр. Това модераторът учтиво ми обясни. Що за микс?
Е, тука няма да видиш почитатели на окултните грехове, в които дъновистите тънат с удоволствие. Тука се пазим от такива неща.
И вземи да се откриеш на аудиторията. Дъновист ли си, що си?

чела съм една книга на Дънов. Бяха пълни глупости, извинявай много. Жалко, че нямам подръка такаваи да напиша избрани идиотщини оттам.

Дъновистите причащавате ли се? В какво вярвате, като Дънов е ЕВОЛЩЦИОНИСТ И ДАРВИНИСТ, дай да си кажем истината в очите. Такъв ли е? Такъв е.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорилнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 11:29



Драга ng, ако смяташ , че тази дискусия е загуба на време - защо я водиш? Освен, за да докажеш на себе си и другите, че си права, "натривайки носовете" на "противниците"?
.........
Вярвам в Бог, в Любовта, в Истината, в Мъдростта, в доброто, в човечността...
Опитвам се да изкоренявам от себе си ( иначе казано - не вярвам в: ) гнева, омразата, злобата, лъжата, невежеството и ред други...
А ти?
........
С изброените "окултни грехове" не съм запознат, така че не мога да кажа нито че вярвам, нито че не вярвам в тях. Само предполагам, че чрез тях може да се постига познание, ако се проумее смисълът им. Подобно на "научните грехове" като физика, химия и т.н.
........
Съжалявам, че познанието е враг на вярата ти, но това не зависи от мен, а от теб самата. При мен не е така.
И щях да забравя: има хора, които четат Дънов, но 'дъновисти' няма.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано09.09.05 16:51



Тъй като темата на спора май взе да се изпарява нанякъде, ще се върна на нея. Дали учението на Беинса Дуно е християнско течение, или няма нищо общо с Христос.
Доколкото разбирам, ти спориш на тема дали хората приемащи идеите на Беинса Дуно са християни. Аз не споря по този въпрос. Тъй като няма как да се стигне до единен истинен отговор, освен ако Бог не се включи в нашата дискусия Ти си в правото си да не харесваш това учение.
Аз споря на тема дали учението, което е дал/оставил Беинса Дуно спада към християнството, като цяло. В цялото се включват всички църкви, официални и неофициални, секти и тн. Като пример за това как приемат Христос съм преписала една песен от техния молитвеник. Не знам дали знаеш, но една от първите молитви в молитвеника е Отче Наш.
Иначе за мен лично, ако те интересува, ми харесва много учението, но не смятам че това е единствения верен път. Например, доколкото слабо те познавам от клубовете, хич не е за теб.

Maktub, ей, казвай веднага, ти вярваш ли, че ближните ти (които гледат тъжно, които са обременени с нещо, които са по-особени или не знам какви са ви критериите) са енергийни вампири?
Поставяш ми прекалено черно-бяло въпроса. Да тъжните хора имат нужда от Любов, но дали това ги прави вампири е субективно мнение на човека които дава или трябва уж да дава Любов. Това обаче знам от съвсем друго място ("СелестинскотоПророчество").
И ще повторя, че не е обективно да съдиш за учението от форум, който е посветен не само и изцяло на учението. Защото ако хората съдеха за Православието от клуб православие, вероятноста някой от четящите да приеме вярата се намалява.

Редактирано от Maktub на 09.09.05 17:07.



Тема анонимчо и Maktub,нови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 17:57



Отговарям ви общо.

Дефинициите ви не са коректни. Думата "дъновист" не съм я измислила аз, дъновисти винаги си е имало, от дете знаем кой е дъновист и кой нее. Ходят да посрещат и изпращат слънцето и целият град знае кои са дъновистите.

Християнството ще да е съвкупност от християни, а не друго.

Дъновисти, свидетели на йехова, мормони, мюсюлмани и пр. не могат да са християни, защото не изповядват основното, което християнството съставлява. Тука никоя деноминация няма да можете да убедите, че сте християни, дай да не губим време в празни приказки и не си изкарвайте на мен това неприемане.

Защо не получих ясен отговор за енергийните вампири, може и ясна да си била, но не разбрах.
Християните не възприемаме по този начин ближния си. Такива възприятия са смешни за нас, ха, кажи ми аз защо един енергиен вампир не съм видяла досега?
Освен от сайта, аз и познавам дъновисти. В главата им цари микс от нещата, които вече изброих. Обзалагам се, че и ти нямаш контрамотиви да се разприказваш за нумерологии и пр, което съм изброила, ако си в друг социален кръг. Анономчо ми е писал за обогатяването от окултното познание. Благодаря много , но едва ли и по този пункт някой от тук присъстващите и пишещите ще ви разпознае като християни, а ясно е видно, че е точно обратното.

