Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Огромен апетит?нови  
Автор marichela (айсберг)
Публикувано10.09.10 11:23



На какво може да се дължи? Котаракът ми е на 5 год., кастрирахме го когато беше на 1 и оттогава започна доста бързо да дебелее. Последният път, когато го теглихме беше към 7 кг. Постоянно мяука за храна, а когато се опитаме да го заиграем, че да поизгори малко калорийки не иска! Не знам вече какво да правя, жал ми е да го ограничавам, но се притеснявам, че ако продължава да наддава с това темпо ще се разболее от нещо. Някакви съвети?



Тема Re: Огромен апетит?нови [re: marichela]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.09.10 22:45



диетична храна и повече воля от ваша страна за справяне с проблема ... свръхтеглото е страшно опасно както при човека, така и при животните ... представи си всичките му органи обвити с лой

ние също сме с такъв проблем, но с упорство успявам да му контролирам яденето ... на 10 години е - 6.5 кг, кастриран е като беше на година и половина .. но в интерес на истината започна да дебелее след 5-тата година. Все още тича и играе, само че ужасно много досажда за храна .... Няма как, от вас зависи колко ще яде.






Тема Re: Огромен апетит?нови [re: angel_sin]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано11.09.10 18:55



При мен кастрираните са близо 60 %, но дебела е само една. Вероятната причина за апетита може да е скрита в самата храна. Напр., поглъщането на необходимото количество есенциални вещества (аминокиселини, мазнини, минерали, витамини) да е придружено с поглъщане на излишни калории.

Най-често калориите идват от зърнени съставки и нискокачествените мазнини в промишлените храни. Затова в Канада и САЩ все по-популярни стават храните за котки и кучета от т. нар. стандарт "Grain Free".

Чувал съм докторът да препоръчва за дебела кучка от средна големина "давайте й дневно по 200 гр. смляно телешко (не готова кайма), сварено с моркови, които накрая да бъдат пасирани". Опитайте нещо подобно, също пиле или риба с пасирани картофи и малко сол.



Тема Re: Огромен апетит?нови [re: marichela]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.09.10 11:56



Ами нормално, на една кастрирана котка какво друго й остава освен да лежи по цял ден, да яде и да дебелее?



Не й давайте повече от днешната й дажба - примерно две шепи суха храна или по две дробчета на ядене. Това мисля, че е напълно достатъчно.

И поне по един час на ден тичане. Взимате едно топче и и го похвърляте да тича след него. Нашата малката тича като луда след топчето и се кефи максимално . А голямата, която също е кастрирана, и съответно много мудна и тя започва да взима участие в гонитбата. Много са смешни и забавни.



Тема Re: Огромен апетит? [re: Aмpитa]  
Автор marichela (айсберг)
Публикувано13.09.10 17:53



Благодаря ви за мненията.
Амрита, ние му навиваме найлонова торбичка на топка и той я гони, но интересът му трае максимум 5 минути, после пак се пльосва някъде.

Затова ще се опитаме да му ограничим дневната дажбичка, въпреки че едва ли ще е много доволен.



Тема Re: Огромен апетит?нови [re: marichela]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.09.10 20:06



Ние имаме малко топче, което като го хвърля към земята отскача нагоре и като падне на земята котето тича да го гони.

Преди няколко дни му купих и едно топче, което не отскача нагоре и нещо не му е много интересно.

Иначе съм му навивала и хартиени топчета, които също гони, даже си ги носи в устата. Веднъж толкова много си играхме, че накрая дишаше страшно тежко и задъхано от тичането и се уплаших да не му е станало нещо. Но в случая става въпрос за малката ми дива пантерка.

Голямата кастрираната по-трудно се надига да участва в такива гоненици. Тя повече обича да си играе с изкуствени мишки, но последната някъде я е забутала и оттогава не съм й купувала нова.



Тема Re: Огромен апетит?нови [re: Aмpитa]  
Автор marichela (айсберг)
Публикувано14.09.10 14:18



Позната история. Когато и нашия хубостник беше малък и некастриран беше и страшно игрив. И той като твоето котенце, се задъхваше от умора.

А сега - дай му само игри, в които той лежи и само с едната лапа лениво да замахва..



Тема Re: Огромен апетит?нови [re: marichela]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.09.10 22:51



ми може би просто вече не му се тича и това няма нищо общо с кастрацията .. Ти на колко години си не знам, но аз съм на 28 и никак не ми се тича както едно време ....
Моите са еднакво мързеливи и похапват по равно количество храна, а мъжкия е на 10 години и кастриран, женската на 5 и некастрирана ... бяха луди и двамата първите две години, след това предимно спят и похапват ...







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.