Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Един Християнин срещу един Комунист  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано16.04.03 16:53



Войната в Ирак изкара наяве много помисли.
Предлагам ви една статия, написана от събрат в Христа, в отговор на статия на един комунист по повод войната в Ирак и бъдещия световен ред.





Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано16.04.03 17:06



Bravo!!! Strahotno e!!! Ne byah chel tolkova dobra statia skoro!

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Браво??!!нови [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано16.04.03 18:12



по-късогледо и манипулативно представена позиция не бях чела досега

иска ми се да разбера как млад човек разсъждава по този начин...и не мога

познаваш ли лично хора преживели война, заложници в родния си град, с дни без хляб и вода, разпнати на кръста на ужас и надежда?
знаеш ли, че децата им винаги носят белезите? не само ампутираните крайници, а болните души?... повярвай ми, знам какво говоря, била съм до млади хора, които десет години след войната влачат болката и ужаса и ...ти виждал ли си някой да пребледнява при шума на самолет?

"свободните хора, които имат силата и решимостта да защитават свободата" от няколко дни говорят само за Сирия. И нея ще я освободят. Няма да остане несвободно кътче на планетата.

Ура, за християнските ценности!!



Тема Re: Браво??!!нови [re: ellina]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано16.04.03 19:22



Да, статията е отвратителна... С нахален, назидателен тон се сипят лъжа след лъжа и се пропускат някои дребни детайли като:

1. Садам не е единствения диктатор, но кой знае защо решиха да го свалят точно него - да няма нещо връзка с петрола??? Като избиваха хиляди в Африка къде бяха американците да ги спасят - нямаше далавера май... Да добавим, че липсата на лекарства и мизерията в Ирак се дължи до голяма степен на санкциите наложени от славните американци (очевидно, че Садам също е виновен, не го защитавам).

2. Американската демокрация е измислена от американци и важи само за такива - на времето само белите са били считани за американци, сега вече уж всички, но при условие, че имат американско гражданство... Или както беше казал един генерал в един филм, аз съм тук, за да защитавам демокрацията (разбирай тази в САЩ), не да я прилагам... (разбирай спрямо местните жители)

3. Понеже се споменава и за Хитлер, що касае американците, те започват участие във войната след нападението над Пърл Харбър. Другите пък също християнски и демократични държави наблюдават с интерес какво става без да полагат особени усилия и чак когато ги нападат, почват да воюват доколкото могат, СССР пък си поделя Полша с Германия т.е. и в тази случка няма положителни герои... А Хитлер също тачи християнската религия, а пък и църквата го тачи...

3. Християнската цивилизация се отличава с голяма агресивност и алчност и това наи-добре се вижда от колонизацията на тъй наречените "изостанали" народи, коята основна вина е била, че не са имали пушки, когато е трябвало... Какви хубави неща са им били донесени може да се види например в Африка, където и до днес си има диктатори, всеки подкрепян от някоя "християнска" държава, а конкретно за американците е достатъчно да се види геноцида спрямо коренното население и робството на негрите, за да се направят някои нелицеприятни изводи.

4. Ако се съди от репортажите и интервютата с обикновени американци, тези мили хора смятат, че едва ли не Садам лично е разпоредил атентатите на 11 септември и това се дължи на постоянното промиване на мозъците им от "независимата" преса и телевизия... Не всички американци са така, защото има и интелигентни такива, но май не са мнозинство (то и без това интелигентните хора никъде не са мнозинство).

И за какво ги пиша тия глупости - ами защото се дразня когато е ясно, че американците искат петролните кладенци и да си установят военни бази в Ирак, да се твърди, че го правят от благородни подбуди...



Тема Един християнин срещу...нови [re: lvoBG]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано16.04.03 19:26



.



Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.04.03 21:22



Много бих се срамувал, ако имах такива "събратя" във вярата.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Браво??!!нови [re: nobody_]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.04.03 21:29



За какви "християнски държави" говорите бе, хора, от столетия насам властта в повечето държави е в ръцете на съвсем друга група хора. "Светът е зло и в зло лежи". Единствената оправдана война за един християнин е да защитава рода и родината си при агресия, не да ходи да завоюва петролните кладенци. И дори при такава война по православните канони след войната за известно време воювалият не се допуска до причастие, защото може да е превишил мярата на отбрана.

