Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 11.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Новото ни чаве  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.10.10 20:32



еми .... стана време да се похваля, макар че хич не е за хвалене ... имаме си 3 броя котки вече

мислех да го давам за осиновяване, но толкова много се привързахме към него, че вече е немислимо да го дадем ...
Намерих го на 4-ти септември, беше на не повече от 10 дни, все още непрогледнал ... момче ;) В началото никак не беше лесно - хранене през 3 часа (включително и нощем), масажиране, тупкане да си свърши работите, топлене на бутилки .... Вземала съм го в работата, когато мъж ми не можеше да е вкъщи, съобразявахме всичките си ангажименти с него, водихме го и до Габрово, защото не ни се оставяше сам с другите котки .... Сега вече е голямо момче, кръстихме го Джони :) знае си името, разбира всичко и ни възприема като родители (просто е невероятно какво отношение има към нас, не мога да го опиша). С мъжкия ми котак се разбират добре дотолкова, доколкото спазват дистанция от поне метър С женската е по-сложно ... в началото никак не го харесваше и го биеше, но от няколко дни е разгонена и само се вре в него, ближе го и спи с него .... Скоро ще я кастрирам, защото покрай него изкара най-тежкото си разгонване до момента....

И така, ето го и него :) много е глезен и лигав, дано остане такъв и като порастне:

тук е в деня, в който го прибрах, 205 грама тежеше:




вече е 980 грама мъж:



и е голям звяр:








Тема Въхнови [re: angel_sin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.10.10 22:57



Направо ще отгризе нечия ръка



Bеer? Mоre?



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.10.10 00:30



Леле, какво сладурче... Напълни ми душата...Да сте живи и здрави... Нацелувай го от мен!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано18.10.10 11:19



Чудесно котараче

! И нямаш представа колко добре те разбирам по отношение на ситуацията прибрано котенце с тенденция за намиране на осиновители, след което- обогатяване на домашните любимци с още един брой!
Да е жив и здрав Джони, и все такъв игрив хубавец!




Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано18.10.10 12:18



Страхотен рижко

Имате си едно малко слънчице у дома. Да е жив и здрав и много да ви слуша. Целувки на всичките ви писанки от нас.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано18.10.10 13:16



мръвчо

много е сладък

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.10.10 14:10



абе чудя се ... дали няма да стане много едър ? Краката са му доста дълги, не като на малките котенца топчести .... Все ми се струва, че за възрастта си е доста голям ... а и яде ужасно много. Опитвам се да наложа някакъв режим, но е трудно, той си иска и много нахално крещи ... и като почне да мечи и Мая се включва в хора, Нанката и той от време на време приглася ... и почвам да се чудя дали не са ни много

обаче пък е страшен кеф като спи при нас и мърка ... ляга под завивките между нас и след малко Мая се намърдва и тя ... Ето сега се качи на масата и пак реве за ядене .. преди 3 часа яде, не е бебе вече ....

А между другото все още не иска да пие вода сам ... давам му с биберона, но сам да лочи изобщо не иска. Вярно, че яде предимно мека храна, но все пак ... и вода трябва .. не знам как да го накарам.

Редактирано от angel_sin на 18.10.10 14:13.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано18.10.10 14:21



Рижите котки, когато растат са по-едри от другите. После, когато станат на годинка се изравняват по размер с останалите. Гледали сме 3 рижи котета, всички на 6 месеца изглеждаха като едногодишни. И задните им крака са по-дълги от тези на другите котки, но затова пък скачат страхотно.

Такава им е породата, не го ограничавай в нищо. То си усеща най-добре, все пак сега расте и трябва да го направи добре.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.10.10 14:41



е, не го ограничавам, само се опитвам, хахахах



иначе ми се струва, че не е риж, а бежов ... като беше бебе мислех, че ще е риж (като на Муцка котака), но козинката му стана по-бледа и сега изглежда все едно е прашен А очите са му жълти ;)))






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано18.10.10 16:59



Моят котарак е точно бежов, светъл. Вероятно характерна черта от характера на рижковците и бежковците

е, че са лакоми и пределно настойчиви, когато искат да ядат, защото и моят ми се мота между и пред краката и мяука пределно упорито, когато е гладен. А той е гладен определено по- често от другата ми котка.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано18.10.10 18:21



Какъв красив "звяр"

