Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано08.09.05 16:08



..."Обаче Христос им казваше:"Аз не дойдох да изпълня нито своята воля,нито вашата,но дойдох да изпълня волята на Отца,който ме е проводил.Аз съм Син Божи,изпратен на земята да научат хората как да живеят."...

Брей, това ли казваше Христос?! Евангелието ни учи, че други неща е казвал!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано08.09.05 22:34



Драга, фамулус беше пейстнал тука линк към една дискусия на беинда дуно ви сайта, където ставаше дума за енергийните вампири. Кои са енергийните вампири, много моля да ме просветиш, щом си в нашия форум от дълго време. Защото дискусия вече няма там - проследи линка на фамулус. Изтриха я en gros мошениците, след като взех участие там. Изтриха си и своите хора, цялата дискусия изтриха, а аз се бях намесила към края. Ако реша (каквито намерения нямам) да се разпиша там по другите им дискусии, няма съмнение, че ще ме баннат. Тук никой не те банва, пействай си посланията и окайвай рибката, горката, която ядем в сряда и петък. А за какво е ставало дума - писала съм в горното изказване, базирано, както се изразяваш, на оскъдните ми впечатления от сайта.
Maktub, ей, казвай веднага, ти вярваш ли, че ближните ти (които гледат тъжно, които са обременени с нещо, които са по-особени или не знам какви са ви критериите) са енергийни вампири? Хайде, вземи се в ръце, момиче. Ходенето по не знам какви си посоки на речното течение и другите дивотии, в които вярвате, няма да те спаси, а Богу са противни такива енергийни магии, ясно? То же кристалите, дето ги мъкнете, "тотемчетата" и пр. няма да ви спасят, а ще ви отредят видно място в казана по силата на знаеш коя Божия заповед.
Днес, без съмнение под влиянието на тринтириминтиритата, които четох и как се осмива благочестието като някаква отживелица, се чудех какви ли са били първите християни. Дали, как смяташ, са играли паневритмия с бели чаршафи, дали били суровоядо-вегетариано вегетиращи, уповаващи се на кристали (както бе писано в изтритата дискусия - уповавам се на кристал) и пр? Сега ти искаш да наредиш дъновистите в редиците на християнските вероизповедания. Не става, драга.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано08.09.05 22:50



"Защо страда човек? Защото няма любов."
Това бил казал Дънов.

Ами не са верни тия глупости.

"Който не говори Истината, той изгубва своя вътрешен мир."
Първо, защо Истината е с главна буква, туй да не е малката и голямата правда на Тодор Живков?
Който не говори истината, той престъпва Божията заповед и ще му бъде въздадено в съдния ден.

"Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.Те бяха големи мъченици,но всичко понесоха заради Христос.
Те имаха Христовата Любов в себе си.Който няма Любов,той не може да понесе и най-малкото страдание."
Какви са тия глупости, аз не съм чела дали някой ви е отговорил изобщо в треда, защото не съм чела дискусията, но сега погледнах каква е темата. Известно ми е светии да не са изпитвали страдание при мъчения, но някои са страдали, мисля, че повечето. Страдали са душевно и физически. Света София как е безкръвна мъченица?

Ами сам Бог? Не казваме ли:
И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и СТРАДА, и бе погребан...
То не са и глупости вашите и на Дънов, на мен ми се виждат като богохулства. Не знам де, нека по-ерудираните си изкажат мнението, но аз лично това чета и схващам.
Хубаво е, че си казваме символ веруюто с детето, та да не се объркваме. Постоянно успяваме (и двете) да разграничим глупостите от истината.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 08.09.05 23:05.



Тема Re: Какво е говорилнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 10:05



Не съм поглеждал въпросният сайт, от който си почерпила познанията си.
Да си мислиш, че на базата на една дискусия от един форум си разбрала какво представлява учението е честно казано несериозно.
Все едно някой да тръгне да си съставя мнение за християнството на базата на дискусиите в "Православие", "Християнство" и "Религия", в които все пак може да срещне какво ли не, при това - без да чете Библията. "Разни хора - разни идеали."
Та Мактуб е права: изказването ти явно се базира на оскъдна и/или изкривена информация.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е говорилнови [re: Aнoнимчo]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 10:41



виж, анонимчо,не ми губи времето и своето. Писал си тука анализ на моите възприятия на учението на дънов от сайта. По-добре кажи ти в какво вярваш, ближните ти вампири ли сме, изцоцвал ли ти е някой някога енергията? Дъновистите, които познавам реално и виртуално вярвате в нещата, които съм изброила. Нумероглупостите, мексиканското мескалито, йога, кастанеда, всичко ви се харесва. Уповавате се на речното течение и на кристали. Християните се уповаваме само на Бог.

Нагледала съм се на дъновисти. Сега представляват едни пишман мистици, които ги мързи да наденат белите чаршафи и да отидат на Витоша да си изиграят паневритмията, наместо това правят окултни сайтове. Беинса дуно сайтът бил посветен на кабала, дънов, нумерология и пр. Това модераторът учтиво ми обясни. Що за микс?
Е, тука няма да видиш почитатели на окултните грехове, в които дъновистите тънат с удоволствие. Тука се пазим от такива неща.
И вземи да се откриеш на аудиторията. Дъновист ли си, що си?

