Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дали ще се кротне?нови  
Автор m_radeva (vlubena)
Публикувано25.10.09 13:35



Здравейте, чета ви от време на време, но сега имам един въпрос, родителите ми гледат един млад котьо сега (общо взето винаги сме гледали котки, аз вече не живея при тях, но съм отраснала с котки, много ги обичаме),но сега това последното диване много хапе, както го милваш и изведнъж се нахвърля, общо взето не можеш да си го намачкаш, едва дава да го помилваш малко.

Досега сме имали котки, ама такова чудо за пръв път ни се пада, дали ще се кротне по-късно, той е на около годинка и наистина още му се играе, или ще си остане такова диване, то ясно че никога няма да го изхвърлят, те много го обичат, дори не го плесват по дупето леко, като ги върши такива, и той май им се качва на главата, кастрация дали ще помогне или ще кротне след някоя друга година? Иначе е много красив, черен, дългокосмест, с яркозелени очи, като дяволче е, като се прибера за Коледа ще го щракна.

п.с. Възхищавам се на това, което правите за малките душички.



Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.09 15:33



Разбира се, че ще се кротне. На 1 година са все още пубери. Горе долу след втората. Кастрацията ще помогне. Аз бих я направила не само поради тази причина.



Тема Re: дали ще се кротне? [re: denii]  
Автор m_radeva (vlubena)
Публикувано25.10.09 16:47



Дени, много благодаря за отговора, и аз така предполагах, най-вероятно ще го кастрират наистина, въпреки че ни е жал малко.

Той може би е и на по-малко от годинка, случайно се появи при нас и наистина е голямо диване, любимата му игра е да пълзи под килима като по анимационните филмчета и да се пъха в пералнята.

Редактирано от m_radeva на 25.10.09 16:49.



Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор i__n__a ()
Публикувано25.10.09 19:17



Ще се кротне, не се притеснявай. Млад е още. И моята като я взех беше откачалка и половина - дивееше, хапеше, всичко беше изпочупила вкъщи от тичане и лудуване (n броя вази, саксии, сувенири и т.н.). Направо се бяхме видяли в чудо. Ела да я видиш сега, на 2 години - душица! :) Мяука с една супер мила интонация и дори в игрите е много по-културна, въпреки, че пак си е игрива.





Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.10.09 07:36



Нашето коте, женско, на около 3 месеца според ветеринара, също е адски диво, непрекъснато тича, лудее, хапе и дере. Единствено когато му се спи мога да го гушна и галя...Голямата не беше такава...





Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано26.10.09 09:44



Здравей!
На друго място пак тук съм писала за моя вече 2-годишен котарак Малчо /доста едричък стана/.
Намерих го в едни храсти на по-малко от месец. След месец му намерих и стопани. Четири месеца след това ми върнаха "Звяр!"
Погалиш го - хапе. Посегнеш да го плеснеш - той те пресрещне и пак хапе. Гушнеш го, а той с четири лапи се опитва да свали скалпа ти! Просто ужас! Всичко това в резултат от възпитанието на 6-годишно момченце в луксозна обстановка.
Оставих го на спокойствие. Само го храня и му чистя. Никакво внимание не му обръщам. Все едно, че не съществува. След седмица Малчо започна да търси контакт и да се умилква. Аз нищо. Така минаха 2 месеца. Малчо коренно се промени. Нито хапе. Нито драска. Много добър характер. Порасна голям и много гальовен. На годинка и 3 месеца го кастрирах. Не забелязах никаква промяна в поведението му след кастрацията. Единствено спря да маркира ъгълчето зад външната врата.
Предлагам ти да пробваш моя опит преди да пристъпиш към кастрация.



Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: ssiberia]  
Автор m_radeva (vlubena)
Публикувано26.10.09 10:26



Mного благодаря на всички за споделения опит, явно има надежда все пак....

Искам да кажа, че в нас няма дразнители, нашите само го милват, никога не са го дразнили, че да хапе и драска така, дава да го помилваш два пъти и след това почва да хапе и драска, веднага след това изчезва като дим, единствено му повишават тон като посегне, иначе спи при тях и се гушка през нощта. Вчера майка ми каза, че се хвърлил на краката й, защото отворила шкафа с храната, а пък не му дала за хапване, той постоянно си иска, и те при всяко поискване му дават, което не е добре, затова е станал като мече, търкаля се вече. Ще им кажа да не му обръщат толкова внимание и да го милват само, току виж се променил, ама едва ли ще стане, те така го глезят и му угаждат, майка ми понеже има само дъщеря, сега каза, че има и син вече, ама проклет. Оптимист съм все пак, като мине тинейджърската възраст най-вероятно ще се кротне.

Редактирано от m_radeva на 26.10.09 10:33.



Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано27.10.09 00:46



Моят така и не се кротна 2 годишен е вече, но се примирих, че имам не котка, а котколак и в къщи уважаваме нежеланието му да е вдиган и гушкан. По същия начин реагира ,две погалвания и те е захванал и с първите и с вторите крака и те яде с малките зъбки. Редовно си ходя надрана.Ама пак си го обичаме....Явно не всички котки са мили, обичливи и мъркащи създания.Ние си изтеглихме специална котка от лотарията с котки...и ще си го гледаме такъв Белия Ужас....с негов си характер. А в никакъв случай не е лош котколак, обича ни винаги е до нас, ако гледаме тв, и той - до нас, ако вечеряме и той в кухнята, просто не обича да го галим...а е персиец и ужасно предлазполага мачкане...

Без паника !!!


Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: m_radeva]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.10.09 09:21



Никак не е хубаво така да преяжда.





Тема Re: дали ще се кротне?нови [re: Mell_BG]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.10.09 09:55



А, да, всъщност, да. Има и такива котки. Веднага се сетих за Сиси, която никога, ама никога не дава да я погалят. Показва емоция и привързаност по друг начин, но да я погалиш никога няма да позволи. Ако пък решиш да я вдигнеш на ръце, почва да се гъне, да хапе и драска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.