. Хубаво и весело съжителство на цялата банда и да ги гушнеш от нас.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано18.10.10 19:24



Чавето Джони - невероятен сладур! - много прилича на първата ми котка Фифи. И тя беше доста лакомичка като него. И тя отначало "избуя", а после се изравни с връстниците си. Не се притеснявайте! Дай, Боже, да се обичате и гушкате мнооооого години!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано20.10.10 19:44



Когато реша, че вече достатъчно съм ги нахранила за деня, а Рижко продължава да иска ядене - оставям в паничката храна, която не обичат много: например сирене, яйце и т.н. То си стои, но вече няма причина за претенции. И обикновено през нощта, след размисъл, оставеното е изядено.

Така хем не се тъпчат, хем ядат по-разнообразна храна.

Малкият (рижавичкият) много обича да си играе с маслини. Като му хвърля маслина и пощурява. То са кълбета, лупинги, гоненици ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано20.10.10 19:58



Трябва да опитам. Аз винаги има оставям суха храна за през нощта, което може и да не е съвсем правилно, тъй като си хапват достатъчно и през деня

. Но определено си посещават купичките нощно време.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано21.10.10 10:47



Аз също мога да потвърдя, че рижковците са големи лакомници. Има моменти, когато направо не мога да изхраня наш Бебо. И е много упорит и досаден, когато иска да яде. Застава до мен и мяука до припадък

Той и затова е такъв дебелак и е пуснал едно шкембе ... Купичките му са вечно пълни и той си ходи от време на време и си щипва по малко. Явно си им е в природата



Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано27.10.10 00:41



Всъщност мисля, че най-правилно е да имат винаги малко прясно мляко. Хем е полезно особено за подрастващи, хем засища глада. Е, не пречи и да има нещо не особено любимо в паничките ( в паузите и през нощта).








Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано27.10.10 11:24



А бе, моите не си падат особено по прясното мляко, а и излязоха от невръстната си младост

...

Колкото до млякото, дали не е добре да бъде това, което е специално за котки, но то не е широко- разпространено в магазините.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.10 14:02



как прясно мляко, бе, хора... нали ще се подрискат от него. Лактозата в млякото се разгражда от ензима лактаза, който липсва в котешките организми (често и във възрастни човешки също между другото) ... и пиенето води до стомашно-чревни проблеми. Това, че бабите едно време са давали на котките мляко не значи, че е добре за тях ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано27.10.10 14:18



Именно затова споменавам специалното котешко мляко, което обаче почти не съм виждала да се продава...




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.10 22:21



не знам точно за кое мляко говориш ... едва ли е това за бебета, защото то е много калорично, пък и е доста скъпо. Виждала съм в Испания мляко за котки в кутия (в Карфур), даже донесох на моите такова, но изобщо не им хареса .... в България не съм виждала да продават такова.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано28.10.10 10:29



Ами, аз в Германия съм виждала "котешко мляко" в обикновени супер- маркети, ако и да не съм го ползвала. Мисля, че и тук бях виждала в някакъв зоо- магазин преди време, но явно нито се продава навсякъде, нито има особен интерес към него. Мисълта ми е, че ако се дава мляко, явно е добре да се дава от това.
Моят писанчо е проявявал интерес към обикновеното краве, прясно мляко и чат- пат съм му давала, но досега не е проявявал кофти- признаци след това. Докато другата ми котка няма ни най- малко влечение към подобно "питие".






Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.10.10 18:54



е, и аз съм ги пробвала на прясно мляко, не го пият ... кисело яде само дебелия ... а малкия яде абсолютно всичко, вчера от лакомия наяде един домат а после изгриза кочан от варена царевица ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано29.10.10 10:14



Котарачето ми също е далеч по- лакомо от писанката и налита понякога на странни за една котка лакомства. По същия начин и аз се изумих преди 1- 2 дни, когато прояви голям интерес към едни остатъци от домати, които моята дъщеря бе оставила от пицата си. Още по- странно ми стана, когато взе и че ги изяде- друг път не му се беше случвало, пък и никога не ми е хрумвало да ги гощавам със зеленчуци. Но пък моят Макс понякога си иска и нещо сладичко, като че ли просто да опита и това, и онова. Като че ли освен лаком, просто е и ужасно любопитен- освен към всичко останало, и към храната.