чела съм една книга на Дънов. Бяха пълни глупости, извинявай много. Жалко, че нямам подръка такаваи да напиша избрани идиотщини оттам.

Дъновистите причащавате ли се? В какво вярвате, като Дънов е ЕВОЛЩЦИОНИСТ И ДАРВИНИСТ, дай да си кажем истината в очите. Такъв ли е? Такъв е.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорилнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 11:29



Драга ng, ако смяташ , че тази дискусия е загуба на време - защо я водиш? Освен, за да докажеш на себе си и другите, че си права, "натривайки носовете" на "противниците"?
.........
Вярвам в Бог, в Любовта, в Истината, в Мъдростта, в доброто, в човечността...
Опитвам се да изкоренявам от себе си ( иначе казано - не вярвам в: ) гнева, омразата, злобата, лъжата, невежеството и ред други...
А ти?
........
С изброените "окултни грехове" не съм запознат, така че не мога да кажа нито че вярвам, нито че не вярвам в тях. Само предполагам, че чрез тях може да се постига познание, ако се проумее смисълът им. Подобно на "научните грехове" като физика, химия и т.н.
........
Съжалявам, че познанието е враг на вярата ти, но това не зависи от мен, а от теб самата. При мен не е така.
И щях да забравя: има хора, които четат Дънов, но 'дъновисти' няма.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано09.09.05 16:51



Тъй като темата на спора май взе да се изпарява нанякъде, ще се върна на нея. Дали учението на Беинса Дуно е християнско течение, или няма нищо общо с Христос.
Доколкото разбирам, ти спориш на тема дали хората приемащи идеите на Беинса Дуно са християни. Аз не споря по този въпрос. Тъй като няма как да се стигне до единен истинен отговор, освен ако Бог не се включи в нашата дискусия Ти си в правото си да не харесваш това учение.
Аз споря на тема дали учението, което е дал/оставил Беинса Дуно спада към християнството, като цяло. В цялото се включват всички църкви, официални и неофициални, секти и тн. Като пример за това как приемат Христос съм преписала една песен от техния молитвеник. Не знам дали знаеш, но една от първите молитви в молитвеника е Отче Наш.
Иначе за мен лично, ако те интересува, ми харесва много учението, но не смятам че това е единствения верен път. Например, доколкото слабо те познавам от клубовете, хич не е за теб.

Maktub, ей, казвай веднага, ти вярваш ли, че ближните ти (които гледат тъжно, които са обременени с нещо, които са по-особени или не знам какви са ви критериите) са енергийни вампири?
Поставяш ми прекалено черно-бяло въпроса. Да тъжните хора имат нужда от Любов, но дали това ги прави вампири е субективно мнение на човека които дава или трябва уж да дава Любов. Това обаче знам от съвсем друго място ("СелестинскотоПророчество").
И ще повторя, че не е обективно да съдиш за учението от форум, който е посветен не само и изцяло на учението. Защото ако хората съдеха за Православието от клуб православие, вероятноста някой от четящите да приеме вярата се намалява.

Редактирано от Maktub на 09.09.05 17:07.



Тема анонимчо и Maktub,нови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 17:57



Отговарям ви общо.

Дефинициите ви не са коректни. Думата "дъновист" не съм я измислила аз, дъновисти винаги си е имало, от дете знаем кой е дъновист и кой нее. Ходят да посрещат и изпращат слънцето и целият град знае кои са дъновистите.

Християнството ще да е съвкупност от християни, а не друго.

Дъновисти, свидетели на йехова, мормони, мюсюлмани и пр. не могат да са християни, защото не изповядват основното, което християнството съставлява. Тука никоя деноминация няма да можете да убедите, че сте християни, дай да не губим време в празни приказки и не си изкарвайте на мен това неприемане.

Защо не получих ясен отговор за енергийните вампири, може и ясна да си била, но не разбрах.
Християните не възприемаме по този начин ближния си. Такива възприятия са смешни за нас, ха, кажи ми аз защо един енергиен вампир не съм видяла досега?
Освен от сайта, аз и познавам дъновисти. В главата им цари микс от нещата, които вече изброих. Обзалагам се, че и ти нямаш контрамотиви да се разприказваш за нумерологии и пр, което съм изброила, ако си в друг социален кръг. Анономчо ми е писал за обогатяването от окултното познание. Благодаря много , но едва ли и по този пункт някой от тук присъстващите и пишещите ще ви разпознае като християни, а ясно е видно, че е точно обратното.

Драга,

Весела паневритмия. За мен наистина учението не е подходящо, защото имам ревматоиден артрит, при това доста тежък, не мога да играя танци по бял чаршаф в планински условия. Самият планински климат води до подувания в ставите при мен, какво остава за тънкия чаршаф.

И като стана дума за облачения, обличайте с анонимчо вретищата, посипете си главата с пепел и приключете с окултните грехове. Защото учителят Дънов може да е казал да вървите срещу речното течение, за да се заредите с енергия, но Спасителят е казал да не ритате срещу ръжен.

