Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: alfeniks]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано10.08.10 22:34



Благодаря за високото доверие, но някой Ви е заблудил, че точно аз мога да осигуря котките. Аз нито управлявам приют, нито представлявам дружество за задомяване на животни. Мъча се да размърдам институциите да се захванат с хуманното управление на популацията, както и да повиша обществената осведоменост по въпроса за масовото развъждане.

Извън това, от 2001 насам в къщи ми се натрупаха 6 чужди котки, от които едната е простреляна - парализирана.

Редактирано от animalprograms на 10.08.10 22:36.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.08.10 23:10



Значи в България много хора са развили тежка алергия към различните видове евангелисти. Тоест силна непоносимост към проповедници от всякакъв вид.
Причината е че през годините някои наши сънародници отидоха на запад, и се върнаха, знаещи пътя истината и живота. И с изключително силно желание да отворят очите на бедните туземци.
Определено смятам че има какво да учим от запада и САЩ. Но също така смятам че не можем просто да опитаме да копираме техния опит. Няма да стане.
Та - идеята ти е ясна. И не е лоша. Ама ако я повтаряш редовно, може да предизвикаш негативни реакции.
А дали някой пост излъчва злъч - не мога да преценя. Аз лично съм доста дебелокож.
И по тревата мога да ходя бос, без да я забърсвам от прах преди това.



Bеer? Mоre?



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.08.10 23:13



както и да повиша обществената осведоменост по въпроса за масовото развъждане.
Тоест постъпваш като всеки уважаващ себе си евангелист, католически проповедник, проповедник имам (не знам дали има такива).
Обществената осведоменост трябва да се повишава, бавно, внимателно и без натрапчивост. Иначе се получава точно обратния резултат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано11.08.10 05:33



Анималпрограмс, не е редовно, но влизам тук и съм наясно с уменията и качествата Ви. Ако посъветвате адекватно жената как да постъпи - благодаря!



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: animalprograms]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано12.08.10 09:31



Не тук е мястото. Просто няма смисъл. Ако се придържахме към логиката на мислене на някои клубари, аналогично би трябвало жените да не се възползваха от методите за превенция от забременяване, а светът отдавна да е изчерпал ресурсите си поради свръхпопулация на хора.

Като чуя за природата като естествен регулатор от хора, които живеят в големите градове, в които естествен подбор в този смисъл просто не е възможен, ми става лошо. И вчера погребах поредното коте, което и аз, и едни жени с магазин наблизо хранехме и за което се грижехме- почти пред очите ми го смачка автомобил. Поредното, за което "природата" на големия град се погрижи... За жалост, нито мога да прибера всички, нито мога да намеря стопани за всички тях.




Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано12.08.10 17:46



Дерзай, Папилота!
Може и да успееш - да речем, след 1000 години. Дано съм жив, за да се порадвам на резултатите от старанията ти!





Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: tran4anin]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано12.08.10 18:18



ПАпилота ми е познато от един друг ник, който дерзае в този клуб доста по- усилено.

Не разбрах какво искаш да ми кажеш

.


Редактирано от PipilotaViktualija на 12.08.10 21:28.



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано14.08.10 07:35



А защо не пускаш обяви в котешките форуми за тези котета? Може някой да ги вземе.



От шест родени вълчета оцеляват едва две, три въпреки че освен родителите им, за тях се грижат и другите вълци от глутницата (техни братя и сестри)...Та какво остава за котетата.

Понякога даже не става въпрос за оцеляване на най-силното животно, а за нещастни обстоятелства и за късмет или липсата на такъв.

Тъжно е да видиш умряло коте или друго невръстно животинче, но очевидно за природата това е нормално. Природата е безжалостна, всичко друго са илюзи и самозаблуди.

Мен повече ме притесняват тези изроди, които взимат малките, за да си хранят влечугите. Ако успеят да пораснат, тогава повече ще могат да се справят...Но преди това са страшно уязвими и беззащитни... Живеем сред много изроди и социопати, това е проблемът...



Тема Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НА ЛЮСИ И КОТЕТАТА Й!нови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано14.08.10 14:16



Точно това се опитвам да обясня- че в големия град за природа не става дума. Животинките нямат особен шанс в среда, в която правилата са наложени единствено от и в угода на далеч по- силния, от който те са и зависими.
Допреди 3-4 години вземах котета в окаяно състояние или изоставени на улицата, успявах с триста зора да им намеря някакви стопани, но това е адски трудна задача, на която нямам възможност да се посветя. Изчерпала съм лимита си на домашни любимци в къщи- едно куче от малка порода и 2 котки, имам и 2 кучета, прибрани съвсем мънички и доста зле също от улицата, в къщата в "Овча купел". Предлагането на котета е огромно, а намирането на хора, които да искат котета- трудно. Освен това ясно е, че трябва да прибереш животинчето, докато му намериш дом, а това, когато си имаш други домашни любимци, е доста сложно. А взема ли го, вече не мога да го оставя... И така...


Извини ме, но котките и кучетата в града не умират просто така н улицата и никога от старост. Останалото оставям без коментар...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.