Между другото, тук прочетох преди броени дни за котките и маслините, та реших и аз да пробвам. Естествено, Макс си хапна няколко маслинки, оголвайки майсторски костилката- писаната помириса и отмина.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано29.10.10 16:19



Нда,госпожиците са по-капризни. Моята хубостница на масата да оставя месо - няма да си направи труда да се качи да го помирише...ноо обича печени филийки и прясна питка(мекици,домашни бисквити и т.н.т)


Явно - на вкус и на цвет...също като при хората



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано29.10.10 17:51



ами ... вече сме 1200 гр. ... просто не мога да си представя къде побира всичко, което поглъща .... давах му хапче за глисти, нищо не изкара ... явно си е лакомо момчето. Вчета яде пак царевица, чушка от туршия (с оцет) и днес си откраднал от чинията на мъж ми дръжка на копър (обади ми се специално да ми каже

) .. някакво странно животно гледаме май






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано29.10.10 18:48



Хе-хе радвай се! Злоядото животно е като злоядо дете - само ядове. А като е лакомичко- понякога се дразниш,но повече се радваш





Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано29.10.10 20:30



По принцип знам, че трябва да ядат поне по 1 супена лъжица зелечуци на ден - краставички, трева, в котешките консерви има грах, моркови. Моите не ядат домат, а много бих се радвала, ако започнат да си хапват и това. Когато имах женска сиамка, тя си хапваше и хляб намазан с лютеница, но после се разглези.


Ядат и орехи, а рижия котарак на майка ми (и тя има) много обича картофчета, ако са от някое месно ядене, особено мусака. Помня, че сиамеца ми (който вече е на 18 години) навремето на Коледа изяде 2 парчета баклава. Добре е да се хранят разнообразно. При мен няма ден, в който да не съм им дала поне малко суров зеленчук (най-често краставица на кубчета - вече си я крадат самички, когато са гладни ) или засадено жито вместо трева.

( Маслините и сиренето задължително трябва да са добре обезсолени. )

За съжаление не съм ги научила да ядат плодове, а би било добре. Бях чувала, че някои си хапвали ябълки.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано29.10.10 20:33



Наистина радвай се, това , че може да яде разнообразна храна е много, много полезно.



А и за теб ще е по-лесно.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано30.10.10 11:06



Единственият начин, по който моите две сладурчета възприемат зеленчуците е чрез сухата храна и котешката трева

. Но може би за по- малкия бежов палавник има някакъв шанс...




Тема Re: Новото ни чавенови [re: ДPaka]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано30.10.10 11:07



Абсолютно. Когато дъщеря ми беше по- малка, имахме хамстери и с почуда отбелязах с течение на времето колко различни характери имаха тези дребни гризачи: какво остава за вкусовете и характерите на интелигентните мърковци!






Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано31.10.10 22:21



Слагай по малко в месото, ще им хареса.








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано07.11.10 22:57














Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано07.11.10 23:28



Ах, че сте сладичкииии... думи нямам. Много ви се радвам...



Пускай снимки когато можеш... страхотни сте!

Редактирано от Живoтинka на 07.11.10 23:30.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано08.11.10 13:46



Чавето много пораснало и... самата любвеобилност и хубост!






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано08.11.10 19:43



Браво, красавец!!! И какъв е светличък и любвеобилен. Прекрасен е.








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано09.11.10 10:36



Как е загладил косъма

Страхотен писан! Да нагушкаш всичките котьовци от нас



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано11.11.10 14:50



Леле,

- котка мечта!



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано17.11.10 22:03



Страхотно е! Да се радвате взаимно дълги години





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.11.10 11:06



оф ... малчо има бълха

една видяхме, но сигурно има още ... и ако не направя нещо скоро и тримата ще имат. Проблема е, че не мога да си позволя да купя 3 фронтлайна, в магазина ми предложиха спрей, който излиза по-евтино .. само че и той струва 38 лв Чудех се дали ако взема шампоан и го изкъпя ще има някакъв ефект, или да дам парите за спрея Един вет ми предложи фронтлайн доста по-евтино (предполагам, че е същият като този в магазините), та се чудя дали да не взема от него в крайна сметка ... малкия е на 3 месеца, нали вече може да му се сложат от капките ???






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано19.11.10 12:39



Мисля, че Фронтлайнът става за 3- месечни котета, но не съм съвсем сигурна... да не те подведа. По- добре е от шампоаните обаче със сигурност- те не са ефективни.




