Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Сивушка търси домнови  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.04.08 20:26



Реших да й пусна нова тема, че онази стана твърде дълга и пълна с котета, които слава Богу вече до един са осиновени.

Та Сивушка се подарява на добри хора. Кастрирана е, ваксинирана (годишна ваксина плюс такава за бяс), обезпаразитена, с идеални хигиенни навици. Като характер е спокойна, понякога игрива, гальовна, но не и типичния диванен любимец. Котка с характер е. Привързва се дълбоко към стопанина си и непрекъснато търси допира и компанията му. На около 2 години е.

За жалост влизаме в доста кофти сезон с малки котета под път и над път, та задомяването на Сивушка става мисия невъзможна, но ще стискаме палци и лапи нейният човек да я открие скоро.

ето и снимки от преди малко:









за контакти - denitza_avramova@abv.bg

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано03.04.08 22:05



Ах, сладурана. И не е палава. Моята Нати преди малко мина по една такава полица и всичко бутна, има и счупено

Който вземе Сивушка ще е щастливец. Не е диване



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.04.08 23:20



Дени, аз да не прекалявам, не знам дали си християнка, ама защо не я понапръскаш със светена водичка, че явно нещо е без късмет хайванчето, а е толкова сладка... От както пиша във форума, имам спомени, че все я даваш и даваш на добри хора и никой и никой не я иска

И толкова минаха покрай нея, а на нея все й се разминава по някакви причини...



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Oли]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.04.08 23:50



А, не е диване, диване е и още как. В началото понеже не беше живяла при нормални условия (не знам с Белчо как е било, Гатофила ще каже), но буташе де що има по маси, столове и т.н . Буташе ми телефона от масата, цигарите и т.н. Просто се качва и ги бутка. Толкоз. И досега го прави, но само с определни неща, които явно й харесват. Най-обича да издърпва чорапи и бельо от шкафове и чекмеджета. Ма тя и моята Сузана го прави това. На тази секция знаеш ли защо се е качил? Заради купата мидите. Обожава ги, не знам защо. Взима си от там мида и почва да търкаля до несвяст. Като я завре под някоя мебел, качва се отново и взима нова мида.

Пепсова мама, християнка съм, но по друг начин разбирам вярата. В смисъл не ходя често по църкви, не се моля, разбирам вярата като стремеж през живота си да не вършиш зло, да не нараняваш умишлено хората, да се опитваш да помагаш и прочие. Но ще напръскам Сивушето. Тя не че няма късмет, щом е една от малкото котки измъкнати от онова място, значи има късмет. Защото можехме да не вземем точно нея. А там останаха далеч по-прекрасни на нрав животни от нея. Може би не я искат, защото не е лигава и гальовна като повечето. Но аз дори нямах възможност да обясня това на бъдещите осиновители, просто защото само 2-ма май са ми писали за нея. Единият беше от Г. Оряховица и след кратък размисъл се отказа, защото....всъщност не била толкова интересна?! Колко интересна трябва да бъде една котка, не знам. А от другия още чакам отговор. А тя е гальовна, спи ми на гърба, просто има характер и не обича да мачкат когато не иска. Като се замисля моите котки са същите, значи Сивушето явно си е най-обикновена вече попораснала самостоятелна котка.
Иска ми се наистина да намери свестен човек. Дано все още има такива...:)

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано03.04.08 23:54



Ама не замина ли това коте за Германия, защо съм останала с това впечатление?



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.04.08 00:04



Щеше да замине при приемно семейство, но с германците решихме, че е по-добре за нея да замине направо и директно при крайното семейство, демек осиновителите. Засега такива там още няма. За да й спестим едно адаптиране в нов дом и хора. Не знам как би реагирала тя на толкова смени. В смисъл не е толкова отворена към непознати, доста се привърза към мен и тук се чувства добре. Не искам допълнително да се стресира с още 2 смени на хора и домове. Затова на нейно място изпратих черния дявол. За него бях сигурна, че ще приеме добре нова обстановка и най-вече котки. Той жадуваше за котешка компания. Полетът не е понесъл добре, но после при приемното семейство бързо се е възстановил и само след 2 дни вече вилнеел и там. Всички много го харесали, но ще го задържат по-дълго време, за да достигне оптималната възраст за кастрация.

Сега чакаме осиновители от там или тук за Сивушка.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Най-ценното е, че е котка с характер!нови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано04.04.08 00:10



Има характер казваш... то за мен това е най-ценното и най-котешкото. Нали именно тази черта прави тези животинки толкова привлекателни - че имат характер. Естествено има по-кротички и по-своенравни, има си и по-гальовни и по-дръпнати... ама то и с хората е така

. Лео също не е от най-гальовните - не дава да го гушкаш ако не иска... разрешава само когато иска. Ама точно така разбирам, че имам живо същество а не играчка. Та щом и Сивушка е така според мен това е страхотно качество. А и нейната външност (сиво тигрово) също е разкош!

Всичко ще е наред, сигурна съм. Един ден някой ще я открие и ще бъде сигурен, че е чакала него през цялото време... ама този някой явно все още се мотае и не е видял обявите...

Редактирано от Живoтинka на 04.04.08 00:10.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано04.04.08 00:45



И Нати така прави - качва се и побутва нещо като поглежда дали няма да и се скарам. Пък дано се покротне, че не знам колко пъти ми бута монитора. Докага ще оцелее си нямам на прдстава





Тема Re: Сивушка търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано04.04.08 09:35



Много красива е станала

Дано по-скоро се намери нейният човек.



Тема Re: Сивушка търси домнови [re: Oли]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано04.04.08 10:31



Успех... аз за почти 4 години не можах да обясня на косматия, че гравитацията вече е открита и не е нужно да я изследва






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.