ПС - В съседна Саудитска Арабия, която е подчинена на САЩ, демократичен ли е режимът, има ли свобода на вероизповеданията, словото и събранията?
Споменаваш и африканците...Докато траеше иракската война, между другото мина новината, че 1000 /!/ души в Конго са станали жертва на кланета на междуплеменна и пр. основа. В Руанда заравяха християните живи в мравуняците, в Малайзия - Източен тимор - чрез ТВ светът стана свидетел как мюсюлманите с мачетета и тояги по улиците избиваха християните. Сигурно и тях Саддам ги е учил.

Лицемери.

Multi consurgunt adversus me...

Редактирано от famulus на 16.04.03 21:34.



Тема Лъжебогът № 1 - чичко-паричконови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано17.04.03 10:03



Изречено от масонска уста: "бог да благослови Америка", звучи меко казано отвратително, при положение, че се изпращат млади момчета да убиват и да бъдат убивани, да осакатяват и да бъдат осакатявани (нерядко за цял живот), в името на осъществяване на мръсните подмолни цели на "дърпащите конците".

IN GOD WE TRUST е написано на американският долар.
Но в кой бог - не е ли точно тоя, пред когото отдавна се прекланят не само управляващите, но и управляваните, т.е. целият свят: "богът на парите".
Прекланяйки се пред бога на лъжата, управляваният човек няма как да не бъде лесно манипулиран и непрекъснато да живее в заблуждение.
С други думи казано: това е един от начините хората да бъдат тласкани да изберат широкият път на погибелта.



Редактирано от TRl на 17.04.03 10:08.



Тема Лицемерно и фалшиво !нови [re: ellina]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано17.04.03 12:19



Колко от вас са демонстрирали пред иракското посолство, писали протестни писма или правили живи вериги около иракските затвори !? Хуманизма ви е толкова фалшив и плитък! Работата ми е свързана с много командировки и не всички са на запад, така че съм видял и болката на воината. Разбрал съм едно, със злото човек трябва да се бори, то никога не си отива на добра воля. Изтезавани по затворите , убивани без съд ,,безследно изчезнали,, , хиляди напуснали страната си за да живят. Това ли защитавате

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 13:14



приемам всички обвинения в некомпетентност, но не и в лицемерие и фалш.

не зная в колко от лицата на войната си се вгледал, но съм сигурна, че само с командировки, човек трудно добива реална представа.
съжалявам, ако първият ми отговор е бил патетичен, темата за войната при мен е лична...

на моя "фалшив и плитък" хуманизъм, ти отговаряш с "искрен и дълбок" наивитет, няма лошо - младост...
само защо преди да се хвърлиш в битка със злото, не си припомниш, че целта не оправдава средствата?

а целта на тази война? ти нямаш ли някакви съмнения в нея?
насилието поражда насилие, Воине, а воинстващ християнин е страховита гледка






Тема Протестантииииииииирам !!!!!!!нови [re: W.arrior]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано17.04.03 13:55



Никой да не се стряска, шегувам се. Да бях станал протестант, но слава Богу, не съм.

Като говориш за демон-страции, протестни писма, и за други протести, та се сетих и аз за едни протестиращи протестанти, по повод техният протест против войната.
Та скоро, по световните телевизионни програми, даваха неколкократно сбирки на протестански формирования, на които техни пастори манифестираха протеста си против войната с прегракнали от викане гърла, разхождайки се наляво и надясно, ръкомахайки подобно на черните рап изпълнители при изпълнение на циничния си речитатив. Интересно съвпадение бе това, че тия пастори, които аз гледах, бяха все негри, и ако изключиш звука на телевизора, дори и непредубедения като ги гледа, може да направи аналогията с черните рап изпълнители.

