Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема искам да си купянови  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано23.11.09 18:54



женска британска синя (може и бяла) късокосместа котарана. Не държа да е с родословие, нито родителите й да са победители на конкурс. Просто искам да е истински представител на породата си, заради вродените навици и характер. Възраст - не повече от 3-4 месеца.
Мога да отделя максимум 350-400 лв.

Ще се радвам на предложения.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.11.09 21:11



Характерът, който търсите може да се намери единствено и само в котките с родословие. За това служи то. Не просто ей така. То ви дава коте от точно определена порода с точно определен характер. Ако купите коте без родословие, то вие не купувате британка, а точно напротив - коте без произход с неясно какъв характер.

Това е проблемът на бг народа. Толкова ли е трудно да се осъзнае за какво служат породите и родословията.

И цената, която можете да си позволите е твърде ниска за един истински представител на тази порода.

Затова помислете отново. Защото на тези пари няма да си купите британка, а ПОДОБИЕ на британка. И да не стане така, че да искате да я върнете в един момент, а да няма на кого и котето да свърши всички знаем къде.

Прочетете повече тук и вземете разумно решение -





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано25.11.09 17:54



Драга ми писанка, проблемЪТ на БГ народа е доста по-голям от темата, която ни вълнува!!
Аз самата също не съм с родословие, но като характер и поведение се вписвам поне в една семпла "баронеса".
Осъзнала съм доста по-наложителни, дори неприятни неща, някои от които дори преждевременно. За породите също, не само котешки и кучешки, но и човешки. Има резон в казаното от вас, ще помисля. Що се отнася до парите, не всичко е пари, а тезата за оставянето я подминавам без коментар защото не се отнася до мен.
Само да попитам, порода и родословие не са ли две различни неща? Мои роднини имат куче немска овчарка с родословие (награждавани родители), но са имали и куче само от ПОРОДА немска овчарка. Ще се радвам да ми обясните.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано25.11.09 21:16



Кучето Пешо е Голдън Ретрийвър с родословие. Кучето Пешо Е Голдън Ретрийвър. Кучето Гошо е Голдън Ретрийвър без родословие. Кучето Гошо прилича на куче от породата Голдън Ретрийвър.
Иначе казано, за да знаеш, че имаш куче/коте/слон/кон от точно определена порода, трябва да имаш документ (родословие), който да доказва, че то е именно такова. Без родословие, кучето просто прилича на дадената порода (независимо колко отговаря на стандарт и външен вид), но с нищо не можеш да докажеш, че то е именно от тази порода.
Порода и родословие са две различни неща, но за да докажеш породата, трябва да имаш родословие.





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.11.09 21:41



Мис Жекова е обяснила нещата достатъчно добре, за което благодаря.

Само да вметна, че след няколко десетки поколения на НЕРОДОСЛОВНИ животни, поколението, което се появява започва да прилича на някакво подобие на породата, започва да носи само частични белези, заради които хората продължават да ги наричат породисти, но те не са такива - само сива козина, само зелени очи, само дълга козина. Такъв е примерът с дългокосместите котки, които всички наричат ангорки, но те нямат абсолютно нищо общо с ангорките. Докато в един момент и тези белези изчезнат, защото гените са си гени и когато са мешани никога не знаеш какъв ще е резултатът. И котето стане просто едно обикновено коте. Развъдниците правят точно това - работят за запазване характера и белезите на дадена порода. Иначе в останалите "породисти" животни характерът на породата не може да бъде гарантиран.

Изхвърлянето, хм, не съм съвсем сигурна. Имала съм стопани, които се кълняха, че животно никога няма да изхвърлят, но предполагам оставянето на вилата за тях не е изхвърляне. И този тук е имал стопани и порода, но все пак е на улицата, нали -


Сигурна съм, че се е появил именно от заплождане на "породисти" животни някъде там във времето.

А и вие споменавате алергия - така че наистина помислете добре.

Редактирано от denii на 25.11.09 21:44.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор sluchaenminuvach (непознат )
Публикувано29.11.09 12:35



Хората пишещи за родословия са измамници.Продават улични котки , като за гаранция дават хартиика която няма никаква стоиност.Истината е животинчето трябва да отговаря на изискванията за породата.Ако имам европеидни черти , но по паспорт и родословие съм китаец , според тези "сециалисти" отговарям на изискватията за азиатска раса. Докога родословие, а не Коте ще звучи гордо.Да са живи здрави и игриви. Да ни радват ,това енай-важното. Другари продаващи родословия ,а не котета скрийте се и гледайте да не се намерите..



Тема Re: искам да си купянови [re: sluchaenminuvach]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано30.11.09 11:07



Хаха...

Говори ми, говори.. Че ги има фалшивите родословия, има ги, но чак пък така да пропагандираш срещу ВСИЧКИ родословия.. не знам дали някой ще те вземе на сериозно..



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор pishpish (непознат )
Публикувано30.11.09 20:13



Хайде сега да видим. !!!Кой и къде е пиел закон за писане и издаване на родословие? Органа който има право да ги издава ,как е избран ,назначен ,публикуван ли е състава му в държавен вестник?!?По какво ще се различи истинското от фалшивито родословие.?Ще ви огговоря кяк може по единствен категоричен начин да определите истиноста на родословието --ДНК тест.Иначе Баба Пенда ги пише на конвеир и родова книга има и членува във ,ФУФА, ФИФА ,ФАФА и вафли рупа. Нали "фелинолога" -Хикс подава дани кой, къде, кога и коя ,мацка е родила мъркащото чаровниче. Аз лично не можах да завърша училището за фелнолози

Защото ме изключи професора ,за еретичния въпрос. Питах : "Каква развъдна програма изпълнявате професоре, като имате в развъдника си един котарак? И какво работите с родословието му? Като и да искате, друг котарак нямате? Каквито генчета има котарака, такива Генки ще Ви се народят. " Сигурно има хора който се опитват да съставят ,верни родословия ,но тези който са писали преди тях трето и четвърто коляно дали са казали истината.??? Ето какво казва един "Велик " радетел на родословни животинки с родословия. " Ако пише ,че е коте то това е коте ,нищо ,че звучно ЛАЕ..... ....за толкова хонорар толкова лекция..



Тема Re: искам да си купянови [re: pishpish]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.11.09 20:44



Ей заради такива специалисти и професори и всезнайковци сме на този хал, на който сме. Затова съществуват пъпи милс, затова и 90% от бездомната популация на котки ежегодно се захранва от домашните котки, раздадени тук и там и раждащи, защото са красиви и уникални. А цената на цялото това бистрене и знаене на нещата го плащат труповете острани на шосето, в канавката или ходещите безопашати, безочни и какви ли не други "красиви" екземпляри, стопаните на които отдавна са забравили за тяхното съществуване.

Темата изисква малко повече вникване отвъд първичното, нещо, което явно е доста трудно за повечето хора. Бистрете си тук, аз ще се отдам на кореспонденция и търсене на стопани на трите сладки котенца, намерени в кашонче, оставено от някой пишман стопанин, застъпник за ДНК-то.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор pishpish (непознат )
Публикувано30.11.09 23:02



намерени три котета в кашонче с родословие на бриначе ..... то характера на тъща /свекърва/ по личната карта се определя , пардон по родословието, издадено в закона организация ....на село гълъбите на покрива на пощата сигурно са пощенски /щом живеят в пощата какви да са :)))/.., но сегис тренират писане на мейли....

...могат да помогнат при кореспонденцията де...за котетата от кашончетата....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.