Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 05.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Грей  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 17:16



Отиде в един по-добър свят. Благодарим ти за времето, което беше с нас.





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 18:32







Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано28.11.08 19:35



Невероятен хубавец...
Съжалявам. Сигурна съм, че ти е ужасно тежко, а може би съм пропуснала нещо от съдбата му, тъй като нямам време да влизам често във форума, но... все пак... защо толкова млад? Какво се случи?





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано28.11.08 19:50




не мога да повярвам! много съжалявам за Сивия....



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
АвторФифи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 20:01



Такъв красавец милия писан, съжалявам много



Тема Re: Грейнови [re: Josefine]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано28.11.08 21:38



И аз не мога да повярвам. Все чакам да дойде и да се обади.


Беше любимецът вкъщи, не просто котка, а повече от човек.

Звучи абсурдно, но имаше и го лекува за конюктивит



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано28.11.08 22:06



Много съжалявам за загубата ви



Редактирано от Mor-Rioghain на 28.11.08 22:06.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано29.11.08 10:22



Да почива в мир миличкото котенце





Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.11.08 11:13



Не мога да повярвам

, моите съболезнования.
Аз го гушках на изложбата, каза ми че не е добре, но нали ти ми каза, че има конюнктивит...Много ми е мъчно за големия сив звяр. Толкова беше добър и красив. Почива в по-добрите места и ни чака да си играем. Докато му четох на моя мъж и се разплаках, още един котарак премина под дъгата...Трябва да се държиш заради детето, плачи скришно от него.
От какво почина миличкия? От котешки грип?

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Грейнови [re: papyy]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано29.11.08 14:01



Правилно си разбрала.

Конюктивит +лекарска некадърност. Чудя се дали ветеринарите са спасили повече животни, отколкото са уморили.
Трудно е да обясня какво се случи - прилича на кошмар.
Ще разкажа как протече болестта и "лечението".
Всичко започна с най-обикновен конюктивит преди около 3 месеца, последваха прегледи и лекарства. На всеки 10 дена лекарството се сменяше с нещо по-добро, като очите ставаха все по-зле. Чашата преля когато казаха, че никога не е имал конюктивит, а вродена ентропия - долният клепач навлиза в окото и го дразни, заради това не действат лекарствата.

Тогава го заведох при друг лекар - той отрече ентропията, но установи язвите в очите, които бяха направили с предишното лечение.
Изписаха лекарства за язвите и имаше леко подобрение.
Почнах да търся консултации и с други лекари, за да разбера какво точно се случва и как мога да му помогна.
Капка по капка се установи следното:
1. Първото изписано лекарство е било лютиво, той си е търкал очите с лапа и е получил микронаранявания
2. Последвалата група от лекарства са добри, но ако няма наранявания в окото
3. Ако има такива наранявания употребата на лекарството води до увеличаването им и появата на язви. Окото се опитва да се защити и се появява трети клепач и се образуват ципи.
4. Не са правили проба за такива наранявания и както казаха, те никога не правели.
5. След толкова "активно" лечение, все пак се е появила ентропия.
6. Увериха ме, показаха ми и ми обясниха, че операцията е лека, козметична и съвсем рутинна.
7. Тъй като нямах избор - съгласих се.

В понеделник го оперираха. В петък се появи затруднено дишане, заведох го веднага в клиниката. След 2-3 часа, след мое обаждане, ми казаха, че умира. Тръгнах веднага, а само след 3 минути ми се обадиха и съобщиха, че е починал.
На рентгеновите снимки се вижда двустранен белодробен отток.

Това, което ме потресе, беше че лекарите, при които ходих са аутопсия, отказаха да я извършат. Точните думи бяха - "Можем да го отворим, но няма да ви дадем нищо писмено, нито ще кажем нещо против колегите

Пародоксално е, но ако не го бях завела на ветеринар, конюктивитът отдавна щеше да се самоизлекувал, котаракът сега щеше да се гушка в мен и щях да бъда с 500 лева по-богата.

