Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Шатцинови [re: HaдяИ]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано23.01.09 20:11



Благодаря за съветите. Аз наистина от време на време я гушкам докато Локи е в другата стая. То такова пухче как да не го гушнеш



Ако имаш и други подобни съвети, ще съм много благодарна. Досега не съм имала две котки. Всъщност по едно време имах 5, ама тогава ситуацията беше различна, всички бяха роднини



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 21:07



Аз съм вече спокойна и много щастлива. Писах на "стопаните" с няколко практически въпроса, но отговор няма. Чудно защо, да им се не види.

Ще помоля в другя форум историята на Шатци да се премести в "Разкази с чуден край". За мен това бе наистина невероятна развръзка и все повече се убедих и сега, че за всяко нещо си има причина.

Мая, ако нещо се случи, само те моля да пишеш, да кажеш. Фалове или както искате го наречете, се случват. В тази история ме подразни липсата на желание да се погрижат за животното след като фалът е станал. Но важното е, че всичко свърши по възможно най-чудния начин!

Дано скоро покажем красивата физиономийка на Шатци като повторна новодомка





Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано28.01.09 09:32



Ами друго май няма - просто винаги се старай да им показваш, че двете са еднакви за теб и никоя не се ползва с предимство

Аз винаги каквото правя с единия, правя и с другия (гушкане, мачкане, игра, говорене...). Винаги едновременно и еднакво им давам храна или лакомства. Само шамарчетата по дупенцата и строгото мъмрене са индивидуални - според това, кой е свършил белята



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано06.02.09 11:37



Според вас колко време им трябва на две котки, за да свикнат заедно? Да спрат да се бият и дерат?





Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.02.09 12:04



Зависи. Относително е. Аз имам доста преки наблюдения и с моите и с котките на майка ми и не мога да кажа точен период.

Нали уж се бяха приели?

Започнаха да се драчат ли?



Тема Re: Шатцинови [re: denii]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано06.02.09 12:42



Ами като цяло се разбират. Не са първи дружки, но поне не се карат. Обаче от време на време има доста сериозни спречквания. Ту едната напада, ту другата.

Значи най-често става така - едната просто подушва другата (може би се опитва да зарови томахавката, знам ли, или пък й се играе), но другата го възприема зле и удря един шамар. Първата отговаря и така се започва... И постоянно си разменят ролите - ту едната започва, ту другата.

Още не съм се отказала обаче

Одраните нослета и перушината из стаята не ми пречат, само да не се стигне до нещо по-сериозно



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано06.02.09 13:04



Според мен, ако не се бият и хапят до кръв, няма кой-знае какви проблеми. Моичките и те си се тупат редовно. Така както си стоят мирни и кротки и се мият един друг или се гушкат, така в следващия момент започват някакъв страхотен бой или страхотно преследване. Мисля, че това са си нормални неща, зависещи от характерите им.



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.02.09 14:03



Коко и Сузи например са брат и сестра, живели заедно цял живот. Обичат се много. Понякога обаче Коко нещо откача и започва да преследва сестра си до степен, че я набутва в някой ъгъл и от там шамари, а тя пищи. Това се случва от време на време.

Сиси от друга страна може да мине 100 пъти покрай една котка и да не я закачи, но понякога става страшен въргал. При нея разбрах, че става дума за страх. Тя просто се страхува от другите. Или поне така тълкувам аз.

Малкият Рижко от друга страна е юнак. Със замах се мята на главата точно на Сиси. Невероятен е. Така че ето - характери, обремености от минали животи, много е относително. Може да се касае за пълна непримиримост, може да се касае само за опит да се установят границите - докъде може близост и докъде не. Само времето ще покаже това.



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано06.02.09 21:10



Според мен, при най-упоритите котки, около 6 месеца. Това е срока, за който, дори да не започнат да се обичат, котките свикват с присъствието на другите.

Редактирано от Zhimi на 06.02.09 21:12.



Тема Re: Шатцинови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано13.02.09 22:07



Викам да ви наспамя малко със снимки



Това е любимата ми снимка на Шатци




А тази снимка съм я нарекла "Пет пари в кесия"




Тука сме на паша




И тази снимка ми е много любима




Гоним се през повечето време, дерем се (даже и в момента), ама ще стискаме зъби Ще свикнем рано или късно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.