Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Шатци нови  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.01.09 19:53



Шатци бе осиновена на 3 месеца от уж отговорно семейство. Не след дълго избягала през прозореца. След няколкомесечно отсъствие се върнала бременна. Сега е кастрирана и отново на улицата, семейството с ново коте и мотива, че Шатци е родена, за да бъде навън. Аз не съм съгласна и й търся нов дом с по-отговорни стопани. Шатци е изключително гальовна и размазваща се в ръцете ти. На близо годинка е вече. Има изключително обаятелен поглед, по който веднага я познах след толкова време.

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 14.02.09 10:05.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано18.01.09 21:20



Абе върти ми се в главата един котарак, дето са си лика-прилика, има го на шейлиния сайт, в страничката за гости, разтекъл се на едно синьо диванче. Нищо не натрапвам, ама на вижте



Редактирано от Людмил Ц на 18.01.09 21:21.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.01.09 21:26



Не може така, Людмил. И не го прави вече. Решението за две и повече, а и само за едно коте не е тип решение "Да си купя ли тия обувки или другите". Да е жив и здрав този от снимките, пък ако му е речено да си има другарче, ще си има.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано18.01.09 21:39



Ми аз какво казвам, ... че нищо не казвам.
Пък дай боже късмет като неговия. То нали черните котки носят щастие (аз какво да кажа, с двата светли котарака).
Пък по мое скромно наблюдение решението "Да си купя ли тия обувки или другите" хич не е проста работа.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: Людмил Ц]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.01.09 23:25



Ха, много се зарадвах да го видя нашия и то поместен от друг човек...

Много е сладичка Шатци, а и историята и като чета и ми става много мъчно... Но за съжаление като че ли не сме узрели за решението да си имаме дваминка в къщи... Не се оправдавам, просто споделям... А истината е, че при всяко коте, което е обявено, че търси дом все се замислям, че ето на - щом имаме един, можем и още един да гледаме... но не сме се решили.

Дано ме разбирате правилно... че май съм единствената в клуба с едно коте...

Шатци е толкова красива. Миличката, дано да има късмет.

Редактирано от Живoтинka на 18.01.09 23:27.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.01.09 23:32



Не се оправдавам, просто споделям

Точно нещо подобно си мислех, че ще напишеш след втория пост, затова той не ми бе приятен. Решението за един, два, двайсет домашни любимци трябва да е добре, предобре обмислено. Ако повече хора като вас пресмятаха всички за и против, разпитваха (чак тема тук пускаха), обсъждаха с ВСИЧКИ членове на семейството, историите като Шатци щяха да са по-малко. А аз съм безкрайно щастлива, знаейки, че и в БГ има хора, които не само мислят, ами и преценяват за в бъдеще дали и как ще могат да се грижат за избраното животно.

Така че това че май съм единствената в клуба с едно коте... изобщо не трябва да го мислиш.
Ако някога дойде решението ще знаеш, че ще е правилното и обмисленото, с всички последствия, които носи.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.01.09 23:45



Благодаря ти за разбирането. Вярно е, че много мислехме, чудихме се, преценявахме... но то си е за мислене... нали си става член на семейството, как да не го мислим. А и мен не ме притесняваха ни най-малко грижите при отглеждането, а въпроси като какво ще правим при пътуване... и най-вече чаках всички еднакво да го искаме... И го поискахме... И еднакво си го обичаме...



И като стана въпрос - утре е 19.01 - точно една година от както ти го донесе в къщи! Винаги ще си спомням тази дата. Точният му рожден ден не знам, но за това пък си имам тази дата...

Извинявам се, че отклоних вниманието от Шатци... Желая и късмет и обич! Който я вземе ще случи с нея, защото черните наистина носят късмет, особено онези черни, които имат история зад гърба си... те като че ли разбират и се отплащат на новите си стопани с много любов...



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.01.09 20:43



Днес отново бях при Шатци, уникално гальовно и необикновено коте. Сбиха се местния котарак, което не ми хареса особено, но такъв е животът на улицата.

Забравих да добавя, че й търся подслон. От днес е в гаража на германката ни, но там никак не се чувствала добре. Търся й временен дом за намиране на постоянен или заминаване в Германия.



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано19.01.09 21:45



Кое й е необикновеното на Шатци? Умирам си за кротки и гальовни котета. Тя такава ли е, Дени?



Тема Re: Шатци отново търси домнови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.01.09 22:04



Необикновеното й е, че е успяла да оцелее две бягства навън и няколкомесечно отсъствие. Необикновеното й е, че е много гальовна, през цялото време днес се гали през клетката, говори ми нещо, после се обърна по гръб в тясната клетка, поведение необичайно за току що взето от улицата коте. Тя беше домашно коте преди и известно време след като отиде в новия си дом. Дали е кротка? Зависи какво имаш предвид. За да се застраховам ще кажа, че не е кротка - игрива е и явно свободолюбива. Следващия й стопанин трябва да бъде ясно съзнаващ опасността от прозорците и терасите.

Ако искаш да кандидатстваш за стопанин на Шатци - denitza_avramova@abv.bg

Длъжна съм да кажа, че при едно такова второ задомяване трябва да бъда още по-придирчива, за да не се налага Шатци да свиква за пореден път на нова улица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.