Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо така?нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.02.11 09:36



Тази сутрин

ме одра по носа без никаква причина докато мъркаше. Просто не мога да си го обясня...Рано сутринта дойде при мен мъркащо и само се завря под завивката ми и започна да се гали...Естествено и аз започнах да го галя и да му се радвам и изведнъж съвсем неочаквано за мен издаде яростен звук и ме одра по носа...Не знам защо, просто нямаше защо...

Тъжно ми е от случилото се. Колкото и да се старая да се отнасям към това коте като към равно човешко същество, дори като към собствено дете, то си остава една малка дива черна пантерка – много грациозна и хубава, но адски дива и неподлежаща на възпитание и очовечаване...



Тема Re: Защо така?нови [re: Aмpитa]  
Автор regdog (непознат )
Публикувано19.02.11 18:10



Ами, отговорът е тук: ... "то си остава една малка дива черна пантерка – много грациозна и хубава, но адски дива и неподлежаща на възпитание и очовечаване..."

Да Ви е живо и здраво, да Ви радва и Вие да му се радвате.



Тема Re: Защо така?нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано19.02.11 19:47



Щом внезапно котето е извикало и те е одрало, най-вероятно без да искаш си му причинила болка. Обикновено съм забелязала, че в такива случаи ги боли нещо по телцето. Може внимателно да провериш. Или пък си го затиснала без да забележиш.

Между другото това да се отнасяш с животно напълно като с човешко същество, ненужно ги товари. Животните са различни, те обогатяват света, а не повтарят нас. Имат си свои емоции, свят и нужди.








Тема Re: Защо така?нови [re: regdog]  
Автор Desikka ()
Публикувано19.02.11 21:44



Моята Джини веднъж така ми издра лицето.Както я бях гушнала и мъркаше,чу някакъв шум от коридора и така се уплаши,че изхъска и ме одра точно до окото.Може твоето коте нещо да го е уплашило.Понякога чуват неща,които ние не долавяме и в страха си нападат първото,което им е пред очите.



Тема Re: Защо така?нови [re: Luchezara]  
Автор lchWill (зубър)
Публикувано20.02.11 23:17



Най-вероятно това е причината. Може да си му затиснала лапичката или опашката(второто при мен много често се случва без да се усетя). При мен пък до началото на миналата година писанката ми, която вече е на 12 години, без никаква причина се побъркваше и почваше да ме дере. Даже си спомням един ужасен случай, в който тя ме одраска цели 7 пъти. За щастие този ужасен период мина и вече отново си е мързелива котка(каквато съм свикнала да я виждам вече дълги години).



Тема Re: Защо така?нови [re: Aмpитa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.02.11 00:38



то си остава една малка дива черна пантерка – много грациозна и хубава, но адски дива и неподлежаща на възпитание и очовечаване
В това им е чара в края на краищата.
Иначе аз лично винаги внимавам с гадинките.
Една от котките - много си се обичаме, ама тръгна ли да я гуша когато не е на кеф, много трябва да внимавам с лапите и.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо така?нови [re: Aмpитa]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано22.02.11 12:40



това не означава, че не те обича. когато галиш котките дълго време, понякога става така, понеже се превъзбуждат. и с моя Бруно е така, а е най-лбвеобвилния котарак на света и специално към мене е много привързан. твоето коте е още малко и все още не се е научило само да заплашва без да драска, но и това ще стане с времето.





Тема Re: Защо така?нови [re: bira_more]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.02.11 07:17



Една от котките - много си се обичаме, ама тръгна ли да я гуша когато не е на кеф, много трябва да внимавам с лапите и. ь

О, когато я прегръщам и галя против волята й, винаги го отнасям...

Даже имам останало едно белегче по носа точно по този повод... Но този път я галех изцяло по нейно желание, та затова не очаквах такава реакция...



Тема Re: Защо така?нови [re: lchWill]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.02.11 07:24



Най-вероятно това е причината. Може да си му затиснала лапичката или опашката(второто при мен много често се случва без да се усетя).ь

Възможно е, но наистина нищо не съм усетила.

По принцип трудно ще й затисна опашката просто защото такава няма... Е, има едно миниатюрно опашленце, което много врътка, особено, когато е ядосана, но трудно се затиска или хваща...



Тема Re: Защо така?нови [re: Aмpитa]  
Автор ptj ()
Публикувано07.09.11 22:13



Наблюдавай внимателно именно опашката. Когато котето е спокойно тя почти не мърда, почне ли да тупа с нея по кревата означава, че нещо го дразни тогава е по-добре да не го закачаш.



Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.