Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано10.08.10 11:46



SOS за моето котешко семейство!

Моля, призовавам организации или хора, обичащи истински котките – породисти, или не, да ми ПОМОГНАТ!

По стечение на обстоятелствата, животът ми се промени в последните 4 години.Омагьосан кръг! Измъкване не виждам! Прекалена или не, любовта ми към котките ме съсипа. Те, милите, съсипаха дома ми, отношенията със съседи, с хора и т.н. и т.н.
Въпреки това, за мен котките са моят живот и всичко, което ми липсва в него. От години отглеждам котки. В момента те са 15! Родени в моя дом и осиновени от улицата. Те обсебиха живота ми.
Не искам и не зная как, но се налага да се разделя с повечето от тях. Вече не мога да ги изхранвам (правя чудеса, за да успявам!), в пълна финансова криза съм и не мога да ремонтирам съсипания си апартамент. А не мога да ги пусна ей така някъде, няма да оцелеят…Имам и 2 бели глухи котета (майка и син). Как ще се оправят извън дома?
Много съм объркана и съсипана, защото трябва да се разделя с котешкото си семейство, имам нужда от помощ! За мен моите котета са моите „деца”, така или иначе – нямам съпруг и деца…
Моля, много се надявам да получа подкрепа и съвет как котетата ми да продължат живота си обичани!
Ако искрено някой желае да ми помогне, моля обадете се на ЛЮСИ АНГЕЛОВА, 0888 42 73 65, или 089 66 35 028.

http://prikachi.com/images.php?images/461/2411461X.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/465/2411465g.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/471/2411471d.jpg



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: alfeniks]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано10.08.10 14:13



Ако това, което пишете е истина, то дилемата е ясна - или РЕМОНТ на съсипания апартамент и на хармонията с човешките организми, или котките.

Ако аз трябваше да запазя само част от котките си, то със сигурност това щяха да са поне двете глухи животни. И първо щях да потърся дом за спасените отвън (по-убедително е).

Колкото животните, които не бихме могли да задържаме, ето съвета на In Defense of Animals (IDA) за това как да постъпваме отговорно в подобни случаи (в САЩ разглеждат фалшивото осиновяване и кражбата в обща категория - "Pet Theft"):

„Ако имате котенца, кученца, котки или кучета, които не можете да задържите, никога не публикувайте обяви „подарявам на грижовен стопанин.“ Трябва да проверите всички потенциални осиновители, да направите справка за тях, включително при ветеринарен лекар, да ги помолите да платят такса за осиновяването и да подпишат договор за осиновяване, който изисква проверка в новия дом и последващи посещения.“

Нашенските условия се различават донякъде (даже някой нашенски олигофрен би се помайтапил с подобен подход), но поне половината от това е изпълнимо.

Редактирано от animalprograms на 10.08.10 14:22.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано10.08.10 14:58



Именуващият (именуващата) себе си Бай Емил отново ни залива с опита на САЩ. Хайде за малко да поспрете, а?! Искаме глътка въздух.
Що се отнася до Люси, тъжният й апел е пуснат в няколко сайта и смятам, че тя наистина се нуждае от помощ. Дано я намери.
Аз отглеждам едно мъжко коте вкъщи и се грижа за още 5 квартални. Нямам възможност да приютя други бездомничета, но дадех телефоните на Люси на мои колежки. Дано се разберат с нея.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: Konfetka]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано10.08.10 15:57



Защо ли анонимната Конфетка изпитва неприязън към читави неща, което можем да научим от другите народи?

Хората в положението на Алфеникс трябва да проверяват домовете на кандидатите, за да не им прихождат вкъщи анонимни марсианци "от други градове" - събирачи на домашни любимци.

Алфеникс, има организация Приятели на котката, за които съм чувал, че използват договор за осиновяване. Потърси ги в Гугъл и ги помоли да ти изпратят образец по имейл. Предполагам, няма да откажат.



Редактирано от animalprograms на 10.08.10 16:39.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано10.08.10 17:07



В този форум Konfetka е анонимна толкова, колкото и Animalprograms. Но иначе името ми често се появява в публичното пространство - поискахте си тази информация и си я получихте.
Ако целта Ви е да се отяждате на този или онзи участник във форума, постигате я, но играете на дребно и ставате досаден.
Бих Ви препоръчала да изразходвате интелекта си за полезни неща.
Що се отнася до договора на "Приятели на котката", той не е изпипан перфектно от юридическа гледна точка - съдържа въпроси, чиито отговори са класифицирана информация. Твърдя това, понеже познавам съдържанието му.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: Konfetka]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано10.08.10 18:06



Вие просто ползвате форума некоректно, излизате от темата, за да ме нападате персонално. "Ако целта Ви е да се отяждате на този или онзи участник, постигате я, но играете на дребно и ставате досадна. Бих Ви препоръчал да изразходвате интелекта си за полезни неща."

Защо участвате въобще, за да ни разказвате за премеждия с котешка каишка ли? Аз например участвам за да обсъждам информация ( не "класифицирана"), която за любознателната младеж е интересна и полезна. Това, че Вие се дразните, е само страничен ефект.

И щом договорът за осиновяване не е "изпипан", то къде е Вашият алтернативен образец? Да не би Вашата алтернатива за животните да е раздаването и подаряването им на "симпатични ентусиасти от друг град"? Моля, опомнете се!

П.С. Примрях от любопитство да науча коя дама "от публичното пространство" съм подразнил. Румяна Желева, Надежда Михайлова (Неински), някоя фолк-дива или брадърка...


Редактирано от animalprograms на 10.08.10 18:18.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.08.10 19:34



Всички юзъри са анонимни, дори и да са бай Емил, до момента до който не се организира например някоя клубна среща. След това ставаме по малко анонимни.
Разбира се става въпрос за нормални юзъри, а не за хакери например или за службите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано10.08.10 20:00



Включването на Konfetka в темата: "Именуващият (именуващата) себе си Бай Емил..." (Не излъчва ли злъч?)

Извън въпроса за именуването, аз всъщност отворих дума за анонимните събирачи на животни, което е свързано с темата и изисква внимание.

Друг е въпросът дали покрай нормалните юзъри не слухти и някой бдящ юзер от службите. Може би при организиране на срещи трябва да изискваш от тях "класифицираните им данни".



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: alfeniks]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано10.08.10 21:10



Здравейте на всички с голямо уважение към съфорумците.
И да Ви е сладка кавгичката и разчистване на сметчици,но моля Ви нека да не е за сметка на нещастието на жената, към която поех ангажимент да помогна като й копнах Зовът за помощ. Жена, която ми е съвсем непозната.
А това следното е специално за Емил - аз дадох координатите Ви Емил на Люся, жената с проблема, защото зная,че ще й помогнете!
Не ми опошлявайте темичката,Ксения.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й! [re: alfeniks]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано10.08.10 22:25



Ксения,
Дадох телефона на Люси на няколко души. Засега мога да съдействам по този начин - не съм в България, ще се върна през септември. Чест ви прави, че помагате на тази жена!
Извинявайте, че се включих в безсмислен спор и, без да искам, изместих темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.