Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ! Извадено око!нови  
Автор Bepa ()
Публикувано01.04.09 16:26



Ужас! Преди час дворът в дома беше изпълнен с кръв. На места с локви, на места с капки, разпръскани навсякъде. Всички у дома се вдигнахме да търсим нещастното същество, след 20 мин намерихме нашия скъп котарак - няма да описвам състоянието му изцяло-основно облян в кръв и с извадено око. Прибрахме го вътре, но честно казано не знаех точно какво да правя с изнемощялото котенце и хукнах при ветеринар. Посъветваха ме да промия очето с риванол и после с капки за очи да го третирам. Окото е изпъкнало, ужасно голямо и много кръв е изтекло, както вече споменах. За болката му дадох 1/4 Аулин със спринцовка, но повечето изтече навън. Пак ще давам след час, оставих го малко да си почине, като го вземем - ръмжи, знам-от болката е. Промихме окото, капнахме капките за очи, сега котето лежи като умряло. Дайте съвет как да му помагам.



Тема Re: Помощ! Извадено око!нови [re: Bepa]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано01.04.09 21:18



Ох, милото! Не знам какво да те посъветвам, ама не е ли по-добре лекар да му промие очето? Все пак разбира повече, после да го прегледа хубаво да каже дали е нужна операция...

А какво е станало, разбрахте ли?

Всички маци стискаме палци да се оправи бързо





Тема Re: Помощ! Извадено око!нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Bepa ()
Публикувано01.04.09 22:51



Ветеринарят не ми предложи да го преглежда, мисля, че в нашето малко градче такива операции не правят. Даде ми съвети, продаде ми антибиотик (който нямам идея как ще му давам). Сърцето ми се къса. Взели сме го вътре в стаята, той не мърда, дори не мога да му почистя засъхналата кръв, мазнах му муцунката с малко кисело мляко. Дразни го излязлото око и се опитва да го тръска. Страхувам се да не успее с лапа да го одере, че пак да почне да кърви, а превръзка няма как да сложа. Много ми е мъчно...Ще спи при нас. Той е външно коте. Много мило и добро. Няма как да разберем какво се е случило навън.



Тема Re: Помощ! Извадено око! [re: Bepa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано01.04.09 23:16



Не знам от къде сте, но все има някой голям град наблизо.Довършете доброто дело и идете на лекар.Не го оставяйте да се мъчи и нещата да се влощат необратимо. Зарежете кравешките лекари. Как може дори да не го промие, да не го погледне...



Тема Re: Помощ! Извадено око!нови [re: Bepa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано01.04.09 23:50



Голям ужас... Много ми е мъчно и ви съчувствам... Направете всичко възможно да го заведете на лекар... дано намерите начин. Вероятно не ви е лесно, но пък иначе ще мислите постоянно, че не сте направили необходимото. Дано намерите начин да го заведете...



Тема Re: Помощ! Извадено око!нови [re: Bepa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано02.04.09 11:32



Виждала съм как ветеринар прибира обратно изскочило навън оченце с натискане. Заведете го до вета, поне това той би трябвало да може да направи. Освен окото има ли и други рани? Стискам палци на котьо да оцелее и да се оправи.



Тема Re: Помощ! Извадено око!нови [re: Zhimi]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано02.04.09 19:34



Аз имам друг горчив опит с такова око. Предишният ми Белчо след 5-дневна липса се върна в къщи с око, което вече беше изскочило и стърчеше като един цилиндър, на който на върха му имаше зеница, ужасно беше, като някакъв извънземен звяр . Не го болеше, защото сигурно вече е било зараснало, мъчел се е някъде навън, казаха ми после от магазините, че са го виждали с око като мехур надуто и излязло от ябълката да се разкарва по дворовете.
Понеже беше неделя вечер, когато ми го донесоха такъв, след като си свалих кръвното с лекарства, изчаках до другия ден сутринта и го закарах на д-р Иван Попов, веднага го сложиха на операционната маса, извадиха му го, зашиха го и казаха, че вътре имало голям хематом, което показвало, че бил ударен или силно прищипан някъде в главата. Така си остана душата едноок, но не му пречеше, а операцията беше блестящо изпълнена и си му остана само козметичен дефект.
Ама добър ветеринар трябва да има наблизо, обезателно. Спомням си, като го заведох на д-р Попов и той ахна и рече, че такова чудо не е виждал, аз го попитах - ще го спасите ли?, а той ми отговори - котето-да, но окото - не.
Стискам палци.



Тема Спаднанови [re: Gatofilla]  
Автор Bepa ()
Публикувано03.04.09 17:40



Благодаря на всички, които ме подкрепяхте. Трети ден след инцидента - добре, че съм в отпуск, защото почти цялото ми време отива за грижи по котарачко. Първите 2 дни на равни интервали давах обезболяващо, което имаше много добър ефект, защото още на втория ден котето започна да похапва, а това ми помогна да му давам предписания антибиотик. Първия ден три пъти капах предписаните капки за очи, но после ги спрях, тъй като са на кортикостероидна основа. Започнах да правя промивки с преварена вода с лайка , което имаше много добър ефект, защото съсирекът на окото започна да се размива и започна да се изтича кръв и слуз. Това намали оттока и окото започна да спада. Вече котанчо затваря почти окото, но има още доста да изтича. За съжаление, след избистрянето окото е като стъклено топче (вече има видимост), което според мен означава , че няма функции. Върти се. Много го измъчих с всички тези процедури, но постоянно му повтарям колко много го обичам и е за добро. Днес има много добър апетит, силен е и дори избяга от къщи за няколко часа, тъй като през топлото време не обича да се застоява вътре. Изкарахме две безсънни нощи. Някак си не искам ветеринар да му рови из окото, мисля, че това "стъклено око"няма как да се възстанови. Ако греша, кажете.



Тема Re: Спаднанови [re: Bepa]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано03.04.09 20:56



Според мен дори и да не успее да го спаси, е по-добре да го махне, за да не причини повече проблеми. Но пак казвам, не съм лекар и никога не съм имала подобни проблеми (да чукна на дърво!!). Затова е хубаво все пак добър лекар да го види и да каже какво е нужно и какво може да се направи. Щом си в отпуска, използвай времето и го заведи на лекар. Ще ти бъде благодарен после





Тема Re: Спаднанови [re: Mor-Rioghain]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.04.09 20:59



Две животни имах с увредни (механично) очи. И на двете лекарите ги махнаха. Но пък се сещам за котето на Снежанка, чието око не махнаха. Но както писаха по-горе - добре е лекар да прецени, явно има причина да се вадят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.