Драга,

Весела паневритмия. За мен наистина учението не е подходящо, защото имам ревматоиден артрит, при това доста тежък, не мога да играя танци по бял чаршаф в планински условия. Самият планински климат води до подувания в ставите при мен, какво остава за тънкия чаршаф.

И като стана дума за облачения, обличайте с анонимчо вретищата, посипете си главата с пепел и приключете с окултните грехове. Защото учителят Дънов може да е казал да вървите срещу речното течение, за да се заредите с енергия, но Спасителят е казал да не ритате срещу ръжен.

абе, много пишете същ.нарицателни с главни букви, какви са тия лиготии, я се стегнете.

Ти имаш ли отговор на нещата, които съм питала агарта? Защо като имаш любов да не можеш да страдаш, а като страдаш, значи си безлюбовен? Сам Бог обиждате, обиждате светците, протестантските мъченици и пр.

За клуб Православие - там човек може всичко да прочете, понякога пишат незрели човешки индивиди и пишман богослови, но все пак има кой да каже - ей, стига сте сквернословили, трябва да се пости, да не се блудства и т.н. Няма начин някой да се зачете в клуб Православие и да не попадне на истината накрая. Е, освен ако не е твърде привързан към блажното в сряда, петък и постите и ако не може да се въздържи да не блудства и въобще, такива някой ги е подвел, но това няма значение. Каквото и да си говорим, не може вината да е на другиго, освен на висшия клир, както и на обикновените попове, защото те могат да ти обещаят да си блудстваш и блажиш, без пагубни за душата ти последствия. Така че, като си видяла проблем в Православие, видяла си истински проблем, драга, а не клубен. Това важи и за сайта, за който говоря, как се обединихте служители на кабала, нумерология, окултизъм, енергиен вампиризъм и пр.?
хайде, толкова от мен. някой друг да поеме вахтата да ви обяснява защо не можете да бъдете християни, що пък да съм аз.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорилнови [re: Aнoнимчo]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 18:21



драги анонимчо, какво има да доказвам на себе си и на другите, че съм права, това е форум Християнство. Тука хората са креационисти, причащават се и пр. християнски неща, това ли мислиш, че тепърва аз, Надето, ще защитя като теза? Не ща да ти натривам носа, бъди си какъвто си искаш. Не мога да спасявам дъновисти по форумите, но ако някой ден решиш да скъсаш с тия грехове, по-леко ще ти стане, енергийни вампири няма да има въобще да те притесняват, а само хора, добри, не толкова добри, стари, млади, весели и тъжни. Някои се всатаняват понякога (да не кажа всички ние), но си има начини за справяне с това.
Не обладавам Мъдростта, Истината и Любовта. Не съм божествена и пиша същ.нарицателни с малка буква. Дънов съм чела, ще затъпееш от Дънов, жалко, че нямам книжки да цитирам цели абзаци с блъвочи оттам. Интересно е на какви глупости вярвате, на какви притчи за Дънов, как левитирал в някакъв вагон и кондукторът се шашнал, как знаел в коя вила бил цар Борис и го заплашил не знам си какво, както и други глупости.
Левитацията не е белег за християнско съвършенство. Не съм чувала някой светец да е левитирал. Туй са някакви други блъвочи, недейте тука ги меша в този клуб. На мен ми намирисва на сатанизъм, но не знам. Да се изкажат по-компетентните братя и сестри по левитационните въпроси и християнството.

Имай предвид, че познавам достатъчно дъновисти. Е, голям брой са пенсионери по пенсия. Брат ми в хасково много общува с тях и това му е фаталната грешка - накрая баба ми я питали - абе, Миче, това внук ти да не е луд? Мъкне се само с такива - и ги изброили. Прочее, брат ми постоянно ходи в болницата в Болярово на свиждане. Даже трябва карта да си вземе за намаление в пътуването, за да му е по-евтино.
Такива са младите представители на бялото братство (абе какво братство, ако няма дъновисти, това да не е читателски клуб?), възрастните са уравновесени, но много бледи от суровоядството и вегетарианството.
Това е, което мога да ти кажа. Хепи паневритмия и на теб, не си мисли, че нещо имам против вас, но ми е мъчно да се погубвате.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: ngнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 18:51



