Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Котката ми се държи странно!нови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.02.11 21:51



Напоследък Лори прави нещо супер странно! Вече няколко пъти го прави. Когато съм на компютъра или лежа възсяда дясната ми ръка в посока с муцунката към китката и започва да тъче, но някой път го прави без да мърка. Докато тъче понякога вади ноктите, понякога ги прибира, но цялата ми китка е надрана вече за втори път. Оставям я да го прави, защото ми е странно, наблюдавам я и изчаквам да видя какво ще направи. Тъпче и с четирите лапи, а опитам ли да издърпам ръката с цялото си тяло ме притиска и особено с гръдта и предните лапи и не ме пуска. Щом отпусна ръката отново започва да тъпче. За да не ме дере обръщам китката вертикално и тя продължава да тъпче площта около ръката ми и да ме притиска. Сега пак го направи. Без да мърка. А и ме захапа за кожата на кокалчето над средния пръст и ръката ми увисна в устата й. Подръпвам я леко да се отскубна, но тя стиска малко в повече, когато се дърпам. Започвам да се плаша и май трябва да отида на лекар утре.

Изглежда имам проблем в ръката. Междувпрочем китката на дясната ръка понякога ме боли като развинтена, но без да съм я натоварвала супер много. Слага накитник и след седмица минава. После след време пак ме приболява и пак минава, но сега си давам сметка, че трябва да обърна внимание на това, защото между впрочем съм с една диагноза, дето ...

Не знам защо го споделям. По всяка вероятност ще ме посъветвате да отида на лекар. Котките не ги правят току - така тия работи, нали?!



Тема Re: Котката ми се държи странно! [re: Ekna]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано22.02.11 22:22



Carpal tunel syndrome. Особено ако киснеш по 10+ часа на ден като мен.

Иди на лекар. Носи ръкавици през зимата. Вземи си ергономична клавиатура и ергономичен mouse pad.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: martyr]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.02.11 22:47



Благодаря ти

Звучи по-безобидно отколкото бях склонна да си помисля, но ще отида. Да, кисна си 10+



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.03.11 18:40



Хора, какво е научното обяснение за това, че котките усещат болните места? По пулса ли, по енергийни полета ли? Питам ви, защото тя продължава да ме лекува, но аз се тревожа да не й навреди. Обяснявам й, че не е нужно да го прави, че съм ходила на лекар (който ме изпрати на съдов хирург, който пък рече - не си за мен, а сега пък не дават направления и т.н.).

И след като се тревожех така известно време накрая забелязах участъци със значително оредяла козинка. Задължително ще я водя на вет, но, първо сега са почивни дни, и ,второ трябва да ходя до Пловдив, защото тука ветовете не признават микроскопи и т.н. Та докато се организирам в работно време се притеснявам да не се влоши, а и имам контакт с нея и после с бебето на сестра ми, та...

Та първо - възможно ли е да има нещо общо с това, че й позволявам да ме лекува? Понякога ако не мърдам може да лежи по 30-40 минути върху ръката ми докато изтръпна. А те май поемат болежките върху себе си? Или ме гони параноя?!

И второ ще ви опиша симптомите та да видим можете ли да ме посъветвате какво да/не правя докато я заведа в Пловдив на нормален вет:

Лори е персийка. Къпя я горе-долу през 3-4 седмици. Много рядко, ползвам сух шампоан, ако да кажем се е намърляла някъде скоро след къпането. Давам й витамини на Beaphar, когато се сетя по 1-2 сърчица, а сега започнах по 3-4 с храната. Храната й е най-разнообразна-почти не повтаряме два пъти едно и също. От сухата ползвам често РК (за козина или космени топки), но я сменям и с други от същия клас. Всеки ден си похапва и различни марки паучове - от Фрискис до Гурме и Сюприйм на Уискас. След всичко това от известно време козината й взе повече да се заплита. Не обича да я реша, но от както забелязах, че стана по-суха и се заплита я реша дори повече от един път на ден. Коремчето го поостригах, защото изобщо не ме допуска да го реша.А напоследък явно не мога да й улуча шампоан. В моя град по-скъпи от 5 лв. не се продават. Мислех да поръчам от някой сайт, но ще ви помоля да ми препоръчате някой. Изсушаването на козината започна от предишния шампоан, но и с този, който ползвам от месеци вече няма промяна в състоянието на козинката. Но петната няма да са от него- щяха отдавна да са се появили.


