Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Браво??!!нови [re: nobody_]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 08:55



ТЪПАК!



Тема Re: Malko za ,,chernite,, i rapaнови [re: W.arrior]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 09:07



Казах, че съм се разочаровал от рапа. Ако в рап-песните се пееха най-вече дълбокомъдрени думи от рода на "ден гиди, ден-гиди . . .", то иди-дойди. Но когато се пеят цинизми, и то от най-висок клас, то вече ми става противно.

Моята починала баба, без да разбира и дума от английският, ме питаше учудено за рап-песните: Защо тия хора се карат когато пеят - уж пеят, а пък се карат?
Разбира се не цитирам, но смисълът беше тоя.

Във всеки случай, ако музиката не ни направи луди, то някои текстове, приемайки ги за нормални, поставя под съмнение нормалността на приелият ги:



Редактирано от TRl на 18.04.03 09:10.



Тема Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: ф.]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 09:44



<"А господина ТРИ ще го попитам дали протестира също толкова яростно против войната в Чечния?">

По-горе казах съвсем ясно, но след като не си ме разбрал, специално за теб ще повторя:

Отказал съм се да слушам ф у р и я т а на рапа, от рода на я р о с т н и изпълнения на яростни банди, като "GRANDMASTER MELLE MEL & THE F U R I O U S FIVE" , например.

Както казах и по-горе, на всяко Богослужение православните отправят молитви към Бога за мира на целия свят. Още, например, се молим и за всички пленени и за тяхното спасение, както и въобще за всички стардащи по света.
С други думи това означава, че православните са против всяка война, против всякакво насилие по целият свят. (не само в Чечня). И тоя тих (а не яростен)протест в православният свят се извършва всеки ден - както в общото Богослужение, тъй и в частните молитви. И това го казвам не да се афишира, а да се разбере, че на злото не е редно да се противим със зло (и с ярост).
И това е тълкуването на смисъла на евангелската заповед: "да се не противите на злото." - да не се отвръща на злото със зло.
И още ни е казано, че "всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат" [Мат., 26:52]

Какво постигат младежите в яростните си антивоени демонстрации, хвърляйки камъни или бутилки със запалителна смес по невините полицаи. Или пък потрошавайки съграденото с труд - като магазини или коли, например. Какво постигат, освен това, да служат на злото със зло - т.е. да служат на демоните, като демонстрират лоши действия, прикрити под благочестиви цели, и така, заприличват на тия, срещу които протестират.

Сега разбра ли.

Поздрави.

Редактирано от TRl на 18.04.03 10:06.



Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: TRl]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 10:36



ТРИ, православната църква е единстената която посещавам, но също така обогатявам знанията си и от други места и источници без да членувам никаде. (това колкото за протокола)

Молитвата за мир е много добро нещо, но явно няма голям ефект, защото войните постояно избхуват около нас. В случая с Ирак, дилемата се състои в това; можем ли да толерираме един диктатор който тероризира и избива населението си? Нека сметнем колко Иракчани са били убити или принудени да напуснат родината си по времето на Садам Хюсеин. Може ли свободният свят да толерира един Хитлер например? Какво щеше да стане ако СССР, Англия и САЩ не се бориха против Хитлер а просто се бяха примирили с неговите планове? Щяха да умрат значително по-малко хора, но дали света щеше да бъде по-добро место?

"всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат"

Много правилно. Предполагам това е добре известно и общоприето за тези който служат в армията.



Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 10:39



Не каза ли Спасителят, че Царството Божие е вътре в нас, та го търсиш на земята олицетворено в някакъв държавен ред и устройство. Светът е зло и в зло лежи. Ето, идва князът на тоя свят, но в Мене той няма нищо. Когато дойдат новото небе и новата земя, на които обитава правда, тогава ще можем да говорим за справедливо общество. Но тая правда Бог ще наложи не чрез бомби с обеднен уран.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: just a jokeнови [re: famulus]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 10:55



A Poem Written by an African Shakespeare

Dear white fella
Couple things you should know
When I born, I black
When I grow up, I black
When I go in sun, I black
When I cold, I black
When I scared, I black
When I sick, I black
And when I die, I still black.

You white fella
When you born, you pink
When you grow up, you white
When you go in sun, you red
When you cold, you blue
When you scared, you yellow
When you sick, you green
And when you die, you grey.
And you call me coloured?????


хлапетата, които аз познавам нямат нищо против думата "черен", но разбира се съгласна - възпитан човек ще каже coloured.
и въобще не съм търсила елементи на расизъм в Православието, а в писаното от ТРИ




Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: ф.]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 10:55



Друже, историята на Втората Световна Война е заложена в сключването на несправедливия мир след Първата. Отношенията на СССР, САЩ и ВБр с Хитлер са много по-сложни и нееднозначни от "борбата", за която говориш. Но най-правилно за един християнин мисля е да отнесе войната към многото други злини, на които сме подложени в тоя свят - наред със стареенето, болестите, глада и пр. житейски несгоди. И това зло - войната - се случва не по божие желание, а по Божие допущение. Затова и църквата, както правилно цитира ТРІ, всеки ден се моли за мир на целия свят, за тихо и безбурно житие на своите раби.
Що се отнася до диктатори, демокрация и пр. - в Китай съществува диктатура на Комунистическата Партия, страната разполага с оръжия за масово поразяване от най-различен вид, религиите са притеснени жестоко, но кой знае защо САЩ не нападнаха Китай, за да направят света по-сигурно място за живеене, а отидоха да търсят бактериологическото оръжие в Ирак /при положение че част от него е надеждно скрито в едни тайни подвижни хранилища в организмите на американските хомосексуалисти/.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: just a jokeнови [re: ellina]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 11:02



Wow, пак ми отказа латиницата. Уен хи гетс сик, хис танг гоус пейл о ред, джаст лайк майн, мен.
стил ред

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 11:08



би ли ме ориентирал кои точно стихове от Библията визираш?
дали са от Новия Завет?

извинявай, не съм искала да те засегна, по принцип, приемам всички критики и съвети, но не и обвинения в лицемерие...нека да пазим добрия тон



Тема Re: Malko za ,,chernite,, i rapaнови [re: W.arrior]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 11:13



...Питало се едно дупенце модерно:
Що ли тоя чичко носи расо черно?
Още му дошло въпросче на устата -
Що ли с килимявка крие си главата?...

И докато се питало, само си отговорило...
Но не било славейче....И песента му излязла особена....

/вж постинга на У.ориър/



Multi consurgunt adversus me...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.