Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 06.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано25.09.09 18:42



Страхотна тема! Роко е първата котка, която гледам в къщи, дойде безименен на два месеца и кръстник му стана мъж ми. Аз го доукрасих на Бароко, щото ми е един такъв разкошен с тая бяла козина, като му се ядосаме, му викаме Роксън бандита, а когато го мързи или се глези е Бароко бей (защото е турски ангорец). По-забавни са обаче котките в двора на майка ми - Саддам, Хитлер, Осама, Рижо Ирландеца, Глезла и доайенката на племето и най-големия му позор - една пъстрокожа хитруша на име Врабчоядка. На нея кръстник й стана синът ми, бил е сигурно на 4 годинки, когато я видя да изяжда едно мъничко врабче, и, естествено, я намрази до смърт. Сега Врабчоядка е сигурно към 17 г. - рекорд за улична котка.
Ето го и Бароко бей:





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Altijd]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано25.09.09 19:12



Прекрасен е! Да ти е жив и здрав.
Много ми харесват и имената на другите котки.





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 00:06



Нашето сиамско откачалче се казва Шминки. Дойде от Тинки-Уинки=>Тинки-Минки и накрая Шминки.

Името и пасва идеално - Шминки е също толкова ненормална и луда колкото и името - абсолютна маймуна
Интересното е, че когато я повикаме отговаря с мяукане независимо от вариантите, с които я наричаме - Шмин, Шминкуни, Шминкел, Шминчо и т.н.

Редактирано от i__n__a на 26.09.09 00:18.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Altijd]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.09.09 10:11



Страхотен Бей си имате

Да ви е жив и здрав, много целувки от нас. Той май е с различни очи, много интересно



Тема Re: Белите котки с различни очи ...нови [re: Altijd]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано26.09.09 11:41



Невероятно!
В първия момент реших, че е котката на моя позната. Бяла, със зелено и синьо око.
Твоят е котарак?
Тази окраска вероятно е в резултат на смесването на породи. Някой знае ли?
Миналата година й търсиха съпруг. Избрали си от интернет бял персиец. Родиха се две котета: бяло с две сини очи /глухо/ и шарено /черно и бяло/, което наследи големите очи и късото, чипо носле на персиеца.



Тема Белланови [re: martyr]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 16:25



На този твой приятел може да му кажеш, че Белла (bella) означава хубава (ит.)

Чудесно име и за бяла и за черна котка



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: ckитoмa]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 20:25



Предишната ми котка се казваше Миша. Кръстих я така, защото като я взех беше малка като мишка.



Тема Re: Белите котки с различни очи ...нови [re: ssiberia]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано29.09.09 18:44



Бароко е чистокръвен ангорец, поне това установих след няколко консултации и немалко четене на книжки за котки. Има типичната голяма яка и потури на задните крака. В миналото разноцветните очи са били много ценени, но сега са ги обявили за някаква генетична слабост.
Благодаря за милите отзиви за бея, едно голямо мяу от негово име

. В края на лятото се беше напънал да става татко, обаче и ние със "сватята" нещо омотахме породите - нейната беше костенуркова персийка и така и не бутна на бат' Роко. Ако някой има по-дашна дама, Роко е насреща - за Бургас и региона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.