Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема четене/разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 15:30



Какво значи "сериозно" и какво значи "буквално"?
Открий 7-те разлики...
.........
С едностранчиво , предубедено , изопачаващо разглеждане можеш да си докажеш каквото си си наумил. Имаш ли нужда да докажеш на себе си, че си прав?
* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *

Редактирано от Aнoнимчo на 30.08.05 15:37.



Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 15:39



В отговор на:

Какво значи "сериозно" и какво значи "буквално"?
Открий 7-те разлики...





Това точно е и моето впечатление от Дъновизма, игра на думи. Агностицизъм някакъв. Учителя по всяко време може да се врътне и да каже ама аз нямах това в предвид вие не сте духовни и не разбирате. Дъновизма е суспендиран някъде в нереалноста мислиш си че си чул нещо но не си сигурен сън ли бе то или реалност. Може ли да хване вяра това което си чул или е метафора. Има ли принципи или само привидна духовна флуидност.

Разбира се че най-големия проблем на моя живот сега е разликата мезду "сериозно" и "буквално". После ще стане "буквално" и "реално". и тн.т.



Тема Re: четене / разбираненови [re: muntzer2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.08.05 16:02



мислиш си че си чул нещо
Ами мислиш си че си разбрал нещо ?

Фарисеите знаеха Писанията. А разбираха ли ги?

Мисля, че съм ясен за непредубедените. За предубедените - подозирам, че пак съм ясен, но не им харесва това, което усещат от думите.
.................
Мнозина от тези, които наричат себе си 'християни' са достойни последователи на фарисеите. Знаят всяка дума от Библията и изпитват гордост от това. Незаслужена гордост. Пак да дойде, пак ще Го разпънат.
.................

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: четене / разбираненови [re: Aнoнимчo]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 16:13



Аз лично Дънов не го търся за спасение. Нито съм толкова предубеден че да не ми е интересне. Казх вече искам да разбера историческата му перспектива, корена му и вярванията. Искам да го сравня със Библията.

Мерси обаче за арументативните пируети сега си играем с думите 'християни', 'фаресеи' и 'предубеденост', 'чул' 'разбрал', 'знаел' и 'разбрал'.

Явно толкова си можем. Моля препоръчаита ми книга която дефинира кредото на Дъновизма ама без да се върти и суче и да си играе само с думи и нищо да не казва. Намерил съм няколко академични статии от Дъновисти и поне към тях имам повече уважение от тук развиващия се спор.

Не, че и аз не мога да говоря така.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано30.08.05 17:09



Не ще и дума ,че и той отнякъде е черпил своите знания, но никъде не говори за свой Учител, което е най-малко невъзпитано. Преди време проучих поне 50 % от лекциите на Дънов от Общия окултен клас и смятам, че има допуснати много грешки от преписвачите и стенографите му, които трябва да се коригират. Става дума за бележки под линия, а не за изопачаване на беседите, тъй като за учение не може и дума да става. А казано между нас, основите на преподавания от Дънов окултизъм са всъщност пак на Изток, независимо от привидното му отричане на източната мъдрост. Но като интерпретатор и разказвач поне на Балканите той няма равен на себе си. Сведенията ми за отношенията на П.Дънов с Великите Учители на Великото Бяло Братство са от "Писмата на Е.И Рьорих", а също и от неговите произведения - по отношение на критиката.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: shravac]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.08.05 17:15



може ли да ми препоръчащ нещо за четене. Някакъв начин да се снабдя със тези книги, преписки на лекции и тн.т. Предварително благодаря.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано03.09.05 22:51



Ако търсиш някаква истина, а не сензация, изпрати ми един адрес с лично съобщение и ще получиш нещо, което ще те задоволи за начало.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: cuddly]  
Автор Joro Hrasta (WoodyWoodpecker)
Публикувано04.09.05 16:18



Ми те си имат форум, но са решили да ни зарибят и нас с простотията на Бениса Дуно.



Редактирано от Joro Hrasta на 04.09.05 16:19.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Joro Hrasta]  
Автор edno (непознат )
Публикувано06.09.05 10:40



"...игра на думи. Агностицизъм някакъв." - То, това може да се каже за всяко учение, каквото и де е то! Хора, смешни сте! Съдите, съдите, съдите... Не ви ли писна! Ама много знаете... Тоя бил такъв, ония онакъв... "По делата им ще ги познаете" Аз във всичко изписано до тук, нищо христянско невиждам! СМИРЕНОМЪДРИЕ - това е думата, върху която трябва да се замисли човекът - христянин. До тук написаното в постовете ви - ще си позволя най-накрая и аз да "отсъдя", но се проявявате като мюсюлмани, водейки странен "джихат"!
Хора, говорете си, разсъждавайте... Или кат си чел Библията нема нужда да се мисли повеке!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано06.09.05 16:24



В отговор на:

"По делата им ще ги познаете"




Точно за това съм се замислял много пъти. Как Дънов е бил образован над 10-15 години в протестански училища, бил е на практикум в методиската мисия в китаиския квартал на Манахатън и после делата с аму други. Нека да оставим моралните дела на страна нека наблегнем на следното. Словото казва, че спасението е дар от Бог и единствения начин да се получи да се повярва че Исус е Господ и да се изповяда. Какво му е сложното на тази вест, че Дънов трябва да я облича в източен мистицизъм. Защо не е проповядвал това. Защо има нужда от окултно познание като има тази проста вест за спасение. Аз мисля, че Дънов е направил кардиналния грях да постави себе си над Словото. Наистина по делата им ще ги познаете. Или Дънов не е схванал тази проста истина или след като я е знаел като фареси я е криел от простите. Тези които са му поверили живота си. В единия случаи е ограничен чивек а не всемирен уяител в другия е шарлатан не достоен за следване.

В отговор на:

СМИРЕНОМЪДРИЕ - това е думата


behold нова дума за която трябва да се хванем.

В отговор на:

Или кат си чел Библията нема нужда да се мисли повеке


Ако не мислехме тази тема нямаше да е тук. А ти ако си чел/а Библията и мислише нямаше да я маниполираш и да защитаваш Дънов.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.