No comment

Редактирано от ofika на 29.11.08 14:03.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.11.08 16:43



Просто не мога да повярвам! Знаеш, че съм лекар. Никога не съм попадала под знаменателя на криворазбрана колегиалност, а бях съдебен експерт. Който е направил грешка трябва да си понесе отговорността.
Боже мили, не мога да повярвам

, че го няма големият сив пухел. Прати ми на ЛБ и-мейл за да ти пратя негови снимки от изложбите ако искаш.
Не можеш да го върнеш, няма път назад, ще ти остане споменът за него и добрия му характер. Грижи се за малкия, ще му бъде трудно да приеме нелепата смърт. Господ да го благослови, моля се за него и всички вас и ви целувам милички мои.
НО направи нужното, разпространи имената и клиниките на мръсниците, които направиха това, за да знаят хората и да ги избягват. А и мисля, аз да им дигна мерника. Имам си начини. Нямам нужда от документи. Не бива да се оставят да си живеят необезпокоявани немарливите и некадърни мизерници.
Клиника Есковет в София убиха моята котка Сузинка преди 4 години с грешна диагноза и последвала операция, която тя не прежива - беше стара и миниатюрна мацинка, която обичахме. Направиха го за да се облагодетелстват с 350 лева. Мръсници!

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Грейнови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.11.08 19:15



Лекарката за жалост е същата, при която при неизяснени обстоятелства почина за 24 часа едва 4-годишния ми сиамски котак Лени. Отиде си след 24 часа задушаване. Лекарката дори не се обади да разбере какво е станало. Замина за Варна на семинар. После й написах мейл, в който питах защо диагноза астма е поставена без каквито и да било изследвания, при условие, че астмата е болестта, която се поставя последна. И защо след лечението за астма котето умря задушавайки се след няколко часа. Отговор не получих, разбира се. Не знам дали са некадърни, знам, че ми писна от неизяснени обстоятелства, които водят до смърт на млади, здрави животни.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 19:49



Искрено съжалявам и ви съчуствам за загубата на красавеца. Ние скоро преживяхме нещо подобно и всичко още ми е пред очите. Чел съм, че котките по съвсем друг начин възприемат живота и смъртта, начин за който ние само градим хипотези. За тях смъртта не е края, а само събитие, дата в календара, край на "житейското" изпитание. Лошо е, че е толкова млад, че съвсем малко сте се радвали на съвместни ласки, но явно така е определила съдбата (или бог, за тези които вярват). Мисля, че не трябва толкова лошо да се настройвате срещу ветеринарите, няма абсолютно лоши и добри хора. Даже и да са направили грешка, даже и да е в следствие на немарливост, това вече е без значение. Не трябва на лошото да отвръщаме с лошо. Още веднъж, съжалявам!



Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.11.08 19:56



Людмиле, когато се гърчиш в болка и опит да поемеш въздух докато дробовете ти колабират и ти се блъскаш насам натам губейки постепенно съзнание, няма дати в календара, няма житейски събития. Има болка! Смъртта е еднаква за всички живи същества на този свят и тя не включва нищо друго освен болка. Млад или стар, куче или котка, човек или глист. Все повече се чудя на начина ти на разсъждения, честно!

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано30.11.08 01:13



Много, много съжалявам. Искрено ви съчувствам. Такъв красавец и толкова малко живял... Съжалявам. Дано се утешите скоро...



Тема Мамицата им гадна...нови [re: ofika]  
Автор Laila Tiaba (^..^)
Публикувано30.11.08 16:11



съжалявам, не се въздържах...не пиша тук, но чета отвреме-навреме, защото и аз имам коте, което много си обичам...потресена съм от това, което прочетох. Ако съм на твое място, ще ги съдя! боже боже, чета и плача от яд....



и нещо друго - аз мисля, че трябва да даеш гласност коя е тая клиника и ако знаеш, името на пишман-ветеринаря! на такива гадове трябва да се създава анти-реклама, освен това трябва колкото се може повече хора да го знаят, за да не си водят там котките!

Редактирано от Laila Tiaba на 30.11.08 16:17.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано01.12.08 09:50



Много съжалявам за котака

Такъв красавец ....



Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано01.12.08 14:20



Ами аз не бих искала да си заведа котарака на същото място, така че бих искала да го знам това място, за да го избягвам. Защото хубаво аз ходя на едно и също място, но ето че се оказа, че в неделя на мястото, където аз ходя, не работят. А в къщи се случи инцидент в неделя. И занесох котарака напосоки, където работят. Така че искам да знам за това място къде да не ходя.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано01.12.08 14:50



Съжалявам много за хубавия котьо! Миличкия, дано наистина е в един по-добър свят! Нека почива в мир!