Който иска да се нарича 'християнин' или пък 'дъновист', аз няма да се нарека нито едно от двете.
Да се наречеш християнин за мен е самохвалство, като да кажеш, че си праведен, добър и т.н. ... Пък който сам себе си нарече 'дъновист' - нищо или много малко е чел от Дънов.
.........
Това, на което 'традиционните' християни (т.е. хората, наричащи себе си 'християни') избягват да обръщат внимание, докато хулят окултните християнски учения, е че последните не твърдят, че са единствения "истински", "правилен" и т.н. Път.
Твърдят, че дават пряк Път, но не Единствения Път. Затова не отхвърлят споменатия 'окултно-греховен микс'. Който може - нека разбира.
.........
За енергийните вампири не бих могъл да дам точен отговор. Предполагам, че когато желаеш (съзнателно или не) да обсебиш даден човек, да го имаш само за себе си, да го притежаваш (което не е толкова рядко явление) , се получава нещо, което окултистите наричат 'енергиен вампиризъм'. Т.е. с мислите и желанията си започваш да влияеш зле на дадения човек.
.........
За любовта много хубаво е казано! Душевно ли са страдали апостолите? Нима с делото си са лъгали, нима са сторили зло на човечеството? Стига изопачения на смисъла!

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: ngнови [re: Aнoнимчo]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 19:40



Да, и душевно са страдали, дадох пример със света София. Какво значи безкръвна мъченица според теб. Всеки християнин страда душевно постоянно. Покайва се, често страстите надвиват и така. Даден е и пример в катехизисите за клеветата, която често съвпътства християнина.
Анонимчо, абе, псалмите прочети, бива ли така? Шестопсалмието не си ли чувал, ами върви на някоя утреня! Страдание в чист вид, има много покъртителни псалми.
Виж, ти си мило момче, нито ти се гневя, нито нищо. (Не ме гледай, че съм била тук или другаде сприхава.) Напротив, чела съм те и в Религия, и във Физика (помня, че те бях объркала с една многоникова особа, за което се извинявам). Единственото ми желание е да се спасиш, затова се зоря да ти пиша, не да ми се възхитят братята и сестрите на речевитостта. Тука хората са до един по-ерудирани от мен. Няма кого да смая. и забележи, че аз не пиша вече, а намирам начин само в такива случаи да пиша.
Мактуб също ми е много симпатична.

Нито съм ви видяла нещо да злобеете, та да ми опротивеете, нито нищо.

Нещата, които агарта е постнал, са върхът на дъновисткото коварство като способ за отдалечаване от Бог. Виж си псалтира, моля ти се, помисли какво се чете на утренята. Точно обратното на това, което Дънов казва, точно обратното.

Иисус не е страдал в душата си, така ли? Нима не е плакал на влизане в Иерусалим, като е гледал народа как няма да повярва и да се спаси, нима не е плакал, когато е видял, че Лазар е умрял?

Аз нима не плача на това, което се случи с мъжа ми, наместо да надяна тука едни тесни дънки и да хукна да си намеря някого, за да реализирам любофтааа на лили иванова и да си намеря някой да ми плаща режийните? Наместо това аз, буначката, плача тука и съм се оградила с икони и кандила и се покайвам тука и постя заради него. Айде сега. Някакъв самодоволен любовен покой могат сигурно будистите да намерят, не християните.

В заключение - виждаме как един пример от Дънов не можете да дадете, без да лъсне сатанинското му изопачаване на основните християнски положения. На христяните е обещано да страдат, а не гарантирано благоденствие. Гарантирано благоденствие обещават шаманите.

И аз моля братята и сестрите да се опитват да носят и те отговорност за хора като Мишо и Мактуб. Ако някой от ерудираните тука не е съгласен с тезите ми, нека ме коригира, аз така виждам нещата и се уморих и на брат си да ги разправям, сега и в клуба.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 09.09.05 19:53.



Тема Re: ngнови [re: ng]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 19:44



Християнството не е някаква факла, която можете да вземете в ръка и да тръгнете да изследвате черните пътища на заблудителните учения. Християнството изключва да вървите по тия пътища, даже да поглеждате нататък.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: ngнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано10.09.05 17:58



Да, в Библията са запазени сведения за душевни терзания на Спасителя.
Не мога да се съглася с някакво "мазохистично" отношение към вярата.
За мен християнството не е религия на душевни терзания/страдания.
За мен то носи светлина и топлина, мир и покой.
Може би щото не съм християнин... .... няма значение ....