Петънцата са под ушите по гушката. Не са съвсем голички. Първо помислих да не съм я ускубала нещо повече. Има подобно по-слабо окосмено петно и под мишничката. Вглеждам се за струпеи и рани - цъ. Има само едва видимо кафеникаво оцветяване като на точици. Дали не ми се привижда?!
Мисля, че няма да е микроспория. По-скоро като алергия ми се струва.

Четох тук за бирена мая и бани с коприва, както и за мазане с йод. Как мислите дали да намажа петната с йод преди да имаме диагноза?! Или нищо да не правя? А контакта с племенника ми?! При условие, че и той проявява алергии май е по-добре да не го докосвам?! Ужас!



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: martyr]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.03.11 18:42



А Carpal tunel syndrome и тендовагинит различни неща ли са?



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано03.03.11 20:06



Относно лечението - тук преди доста време бях пуснал тема за странните способности на котките, които не се ограничават само с лечение. Имаше хора, писаха много интересни неща. Ако не ме домързи ще я потърся, като имам време, че то и аз имам да споделя нови случки. За самото лечение, можеш да се запознаеш с книгата на руски "Кошкотерапия: Пушистое лекарство". Бях я качил на сайта на Шейла, но след като ДИР-а пострада от пожар, тая част се е затрила. За радост, книгата е доста популярна и лесно може да се намери - например тук

. Относно другите проблеми - майка ми има две "свободно пребиваващи" котки, те лятото имаха проблеми, подобни на вашите. Водих ги на вет, дадоха им хапчета и мазилка, бързо се оправиха.



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.03.11 21:51



Много ти благодаря. Горе-долу сама съм си отговорила на въпросите.

Знам отдавна, че лекуват, не откривам топлата вода, но все пак такова точно описание на поведението на моята котка не си представях, че ще прочета ;))

Понапрягам се като чета на руски, но половината я изчетох вече и ще си я довърша с удоволствие по-късно.

И ти благодаря и за успокоителните думи. Ще си я водя др седмица на Пловдив и ще решим проблема.

Последно да те помоля: можеш ли да ми дадеш линк към онлайн магазин, на който мога да се доверя за да поръчам хубав шампоан, като е скъп поне да знам, че е истински? Всъщност и при вета може да има, но все пак.



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано03.03.11 23:56



Ние сме пазарили от тук -

, за съжаление, не мога да ти препоръчам нищо, защото нашите котки избягваме да къпем (всъщност Шейла никога не сме къпали). От хранителните добавки, най-доволен съм от Петнил (курс 20 дена), витамини ползваме Био Вейксин Мулти С Мулгат на фирмата Veyx. Те са течни, капят се капки (например с консерва), дават се 2-5 капки на седмица което си е голямо удобство пък и цената е поносима. Консерви ядем САМО когато трябва да ползват някакво лекарство, обикновенно взимам РК Рекавери.



Тема Re: Котката ми се държи странно!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.03.11 12:29



И пак благодарности - бая от тях изказах ама има за какво ;)

Озадачавам се как успявате да поддържате козинката на Шейла без къпане, но явно си имаш теория по въпроса


На Лори много й личи като се намърля, нали е беличка , освен другите всеизвестни причини, по които се къпят персийчетата.

Да са ти живи и здрави "пухестите лечители"

ПС: много интересни постинги пускаш




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.