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано01.12.08 15:53



Съжалявам за хубавия котарак. Всичко е толкова нелепо, че направо ми е трудно да повярвам





Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано01.12.08 21:39



И аз! Определено!





Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 22:04



Даже и да са направили грешка, даже и да е в следствие на немарливост, това вече е без значение.

Мисля, че не е без значение. За Грей може би, но не и за други, които ще минат по същия път. Ето част от писмата, които получих докато търсех отговор на въпроса, какво точно се е случило.
Вся беда в том, что в Болгарии НЕ ПЕРВЫЙ СЛУЧАЙ КОГДА ВРАЧИ ДОПУСКАЮТ ОШИБКИ В ЛЕЧЕНИИ!!!!! Я сомневаюсь, что у Грея было восполение легких простудного характера. При вирусных инфекциях - хламидиоз, герпес, текут глаза, а пневмания является уже вторичкой, то есть следствием заболевания. Как бы осложнением заболевания. Эту версию рассматривали врачи?
"Бедата е в това, че в България това не е първият случай когато лекари допускат грешки в лечението!!! Съмнявам се, че при Грей е имало белодробно възпаление в резултат на простуда. При вирусните инфекции - хламидоза, херпес, текат очите, а пневмонията е вторична, т.е. вследствие на заболяването. Като усложнение. Тази версия, разгледаха ли лекарите?"

Днес взех резултатите от аутопсията - херпесна инфекция от около 2-3 месеца. Има изменения в трахеята, сърцето, отток на белия дроб с кръвоизливи. Състоянието му се е влошило след направена имунизация преди месец, а операцията го е довършила. Възможно ли е да не са разбрали, че сърцето му не работи правилно и в дробовете има хрипове. Едва ли, ако са го прегледали преди да направят операцията.
Могли са да спасят Грей, ако бяха взели кръв за изследване за наличие на херпес вирус. Лекарите са пропуснали вирусната инфекция, лекували са очите, а болестта е прогресирала


Няма да пиша, кои са тези "специалисти". Тревожното е, че Грей беше показан и консултиран от още 4-5 лекари. Никой от тях дори не предположи наличието на вирусна инфекция.

Ще завърша с цитат от писмото на неговата "майка".

Пишу это письмо и слезы льются рекой. Если бы Вы были в Москве, то я бы помогла спасти Грея. Не мне судить этих врачей, Бог нас рассудит, но такая врачебная не ошибка, а врачебная безграмотность стоит наших неутешительных слез. И сколько еще животных они положат?
"Пиша това писмо и сълзите текат. Ако бяхте в Москва, аз можех да спася Грей. Не аз ще съдя тези лекари. Бог ще ги съди, но такава лекарска, не грешка, а безграмотност струва нашите неутешителни сълзи. И колко още животни ще погубят"

Редактирано от ofika на 01.12.08 22:08.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано01.12.08 23:33



В отговор на:

Състоянието му се е влошило след направена имунизация преди месец, а операцията го е довършила.



Когато е бил ваксиниран, бил ли е ок здравословно? Тази херпесна инфекция няма ли прояви, които да тревожат и да покажат, че поне в дадения момент не бива да бъде ваксиниран.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.12.08 23:39



Няма смисъл наистина да се казват лекари и клиники. Софианци, бъдете спокойни (относително казано), клиниката не е в София. Това по никакъв начин не ви застрахова от подобна случка. Подобна случка може да се случи и на добрия специалист. Предполагам...Истината е, че ползвах години тази клиника за всякакви дребни манипулации и веднъж имах сериозен, кризисен случай, който освен че завърши фатално, но завърши фатално при неизясени обстоятелства и незаинтересованост на лекарите. Те дори не разбраха, че котето е починало! Това ме подразни и озлоби най-много. Според мен има трески за дялане при процеса на лекуване (повече изследвания, все пак това е организъм, поставане на диагноза след изследванията, а не преди тях и като цяло повече мисъл. Но това май може да се приложи за всичките ветове. Или искаме твърде много?

