Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 11.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.02.10 20:12



Божествено красива е, като ангелче!

Не е възможно човек да не се влюби в такова невероятно създание...

Недейте да я кастрирайте, струва си да остави на този свят още красиви котета...

Да е жива и здрава още много години и все така да ви слуша... Блазе ви за благия й нрав... днес ми издра носа докато я гушках и галех... Тече ми доста кръв и сега съм с издран нос, моля се само да не ми остане доживотен белег.

Редактирано от Aмpитa на 06.02.10 20:14.



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано06.02.10 21:16



Това е ужасно. Баба Марта също понякога не ми дава да я галя и ме дере, но не им се драла носа.



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:13



Ок, кой раздава сертификати,ч е слонът е сиамски?



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:20



Много благодаря!
Сега не е с толкова невинен вид, има си нещо палаво в нея, но е с много мил и ненатрапчив характер (освен когато се вре да я галим, ако може на четири ръце). Няма да го кастрираме милото, на мен ми е жал, ще стане дебело и лениво, все неприсъщи за котетата състояния. Имала съм котарак 5 години, но като се разгонваше ставаше неудържим, когато спука на баба вените и на двата крака го занесохме при вуйчо ми, който имаше двор, после имах котарана, която живя 10 год., но й направихме евтаназия, цяла година я убиваше рак на тънките черва...беше ужасно, тя не беше раждала, така се получи

.
Сега не ми се иска да мъча животното с въздържание, нека поне отмалко си следва инстинктите, но УЖАСНо ме е страх да не й стане нещо по време на раждането...знам ли, може би се притеснявам излишно...

Съжалявам за нослето ти Амрита, но така е с тези малки хищници, имат нокти и трябва да се пазим, уший си един наносник за галене на котки



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:21



Мерсииии, всички като малки са/сме сладки



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 12:41



Недейте да я кастрирайте, струва си да остави на този свят още красиви котета...

Съжалявам, но не мога да сдържа. Кое точно си струва? Кое ви гарантира, че
ще роди "красиви" котета? Тя породиста ли е, има ли родословие? Кое ви гарантира, че няма да бъде поредния ценен трофей за някой изрод -

Щото хубавите котета ги вземат предимно за красота, не за друго. И като прибавим и всички останали котета, които потомците й ще родят...Господ да ни е на помощ!
Мита за дебелите кастрирани котки мога веднага да оборя като ви поканя да видите как 3 кастрирани котки тичат и правят бели като за световно.

Редактирано от denii на 07.02.10 13:21.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 15:10



Дени, ти имаш ли родословие? А породиста ли си?
Какво ти гарантира, че като решиш да се плодиш ще имаш хубави и умни като теб деца?
Родителите на красиви деца излагат ли ги във витрини и пренебрегват ли възпитанието им?
Нали знаеш, че позитивното мислене и вярата в по-доброто правят чудеса?


Може би трябваше да си имам грозно коте, за да сме приятелки?
Това, че имам хубаво животно означава ли, че съм изрод?
Дени, откъде у теб този сутрешен неделен гняв? Може би е време да дадеш почивка на кастрирания си мозък?
Понякога наистина е по-добре да се сдържаш, а не да ни обливаш с продукта на злобата си и мозъчните си спазми. Просто си един злобен протон сред многото...не ми се навирай в полезрението, разваляш ми хубавата гледка

Редактирано от Apassionata на 07.02.10 15:13.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано07.02.10 15:49



не искам да се меся на никой, нито ще давам акъл .... обаче много ми е интересно едно нещо и все ми се е искало да попитам .... Такива хора, които си търсят "породисто" животно - какво чувтвате като виждате бездомните котки по улиците ? Малки животинки с рязани опашки, счупени крачета (дали от коли, дали от ритници), гладни, премръзнали зимата и т.н. и т.н. . .. просто се чудя нищо ли не ви трепва в душичката, не ви ли се иска да им помогнете по някакъв начин ... Интересен ми е просто този непукизъм към "другите" животни, съпоставен с грижата за личните ви домашни любимци. То важи и за кучкарите това ...

И още нещо - моите котки не са породисти, но си ги намирам за доста хубавки (и не само аз) ... Така че грозно-хубаво не е като непородисто-породисто.
Иначе котанката е много сладка, аз също харесвам британците (особено сините).






Тема Re: искам да си купянови [re: angel_sin]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 16:15



Веднага отговарям


Първо, като пишем, трябва и да четем. Изписах цялата предистория на котетата, които съм имала, те не бяха породисти, дори винаги ми е бил смешен изразът породиста котка, куче и т.н., просто си бяха улични котета. И двете ги донесох аз, едното от задния двор на кооперацията ми (това беше бандитът, който изяде баба) , а другата я намерих през декември на крсътовището на Слатина, вкочанена на средатата на пътя...нали не си ме представяш как подминавам и не се навеждам, да не говорим, че веднъж щеше да ме сгази кола на Бул. Левски защото се опитвах да отлепя едно стресирано и уплашено коте от паважа.
Целият лай по мен (нищо, че сме в котешки форум), започна от момента, в който казах, че искам коте от тази и тази раса, защото има следните белези на характера, които мен, на този етап от живота ми и с начина ми на съществуване ми харесват и дори са ми необходими. Вече нямам сили да ходя назад, за да се пазя котана да не ме нападне в гръб, да ми бърка в очите с извадени нокти, да пикае където свари и т.н. все неща, с които на по-ранен етап се бях примирила. От друга страна, за да покажа, че не съм гъзла, която иска тази порода само защото е порода и не държа на сертификати, нещо, което намали и цената на животното,ееееееееееее, тогава пък ме изядоха!
И сега, за да се пукнат от яд всички зависчии и многознайковци тук ще им кажа, че наистина получих това, което исках, такова, каквото исках да бъде



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано07.02.10 16:54



ок, радвам се за теб и въпроса ми не беше личен. Просто от известно време ме тормозят такива мисли и сега се случи да попитам.
Аз като си вземах котка не съм я вземала с мисълта "сега ще спася всички котки на света", а просто така се получиха нещата, че и тримата са прибрани от улицата. Преди да прибера Мая не съм мислела да имам втора котка, обаче ситуацията изискваше бързо решение и аз я взех. След това третата също беше по стечение на обстоятелствата.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.