Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: kalinka72]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано12.04.05 23:01



Гей се отнася, както за мъж, така и за жена. Така, че грешката е вярна.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано12.04.05 23:04



Кейв, да ти кажа честно, те усещат нашата захаросана л\бов. И очакват да я гарнираме с "прозелитство".



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор ng (Надя)
Публикувано12.04.05 23:05



Да, само ще ги наскърбим с такава любов, и аз това исках да кажа.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано12.04.05 23:23



мисля си, от една страна, не трябва да бъдем лицемери- което ще рече, ако се чувстваме да длъжни да обичаме обратните , понеже сме християни, то те ще усетят фалша и цирка от такава измъчена любов по партийна линия.

От друга страна, ако се погледне на хомосексуалността като на болестно състояние (на тялото, душата, духа - квото си избрем), ще бъде по-лесно да не се отвращаваме, но да им съчувстваме.

но,честно казано, не си го представям ясно на практика. Още повече повечето от тях като че ли се изживяват като ностители на съвремените ценности и по-скоро съжаляват и съчувстват на ненормално-нормалните.

Но, замерянето с цитати няма да свърши работа...това е ясно. Може би може да се помогне , само ако някой иска да му се помогне..

с 1 дума- не знам.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор ng (Надя)
Публикувано13.04.05 00:11



А не ти ли се е случвало точно обратното - от любов да забравиш кое е редно и кое иска Господ?
Например: дотолкова да влезеш в положението на някого, че да престанеш да виждаш нередното и да приемеш неговата гледна точка?
При мен така стоят нещата - такъв човек може да ме убеди, че има правото да е такъв и аз го вярвам, докато разговаряме...



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: kalinka72]  
Автор just a simple man (минаващ)
Публикувано13.04.05 01:16



"Гей" е ефемистична измишльотина така, както и "роми" е измишльотина за цигани. Но циганинът си е циганин, както и да го наречеш. Та казва се педераст и лесбийка - това са същинските думички.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: suczka]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)
Публикувано13.04.05 07:59



Взе ми думите от устата....

Животът ни е даден, за да го изживеем, а не за да го прекараме в тъга...........


Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: Eжko_]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)
Публикувано13.04.05 08:02



Боя се, че и ти ми взе думите от устата.... донякъде...
Аз съм противоречива речност....
Дори в момента се чудя как бих реагирала , и какво бих си помислила....
Дали това каза suczka, или това , което ти каза.....

Животът ни е даден, за да го изживеем, а не за да го прекараме в тъга...........


Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: White Raven]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)
Публикувано13.04.05 08:09



Не съвсем. Също като думите омъжиш и ожениш. и двете означават едно и също, но едната дума се използва за жена, която се венчава с мъж, а другата за мъж, който се венчава с жена.....

Животът ни е даден, за да го изживеем, а не за да го прекараме в тъга...........


Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: ng]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано13.04.05 09:32



уф..правото...парвата на човека...

не е нужно да ме убеждава такъв в правото си да бъде обратен, щото обикновено не му оспорвам правата.

всеки си има "правото" да прави всякакви щуротии с живота си, просто един ден ще отговаря за тях.

Но, идеята ми конкретно за обратните е, че няма смисъл да им се нахвърляме с Библията по главата, като ние се целим в тяхната сексуална ориентация, а те например в "отживялата ни религия" или нещо подобно. Някакси с всеки човек трябва да се стигне до необходимостта от покаяние - което не е само за обратните, а за всеки човек, нали? А как се стига до там, че човекът, било то обртен или не, да го осъзнае - не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.