Само за сведение: да припомня, че на всяко Богослужение, православните отправят молитви към Бога за мира на целия свят. Без да правя излишно афиширане, всеки който иска може да си направи приблизителна и най-елементарна сметка колко пъти в годината православните се противопоставят на войните по целият свят. Без демонстрации по телевизии, манифестиране по улиците и показност по площадите. Макар, че понякога и такава крайност е необходима.



Поздрави.

Редактирано от TRl на 17.04.03 14:17.



Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 14:14



Аз, всичките ми приятели и познати тук само нашата група е от около 15 - 20 човека - още на 1-вия ден след като започна войната (и още в ноща, когато Блеър лъжеше, че пращат допълнителни самолети към базата в Суда, но журналистите ги пипнаха, че се готвят за атака). Още от първата нощ бяхме на протест до 3 сутринат и после не спряхме да тичаме по митинги, кой когато може да се измъкне.
Протестите ни достигаха 50 000 и повече, а в Атина и 100 000.

И не защото някой обича Садам - а защото в 21-век е страшно да започваш такава война, защото и тази борба против "злото" е страшна.
И ако прочетеш малко повече за Садам и режима му ще ти стане ясно на кого точно е пионка...и кой точно му позволяваше да си вее байрака - именно тези които преди поощряваха този режим, защтото им беше изгоден - тези, които започнаха войната.

Впрочем warrior е добър избор на име за подобна позиция...

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Иво, шокирана съм :(нови [re: lvoBG]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 14:50



Иво,

Още вчера я прочетох и се възмутих, но много, повярвай ми....

ДАЙ ДА ГИ ИЗБИЕМЕ!!! КАКВО ЧАКАМЕ!!!

Ще се хвана само за тези думи и особено за подчертаната фраза:

"....Вярно е, че християнството и християнската цивилизация не винаги са били идеални и не винаги са показвали най-доброто си лице в историята. Но също е вярно, че в своя възход към личната и обществена свобода християнството не се е учило от другите цивилизации, а е изследвало, развивало и прилагало на практика своите собствени ценности.

Това е довело до икономически възход - а той е облагата която привлича емигранитие, да не би като идват да са си сменили вярата??????!!! Освен това, колкото по-голям е икономическия напредък, толкова по малко са вяращите в Бог - вземи за пример малкото бедно отдалечено градче и един голям индустриален град. Това че те кръщават и те пишат ристиянин докато още не може да си кажеш заглавието - прави ли те вярващ или добре възпитан в тези ценности? (Нямам нищо против икономическия напредък, но да не забравяме, че първоначално е бил използван за власт, а не за удоволствие...между другото горяха по кладите в името му, нали? И беше подържан не за толкова научни, а за военни и политически цели... нали за това Константин прие християнството?!)

Няма на какво да се научим от нехристиянските цивилизации, освен ако искаме да унищожим нашата собствена цивилизация. Точно обратното, ако не искаме онези цивилизации да се самоубият, трябва да ги научим на нашите ценности. Това се нарича морална загриженост."

Това е възмутително изказване и може да бъде направено само от човек или с изключително ниска култура или с изключително силно вкоренени расистки предрасъдици.

В Тибет вярват в прераждането и са трогателни в усилията си да спасят всяко едно живо същество. Наивно или не, дали ви харесва или не (както е леко подиграно в една тема по-долу) това е направило тези хора много по добри в отнощението си към живота като такъв. Дадох за пример в един свой предишен постинг история от кнгата "7 години в Тибет" която препоръчвам на всеки да прочете. Мои познати които се върнаха на скоро от Тибет, потвърдиха, че и до днес това отношение към живите твари се е запазило и със същата любов, внимават да не наранят и да не убиват ПО СВОЯ ВОЛЯ.
Нито толкова да се гордеем с Християнски ценности, които позволяват лова като спорт, селата по празниците се превръщат в кланиици - понеже съм увала да не могат 15 минути и повече да убият животното. Непрекъснато иам премазани кучета, котки или жестотко убити от садистични "християни" ...да продължавам ли с грозни примери на хуманност. (да не говориме как съвестни "християни" пребиват от бой жените си) Да не би Християнските държави да са пълни с Хриситияни???

