Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: cuddly]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано06.09.05 22:21



Доколкото ми е известно хората, които признават Христос влизат в графата християни. Така че учението на Петър Дънов преспокойно влиза в графата.
Но ако си искала да попиташ "това какво ме интересува мен?" си е друга работа....



Тема Признават Христос за какъв?нови [re: Maktub]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано06.09.05 22:58



И мюсюлманите Го признават за пророк, но очевидно не са християни.
А евреите Го признават за лъжец, и очевидно също не са християни.
За някои пък, които Го признават само на думи самият Той е казал, че не ги познава. Може ли да са християни тогава?



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Maktub]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано06.09.05 23:08



Няма такова нещо. Какво значи "да Го признават" - като Господ, като божество от политеистко съзвездие, като пророк, като историческа личност? Не знам дали вярват в непорочното зачатие, кой ги знае...
Прочее, Дънов е еволюционист. Значи той не приема, че сме създадени от Бог, тъй че няма начин да признава Христос в християнския смисъл на думата, роден несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало. Изобщо не виждам учението за Света Троица какво представлява за бай ви Дънов.
А дъновистите признават кристали, кабали, нумероглупости, йогизми, мексиканско мескалито - НЕ ПОДБИРАААААААААТ! Само да не е Господ. Отвориш ли им дума за Господ - е, да, ние не сме казали, че го няма, де... Е, поне не буйстват като стане дума за Бог. От тази гледна точка Го "признават".

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор edno (непознат )
Публикувано06.09.05 23:48



Много, ама много ме разсмяхте! Няма какво да кажа... Знаете си редът... давайте пък ще видим...
Между другото е много, ама много тъпо цената да станеш христянин - кръстенето да има левова стойност, която даже е по-висока от това за друга /без да споменавам/ религия! Замислете се, дали устройството е правилно!
На наша приятелка и беше отказана молитва за близък, защото в този момент е нямала "кинти"! - Те на Ви повод за размисъл във форума! А, тя горката е мноооого религиозна, та даже беше ходила да се оплаква в синода наш - имало ефект, ама...!
Дерзайте!

На мен ми беше отказано да вляза в църквата, докато четяха на детето молитва за пречистване /знам, че е хубаво да се направи на новородено/, защото не съм бил кръстен! Е, кръстен съм, ама ако кажеш че не си - "за проба", какво...вън ли?! Мнооого тъпо!



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано07.09.05 00:13



Вижте, аз не съм ходила да ми четат очистителни молитви след раждането, нито пък детето съм "очиствала". За търгашеските молитви хич не ми и говорете. Да не Ви разправям опита си, който е по-големичък от Вашия, защото постоянно съм на черква, сутрин и вечер. Не мога да схвана и защо трябва да се дават пари да четат близките ни на проскомидия и не записвам имена по тази причина. По тия въпроси съм се изказвала многократно, тъй че напусто сте се смели. Ако искате, давайте си парите за очистителни молитви, лъжете попа и стойте в притвора, за да си разнообразявате живота. Не, устройството не е правилно.
И в София, и във Варна по черквите са разлепени надписи, че ако не си купим от църковните свещи, спукана ни е работата. Елате във Варна да видите и да се насладите. Бях писала за софийските надписи, ама Варненските са по-зловещи. Коментирахме и доколко е канонична църковната свещ, а тя не е, защото я правят от всякакви боклуци, които са забранени. Особено нечисти са големите свещи - както си горят в олтара, гъст черен дим опушва таваните. То и малките димят, но големите са просто като комини. Последно бях с една позната и й показвах да гледа за какво става дума.

Прочее, аз практикувам следното: ходя на черква, купувам свещички от по десет стотинки, но много на брой за хората, за които се моля всеки път, моля се от цялото си сърце с другите вярващи , радвам се на службите, вярвам в (прочетете си Символ Веруюто), а не преборвам психовампири с незнамсикакви кристали, щото Беинса дуно тъй бил казал. Има и други работи, знаете, пост, причастие, препоръчвам Ви ги.

На когото православието се изразява в очистителни молитви, погачи, прощъпулници, неща от този сорт - е, нека.

