Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: prAsino]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано08.01.09 23:31



Да, преди 10 дни дермосцент, от днес - дексафорт и синулокс за 5 дни. Иначе от един месец насам препоръките бяха да не пипам и да не правя нищо.



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: bichana(Reni)]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано08.01.09 23:40



ако от новото лечение се подобрите бих заподозрял нещо автоимунно. до колкото знам подобни реакции са доста редки при котките, но... това не ги прави невъзможни.



Тема Re: Една идея ...нови [re: bichana(Reni)]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано09.01.09 10:05



Здравей! Сега прочетох темата. Първата ми реакция беше, че това съм го виждала вече, но върху куче. Разбира се, язвите може да са причинени от друго, но все пак ще ти разкажа с какво съм се сблъсквала при старото ми куче:
След несериозно сбиване се е разминавало с одраскване или дупка от зъб, които няма как да намеря под гъстата козина. Месец до месец и половина по-късно откривах ухапаното място, защото вече бе поразеното от бактериална инфекция. Кървави язви, а около тях козината просто се отлепваше на кичури и разкриваше нови кървави места. Разбира се, кучето не е гъвкаво като котка, за да си раздира с нокти гърба или главата.
Не зная в какви условия е гледано котето и има ли др. животни, които да са го наранили. Нали ме разбра, че нараняването може да не е било сериозно, да се е случило преди доста време и да не си го забелязала.
Язвите намирисват ли?



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: bichana(Reni)]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано09.01.09 10:06



Не било хранителна алергия, не е и контактен дерматит, защото мисля, че с нищо не може да е имала контакт, с което останалите да не са имали.
Алергичните реакции са нещо силно индивидуално т.е. напълно възможно е да реагира на нещо, което не е алерген за другите. Освен това алергии се развиват, не са зададени конституционално, поне до колкото знам.



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: bichana(Reni)]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано09.01.09 10:52



Пак четох ... Раните котето само ли си ги прави? След като се чеше до кръв?
Така става затворен кръг!

В началото нещо е причинило сърбежа, а след като котето само се разранява, местата може и да са се инфектирали. Сега трябва да се определи причинителя на сърбежа, за да се лекува. Едновременно трябва да се лекува и от евентуална вторична инфекция.
Какво може да е причинило сърбежа: Алергия /към бълхи, перилен препарат, храна, ... , лекарства/? Дерматит /причинен от лоша храна, авитаминоза, стрес, нараняване, .../? Ти отрече демодекоза, микроспория /и др./, но правиха ли изследвания? При повишена кръвна захар също се появява сърбеж /познавам само хора и кучета диабетици/. Както писах вече, в началото може да е била и бактериална инфекция от нараняване?
Извини ме! Сигурно сама си се досетила за всичко това, но при моя ветеринар обсъждането често помага. Разсъждавайки на глас давам доста информация за отглеждането на животното и така го подсещам за причинителя на заболяването.
Как е днес?



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: bichana(Reni)]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано09.01.09 11:07



Ние имахме подбни симптоми като свръх-алергична реакция към йод. Козината пада, кожата под нея се бели остават червени кървави рани, след това отгоре се образува дебела твърда кора. Прилича на дълбоко изгаряне. Възстановяването след това е бавно и изисква специални мерки.
На каква възраст е котето? Имали ли сте други здравословни проблеми с него? Мазан ли е с нещо на мястото, където стават раните?



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: olived]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.01.09 11:19



Малко вероятно е да е автоимунна алергия. Мисля си за хранителна алергия към храни на пилешка основа. Повечето сухи котешки храни са на пилешка основа. Всички ветеринарни антиалергични диети са със соев протеин - декстуриран. За съжаление нашият котарак Бил Клинтън има същата алергия и си е изблизвал до кожа част от коремчето и вътрешната част на задните крака. От облизване се появяват и ранички понякога. Ранички се появяват и от самоухапване, знаеш така някак си дръгне със зъби кожата...Уффффф
Какво мисля аз за тази работа: Че има алергия към храни с пиле има, НО си мисля, че има и някаква доза стрес, защото е хранен с години по този начин и е живял с години пътувайки с мен по света в пътен апартамент. Сменихме чистачката на офиса и проблемите се появиха. Тя искаше да го гушка и милва, той даваше, но... знае ли човек. Може да е имало и нещо друго. Махнах я септември и всичко си дойде на мястото, ама сега след Нова година пак започна, смятам че е свързано с храната. Нямаше откъде да купим Каса Фера сензитив и купихме РК за сиамски котки. Ояде се лакомо и

.
Лечението на дебелия : Преднивет по схема и ветеринарна диета Сензитив на Каса Фера. Изобщо храни с патешко, пуешко, агнешко и риба. Ама дзвера не яде рибешки храни. Туширане с йод и клечка за уши. Веднага спира кървенето и предотвратява възпалителния процес.
Много внимателно се посъветвай с друг лекар по телефона или опиши всичко, снимай положението и публикувай тема във форумДог.бг подфорум ветеримарен кабинет и мисля, че ще имаш отговор до довечера.
Яката пречи на ухапванията, не пречи на дръгненето с лапи и нокти. Ако не му ги режеш направи го.
Успех в лечението



Тема Re: да добавянови [re: Zhimi]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано09.01.09 11:31



И да добавя още нещо. Раните не се причиняват, защото котето се чеше. То се чеше, защото кожата му вече е засегната и то има нужда, тази засегната и вече мъртва кожа да бъде отстранена. Алергичен (в нашия случай алергичен контактен) дерматит, който по симптоми прилича на дълбоко изгаряне и който, след като се открие и отстрани причинителя, е необходимо да се лекува именно като изгаряне, но като същевременно се подхожда много внимателно с мехлемите, които се използват.

Редактирано от Zhimi на 09.01.09 11:41.



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: papyy]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано10.01.09 14:08



Извинявам се, че ще разводня темата, но искам да използвам повода да попитам за ефекта при вас от Сенситив на Каза Фера. Бил кастриран ли е?
Нашите двамина са с хранителна алергия и тази храна им действа добре т.е. не кашлят от нея. Обаче имам опасения, че е малко прекалено силна храна за тях предвид на факта, че са кастрирани и не особено активни. Притеснена съм и защото се наблюдава завишаване (не драматично, но над норма) на нивата на холестерола, LDH и кръвната захар и при двамата. Глюкозата, разбира се, може да е скочила от стреса от посещението на клиниката.
Не мога да съм сигурна, че е от храната - те по принцип си имат динамика в бъбречните и чернодробните показатели, но понапълняха от Каза Ферата.
При вас как стоят нещата?



Тема Re: Кървави язви по гърбанови [re: olived]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.01.09 15:12



И аз искам да вметна нещо.

След кастрацията в продължение на няколко месеца при котките се наблюдава увеличен апетит. Това е моментът, в който стопанина трябва да внимава. Не е нужно да се храни котето с некалорична храна. Нужно е да се храни точно толкова, колкото му е дажбата и да не му се позволяват лакомства. Аз изтървах положението, защото при нас няма твърдо установени часове за хранени, паничките им са постоянно пълни и тя ядат когато им се яде. Та, мисълта ми е, че при прясно кастрирани животни е нужно да се спазва режим преди всичко, а не тип храна. Поне така мисля аз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.