абе, много пишете същ.нарицателни с главни букви, какви са тия лиготии, я се стегнете.

Ти имаш ли отговор на нещата, които съм питала агарта? Защо като имаш любов да не можеш да страдаш, а като страдаш, значи си безлюбовен? Сам Бог обиждате, обиждате светците, протестантските мъченици и пр.

За клуб Православие - там човек може всичко да прочете, понякога пишат незрели човешки индивиди и пишман богослови, но все пак има кой да каже - ей, стига сте сквернословили, трябва да се пости, да не се блудства и т.н. Няма начин някой да се зачете в клуб Православие и да не попадне на истината накрая. Е, освен ако не е твърде привързан към блажното в сряда, петък и постите и ако не може да се въздържи да не блудства и въобще, такива някой ги е подвел, но това няма значение. Каквото и да си говорим, не може вината да е на другиго, освен на висшия клир, както и на обикновените попове, защото те могат да ти обещаят да си блудстваш и блажиш, без пагубни за душата ти последствия. Така че, като си видяла проблем в Православие, видяла си истински проблем, драга, а не клубен. Това важи и за сайта, за който говоря, как се обединихте служители на кабала, нумерология, окултизъм, енергиен вампиризъм и пр.?
хайде, толкова от мен. някой друг да поеме вахтата да ви обяснява защо не можете да бъдете християни, що пък да съм аз.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорилнови [re: Aнoнимчo]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано09.09.05 18:21



драги анонимчо, какво има да доказвам на себе си и на другите, че съм права, това е форум Християнство. Тука хората са креационисти, причащават се и пр. християнски неща, това ли мислиш, че тепърва аз, Надето, ще защитя като теза? Не ща да ти натривам носа, бъди си какъвто си искаш. Не мога да спасявам дъновисти по форумите, но ако някой ден решиш да скъсаш с тия грехове, по-леко ще ти стане, енергийни вампири няма да има въобще да те притесняват, а само хора, добри, не толкова добри, стари, млади, весели и тъжни. Някои се всатаняват понякога (да не кажа всички ние), но си има начини за справяне с това.
Не обладавам Мъдростта, Истината и Любовта. Не съм божествена и пиша същ.нарицателни с малка буква. Дънов съм чела, ще затъпееш от Дънов, жалко, че нямам книжки да цитирам цели абзаци с блъвочи оттам. Интересно е на какви глупости вярвате, на какви притчи за Дънов, как левитирал в някакъв вагон и кондукторът се шашнал, как знаел в коя вила бил цар Борис и го заплашил не знам си какво, както и други глупости.
Левитацията не е белег за християнско съвършенство. Не съм чувала някой светец да е левитирал. Туй са някакви други блъвочи, недейте тука ги меша в този клуб. На мен ми намирисва на сатанизъм, но не знам. Да се изкажат по-компетентните братя и сестри по левитационните въпроси и християнството.

Имай предвид, че познавам достатъчно дъновисти. Е, голям брой са пенсионери по пенсия. Брат ми в хасково много общува с тях и това му е фаталната грешка - накрая баба ми я питали - абе, Миче, това внук ти да не е луд? Мъкне се само с такива - и ги изброили. Прочее, брат ми постоянно ходи в болницата в Болярово на свиждане. Даже трябва карта да си вземе за намаление в пътуването, за да му е по-евтино.
Такива са младите представители на бялото братство (абе какво братство, ако няма дъновисти, това да не е читателски клуб?), възрастните са уравновесени, но много бледи от суровоядството и вегетарианството.
Това е, което мога да ти кажа. Хепи паневритмия и на теб, не си мисли, че нещо имам против вас, но ми е мъчно да се погубвате.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: ngнови [re: ng]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано09.09.05 18:51



Който иска да се нарича 'християнин' или пък 'дъновист', аз няма да се нарека нито едно от двете.
Да се наречеш християнин за мен е самохвалство, като да кажеш, че си праведен, добър и т.н. ... Пък който сам себе си нарече 'дъновист' - нищо или много малко е чел от Дънов.
.........
Това, на което 'традиционните' християни (т.е. хората, наричащи себе си 'християни') избягват да обръщат внимание, докато хулят окултните християнски учения, е че последните не твърдят, че са единствения "истински", "правилен" и т.н. Път.
Твърдят, че дават пряк Път, но не Единствения Път. Затова не отхвърлят споменатия 'окултно-греховен микс'. Който може - нека разбира.
.........
За енергийните вампири не бих могъл да дам точен отговор. Предполагам, че когато желаеш (съзнателно или не) да обсебиш даден човек, да го имаш само за себе си, да го притежаваш (което не е толкова рядко явление) , се получава нещо, което окултистите наричат 'енергиен вампиризъм'. Т.е. с мислите и желанията си започваш да влияеш зле на дадения човек.
.........
За любовта много хубаво е казано! Душевно ли са страдали апостолите? Нима с делото си са лъгали, нима са сторили зло на човечеството? Стига изопачения на смисъла!

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.