Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за 9 месечно котенови  
Автор NebeMore (непознат )
Публикувано14.01.09 11:16



Здравейте!
Не можах да открия такава тема, затова моля да ми помогнете. От една седмица котката ни е неразположена така да се каже. Не съм запозната, но разбрах, че и при женските бозайници е така. Странното е, че и друг път сме имали котки, но с такова нещо за първи път се сблъскваме. Кажете ми нормално ли е вече 1 седмица да и тече кръв. Разгонена е от близо месец, но типичните прояви ги имаше за по 2-3 дни преди 2-3 седмици. Освен това беше и болна преди 10 дни и и давахме антибиотик - може ли да е някаква странична реакция. Иначе писанка е добре, бяло полуекстремалче е и сега няма да ви казвам дупето и на какво прилича, макар да се чисти постоянно. Става ми жал за нея, а и ми се струва доста учудена от това, което и се случва. Кажете какво да правим, да я водим ли на лекар.
Благодаря и поздрави!
Ето тук малко снимки на Белчо ;-) като малка.





Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: NebeMore]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.01.09 11:44



И аз съм имала женска котка, но при разгонване не й е течала кръв. Това май се случва само при кучетата, не съм много запозната

Но ми се струва много странно за коте. Заведете я на лекар най-добре и дано не е нещо серизоно.



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: NebeMore]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано14.01.09 11:57



СПЕШНО на доктор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
една седмица й тече кръв и вие чак сега се сещате да попитате какво става?!? на котките не им тече кръв когато са разгонени!!!

дано не е прекалено късно!





Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: NebeMore]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано14.01.09 13:46



На доктор! Спешно!
Горе трябваше да има постоянна тема с вет. доктори, ако си нямате такъв де.
Имала съм женски котки и твърдя, че това не е нормално!!!!!


Кръв тече на женските кучета при разгонване. На котките - НЕ!
И пиши какво е казал вета!



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: NebeMore]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано14.01.09 13:48



Кукличка!
Не я оставяйте така!



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: NebeMore]  
Автор LadyMcBeth (rebel)
Публикувано14.01.09 20:31



Имах такъв проблем с предишното ми коте. На втория ден обаче я заведохме на лекар и се установиха някакви кисти на яйчниците - оперираха я. Кървенето при моята котка беше от спукани кисти.
Котето ви е болно и има нужда от сериозно лечение



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: LadyMcBeth]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано15.01.09 11:30



И аз имах котка с пиометра. Първата. Тогава бях мнооо...го незнаеща /то и сега правя грешки .../.
Налице са били другите признаци, за които нищо не знаех. Реагирах чак когато от дупето й потече нещо мътно, което в никакъв случай не прилича на чиста кръв.



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: ssiberia]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано15.01.09 12:30



В отговор на:

от дупето й потече нещо мътно



Определено не тече от дупето, а от влагалището. Пояснявам, щото някой ще гледа за изтечения от ануса...



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: bushkata]  
Автор LadyMcBeth (rebel)
Публикувано15.01.09 13:48



В случая с моето коте наистина беше нещо мътно, но примесено с кръв. След операцията мацата живя дълги години без този проблем да напомни за себе си. В такъв случай най-правилното решение е бързо на лекар.



Тема Re: въпрос за 9 месечно котенови [re: bushkata]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано15.01.09 15:59



Да, така е. Но!
Идеята беше, че при пиометра не изтича чиста кръв. При това коте вероятно се случва нещо друго. Затова и сега няма да обясня какво точно изтича при пиометра, откъде изтича и какво представлява пиометрата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.