П С - Хубаво се е оплакала в синода Вашата позната. Следващият път да ме вземе и мен, има какво да разкажа. Или недейте, че ме мързи - кажете й да пита защо пишат такива неверни неща, богохулни, по църквите, как молитвата ни Бог ще чуе само ако си купим от техните свещи, защо правят свещи от боклуци, а не от восък, та черен дим да възлиза пред лицето на Бога заедно с молитвата, защо четат очистителни молитви и пр.
Надписите по църквите за свещите са мерзост пред Бога.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 07.09.05 00:41.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: edno]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано07.09.05 00:21



И защо сте ходили да Ви четат очистителна молитва на детето, хайде, обяснете ми. Кой Ви каза, че се налага и какви са му били аргументите и богословските основания? Защо пък сте и излъгали попа и сте стоели в притвора, туй пък е още по-екцентрично.

Ако си пиете ракията на Трифон Зарезан в не знам си коя кръчма, аз ли пак трябва да Ви обяснявам защо сте го направили? Ами че аз не пия.

Че и много съм го разсмяла! Брех!

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

А, и да Ви кажа, хубаво е да се записват имената на близките на литургия, защото попът рони трошици в Чашата на всяко име и така причастява задочно близките Ви. Не ме слушайте, че аз не го правя. На мен ми е черно пред очите, а и нямам пари. (Освен това ме възмути енорийският ни свещеник, че чете всеки път едни наши близки безплатно, даже и да не са в църквата, защото си пие ракията с тях и са му скъпи и драги. А за нашето семейство не го прави, ако и да сме го подкрепяли в трудни за него моменти и ако и да имаме голяма нужда от това четене в момента. Не видях пастирска грижа, това е.)
Но и не намирам за правилно, де. Но не са много пари. Записвате се себе си, примерно, Иванчо, дом и чада, тъй е по-евтино. Плюс туй сигурно не се и молите, едва ли знаете и Отче наш, тъй че записвайте имена, както и другите правят. Но очистителните молитви, погачите и прощъпулниците не би трябвало да ги има.

Редактирано от ng на 07.09.05 00:35.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.09.05 11:08



Ами като не знаеш къде да си дадеш имената какво да правим? Нима е правилно за молитва да се иска определена сума? Или пари ако нямаш и в Царството Божие няма да те пуснат?

Тигре, тигре, имаш ли пари?
Имаш ли пари - хубави жени.
Тигре, тигре, нямаш ли пари?
Нямаш ли пари - стари бабички.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Ask2OO4]  
Автор edno (непознат )
Публикувано07.09.05 22:45



Хора - успокойте се!
И най-накрая по темата "Какво е говорил Петър Дънов?" Ами говорил е: "Добро утро, добър ден, как сте днес? Уф, днес май ще вали! Утре е вторник. Ей, купих ли хляб? Мисля, че чаят е на свършване.... И т.н.
Стига сте съдили...при това христянско учение. Определено, лично на мен не ми хареса отношението, когато бяхме на палатка на "техния" лагер на рилските езера, защото ни гледаха с "особено мнение", отказвайки да ходим на разните сбирки, но това определено е лично отношение и няма нищо общо с това, какво е говорил Дънов. Не се обиждам, гледам от комичната страна на нещата. Намалете егото и ще видите, че няма нужда да приемате толкова лично неща, именно от лични съображения, а не от "висши"!



Тема Re: Признават Христос за какъв?нови [re: Ask2OO4]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано08.09.05 15:56



За какъв го признават давам пример една песен(реших да не е молитва):

На Христа запейте

На Христа запейте химни
нови в тоз тържествен час.
Той е Божи Син, изпратен
на земята зарад нас.

Той живота Си положи,
от греха да ни спаси,
като смъртник в гроба слезе,
мъртвите да възкреси.

И когато се прослави,
нов завет ни даде Той,
най-великия от всички,
Любовта - закона свой.

Благовествува и рече:
"Вий сте мои, Аз съм ваш,
хората са всички братя,
Бог Отец е татко наш=

Един друг се залюбете,
тъй се служи на Отца;
и Отец ви всички луби,
като Негови деца.

Аз съм жив хляб от небето,
Аз съм истинна лоза,
Словото Ми опазете -
Заживейте в Любовта!

Само в нея е живота,
нейна е и радостта,
тя създава всяко благо,
тя едничка, Любовта."

Тъй ни учеше тогава,
тъй ни учи и сега,
и възкръсват ми душата
тези Негови слова.




Песента може да бъде намерена като текст в "Молитви, формули, песни" издателство Бяло братство София 2002, стр.207



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ng]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано08.09.05 16:04



Изказването ти явно се базира на оскъдна и изкривена информация относно учението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.