Редактирано от PipilotaV. на 19.11.10 12:39.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.11.10 12:56



ами вероятно ще взема фронтлайн от доктора ... все пак ще ми излезе 20 лв за трите котки, а иначе трябва да дам 40 и нагоре ... От спрея се отказах, защото няма да ми трябва втори път, пък той е за 24 кг тегло ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.11.10 22:39



оф, аз пак ще ви тормозя с въпроси ... не мога да намеря инфо в нет-а - колко е нормално да тежи безпородно коте на почти 3 месеца ... Нашия момък е 1.7 кг. и нещо ми се струва дебел .. а е много лаком и само иска, иска, иска ядене ... а знам, че не бива от малък да е дебел.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано22.11.10 23:10



При рижите котки е различно, те растат много по-бързо физически, иначе си остават бебета.

Но ако ти се струва дебел, ограничавай го малко и му давай по-нелюбими неща за ядене.

Между другото съм забелязала, че с настъпването на зимата
(котките, които могат да зимуват навън) трупат запаси под козинката и понадебеляват, така че може и това да е.




Редактирано от Luchezara на 22.11.10 23:12.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано22.11.10 23:27



е моите зимуват вътре, ама знам ли :) аз съм забелязала, че се опухват в края на есента ... и пускат по-малко косми по килима :))))
Днес разглеждах дворното коте, което е на възрастта на Джони. Като размер е колкото него, само че е много по-лекичка ... Похапва стабилно, винаги има храна в купичката, но не дебелее толкова явно.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано24.11.10 23:45



ето нещо ново от нас :) малкия е много луд и сигурно ще си имам големи ядове с него, побърка ми другите котки ... ама пък е ужасно сладък ;))))










Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано25.11.10 20:42



Ама това чаве онова същото ли е

? Много нашишкавяло, милото. Голям сладур!




Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано25.11.10 21:09



Хе, защото дворното коте е навън, катери се по дърветата, бяга. Спортува.








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано25.11.10 21:17



Е, ама той направо се бие и бори за надмощие. Аз на моите мъжкари не им давам да се бият (не са кастрирани) и засега успявам. Като братчета са.
На малкия (Рижко, на година и половина) направо забранявам да се бие, много категорично! И той започва само да си играе. На големия пък обяснявам, че малкия е бебо и само си играе. И така.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано25.11.10 22:11



е малко е сложно, ние по цял ден сме на работа и те са сами вкъщи .... не знам кой с кого се бие, но това малкия да бие Наньо е нещо ново .. до сега само на Мая налиташе ... В момента се бият и тримата помежду си - който когото свари








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано25.11.10 22:25



Леле, малкият хич не е малък май

Голям разбойник ми изглежда. А Наньо е много хубав. Постригвали ли сте го? Не беше ли по-космат?



Тема Re: Новото ни чавенови [re: Муцка]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано25.11.10 22:36



не, не сме го подстригвали .. той е с много гъста козина и пухена опашка, иначе косъма му е средно дълъг. .. обаче напоследък виждам, че по главата има светло сиви косми .. котките побеляват ли от възрастта ??? стана ми много мъчно








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано26.11.10 22:18



Нямам наблюдения, дали побеляват, ние сме младежи все още. Но съдейки по кучетата, които побеляват, може и при котките да има нещо такова, за съжаление.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано27.11.10 20:05



Котарачките побеляват с възрастта

Единият ни котарак започна да побелява на около 12 години около очите и по ушите :) Но не мисля, че ще стане съвсем бял, както е при хората. Само отделни косъмчета са бели :)



Тема Re: Новото ни чавенови [re: peppie]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.11.10 20:22



да, аз не си представям целия да стане бял :) но явно тук-там посивява .. личи му, че е чичко вече :))))

Аз да споделя, че Маичка ни е кастрирана днес. За момента положението е много тежко, но се надявам да се успокои до утре. Иначе самата кастрация е минала добре, яйчниците и били пълни с кисти ....






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано29.11.10 17:32



Как е котарачка след кастрацията? Подобряват ли се нещата?




