Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дрисльонови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано04.11.09 13:57



След като лятото беше пикльо и опика леглата у родителите на приятеля ми, където стоеше заради ремонта у нас, от вчера Блеки официално вече е и дрисльо. И то не къде да е, а на новия диван в хола. Понеже още не сме завършили с обзавеждането там, не ползваме тази стая. Но за разлика от нас, Блеки си я ползва всеки ден - търкаля си кестен по пода, зяпа през прозореца, там си играем с връзките, защото има бол място и т.н. Дори понякога се случва и двамата да сме в спалнята, а нашия кот си се излежава на дивана. Решихме, че много го е харесал и това ни радваше. Докато вчера сутринта не ме изненада с огромна купчина акита върху него. Тоалетната му току-що беше изчистена, не е бил завторен в стаята... изобщо не знам защо избра това място за тази миризлива работа. А освен това с доволство си се беше излегнал на отсрещната страна на лежанката. По дамаската дори имаше леки следи от ноктите му - явно се е опитал да го зарови. Всичко се изчисти без следа, но такива изблици от негова страна ме оставят без думи. Единственото ми предположение е, че е решил, че това е неговата стая, с неговия диван и може да си прави каквото поиска. Иначе е голям чистник - все на метеното ходи :) Рови из силикончетата, когато ходи до тоалетната така, все едно ще прокопае тунел до съседите. А след хапване по половин час се мие и облизва.
А иначе неговата история и малко снимки тук -

.
Пускам линкчето, защото не ми се преписва.



Тема Re: Дрисльонови [re: Джaя]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано04.11.09 15:00



Пробвахте ли да го водите до тоалетната му?



Тема Re: Дрисльонови [re: Джaя]  
Автор Hepaзбpaн (непознат )
Публикувано04.11.09 17:28



Благодаря за информацията, но защо мислиш, че някой се интересува от историята ти



Тема Re: Дрисльонови [re: Hepaзбpaн]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано04.11.09 22:13



аз пък се интересувам

много е готин котарака, само че не знам какъв съвет да дам за белята, дето е свършил .... не ми се е случвало, но си мисля, че е твърде възможно да е заради новата обстановка ....






Тема Re: Дрисльонови [re: Джaя]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 11:30



Невероятен красавец!

Нямам представа защо прави тези бели...Мисля, че трябваше да му се накарате и да го накажете някъде затворен, за да разбере, че е извършил нещо нередно...

И двете ни котки си ходят в тоалетната от първия ден. ми е много смешна - след като пишка души дали мирише и зарива докато го покрие цялото. Тя е адашка на вашия - казва се Блеки въпреки че името май е мъжко.



Тема Re: Дрисльонови [re: Aмpитa]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано06.11.09 13:07



IchWill, angel_sin
Не му е нова обстановката. Отдавна вече си е при нас и отдавна ползва силиконова тоалетна. Т.е. етапът с привикването към нови неща е минал. А и си го взехме от хората с хигиенни навици. Някаква показност беше това, но каква - не знам...

Неразбран
Затова съм пуснала линк, ако те интересува четеш, ако не - не отваряш. В този клуб се събират любители на котки и съм сигурна, че на 99% от тях са им интересни всякакви чужди истории с котки в тях. Така че коментарът ти е абсолютно неуместен. А и няма лошо човек, когато няма какво да каже, просто да си замълчи.

Амрита
Сърце не ни дава да му се караме, да не говорим за бой. Опитах се да му се сърдя ден-два - изключително трудно ми беше. А той като че ли разбира вината си и буквално се опитваше да ме удави в ласки и гальовно мъркане.
Вече се сдобрихме, де :)
А Малката е безкрайно сладка. И с тези очи............

Редактирано от Джaя на 06.11.09 13:11.



Тема Re: Дрисльонови [re: Джaя]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано06.11.09 13:20



С интерес следя "приключенията" на Дрисльо. Разбира се, че има причина, поради която той е сътворил белята. Иначе явно е голям сладур, да Ви е жив и здрав! Да му се радвате много, много дълго!



Тема Re: Дрисльонови [re: Hepaзбpaн]  
Автор бял зaek (۞)
Публикувано13.11.09 14:23



аз се интересувам. хейтър смотан



Тема миризливо-влажно продължениенови [re: Джaя]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано16.11.09 14:31



Покрихме диваните уж да ги предпазим. Няколко дни по-късно, докато блажено си лежим в спалнята, запяме филм и се радваме на гушкането, търкането и мъркането на Блеки, се оказва, че се е бил изпишкал - на същото място, естествено. Е, 10 см вдясно, но при тази миризма има ли значение

Явно гузен от стореното решава да компенсира с любов.
И да, оказа се, че завивиките не предпазват. Сложихме ги веднага за пране на висока температура. А мястото на дивана търках няколко пъти с оцет. Четох, че цитрусовите аромати ги отблъскави, та сега съм наръсила там и кори от мандарини. Много аюрведично стана
В края на тази седмица и да ни е мъчно, и да не е, и да ни гледа с големите си очи, и дори да намига - заминава на кастрация. Мисля да купя Faliway - с цел успокояване малко, защото е доста страхлива гадинката сладка и дано да спре с тези инцидентни прояви. Четох из нета сравнително добри отзиви. Малко е скъпичък, но какво пък. Някой да има личен опит?
Другата покупка ще са ипрегнирани постелки за диваните, за да не пропускат.
И на маймуна да ме направи, и дивани не, а кралска спалня да опикае, пак си го обичам и това е!



Тема Re: миризливо-влажно продължениенови [re: Джaя]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано16.11.09 18:21



от цитруси бягат, да, аз така спасих саксията на едно голямо растение .... обаче не може постоянно да застилаш дивана с мандарини, така че това не е решение ... Котката на родителите ми преди редовно им препикаваше обувките ... след кастрацията спря да го прави. Надявам се и при вас да помогне ....







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.