Защото този господин, защитава по скоро раса, а не религия!!! Забелжи към кои раси са насочени примерите му... Защо не пише за Мун? За Американските ТВ проповеди с цел събиране на пари?

И не само, че има какво да научим, а тряба и да се срамуваме, че в 21-век не сме го научили. Това се казва морална загриженост!

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: от възмущение...нови [re: abi]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 14:58



... МИ БЛОКИРА КлаВИАТУРАТА!!! SORRY ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: сега пък черните!нови [re: TRl]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 15:10



на теб какво ти пречат черните пастори и какво общо има рап музиката с протестантите ? четох някъде, че един гастролиращ у нас американски рапър даже се скъсал да вика: "долу Америка", не знам колко е вярно...човекът поне протестирал...
а "тия пастори, които аз гледах, бяха все негри"...
сега на расизъм ли ще го обърнем?

и не всички текстове в рапа са цинични, носи се у дома денонощно и съм се наслушала...някои са такива едни тъжни...



Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: abi]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 15:24



здравей аби,
не знам как точно е било в Солун, но тук протестите бяха зашеметяващи, никой не беше готов за чак такава вълна и Атина стоя парализирана с часове...беше си страшно неудобство, но дори хората, принудени да зарежат колите и тръгнат пеш, казваха : "халал да им е на децата, подкрепяме ги, нека затварят улиците"...

а аз тъгувах, че в София само се колебаят между ястреб и гълъб, и ни е обзела такава апатия... минаха дни докато БСП решила да протестира на митинг...



Тема иазвинете това клуб Християнство ли е или куклусклнови [re: TRl]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 15:25



...или ку-клукс-клан?
или да си пускаме цитати от "Майн Кампф"....



"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: ellina]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 15:33



Здрасти он-лайн ,

При вас беше страхтно - ние така или иначе знаеш не сме 5 милиона :)))), нооооо Гордея се с вас :)))
Знаеш с децата с бебетата в всички бяха на вън, а беше и един сух студ брррррр. Аз тичах между офиса и митингите, но се отчетохме здраво. Даже работехме на смени. Жалко, че не помогна...и как ли... кой ли не пита...

... Абе вчера големи поразии!!! Британия я изпотрошиха... Сега на подписването в Солун си представям какво ще е....

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор famulus (православен)
Публикувано17.04.03 15:39



Ако Рейгън беше решил да се "бори със злото в България" преди 25-28 години, можеше да ни отърве и от тебе.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: сега пък черните!нови [re: ellina]  
Автор famulus (православен)
Публикувано17.04.03 15:45



Черните рапъри са повече от белите, за това едва ли може да се спори. И в това твърдение едва ли има някаква осъдителна тенденциозност.
Интересно, сега като прочетох, разбирам на какво ми приличат пасторите в събота сутрин по Ен-Би-Си с жестикулациите и мимиката си. Точно на рапъри.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: abi]  
Автор famulus (православен)
Публикувано17.04.03 15:55



Мога само да ви уведомя, че в БГ тези мащабни протести се отразяваха за секунди и телевизията насаждаше убеждението, как "целият цивилизован свят" подкрепя САЩ и Великобритания.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: famulus]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано17.04.03 16:03



EVERY DAY
stay on
on-line = on-gossip !!!


"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: сега пък черните!нови [re: ellina]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано17.04.03 16:25



Нямам нищо против "черните", нито против когото и да било.
Преди двадесет и три-четири години започнах да харесвам много фънка и рапа - тъкмо бяха навлезли в България. После се разочаровах, като цяло, макар че ритъмът е подлудяващ. Още звучи в ушите ми една от песните на Shugarhill Gang , която ме плени в началото на 80-те : ден диги, ден, ги ден, ги ден, диги-диги. И също GRANDMASTER MELLE MEL & THE FURIOUS FIVE
с тяхното "Послание", което ми държа влага сумата му и години.





Тема Re: сега пък черните!нови [re: famulus]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 18:20



черните рапъри са повече от белите - никаква тенденциозност.

