Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 27.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Много се изплаших...нови  
Автор HaдяИ ()
Публикувано07.01.09 09:19



Тази сутрин се случи нещо ужасно, но така и не можах да разбера какво точно. Моите двамката спят при мен на леглото в краката ми. Тази сутрин все-още спях, когато се събудих от силно тресене. В просъница помислих, че двамката са се ступали, както става честичко и побутнах с крак да ги разделя. Но тресенето не престана и аз се изправих . И виждам ужасаваща гледка - Монето лежи на една страна изпънат, захапал си одеалцето и се тресе с все сила, всякаш през него минава ток висико напрежение! А Арчър стои изплашен в другия ъгъл на леглото и го гледа. В първият момент, помислих че се е задавил с нещо и задърпах одеалцето да му го извадя от устата. Телцето му беше някак много стегнато, напрегнато и всякаш като вдървено!Аз се помъчих да го разтръскам, но той някак си се отскубна от ръцете ми и падна долу до леглото. И когато падна, всякаш дойде на себе си. Беше много задъхан и изплашен. Аз го гушнах, а сърчицето му биеше така лудо, всякаш ще изхвръкне. Остана гушнат при мен цели 15 минути /в нормални случаи повече от 5 минути не е разрешавал да го гушкат/, след което слезе долу и започна да ходи из стаята като в някакъв транс - все едно беше на непознато място и нещо го притесняваше, или все едно като изгубено дете, което се лута да намери майка си. Едва след около час вече се успокои, ходи си до тоалетна и яде. Сега е спокоен, дори си играе.
Та така - не успях да разбера какво точно се случи. Но си мисля, да не би да е получил епилептичен гърч!? От какво може да е станало? Сега ще се разровя в интернет да потърся инфо, а по-късно ще се обадя и във ветеринарната лечебница. Но бих искала да чуя и ваши предположения. Имали ли сте подобни случаи? Много се изплаших. Добре че стана по време, когато съм си у дома. До сега не се е случвало, или поне не когато съм си била в къщи /но нас по цял ден ни няма, така че дори и да се е случвало и друг път, просто не знаем за това/. Може би ще трябва да го заведа на някакви изследвания...

Редактирано от HaдяИ на 07.01.09 09:22.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.01.09 09:26



Миличкото

Да не е санувал нещо? Ама чак пък такъв гърч както описваш от един сън ... Дано да е наред всичко. Пиши като имаш новини.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.01.09 09:31



Ужасно...

С Коко имахме нещо подобно, но преди много години. Историята я има някъде в архивите тук. Получаваше НЕЩО КАТО припадъци. Така и не разбрахме от какво. Имаше диагнози като енцефалит, епилепсия, но за мен си остана най-вероятна натравяне с препарат или цветя. Майка ми тогава , а сега де има много и най-разнообразни цветя. Мина му от само себе си. Наблюдавай го дали няма да го направи отново. Дано не се повтори!

едит: Ето нашата история -



Както виждаш при нас беше доста по-страшно, така че не се паникьосвай.

Редактирано от denii на 07.01.09 09:37.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано07.01.09 11:37



Котките наистина сънуват. Котарак, който не хапе и не драска, ме ухапа жестоко по лицето след внезапно събуждане. Аз си бях виновна, защото го бях гушнала и разбрах, че сънува, но не го събудих, нито се отдръпнах. Беше ми интересно да го наблюдавам. Той така си движеше крачетата и тялото, че все едно тичаше и се бореше. При субуждането си ухапа нещото, дето го беше сграбчило, т.е. мен.
Както си описала случката обаче, не ми прилича на сън. По скоро е припадък. Припадъкът наистина прилича на епилептичен, но това не означава че котката ти е с епилепсия. Такива припадъци се получават по съвсем различни причини.
Наблюдавай я. Дано не се повтори, но: Да си променяла храната?; Имате ли саксии с цветя? Има ли нагризани листа?; Перилни препарати, таблетки, тор за цветя, боя и т.н. достъпни за котките?; С др. думи всичко различно, необичайно, което е пред очите ти, но го пропускаш?
Преди години на моите котараци се възпалиха очите и им падна третия клепач. Представяте ли си каква страшна гледка видях вечерта? Оказа се, че поради наличието на куче, без мое знание, майка ми мие пода с някаква адска смес от прах за пране, белина и вода. Е, предозирала ... и им изгорила очите. Възстановиха се, но за белината продължаваме да се караме.
Умря ми малко котенце от натравяне. Смениха ни щранговете от първия до последния етаж. Докато миехме и подреждахме банята след майсторите, котките ни бяха все в краката. Не беше проветрено. Вярно, миришеше! Трябваше да се сетя! Къде ми беше акълът?! На големите нищо им нямаше, но малкото на сутринта умря в мъки. Не мога да си го простя!



Тема Кошмар.нови [re: HaдяИ]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано07.01.09 13:34



Виждал съм котарак да се бие и ръмжи на сън с извадени нокти, напикаване и т.н.

Като си го тупнала на земята си е събудил и се е осъзнавал къде се намира още няколко минути. Може да го водиш при вета за твое успокоение.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: ssiberia]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано07.01.09 16:42



Не, в никакъв случай не е било сън! Той беше просто вдървен и така се тресеше, че цялото легло се тресеше!
А това, че прилича на епилептичен припадък, но може да не е - съм съгласна! Поне това, което прочетох, е доста стрястащо и вета няма да ни се размине. Такива припадъци с конвулсии могат да се получат в резултат както на епилепсия, така и на ендокринни заболявания, сърдечно-съдови заболявания, мускулни атроии и още няколко други причини. Единственото, което ме кара да мисля, че е епилепсия е, че епилептичните припадъци се получават само когато котката спи или в покой - както в случая беше ри нас. Но разбира се, това не ми е успокоение, докато не го заведа на изследвания, за да разберем на какво се дължи.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано07.01.09 17:11



Какво да ти кажа ...
Дано не се повтаря!
А вет. доктор е нож с две остриета. От една страна, добре е да се реагира веднага. От друга страна, да не започнете безкрайни неприятни изследвания и лечения без да сте сигурни дали й има нещо. Добрата преценка си е само твоя.



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано08.01.09 09:19



Как е Мони днес? Силно се надявам да е било единичен случай





Тема Re: Много се изплаших...нови [re: Mutzka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.01.09 09:59



А, добре си е - тича, играе, бие се с батко си, хапва си добре и си върши редовно всички работи

Но няма да ни се размине ходенето при чичко доктор и боцкането - за да се разбере от какво е, ще трябва да му се направят изследвания. Ще гледам тези дни да го свършим и това. Дано да не е нещо сериозно



Тема Re: Много се изплаших...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано08.01.09 10:27



Е то е ясно, че трябва да се отиде на лекар, най-малкото за твое успокоение. Дано наистина всичко е наред. Ще стискаме палци!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.