Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 02.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Котката ми не яде!нови [re: Aмpитa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.02.10 08:51



Благодаря за интереса!



Май днес ще я водим на ветеринар. Синът ми - 13 години - категорично ми забрани да извърша тази акция в негово отсъствие, защото това "Е МОЯТА КОТКА!!!" и ще трябва да се съобразя с неговото свободно време...

Всъщност - котката, освен, че продължава да не яде, не проявява никакви други болестни признаци. Мърка, потичва из къщи с разни играчки, опипах я (под формата на галене ) по цялото тяло - не реагира никъде като на болно място. Снощи ЗА ПРЪВ ПЪТ благоволи да лочи 20 секунди прясно мляко разредено с вода (оттогава не повтори!) и от ръката ми хапна малки парченца пастет. Иначе продължава да отказва всичките 5 вида меки храни, които до скоро ядеше, и варено пиле също ми отказа. Вода пие.
На път съм да я причисля по-скоро към капризните на храна животни. По-скоро - бързо и омръзват храните! Когато има нещо ново - като пастета вчера - започва да го яде, но бързо й омръзва...до следващото ново. Разбира се, ще я заведа и на лекар.

На който се интересува от още детайли - ще споделя, че още от по-малка съм забелязала у нея едно неумение ДА ПОЕМА ХРАНАТА С УСТА! Тя никога не загризва голямо парче месо, или друго, непременно трябва да е на мааалки парченца, и когато те са слепени от желе - ГИ ВАДИ С ЛАПА ОТ ПАНИЧКАТА ЕДНО ПО ЕДНО и така ги пъха в устата си... Това дълго време беше обект на шеги и закачки от наша страна, но напоследък не прави и това, а паничките й си остават пълни. Една седмица я храних с ръка - парченце по парченце. Така се справяхме някак. НО СЕГА ОТКАЗВА И ТОВА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Рапортувам:нови [re: Aмpитa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.02.10 12:03



Взеха й кръв. (Доста борба беше - обръснаха й и двете лапи и по 4 пъти поне на лапа бодоха, в 4 спринцовки по малко... мъка ти казвам!)

Резултатите са повече от лоши. Не разбирам никак от материята, но чернодробните и разни други показатели са завишени с по няколко ПЪТИ! Някои - повече от 10 пъти! Имала възпалителен процес. Толкова казаха. Сложиха антибиотик, сега трябва да ходим всеки ден на инжекции. Наименование на болест не дадоха...

Някой да може да направи предположения? Мога да цитирам показателлите, ако някой прояви желание...

Иначе - няма промяна в държанието й.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Много е вероятнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано23.02.10 14:03



да има пиометра - гнойно възпаление на матката. При това - от дълго време, така че системното отравяне на организма от натрупаната гной да е съсипало бъбреците и черния дроб. Заведи я на друг лекар. Да дават антибиотици ей така без да са наясно какъв точно възплителен процес има е безумие. Ще и довършат съвсем черния дроб. Добре е да се види на ехограф - ще се види уголемената матка ако е пиометра. Ще се види и тумор ако не дай си Боже има онклогично заболяване.

Препоръчвам ти д-р Драгоманов в Мусагеница 0888 957 131.

За ехограф ти препоръчвам Ветеринарна амбулатория „Св. Св. Дамян и Козма”

. Всъщност д-р Драгоманов най-вероятно ще те прати там за ехограф. Но САМО за ехограф! Не за лечение и особено за операция!

Побързай! Всяко отлагане може да е фатално!



Тема Re: Много е вероятнонови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.02.10 14:18



И аз първо си помислих за пиометра...Но не е ли прекалено млада за подобно заболяване?

Все пак не е имала чак толкова много разгонвания...

Аз си мисля също, че е възможно да има паразити или не дай си боже тумор...Но ти си прав, че само с ехограф може да се разбере какъв точно е проблемът.





Тема Re: Рапортувам:нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.02.10 14:21



Съжалявам много за котето...

Мога само да се присъединя към съвета на Чревоугодник да потърсиш второ мнение и да се види на ехограф какъв точно е проблемът с черния й дроб...Защото докато й давате антибиотика може да изгубите ценно време, а той да не й помогне ако е нещо много сериозно...

Но се приготви психологически, че може да се наложи да дадете доста пари по доктори и лечение...