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано29.11.10 19:14



мисля, че е добре :) още 2-3 дни ще ходим за антибиотик, но днес на прегледа ни казаха, че раната е ок ... пък Мая е с яка, за да не я ближе и мисля, че от яката е по-стресирана, отколкото от операцията. Похапва си добре, пие водичка ... само не я виждам да ходи до тоалетна

Май сутринта пишка, ама не съм много сигурна, че нали са 3-ма .... В момента спи на любимото си място върху гардероба - казаха ни, че няма нужда да я спираме да се катери, щом иска и може. Ето я тук веднага след като си я прибрахме, в момента изглежда малко по-добре, но си е кисела ... опитвам се да изолирам момчетата в друга стая, че много се дразни от присъствието им








Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано29.11.10 20:18



Оооо, миличката тя... И ние сме преминали през това-моята писанка беше тотално ошашавена и дезориентирана с яката и ходеше по много странен зигзагообразен начин

, ала нямаше начин, иначе постоянно си ближеше постоперативната рана.

Бързо възстановяване и оттук- нататък животът й ще е по- спокоен и по-здрав, убедена съм.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано29.11.10 23:12



мерси, дано ми е здравичка вече .. не ми се мисли какви проблеми можеше да имаме от тия кисти, ако продължавахме да отлагаме операцията ...






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано02.12.10 15:37



Как е Маичка? Възстанови ли се вече? Целувки на всички писанки от нас





Тема Re: Новото ни чавенови [re: Муцка]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано02.12.10 22:45



:) добре е :) днес и беше последният антибиотик и докторката ни каза, че раната е екстра :) яката ще я оставим още 3-4 дни, за всеки случай. Днес ми се вижда доста по-активна, дори прояви желание да постои на терасата ... Почна пак да говори (тя е много приказлива по принцип) и се радвам, защото от операцията насам едва-едва мрънкаше нещо.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано05.12.10 19:22



И новото чаве ли смяташ да кастрираш?






Тема Re: Новото ни чавенови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано06.12.10 10:11



да, със сигурност, като стане на година.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано06.12.10 15:49



Супер





Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано10.12.10 19:47



Ужас! Със сигурност има кошмарен късмет, щом е попаднало на теб. Горките животинчета.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.12.10 11:11



кво да правиш, живота не винаги е справедлив

да го бях оставила да умре там, нали ...




Редактирано от angel_sin на 11.12.10 11:13.



Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано11.12.10 22:42



Не, но може би е редно да смениш стопанина му от момента, в който, бидейки нормално и здраво, започне да ти пречи.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.12.10 14:52












Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.12.10 14:54



редно е това, което аз преценя за него, бидейки мое коте. Не съм дошла да ти се меся какво да правиш с твоите любимци, за това те моля да прекратим кавгата до тук.






Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано12.12.10 18:25



Това не е кавга. Но ако искаш плюшени играчки, си вземи, а не осакатявай всички животни поголовно.

Това не е само към теб, а към всички маниакални кастратори.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.12.10 18:49



Хайде стига глупости!




Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.12.10 18:49



Страхотни сладури! Страхотниииииии...!






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.12.10 19:03



"всички животни" са моите три котки. За теб може да е осакатяване, за мен е по-здрав живот ... Не можеш да наложиш мнението си над хората, както и аз не мога да накарам някой да си събира разделно боклука, да ходи да помага в приют за кучета и други неща, които правя и смятам за нормални ....

бъди малко по-толерантна към различното мнение, ще се чувстваш малко по-добре ;)






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано13.12.10 15:53



Любов необяснима

Сладури...



Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано13.12.10 20:13



Разбира се, че е осакатяване. Никога не бих се наела да гледам животни, ако всеки път трябва да ги кастрирам. Безумие е някой да казва, че това е според природата и нормално.

Има разлика между различно мнение и ненормално поведение.






Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор Luchezara ()
Публикувано13.12.10 20:14



Много са готини. Браво на тях.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано14.12.10 11:52



Има и разлика между глупаво мнение и отговорно поведение към здравето на животното и популацията на бездомни и гладни животни на улицата, завършващи най- често или под автомобилните гуми, или разкъсани от също толкова гладни бездомни кучета или служещи за забавление на хора с нездрава психика, меко казано. Наистина има голяма разлика.




Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.12.10 12:46



В отговор на:

Има и разлика между глупаво мнение и отговорно поведение към здравето на животното и популацията на бездомни и гладни животни на улицата, завършващи най- често или под автомобилните гуми, или разкъсани от също толкова гладни бездомни кучета или служещи за забавление на хора с нездрава психика, меко казано. Наистина има голяма разлика.




