Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Един Християнин срещу един Комунистнови  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано16.04.03 16:53



Войната в Ирак изкара наяве много помисли.
Предлагам ви една статия, написана от събрат в Христа, в отговор на статия на един комунист по повод войната в Ирак и бъдещия световен ред.





Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано16.04.03 17:06



Bravo!!! Strahotno e!!! Ne byah chel tolkova dobra statia skoro!

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Браво??!! [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано16.04.03 18:12



по-късогледо и манипулативно представена позиция не бях чела досега

иска ми се да разбера как млад човек разсъждава по този начин...и не мога

познаваш ли лично хора преживели война, заложници в родния си град, с дни без хляб и вода, разпнати на кръста на ужас и надежда?
знаеш ли, че децата им винаги носят белезите? не само ампутираните крайници, а болните души?... повярвай ми, знам какво говоря, била съм до млади хора, които десет години след войната влачат болката и ужаса и ...ти виждал ли си някой да пребледнява при шума на самолет?

"свободните хора, които имат силата и решимостта да защитават свободата" от няколко дни говорят само за Сирия. И нея ще я освободят. Няма да остане несвободно кътче на планетата.

Ура, за християнските ценности!!



Тема Re: Браво??!!нови [re: ellina]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано16.04.03 19:22



Да, статията е отвратителна... С нахален, назидателен тон се сипят лъжа след лъжа и се пропускат някои дребни детайли като:

1. Садам не е единствения диктатор, но кой знае защо решиха да го свалят точно него - да няма нещо връзка с петрола??? Като избиваха хиляди в Африка къде бяха американците да ги спасят - нямаше далавера май... Да добавим, че липсата на лекарства и мизерията в Ирак се дължи до голяма степен на санкциите наложени от славните американци (очевидно, че Садам също е виновен, не го защитавам).

2. Американската демокрация е измислена от американци и важи само за такива - на времето само белите са били считани за американци, сега вече уж всички, но при условие, че имат американско гражданство... Или както беше казал един генерал в един филм, аз съм тук, за да защитавам демокрацията (разбирай тази в САЩ), не да я прилагам... (разбирай спрямо местните жители)

3. Понеже се споменава и за Хитлер, що касае американците, те започват участие във войната след нападението над Пърл Харбър. Другите пък също християнски и демократични държави наблюдават с интерес какво става без да полагат особени усилия и чак когато ги нападат, почват да воюват доколкото могат, СССР пък си поделя Полша с Германия т.е. и в тази случка няма положителни герои... А Хитлер също тачи християнската религия, а пък и църквата го тачи...

3. Християнската цивилизация се отличава с голяма агресивност и алчност и това наи-добре се вижда от колонизацията на тъй наречените "изостанали" народи, коята основна вина е била, че не са имали пушки, когато е трябвало... Какви хубави неща са им били донесени може да се види например в Африка, където и до днес си има диктатори, всеки подкрепян от някоя "християнска" държава, а конкретно за американците е достатъчно да се види геноцида спрямо коренното население и робството на негрите, за да се направят някои нелицеприятни изводи.

4. Ако се съди от репортажите и интервютата с обикновени американци, тези мили хора смятат, че едва ли не Садам лично е разпоредил атентатите на 11 септември и това се дължи на постоянното промиване на мозъците им от "независимата" преса и телевизия... Не всички американци са така, защото има и интелигентни такива, но май не са мнозинство (то и без това интелигентните хора никъде не са мнозинство).

И за какво ги пиша тия глупости - ами защото се дразня когато е ясно, че американците искат петролните кладенци и да си установят военни бази в Ирак, да се твърди, че го правят от благородни подбуди...



Тема Един християнин срещу...нови [re: lvoBG]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано16.04.03 19:26



.



Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.04.03 21:22



Много бих се срамувал, ако имах такива "събратя" във вярата.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Браво??!!нови [re: nobody_]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.04.03 21:29



За какви "християнски държави" говорите бе, хора, от столетия насам властта в повечето държави е в ръцете на съвсем друга група хора. "Светът е зло и в зло лежи". Единствената оправдана война за един християнин е да защитава рода и родината си при агресия, не да ходи да завоюва петролните кладенци. И дори при такава война по православните канони след войната за известно време воювалият не се допуска до причастие, защото може да е превишил мярата на отбрана.

ПС - В съседна Саудитска Арабия, която е подчинена на САЩ, демократичен ли е режимът, има ли свобода на вероизповеданията, словото и събранията?
Споменаваш и африканците...Докато траеше иракската война, между другото мина новината, че 1000 /!/ души в Конго са станали жертва на кланета на междуплеменна и пр. основа. В Руанда заравяха християните живи в мравуняците, в Малайзия - Източен тимор - чрез ТВ светът стана свидетел как мюсюлманите с мачетета и тояги по улиците избиваха християните. Сигурно и тях Саддам ги е учил.

Лицемери.

Multi consurgunt adversus me...

Редактирано от famulus на 16.04.03 21:34.



Тема Лъжебогът № 1 - чичко-паричконови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано17.04.03 10:03



Изречено от масонска уста: "бог да благослови Америка", звучи меко казано отвратително, при положение, че се изпращат млади момчета да убиват и да бъдат убивани, да осакатяват и да бъдат осакатявани (нерядко за цял живот), в името на осъществяване на мръсните подмолни цели на "дърпащите конците".

IN GOD WE TRUST е написано на американският долар.
Но в кой бог - не е ли точно тоя, пред когото отдавна се прекланят не само управляващите, но и управляваните, т.е. целият свят: "богът на парите".
Прекланяйки се пред бога на лъжата, управляваният човек няма как да не бъде лесно манипулиран и непрекъснато да живее в заблуждение.
С други думи казано: това е един от начините хората да бъдат тласкани да изберат широкият път на погибелта.



Редактирано от TRl на 17.04.03 10:08.



Тема Лицемерно и фалшиво !нови [re: ellina]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано17.04.03 12:19



Колко от вас са демонстрирали пред иракското посолство, писали протестни писма или правили живи вериги около иракските затвори !? Хуманизма ви е толкова фалшив и плитък! Работата ми е свързана с много командировки и не всички са на запад, така че съм видял и болката на воината. Разбрал съм едно, със злото човек трябва да се бори, то никога не си отива на добра воля. Изтезавани по затворите , убивани без съд ,,безследно изчезнали,, , хиляди напуснали страната си за да живят. Това ли защитавате

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 13:14



приемам всички обвинения в некомпетентност, но не и в лицемерие и фалш.

не зная в колко от лицата на войната си се вгледал, но съм сигурна, че само с командировки, човек трудно добива реална представа.
съжалявам, ако първият ми отговор е бил патетичен, темата за войната при мен е лична...

на моя "фалшив и плитък" хуманизъм, ти отговаряш с "искрен и дълбок" наивитет, няма лошо - младост...
само защо преди да се хвърлиш в битка със злото, не си припомниш, че целта не оправдава средствата?

а целта на тази война? ти нямаш ли някакви съмнения в нея?
насилието поражда насилие, Воине, а воинстващ християнин е страховита гледка







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.