черните пастори, дето приличали на рапъри - е, това си е тенденциозно. хората са си черни, мимика, жестове - типични са за повечето от тях, какво общо има рапа? не ми казвай, че си виждал пастор да прави типично "рапърски" жестове ...то вече нищо не ме изненадва, но все пак

странно, скоро открих, че в Атина имало квартал населен само с черни, камерунския приятел на сина ми се подстригва само там... шарен свят




Тема Re: сега пък черните!нови [re: TRl]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано17.04.03 18:40



"черното си струва", правехме такова музикално предаване на времето - не е важен стила, важно е музиката да е качествена.

между другото, четох един постинг в "Православие", където православен се интересуваше, редно ли е да пее песни, които е научил в протестантската църква, дори и в текста да няма нищо осъдително...цитирам съвсем общо.

така и не прочетох отговора, но ми се видя прекалено...песента си е песен, има ли значение къде си я научил?



Тема Re: сега пък черните!нови [re: ellina]  
Автор famulus (православен)
Публикувано17.04.03 21:17



Не писах за черни /по-добре да кажем coloured, нали/ а за бели пастори - поне тия, които вървят по NBC. Жестикулират доста разчупено, последния, който гледах пред един кръст, върху който непрекъснато течеше вода, в мимиката приличаше на Буш. Явно рапърите акцентират езика на жестовете, присъщ на обществото им.
Православната традиция сред африканските народи не е от вчера или онзи ден. Впрочем и днес в Кения например има 150 000 православни /ако не и повече/. Сред големите светци на Православната Църква има и цветни, и семити, и индийци... Св. Моисей Етиопец е православен светец, както и някои от св. мъченици. Така че ако в Православието търсим някакви елементи на расизъм, няма да ги намерим на доктринална почва.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: ellina]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано17.04.03 22:39



Искрен и дълбок наивитет, интересно . Аз го наричам идеализъм. И не мисля, че възраста и злобата на живота трябва да ти го отнемат. Човек тряабва да вярва в доброто и да се бори със злото, да е благороден, до колкото може,да защитава по-слабите и да поправя според силите си несправедливостите които среща. Колко наивно и глупаво разсъждавам, жалко нали?! А за воина, не си ли чела библия, там пише ,че Бог е силен воин ,освен всичките си други страхотни качества,така че нека поне малко приличаме на НЕГО, нали се наричаме христиани

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Malko za ,,chernite,, i rapaнови [re: TRl]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано17.04.03 22:54



Nyamam kirilica , no shte se opitam da ti predam teksta na edna rap pesen, zabelyazah che haresvash rapa i ,,chernite,,

Pitam se zashto li nosi raso cherno,
maiche i v dushata mu neshto e neverno.
Cherna kilimyavka nosi na glavata,
pitam se zashto li - krie si rogata !

ISUS ne e pravoslaven, nito e vuv skrub udaven.
Toi ne nosi cherno raso, nito grozna kilimyavka.

Mrazya taz religia , tvurde e pogrebalna,
,, maika,, prawoslawna i ortodoksalna...

I taka na tatuk, nyama kirilica i shte stana dosaden ,teksta e mnogo dulug.
Malko e naglichuk, no po powod cheren i rap , che se setih za nego

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Ne sporya!нови [re: abi]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано17.04.03 23:08



Glavno Francia i Rusia pompaha pari ot Irak do sega , i tova dopulnitelno ,,motivira,, , nyakoi krugove vuv Amerika da zapochnat tazi voina. Prosto kazvam che irakskia narod za koito taka ,,humanno,, plachete shte zivee dobre kogato voinata svurshi. Ei, vie pomnite li komunizma be hora?! Ili ne haresvate vkusa na svobodata! Za nyakoi pravoslavni ne se sumnyavam , che ako imat vlast ste vurnat suborite na koito da izgaryat inakomisleshtite ,,eretici,, , no povecheto mi izglezdate gotini hora.

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Елина, Елина...нови [re: ellina]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 06:41



Знаш ли за такова нещо като т.н. по-малко зло. Никой не казва че войната е хубаво нещо, но понякога е необходимо зло. Това е като операцията- явно боли и е неприятна, но е необходима за де излекува тялото.

