Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 11.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Грейнови  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 17:16



Отиде в един по-добър свят. Благодарим ти за времето, което беше с нас.





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 18:32







Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано28.11.08 19:35



Невероятен хубавец...
Съжалявам. Сигурна съм, че ти е ужасно тежко, а може би съм пропуснала нещо от съдбата му, тъй като нямам време да влизам често във форума, но... все пак... защо толкова млад? Какво се случи?





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано28.11.08 19:50




не мога да повярвам! много съжалявам за Сивия....



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
АвторФифи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 20:01



Такъв красавец милия писан, съжалявам много



Тема Re: Грейнови [re: Josefine]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 21:38



И аз не мога да повярвам. Все чакам да дойде и да се обади.


Беше любимецът вкъщи, не просто котка, а повече от човек.

Звучи абсурдно, но имаше и го лекува за конюктивит



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано28.11.08 22:06



Много съжалявам за загубата ви



Редактирано от Mor-Rioghain на 28.11.08 22:06.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано29.11.08 10:22



Да почива в мир миличкото котенце





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.11.08 11:13



Не мога да повярвам

, моите съболезнования.
Аз го гушках на изложбата, каза ми че не е добре, но нали ти ми каза, че има конюнктивит...Много ми е мъчно за големия сив звяр. Толкова беше добър и красив. Почива в по-добрите места и ни чака да си играем. Докато му четох на моя мъж и се разплаках, още един котарак премина под дъгата...Трябва да се държиш заради детето, плачи скришно от него.
От какво почина миличкия? От котешки грип?

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Грейнови [re: papyy]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано29.11.08 14:01



Правилно си разбрала.

Конюктивит +лекарска некадърност. Чудя се дали ветеринарите са спасили повече животни, отколкото са уморили.
Трудно е да обясня какво се случи - прилича на кошмар.
Ще разкажа как протече болестта и "лечението".
Всичко започна с най-обикновен конюктивит преди около 3 месеца, последваха прегледи и лекарства. На всеки 10 дена лекарството се сменяше с нещо по-добро, като очите ставаха все по-зле. Чашата преля когато казаха, че никога не е имал конюктивит, а вродена ентропия - долният клепач навлиза в окото и го дразни, заради това не действат лекарствата.

Тогава го заведох при друг лекар - той отрече ентропията, но установи язвите в очите, които бяха направили с предишното лечение.
Изписаха лекарства за язвите и имаше леко подобрение.
Почнах да търся консултации и с други лекари, за да разбера какво точно се случва и как мога да му помогна.
Капка по капка се установи следното:
1. Първото изписано лекарство е било лютиво, той си е търкал очите с лапа и е получил микронаранявания
2. Последвалата група от лекарства са добри, но ако няма наранявания в окото
3. Ако има такива наранявания употребата на лекарството води до увеличаването им и появата на язви. Окото се опитва да се защити и се появява трети клепач и се образуват ципи.
4. Не са правили проба за такива наранявания и както казаха, те никога не правели.
5. След толкова "активно" лечение, все пак се е появила ентропия.
6. Увериха ме, показаха ми и ми обясниха, че операцията е лека, козметична и съвсем рутинна.
7. Тъй като нямах избор - съгласих се.

В понеделник го оперираха. В петък се появи затруднено дишане, заведох го веднага в клиниката. След 2-3 часа, след мое обаждане, ми казаха, че умира. Тръгнах веднага, а само след 3 минути ми се обадиха и съобщиха, че е починал.
На рентгеновите снимки се вижда двустранен белодробен отток.

Това, което ме потресе, беше че лекарите, при които ходих са аутопсия, отказаха да я извършат. Точните думи бяха - "Можем да го отворим, но няма да ви дадем нищо писмено, нито ще кажем нещо против колегите

Пародоксално е, но ако не го бях завела на ветеринар, конюктивитът отдавна щеше да се самоизлекувал, котаракът сега щеше да се гушка в мен и щях да бъда с 500 лева по-богата.

No comment

Редактирано от ofika на 29.11.08 14:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.