Тема Re: Много е вероятнонови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.02.10 15:16



Обадих им се сега и ги "скастрих", че не са направили ехограф, обаче те заявиха, че кръвните резултоти говорели за ИНФЕКЦИЯ и според тях нямало нужда от ехограф... Ако съм искала - утре щели да й направят.

Още се чудя дали да отида в Банишора, с които се свързах вече по телефона, или да изчакам ехографа утре....

Относно твоята диагноза - те я споменаха, предвид това, че се разгонва често, но по-скоро препоръчаха кастриране, за да не се стигнело, до това. От което предположих, че според тях още не е факт...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Много е вероятнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.02.10 15:42



Според мен ако ти позволява времето направете ехографа още днес!



Започвам да стигам до извода, че пиометрата се оказва сериозен проблем...Явно женските котки или трябва да раждат или да се кастрират, защото разгонването без раждане води до хормонален дисбаланс, а от там до други здравословни проблеми като пиометрата...

Коя е тази клиника в Банишора? Аз живея в този квартал, но съм ходила само в един малък кабинет, който всъщност е в магазина, няма отделна стая...Намира на улица Кавала, срещу градинката с катерушките и слончето...Не знам дали се сещаш...Не ти го препоръчвам за толкова сериозен проблем.

Имам добри впечатления от Байвет, но цените им са малко надути...Много съм доволна от д-р Драгоманов, който Чревоугодник препоръча, всъщност той направи операцията на моята котка...Но ми беше много далече като път и трябваше да моля един приятел да ни кара няколко пъти и се чувствах много неудобно...



Тема Re: Много е вероятнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано23.02.10 15:51



Ами то пиометрата е точно това - гигантска ИНФЕКЦИЯ. Матката се пълни с гной и се уголемява. Ако няма изтичания навън (а обикновено няма) не можеш да разбереш за това, докато не стане късно. Ако е пиометра, кастрацията трябва да се извърши НЕЗАБАВНО. Всъщност това е единственото сигурно лечение на пиометрата - реже се и се отстраняват матката, маточните тръби и яйчниците. Всякакви приказки първо да е на антибиотици, че щяла да се махне инфекцията и после да се кастрира, само приближават фаталния край. Много котета са си отишли от тоя свят заради лекари, които се мъчат да лекуват пиометра неоперативно..... и то в повечето случаи защото не смеят (или не знаят как) да оперират. Медикаментозно лечение на пиометра е оправдано само за много ценни и скъпи животни за разплод и при това винаги трябва да се има предвид, че накрая пак може да се наложи операция.

Внимавай с ехографа! Много ветеринари си купуват ехограф, но нямат необходимия опит да разчитат това, което виждат. И при хуманните лекари е така, затова добрите джипита не се мъчат сами да ти правят ехография, а те пращат при специалист, който по цял ден само това прави. Ехографа за който ти говорих е такъв - на него работи жената на ветеринаря, която е хуманен лекар специалист по ехография и наистина е много добра. Но този кабинет за лечение и операция не става. Само за ехограф! За операция и диагноза - при д-р Драгоманов.

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 23.02.10 15:54.



Тема Re: Много е вероятнонови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.02.10 16:21



Въпросната пиометра как се установява, всъщност? На ехограф вижда ли се?

А ако направят ехограф там, където ходя, ще ми дадат ли снимка, или само ще разчетат резултата и ще ми го кажат устно? Имам предвид - да ми дадат нещо в ръце, с което после да ходя по други консултации.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 23.02.10 16:23.



Тема Re: Много е вероятнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано23.02.10 16:32



На ехограф се вижда.

За други лекари не знам, но за ехографа, който ти посочих, ще ти дадат бележка (нещо като епикриза) в която ще пише какво са видели, за да я покажеш на лекуващия лекар. От снимка няма смисъл - това не ти е рентгенова снимка, т.е. статичен образ. На ехографа нещата се виждат в движение и затова е толкова важно лекарят който работи с него да е опитен. На мен ми дадоха и снимка, но ми казаха, че тя не е толкова важна, колкото другата бележка, където бяха подробно описали видяното.

Във всички случаи трябва да настояваш за документ, а не устно заключение.

П.С. И където и да ходиш, носи си и кръвните изследвания на котката. На котка кръв се взима много трудно (не е като на куче) и затова е добре тая мъчителна операция да не се прави често.

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 23.02.10 16:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.