този спор е воден много пъти, не може да се стигне до разбирателство и аз не желая да продължавам ... Аз нося отговорност за моите животни и както не се меся в начина на отглеждане на другите, така искам и на мен да не ми се месят, особено с неоснователни и глупави квалификации ... Може и да е срещу природата, но предпочитам котката ми да е здрава, отколкото да е в постоянен стрес от разгонване, евентуално заплождане и раждане на котенца, които след това няма какво да правя ... Няма мебел или дреха, които да не е напикала и не смятам за нормално да пера всичко след нея и да ме е срам от гости вкъщи, защото мирише на котешка урина навсякъде Човек като е болен се лекува, а не оставя болестта да му пречи на живота, защото така било нормално






Тема Re:нови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано14.12.10 12:52



Разбирам те и съжалявам изобщо, че се вкарвам отново в излишна полемика. Аз също съм избрала за моите две котки да бъдат кастрирани и съм убедена, че това е далеч по- щадящия здравето им начин. Даже не говоря за страничните ефекти върху нас.




Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано14.12.10 16:02



Ох, каква идилия

Личи си, че много се разбират и обичат! Дано е все-така! Големи са сладурковци



Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.12.10 18:30



Защо не кастрираш и себе си, щом е по-щадящ за "здравето" начин?






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано14.12.10 19:01



Защото аз имам избор да използвам превантивни мерки срещу евентуална бременност, които да не вредят на здравето ми. Имам избор да раждам или не, както и да се грижа за евентуалното си поколение. Имам избор и да удовлетворя сексуалните си желания, ако това ми е небходимо.
Адски е просто, ама питаш.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано14.12.10 22:21



Кастрирането се отразява добре на котките, особено на женските. То предотвратява здравословни проблеми - факт, известен на всеки средноинтелигентен човек.
Всеки собственик на маца - женска или мъжка - има правото да кастрира или не любимеца си. Въпрос на избор, който според мене не подлежи на коментар.





Тема Re: Новото ни чавенови [re: HaдяИ]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.12.10 22:29



о не, не е разбирателство това, просто Мая в момента пак е разгонена .... но след няколко дни като и мине почва да го бие и хъска

надявам се да посвикнат заедно, защото иначе е голям тормоз и за двамата .... Мъж ми казва, че на малкия му е скучно и за това си го изкарва на нея, но тя го разбира като бой и почва да напада ... хвърчи козина навсякъде, нокти намирам по килима, скоро сигурно и зъби ще има .... Дебелия поне не участва в споровете, той е над тия неща




Редактирано от angel_sin на 14.12.10 22:30.



Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.12.10 23:06



Е, хайде сега, толкова е здравословно, няма да направиш сума ти глупости, а и ще живееш като водорасло.






Тема Re:нови [re: Konfetka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.12.10 23:09



Да, имаш право да кастрираш един или двама любимци. Но не и масово да прибираш, да кастрираш и да караш всички около теб да го правят.
Настръхвам от тези "любители на котки" тук, които се състезават, колко повече котки да кастрират. Това е кошмар. Горките животни.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано15.12.10 09:33



Моите котки не живеят живот тип "водорасло", каквото и да значи това за теб, уверявам те.
Нямаш един смислен аргумент, така че не ми е интересно да си разменяме мисли по този въпрос. С твоите домашни любимци постъпвай, както намериш за добре. С моите аз ще продължавам да постъпвам така, както съм убедена, че е най- добре за тях. Не искам да си представям живот, в който си почти перманентно разгонен, а няма как да реализираш нагона си- освен че би било жива мъка, е 100% вредно. Заинтересувай се поне малко, преди да изразяваш фундаментални мнения.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано15.12.10 09:57