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *

Редактирано от Aнoнимчo на 10.09.05 17:59.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор apostolic (непознат )
Публикувано12.09.05 00:46



Oh kato pochnete s tiq pravoslavni shturotii,znachi nqmam dumi a pak za toq deto e suzdal tazi tema oshe poveche.Purvo da kaja na choveka che petar Dunov e satanist,toi e slujitel na dqvola,chovek zabluden i zablujdavash t mnozina bih kazal as.Taka che neka izbqgvame tezi zabludi id a gledame kam Boga ne kam dunov,shtot toi sega e na dunoto i neka i nie pokrai negovite ucheniq da ne stigame do tam da ne vzemem da se izdunim nai-nakraq pred Boga zaradi nego.



Тема Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 14:27



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |



Тема Re: Какво Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано21.01.21 01:15



Увод
Йозеф Геббельс. Особая папка



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано29.01.21 05:43



Да, наистина интересно какво препредава един несъществващ потребител за казаното от учителя му. В клуб Християнство...

Както и в клуб, обявен на първа страница Велики личности - а адресът е Беинса Дуно. Петър Дънов.

Той ли, даскалът, изучил се в Америка, е най-великият?
Дали върналият се от САЩ човек е същият, който е заминал преди няколко години, също е въпрос.
Двойници много..
Спрягат се двойници на Сталин, на кого ли не - а за този учител с абсолютно банална биография никой нищо. Кристално чистият Дънов... Пък аз като сравних снимки доста се усъмних в самоличността на заминалия и върналия се Петър.

Върнал се е, ама друг българин.
Най-вероятно израсъл сред мормони или евангелисти или друга секта.


Post scriptum
Из списанието
ЖИТНО ЗЪРНО
(рисунка на кръга на зодиака)
КН.7-8 (кръгче с вграден равностранен триъгълник с върха нагоре)
(на същия ред) ЕДИНАДЕСЕТА ГОДИНА (СЪЩИЯ КРЪГ ПЛЮС ТРИЪГЪЛНИК) 1937
S O M M A I R E
B. Boev La Paneurythmie
... La Maitre L'Intelligence, le coeur et la volonte,
С Ъ Д Ъ Р Ж А Н И Е
Б. Боевъ Паневритмията.
206
ИЗЪ НАШИЯ ЖИВОТЪ
Боянъ Боевъ
За плочи.
Ще отидемъ за плочи. Ще покриемъ и постелимъ каменната хижа.
Ще я украсимъ отпредъ. Ще й туримъ ст/Ъ\пала.
Тя служи не само намъ. Презъ есента, зимата и прол+Ь+тта тя
служи на вси туристи. Нека уморениятъ туристъ да има к/Ъ\де да се
приюти ! Нека той да почувствува любящата р/Ъ\Ка, която е изградила
хижата !
Днесъ отиваме за плочи ! Колко сме радостни ! Ще видим пакъ
шестото езеро - "Сърдцето"! Ще видимъ пакъ заледенит+Ь+ му брегов+Ь+ и
плаващит+Ь+ сн+Ь+жни маси по него !
Плочите с/Ъ\ тамъ ! Те с/Ъ\ даръ, който то ще ни даде ! То обича
да дарява всички, които отиватъ при него !
Днесъ отиваме до "съдцето" И даровете, които то ще ни даде,

с/Ъ\ за всички - за всички п/Ъ\тници, които минаватъ по тия м+Ь+ста !
Единъ в+Ь+ченъ п/Ъ\тникъ минава по великия друмъ на живота :
Облекчи п/Ъ\тя му съ даровет+Ь+, които щедро получавашъ отъ Ми-
ровото Сърдце.

Той слиза !
Ние сме край второто езеро. То е тихо. Водит+Ь+ му се к/Ъ\пят
изобилно въ слънчевит+Ь+ л/Ъ\чи.
Поглеждамъ нагоре. Ето палатката на Учителя ! Какъ красиво е
кацнала тя на ония висини !
Но ето, виждамъ, че Учительтъ слиза от тамъ по китната п/Ъ\-
тека, която направихме миналата година за единъ день !
Колко любовь
е вложена въ нея !
Той слиза при насъ. Слиза отъ слънчевит+Ь+ дворци.
Слиза, за да внесе долу огъня, който носи съ себе си отъ небес-
нит+Ь+ сфери. Този огънь ще разтопи всичко и ще претвори всичко.
Ледовет+Ь+ ще се стопятъ и ще потекатъ като кристални извори.
Той слиза ! Слиза отъ сферит+Ь+ на чистотата, и т+Ь+хното сияние ни
докосва !
Слиза при окованите+Ь+. И ето, веригит+Ь+ падатъ от нозет+Ь+ имъ !
Слиза при обремененит+Ь+. И ето, св+Ь+тлата усмивка на надеждата
заиграва по лицата имъ.
Той слиза, за да покаже п/Ъ\тя на възлизане !

