Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема може линови  
Автор djoni19 (непознат )
Публикувано19.06.13 15:12



Мисля си дали на моето коте му е добре да е у нас в апартамент?Все чувам разни неща,че го мъча така и само хора с къща могат да гледат коте.На мен ми става мъчно защото много си се привързах към него!Въпроса ми е ще може ли да се научи да излиза на разходка както кученцата ако му купя каишка?Котето ми е мъжко на 4 години е.



Тема Re: може линови [re: djoni19]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.06.13 23:52



Може спокойно да живее в апартамент. Имам котарак от 5години, който живее в апартамент и не е стъпвал на земя досега. Взех го от улицата много малък, но с хигиенните навици е по- добре от" марковите" котки. Дори седи самичък по 2-3 дни, без да прави бели. По-спокойно ми е, като не излиза навън. Не се притеснявам за бълхи и вируси. Като живее в апартамент, котката се научава на навици в затворено пространство. Дори да не излиза навън, си живее спокойно.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: може линови [re: mammita63]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано09.07.13 16:20



В допълнение мога само да кажа,че единственият проблем при по-палави котета е да им се осигури терен за игра и някакви подходящи играчки, за да не правят пакости, иначе особено възрастните котки и без това повечето време прекарват в наблюдение и сън.
Освен това да пуснеш навън животно,отгледано в апартамент е просто престъпление. Шансът да се приобщи към средата и да живее нормално е минимален. За това,че ще му скъсиш дните,да не говорим.



Тема Re: може линови [re: djoni19]  
Автор djoni19 (непознат )
Публикувано09.08.13 15:04



Кога котето се смята вече за възрастно,моето е вече почти на 5 години?
Какви играчки и занимания според Вас могат да го накарат да играе и да се движи повече?
Питам защото моето коте напоследък доста спи или гледа навън и аз все мисля,че скучае.



Тема Re: може линови [re: djoni19]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано12.08.13 00:17



Коте на 5 години е вече възрастно. Моят котарак също е на пет, също повечето време спи и яде, но и е пълен и сигурно не му се играе. Иначе има мишка с дръжка, вързала съм и плюшена кравичка, имаше играчка с перца, но не си играе много с тях. Има и спа- поставка да лежи,да се чеше, топче да гризе, но не я поглежда, а я донесоха от Германия. Изглежда всяка котка е различна, а и моят като не излиза навън е свикнал да не си играе много. Пробвай всичко, може нещо да събуди интереса и.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: може линови [re: djoni19]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано02.09.13 15:11



Аз много отдавна съм се отказала да купувам котешки играчки, защото не будят никакъв интерес в моят котак. Най-много си играе с маслини, кестени, найлонови торбички, но и той вече е на 7 години и 10 минути игра на ден са му явно много вече





Тема Re: може линови [re: djoni19]  
Автор ZubOtAkula (bandit)
Публикувано16.09.13 14:59



Всъщност всичките ни котки са живели в апартамент. Единственото неудобство е липсата на терен за щуреене. И че всички гълъби са недосегаеми зад стъклото :)))

А дали на котето му е добре с вас, не зависи от жилището, а от отношението.



Тема Re: може ли [re: djoni19]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.10.13 19:48



На котето му е идеално в апартамент, обаче на кучето му е по-тесничко.



Тема Re: моженови [re: djoni19]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.13 00:21



Може. Всичките ми котараци съм разхождала с каишка. Няма проблем като му дадеш време да свикне и ако не го дърпаш с нея. Също ако и му обясниш, че това е, за да сте заедно, да не се изгубите и за разходка.
Първо му сложи каишката в къщи и го остави да походи с нея. После се поразходете вътре заедно. Обяснявай му, бъди положителна, усмихната. Когато им сложиш каишка за първи път, лягат на земята. Но като постоят, тръгват. После свикват. Като начало може да му избереш някое закътано място, градинка, да види какво е дърво, да постои на някой клон (но така че да можеш да го свалиш). Важно е да няма паника в него - успокоявай го, гушкай го, обяснявай му, важно е да знае, че сте заедно.

Котетата за плашливи в началото, но после свикват. Добре е да познава външния свят, за да не се губи.

Колкото до външните паразити, аз взимам едни, които се капят на гърба и стуват 9 лв за около 5 месеца (тази опаковка всъщност е за кучета, но ветеринаря ми я разпределя на по малки дози като за коте). Мисля, че се казваше Fypryst. Има и за пръскане около 20 лв. за 6 месеца. Не са толкова скъпи. Може и с каишка, но ще му е по-неудобно.


И разбира се си му давай отделно по едно хапче на всеки три месеца против вътрешни паразити.


Редактирано от Luchezara на 25.10.13 00:22.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.