Прибрах се в БГ и влязох във форума за да почета и видя котаранчета


И какво да видя отново старият и смешен спор.
Мила госпожице Luchezara, ако бяхте госпожа щяхте да знаете, че бременността се контролира при човека съзнателно, безболезнено и от хилядолетия. Това е вметване
Само и единствено при висшите примати съществува сексуалното удоволствие. Медицински факт, който не подлежи на обсъждане или поне не от мен като лекар.
При животните има инстинкт за размножаване и по този начин съхраняване на вида. Кастрацията на домашните любимци е начин за премахване на многократните разгонвания, обикновено последвани от карциноми на половите органи.
Някои собственици на домашни любимци предотвратяват разгонването с хормонални препарати, които са безумно вредни за животните, но се допуска производството и търговията с тях на принципа: Щом има търсене, значи трябва да има и предлагане.
Отделно котките при разгонване маркират, и още как! Мъжките котараци са перманентно готови за акт и следователно маркират непрестанно, неограничено и особено смрадливо.. Отделно идва и безконтролното размножаване, водещо до тълпи от гладни, премръзнали, гонени, бити, убивани животинки.
Като пример ще дам темата на онзи тип от Пловдив, който иска да разкара излишната популация от входа си. Не обсъждам темата му, защото се страхувам от бан.
Не мога да разбера какво смятате, че осакатявате на котката си с кастрация?
Тя няма сексуално удоволствие, значи не я лишавате от него, многократните раждания дори при чистопородни котки от развъдник не са препоръчителни, водят до прекомерно износване на организма и съкращаване на живота, а 1-2 раждания не са повод за подобни изводи.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html


Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано15.12.10 10:48



Много благодаря за аргументираното и изключително смислено мнение, което изцяло подкрепям.




Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано15.12.10 13:05



Лекарка, която отдавна е на "ти" с отглеждането на мацинки - какво повече от това?! Мнението й е супермеродавно. Няма смисъл да джуркаме темата "за или против кастрацията" - важните неща вече бяха написани от Papyy.
На всички съфорумници - весели празници!





Тема Re:нови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано15.12.10 13:10



И на теб!






Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано15.12.10 22:19



А защо не им осигуриш "възможност да реализират нагона си"? Щом си ги прибрала и държиш да си с тях, носиш отговорност.

Това не са плюшени играчки, така че не можеш да кажеш: мои са и ще правя с тях, каквото си искам.






Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор Luchezara ()
Публикувано15.12.10 22:23



Значи мислиш, че щом си "лекар", можеш да кастрираш света без право на обсъждане? О, да, той не изпитвал удовоствие от това. Само ти.








Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано16.12.10 09:53



Кастрацията на домашните животни е в тяхна полза, г-це Смешко. Те, както казах и преди копулират единствено с цел потомство. Сексуалните подвизи нямат място и не представляват нищо за тях. Всички животни / без висшите примати / търсят партньор за родител по други критерии напр. дълга козина, сила, черна грива при лъвовете, дълъг клюн. При дивите котки женските търсят мъжкар с ловни умения, който ще донесе нещо за ядене. При тигрите също.
Висшите примати копулират безраборно за удоволствие и търсят партьори за родител по критерии интелект или мъжкар Алфа. Не се пренасят човешките качества към семейство Котки, има голяма разлика в устройството на организма, нервната система, инстиктите, причините, които привличат един индивид към друг, най-накрая хуманоидите са доста напред в еволюционната класация и една от причините е именно копулиранетоне само за възпроизводство.
Ще разкажа историята на Магелан, изяден на тихоокеанските острови от племе, практикуващо ритуален канибализъм. Племето първо хванало най-охранения моряк, но след като усетили, че Магелан е шефът, го хванали и излапали. Причината за ритуалния канибализъм е първобитното вярване, че силата и уменията на изядения минават към нас.
Преносът на качества от един ВИД обекти към друг вид обекти е характерен за простодушните и необразовани племена, но сме в 21 век, ползваме Интернет, с претенции...

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано16.12.10 10:26



Папи, делят ви еволюционни нива

и, уви, от логичнитети и смислени обяснения, едва ли има особен смисъл.




Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано16.12.10 13:42



Колкото и да се стараете, обясненията Ви са глас в пустиня - за съжаление. По-малко интелигентните (меко казано) са по-напористи (меко казано). Те обитават тъмнината и се дразнят от светлината - особено от ярката.
Нека ги оставим да се наслаждават на мрака.



Тема Re:нови [re: Konfetka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.12.10 21:49



Интересно, колко злоба се изсипва от вас. И не може да бъде иначе от хора, които задължително кастрират тези, които "обичат".

Просто всички живи същества трябва да се молят да не ви срещат.