207
Езерото на чистотата
Поемамъ отъ второто езеро нагоре.
Скоро предъ менъ е тихата огледална повърхностъ на Езерото на
Чистотата.
Аз съмъ въ другъ единъ св+Ь+тъ.
Ето, цв+Ь+тята отъ бр+Ь+говет+Ь+ е оглеждатъ въ синит+Ь+ му води. На
китнит+Ь+ околни полянки изобилие от морави иглики ! Кристални р+Ь+ки
се втичатъ въ него, идещи отъ сн+Ь+жни преспи.
Седя на една отъ гол+Ь+мит+Ь+ скали край него.
Животътъ му не е ли чуденъ нанизъ от ск/Ъ\пи мигов+Ь+ ?
Ето, с радостно очакване то поср+Ь+ща слънцето. Л/Ъ\чит+Ь+ му се
пречупватъ съ хиляди багри въ водите му.
(пропуск)

Стълбата.
Хубава е програмата за днесъ : ще градимъ стълба.
Тя ще бъде близо до палатката на Учителя.
(пропуск)
Шумъ и тр+Ь+съкъ се чуватъ днесъ около насъ : гради се приказ-
ната стълба съ 51 ст/Ъ\пала !
И когато б/Ъ\де тя готова, ще почне вървиятъ день на "Живота"!
_______
208
Т+Ъ+ чакатъ!

(пропуск)
Т+Ь+ чакатъ магическото слово, за да се преобразятъ. И тогазъ
ще се пробудятъ и изяятъ с/Ъ\ществата, скрити въ тия форми.
Т+е+ чакат любовното Слово, за да възкъръсснатъ!

Ск/Ъ\пиятъ накитъ на Рила.
Тая година пакъ сме на гости въ свещената обителъ на Рила!
(пропуск)
Обичамъ да спохождамъ сн+Ь+жните преспи. Там срещамъ
ск/Ъ\пия накитъ на Рила: алпийското ззвънче !
(пропуск)
Обичамъ да го гледамъ , какъ н+Ь+жниятъ в+Ь+трецъ тихо полю-
лява тънката му дръжка.
Защо събужда то у насъ една св+е+тла надежда и един ра-
достенъ копнежъ?
Като че ли около него се разлива тиха музика, която ни
говори:

209
Ние идемъ презъ лятото за малко време тукъ, за да ви на-
помнимъ, че има единъ св+Ь+тъ на висша любовь и на висша красота1
за който с/Ъ\ родени всички!
(пропуск)
При котвата
Ето, локвата тихо цепи водит+Ь+ на второто езеро "Елбуръ"
Кой е въ нея? Това е Учительтъ, който отива при "Р/Ъ\цет+Ь+
които даватъ."
(пропуск).
Котвата е формата, която тази година се въплъти горе, при Седемт+Ь3 Езера.
Котвата е начало на водит+Ь+, които слизатъ надолу.
Тия води ще занесатъ една нова весть тамъ долу.
Надежда за близкото утро __ това е вестьта на котвата.
Тая година се праща долу светлата весть на котвата!
/на последната страница, част от текста/
Открита е подписка за

О С Е М Н А Д Е С Е Т А Г О Д И Ш Н И Н А
на сп. ЖИТНО ЗЪРНО
която почва от януарий 1944 година
Абонам/Ъ\нтьт остава пакъ 80 лева.

(пропуск)
Adresse de la revue occulte ,,J I T N O Z E R N O,,.
Izgrev, Sofia, X___ (Bulgarie)
Abbonnement pour l`etranger 150 Levas ou 2 Doll.
______________________________________________




Защо ли ми се струва, че в този клуб се шири чиста ЕРЕС и словоблудие?
В клуб християнство.
Затова ли в началото на прехода кръстиха един свещеник Фори светулката?
Въпроси, въпроси . и все без отговор.
На книжката има надпис:
Пенка Колчива, ул. Чаталджа" 29, София.
А пък на друго списание се чете:
Подполковникъ Никифоровъ ул. Михаилъ Танкев 2
Тукъ
Видни почитатели на Беинса Дуно, очевидно заможни хора, за да се абонрат.











Редактирано от siropino на 29.01.21 06:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.