На теб например познато ли ти е че много повече Иракчани са пострадали от многогодишната война между Иран и Ирак, отколкото от Американските бомбардировки. Садам също така нападна и Кувейт. Къде беше да плачеш когато Садам Хюсеин обяви война на Иран? (с удобрението на САЩ, но все пак по негово усмотрение) А когато Садам избиваше Кюрдите? Ако самите Иракчани можеха да свалят Садам от власт, нямаше да има нужда от тази война.

А господина ТРИ ще го попитам дали протестира също толкова яростно против войната в Чечния?
Не живеем в идеален свят, защото самите ние не сме идеални. Затова войните винаги ще ни сапътстват, но нека се опитаме да ги отличаваме защото не всички войни си приличат.



Тема Re: Браво??!!нови [re: nobody_]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 08:55



ТЪПАК!



Тема Re: Malko za ,,chernite,, i rapaнови [re: W.arrior]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 09:07



Казах, че съм се разочаровал от рапа. Ако в рап-песните се пееха най-вече дълбокомъдрени думи от рода на "ден гиди, ден-гиди . . .", то иди-дойди. Но когато се пеят цинизми, и то от най-висок клас, то вече ми става противно.

Моята починала баба, без да разбира и дума от английският, ме питаше учудено за рап-песните: Защо тия хора се карат когато пеят - уж пеят, а пък се карат?
Разбира се не цитирам, но смисълът беше тоя.

Във всеки случай, ако музиката не ни направи луди, то някои текстове, приемайки ги за нормални, поставя под съмнение нормалността на приелият ги:



Редактирано от TRl на 18.04.03 09:10.



Тема Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: ф.]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 09:44



<"А господина ТРИ ще го попитам дали протестира също толкова яростно против войната в Чечния?">

По-горе казах съвсем ясно, но след като не си ме разбрал, специално за теб ще повторя:

Отказал съм се да слушам ф у р и я т а на рапа, от рода на я р о с т н и изпълнения на яростни банди, като "GRANDMASTER MELLE MEL & THE F U R I O U S FIVE" , например.

Както казах и по-горе, на всяко Богослужение православните отправят молитви към Бога за мира на целия свят. Още, например, се молим и за всички пленени и за тяхното спасение, както и въобще за всички стардащи по света.
С други думи това означава, че православните са против всяка война, против всякакво насилие по целият свят. (не само в Чечня). И тоя тих (а не яростен)протест в православният свят се извършва всеки ден - както в общото Богослужение, тъй и в частните молитви. И това го казвам не да се афишира, а да се разбере, че на злото не е редно да се противим със зло (и с ярост).
И това е тълкуването на смисъла на евангелската заповед: "да се не противите на злото." - да не се отвръща на злото със зло.
И още ни е казано, че "всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат" [Мат., 26:52]

Какво постигат младежите в яростните си антивоени демонстрации, хвърляйки камъни или бутилки със запалителна смес по невините полицаи. Или пък потрошавайки съграденото с труд - като магазини или коли, например. Какво постигат, освен това, да служат на злото със зло - т.е. да служат на демоните, като демонстрират лоши действия, прикрити под благочестиви цели, и така, заприличват на тия, срещу които протестират.

Сега разбра ли.

Поздрави.

Редактирано от TRl на 18.04.03 10:06.



Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: TRl]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 10:36



ТРИ, православната църква е единстената която посещавам, но също така обогатявам знанията си и от други места и источници без да членувам никаде. (това колкото за протокола)

Молитвата за мир е много добро нещо, но явно няма голям ефект, защото войните постояно избхуват около нас. В случая с Ирак, дилемата се състои в това; можем ли да толерираме един диктатор който тероризира и избива населението си? Нека сметнем колко Иракчани са били убити или принудени да напуснат родината си по времето на Садам Хюсеин. Може ли свободният свят да толерира един Хитлер например? Какво щеше да стане ако СССР, Англия и САЩ не се бориха против Хитлер а просто се бяха примирили с неговите планове? Щяха да умрат значително по-малко хора, но дали света щеше да бъде по-добро место?

"всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат"

Много правилно. Предполагам това е добре известно и общоприето за тези който служат в армията.



Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 10:39



Не каза ли Спасителят, че Царството Божие е вътре в нас, та го търсиш на земята олицетворено в някакъв държавен ред и устройство. Светът е зло и в зло лежи. Ето, идва князът на тоя свят, но в Мене той няма нищо. Когато дойдат новото небе и новата земя, на които обитава правда, тогава ще можем да говорим за справедливо общество. Но тая правда Бог ще наложи не чрез бомби с обеднен уран.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: just a jokeнови [re: famulus]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 10:55



A Poem Written by an African Shakespeare

Dear white fella
Couple things you should know
When I born, I black
When I grow up, I black
When I go in sun, I black
When I cold, I black
When I scared, I black
When I sick, I black
And when I die, I still black.

You white fella
When you born, you pink
When you grow up, you white
When you go in sun, you red
When you cold, you blue
When you scared, you yellow
When you sick, you green
And when you die, you grey.
And you call me coloured?????


хлапетата, които аз познавам нямат нищо против думата "черен", но разбира се съгласна - възпитан човек ще каже coloured.
и въобще не съм търсила елементи на расизъм в Православието, а в писаното от ТРИ




Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: ф.]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 10:55



Друже, историята на Втората Световна Война е заложена в сключването на несправедливия мир след Първата. Отношенията на СССР, САЩ и ВБр с Хитлер са много по-сложни и нееднозначни от "борбата", за която говориш. Но най-правилно за един християнин мисля е да отнесе войната към многото други злини, на които сме подложени в тоя свят - наред със стареенето, болестите, глада и пр. житейски несгоди. И това зло - войната - се случва не по божие желание, а по Божие допущение. Затова и църквата, както правилно цитира ТРІ, всеки ден се моли за мир на целия свят, за тихо и безбурно житие на своите раби.
Що се отнася до диктатори, демокрация и пр. - в Китай съществува диктатура на Комунистическата Партия, страната разполага с оръжия за масово поразяване от най-различен вид, религиите са притеснени жестоко, но кой знае защо САЩ не нападнаха Китай, за да направят света по-сигурно място за живеене, а отидоха да търсят бактериологическото оръжие в Ирак /при положение че част от него е надеждно скрито в едни тайни подвижни хранилища в организмите на американските хомосексуалисти/.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: just a jokeнови [re: ellina]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 11:02



Wow, пак ми отказа латиницата. Уен хи гетс сик, хис танг гоус пейл о ред, джаст лайк майн, мен.
стил ред

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: W.arrior]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 11:08



би ли ме ориентирал кои точно стихове от Библията визираш?
дали са от Новия Завет?

извинявай, не съм искала да те засегна, по принцип, приемам всички критики и съвети, но не и обвинения в лицемерие...нека да пазим добрия тон



Тема Re: Malko za ,,chernite,, i rapaнови [re: W.arrior]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 11:13



...Питало се едно дупенце модерно:
Що ли тоя чичко носи расо черно?
Още му дошло въпросче на устата -
Що ли с килимявка крие си главата?...

И докато се питало, само си отговорило...
Но не било славейче....И песента му излязла особена....

/вж постинга на У.ориър/



Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 11:13



Привет, приятелю

Това, за хомосексуалистите , направо ме шокира. (че част от бактериологическото оръжие в Ирак "е надеждно скрито в организмите на американските хомосексуалисти") Би ли казал две-три думи за пояснение.

Редактирано от TRl на 18.04.03 11:17.



Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.04.03 11:18



Как няма да се шокираш, то и името на операцията беше такова.
Иначе - част от оръжието /не говоря за иракското/ наистина избяга в началото на 80-те и сега е скрито там, дето стана дума. Сигурно и някои иракчани са участвали в укриването.

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Яроста е свойствена за бесовете и животнитенови [re: famulus]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 11:33



Обикновено гадостите ги пишеш следобед или вечер, днес от много рано си започнал?



Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано18.04.03 12:06



Да, изглежда наистина тази тема изкарва много помисли наяве. И то не само у вярващите.
Аз също имам лично мнение по въпроса, но не бих желал да го споделям тук. Въпреки претенциите на участниците, че имат доверие в Бога, изглежда, че и "гък" да кажа по тази парлива тема, на момента ще бъда "изяден" с такова настървение, сякаш не разчитат на Божия привременен съд.

Въпреки това имам един прост въпрос относно Бога: Бог твори ли зло?

Поздрави



Тема Re: Елина, Елина...нови [re: ф.]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 12:12



наскоро, в един друг постинг ми предлагаха да ме спасява пиян доктор - приносител, сега ще ме оперира американски воин...

то се е видяло че ще се мре, ма ка че мрем, че мрем с достоинство - нема се лекувам



Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 12:28



Не теб "ще изядем" а:

АВТОРА!!! АВТОРА!!! АВТОРА!!!

От мен не се страхувай, аз месо не яммммм :))))

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Елина, Елина...нови [re: ellina]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 12:37



Добре, че не знаят що е то ЕКАВ и ИКА ...
тогава тежко ти :))))))))

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Viziram...нови [re: ellina]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано18.04.03 12:56



Tova koeto viziram se namira v Staria zavet,a toi smeya da tvurdya sushto e Bogovduhnoven i ni dava predstava za Negovia harakter. A ako zelaesh , procheti Otkrovenie na Ioan , tam e opisano zavrushtaneto na Isus, i opredeleno Toi ne se zavrushta kato krotkia agnec koito chovechestvoto vidya predi 2000god. , a kato Car i Voin. Za dobria ton sum napulno suglasen , iskrenno se izvinyavam ako sum te zasegnal.

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Лицемерно и фалшиво !нови [re: famulus]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано18.04.03 13:03



A ti ne znaesh li ,che si sol i svetlina ostavena na tozi svyat da go pazi ot pulna pokvara i razvala?! A pravdata Bog nyama da ya nalozi chrez bombi i obednen uran, no s ogun koito shte unishtozi staria svyat i zloto , za da doidat kakto kazvash novoto nebe i novata zemya. Koito nie s nadezda ochakvame


Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: abi]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано18.04.03 13:14



Abe choveka tolkova podrobno i s intelekt vi e obyasnil vsichko , a kak ya izvurtyahte cyalata rabota, che chak do rasizma, masonite , svetovnite konspiracii i rapa opryahme. A az si misleh che komunizma si otishal ot BG. Puk toi ne!? Skril se bil v pravoslavnata curkva!? Kvo li tursi tam!?

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: W.arrior]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 13:28



С инТЕЛЕкт при това!!!

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: lvoBG]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 14:15









Тема Re: Един Християнин срещу един Комунистнови [re: TRl]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 15:24



Исая45 глава- беседа за това какъв е отговора на въпроса на ИвоБг



Тема kam W.arriorнови [re: W.arrior]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 15:54



Zapo4nah nova tema "Kam Abi, Ellina,....i vsi4ki u4astnici". Pogledni ja i kazi kakvo mislish.
Pozdravi



Тема Кам ТРИнови [re: TRl]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 15:55



Zapo4nah nova tema "Kam Abi, Ellina,....i vsi4ki u4astnici". Pogledni ja i kazi kakvo mislish.
Pozdravi



Тема Кам Елинанови [re: ellina]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 15:58



Zapo4nah nova tema "Kam Abi, Ellina,....i vsi4ki u4astnici". Pogledni ja i kazi kakvo mislish.
Pozdravi



Тема Re: Кам ТРИнови [re: Пpoлeт]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано18.04.03 16:22



Може някъде и да има полза, кой знае. Но дали е достатъчно само човек да се обърне и да вярва - то нали и демоните вярват в Христа, и какво от това. Човек ако иска да се спаси, то никой не може да му помогне по-добре, от самия него. Разбира се, хората трябва да си помагат един на друг, но в основата лежат намеренията и желанията на всеки един.

Редактирано от TRl на 18.04.03 16:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.