Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 30.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано15.05.10 09:56



"Работа за химици в БГ има колкото щеш, стига да са най-добрите."

Признавам че не съм търсил чак толкова активно. Но работата е основно в София. И основните обяви на които съм попадал са именно в търговски фирми. Признавам че за последната половин година съм попадал на две обяви в Пловдив. Имам предвид от частни лаборатории, институтите си търсят най-редовно химици, но е известо за какво заплащане. А честно казано две обяви не бих ги опредлил като "работа колкото щеш". :)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано15.05.10 10:42



Наистина добрите позиции никога не излизат на обяви, това мисля е валидно за всички браншове, не само за химици. И ако случайно видиш нещо на обява, което изглежда доста добре, да знаеш, че е парлама!
Следователно ти трябват поне 2 неща - контакти или име.



Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано15.05.10 19:28



Или казано с други думи, ако нямаш сериозни връзки нямаш шанс за сериозна работа. Колко познато звучи нали? :) Извини ме за циничното отношение. Но когато на предна линия излиза какви връзки имаш (или както е модерно да се наричат контакти) а не какви са професионалните качества, значи нещо в системата не е наред.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано15.05.10 21:08



Закона на джунглата си е съвсем наред.



Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!

Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано15.05.10 22:36



Става въпрос за чист PR, имидж, връзките/контактите ги има навсякъде по света. Да си на точното място в точното време. Връзкарщината няма нищо общо в случая. Ако нямаш контакти на нужното ниво, значи не си се постарал да си ги осигуриш - или си калпав, или неамбициозен.
И отиваме на вариант 400 лв заплата, което е точно отражение на желанията и уменията ти. Не обвинявай световния империализъм за което.
За начало се пробвай на monster-сайтовете.



Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано16.05.10 01:03



Аз съм на същото мнение.

Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано17.05.10 15:03



Напълно съм съгласен с теб. Напълно заслужавам заплатата си от 400 лева понеже съм имал желание да развивам единствено уменията си на химик, а не на ПР агент. :)
Определено поддържам тезата че всички тези качества като пробивност, комуникативност, и др са задължителни за един търговец-консултант на лабораторна апаратура. Но човек може да няма желание да става търговец, или рекламен агент. Тогава само на мен ли ми се струва извратено да се ценят умения които са далеч от евентуалните професионални занимания?

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано17.05.10 15:21



Извинявай че се отклоняваме доста от темата, но току що обърнах внимание че си използвал първо лице единствено число в едно изречение.

"Ако нямаш контакти на нужното ниво, значи не си се постарал да си ги осигуриш - или си калпав, или неамбициозен. "

Не знам дали си писал по принцип (има една такава форма в нашия език) или конкретно към мен но ще ти отговоря. Да неамбициозен съм. В смисъл не съм склонен да продам живота си, за правото да се хваля с това каква заплата взимам, вместо да го изживея. Предпочитам да правя единствено това в което съм добър, вместо да се мъча да правя неща които са ми неприятни само защото така се взимала по-голяма заплата. И между другото съм склонен да простя на хората които наричат това поведение калпаво и неамбициозно. :)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано17.05.10 15:46



Казах ти, че винаги си казвам мнението и истината, независимо кой е насреща.
Gesichtspflege e немска дума, означава грижа за лицето.
Та, това ми бе казано от моя обер-шеф, когато го питах защо, аджеба, да ходя на тази и тази конференция, като нищо интересно няма там. Говоря за времето, когато бях докторант. И когато правех доста сериозна наука.
Не бъркай професиите с професионалното поведение! Каквато и наука да правиш, ако никой не знае за това, значи нищо не си направил! Това всъщност е PR! Грижи се за името си, за да се грижи то после за теб.
На мой бивш колега, ужасно умен и кадърен химик, немец, не му продължиха договора за пост-док в централата на BASF в Лудвигсхафен, просто защото не е показал данни за израстване от ниво сътрудник.
Ще се повторя: но нито научните ни сътрудници наистина са такива, нито творенето на науката химия е възможно без солидно финансиране, а то в Бг е трагично. Не говорим въобще за заплащане, понеже виждам, че наблягаш на това.
Писах, че ако наистина си добър, знаеш поне 2-3 чужди езика (един не върши работа) се пробвай на западните сайтове за работа. Там и условията, и работата и заплащането са на доста прилично ниво.
По тази обява ще се хване само някой удавник за сламка, чиновник, който му се ходи на работа от 8 до 5, да седи на бюрце и прочие. "Никой не може да ми плати толкова малко, колкото няма да работя> нещо от сорта.
С какви апарати се прави аналитичната химия в този институт?

Редактирано от TCNQ на 17.05.10 15:47.



Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор potr (член)
Публикувано17.05.10 20:48



Хора, това било в Пловдив. И изпит имало






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.