Или да ви дават заслуженото, ако ви срещнат.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.12.10 01:14



Нещата са прости. Живота се развива в геометрична прогресия. Котките - ще имат котенца, а котенцата след няма и година - и те ще имат котенца. При добри условия популацията би се удвоявала ежегодно - дори и повече от удвояване. За 20 години - 1 милион котки от една двойка. Дори повече.
Това не се случва в природата просто защото има голяма смъртност. Просто е.
И мен не ме кефи идеята за кастрация, ама ако имаш домашни животни - няма друг начин. Другия начин е псевдо начин. В смисъл нещеш да си цапаш ти ръцете и трапосваш проблема на някого другиго.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано17.12.10 13:39



Това за злобата няма да коментирам.
Що се отнася до тези, които обичаме и кастрираме, ще кажа следното. Преди няколко години имах прекрасна маца. Не я кастрирах. Давах й хапчета, когато се разгонваше. И се напълни с кисти. Имаше и други здравословни проблеми. Положих огромни усилия да я спася, но почина. Ветът, при когото я водех, обясни, че "онези" хапчета (той беше категорично против тях, но не го послушах) са бич за здравето на мацинката, че е добре да я кастрирам.
Това е последният ми пост по темата.



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.12.10 19:21



Но няма нужда да кастрираш "задължително" животните. По тази логика и монасите в манастирите трябва да го кастрират "здравословно и за тяхно добро", защото "не могат да удовлетворяват нагона си".

Много ясно, че животните няма да раждат всяка година, добре е да имат 1-2 поколения. Това е нормално и нищо им няма като живеят така. Разбира се, ГРИЖОВНИЯТ стопанин търси да облекчи положението с всякакви изобретения, срещи и случки. Просто нещата трябва да се правят умно. И аз имам котки от над 20 години и не съм срещнала никаква необходимост да бъдат кастрирани. Да се говори, че това е "здравословно" за тях е Средновековие в действие. Тогава е имало такива приказки, само че за хората.






Тема Re:нови [re: Konfetka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.12.10 19:24



Да, хапчетата са вредни. Но също ветеринар ми е казвал, че инжекциите поставяни през 6 месеца, не увреждат. Те примерно не и нужно да се поставят постоянно, само ако има нужда.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.12.10 20:33



о йе, кефиш направо








Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано18.12.10 22:07



Това са просто глупости от медицинска гледна точка!
Интереса клати феса, за съжаление при "нЕкои" ветеринари.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор Luchezara ()
Публикувано19.12.10 21:08



Глупост е масовата кастрация. Също и престъпление.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.12.10 21:14



не знам какво друго да кажа, освен да те поздравя с това

... надявам се разбираш английски ;)






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано04.01.11 20:29



за много години

мъж ми ще ме убие, че съм пляснала тази снимка тук, но просто не мога да се въздържа ... ето какво се случва, когато малкото е много гушливо, средното е нахално, а голямото ревнува а той просто искаше да дремне пред телевизора ....





Редактирано от angel_sin на 04.01.11 20:31.



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано04.01.11 20:38



Нашествиееееее!!!


И аз искам така да дремна....



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано04.01.11 22:38



Поне не му е било хладно.






Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.01.11 23:10




Красота!

От бърсане на прах, спомен не остава!

Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано05.01.11 01:08



Ех, че сладко... и аз искам така...





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано23.02.11 19:10



не сме се показвали скоро :) малчо много порастна, имахме първо разгонване, при което на няколко пъти изнасили Мая

ама буквално я изнасилваше, тя пищеше горката и се налагаше аз да я спасявам ... Иначе са голяма любов двамата, само се гушат и ближат (и бият, естествено).



[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev260pr___.png[/img][/url]

Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор arimis (конче)
Публикувано23.02.11 19:59



Пускай още снимки!!!



Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано25.02.11 22:39



Леле, какви са сладури всичките!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано25.02.11 22:47



Страхотни сте!





Тема Re: Новото ни чавенови [re: la_gata_negra]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано26.02.11 10:56



хехе, мерси :) скоро ще сме с още едно повече





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано28.02.11 10:30



Хехе, сладури. Малкият май е настигнал батко си по размери





Тема Re: Новото ни чавенови [re: angel_sin]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано19.03.11 11:33



Олееее, чак сега разбрах, какаъ в ще е новият член на семейството ви

Да ви е честито Бебетата котколюбци се увеличават



Тема Re: Новото ни чавенови [re: Муцка]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.03.11 15:30



хахаха, да, няма да е коте този път



[url=http://bg-mamma.com][image]http://bg-mamma.com/ticker/60681[/image][/url]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.