Няма и смисъл, защото клиниката е може би най-голямата и най-добре оборудвана и снабдена. Целия град я ползва вероятно. Затова при сложен случай винаги ходя на вет с едно наум и много страх в сърцето...

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: bushkata]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано02.12.08 08:19



Точно там е проблемът, те изобщо не са разбрали, че той е болен. Измененията в организма са започнали още преди 2 месеца, а първите признаци, че той е болен преди 3, когато вирусът се е проявил в очите.
Поражения в трахеята и устата е имало още при първите признаци на конюктивита.
Когато са поставили ваксината, според мен, а и според патоанатома, би трябвало сърцето да не е работило както трябва, а и пневмонията е започнала да се развива.
А четири дни преди да почине, когато беше операцията, би трябвало да е било очевАдно.

Ако разбира се, са си направили труда да го преслушат или премерят температурата.

Като описвам всичко това се надявам, поне някой друг да не допусне същата грешка. Да се настоява за изследвания и да не се предоверяваме на ветеринарите. Те грешат като всички други хора.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 10:03



Умишлено ще премълча някои нападки. Не знам защо повечето хора сметнаха, че защитавам "лошите" ветеринари. Сигурен съм, че и в хуманитарната медицина положението не е по-розово. Няма и логика, на потъващия кораб(Бг.) да остават добри специалисти. Даже се сетих за един който сега "живее" във Франция и се е прочул из целия свят с доброто си отношение към котките. Въпросът е, можем ли тогава въобще да се откажем от ветовете...или всички да ходим само при един-двама! доказано добри специалисти. Сигурно и те понякога правят грешки. Трябва ли след това да ги "разпънем на кръст"? Аз работя в ТВ сервиз, мога откровенно да кажа, че е имало хора, които не са били доволни от моята работа и със сигурност ще има още. Това не означава, че въобще не разбирам от телевизори (а може и да означава). Лошото е, че при лекарите грешките (субективни или от некадърност) се плащат необратимо скъпо. Не случайно преди време ви предложих статия именно на тема вет. лекари -

и макар някои да ме оплюха по този повод (добре, че си нося кърпички), смятам че е много полезна. Пак ще кажа, искренно съжалявам за вашия красив котарак, неволно свързвам вашата мъка с Васко и очите ми се пълнят със сълзи. Но това не значи, че трябва да мразим, добротата и прошката са човешките качества от които се нуждаем.



Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 11:24



Не, ние не мразим, просто предупреждаваме. Както аз неемоционално мога да предупредя, не теб, че не ти върши работа, но софиянци, че вет. кабинет Добро хрумване не работи в неделя след 14:00 часа. Или трябва всички неприятни случаи да се случват до 14:00 часа или ти отговарят, че нищо не можеш да направиш. А аз истерясах, защото котаракът си падна настрани на предната лапа от ниско, май се похлъзна, но спря да си мърда лапата, побърках се, помислих, че я счупи и да ти кажат, че трябва да си стоиш, докато стане работно време знаеш ли какво е? Еми нямаше начин да стоя. С приятел хукнахме при който работи и се оказа, че няма травма, само го е боляло и след 15-20 мин. си мърдаше лапата, а от снощи пак дивее, въпреки че трябва да се щади, но трудно мога да го задържа да лежи.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 11:45



За такива случаи има денонощни кабинети. Вече са цели три в София.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 13:02



Аз не ги знам. Не знам и коя е правилната реакция, ако ти се обадят по телефона с молба за помощ. Субективната ми гледна точка е още от преди 10 години, когато умря едната ми котка и звънях сигурно на 10 вет. лекари и никой не предложи да дойде да помогне, само защото беше почивен ден. Дефакто нищо не ми предложиха, освен 1, който каза да отида да й взема течен аналгин, за да не я боли много, докато умира. Не й взех течен аналгин, не мислех, че трябва да умира. Само че докато търсех помощ, тя умря. А аз от много разглеждане на сайтове бях останала с грешното впечатление, че по всяко време може да бъде извикан лекар в къщи или за извънредно отиване на работа срещу много по-скъпо заплащане.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 13:26



Трябва да ги знаеш. Когато моята котка падна от 9 етаж в 1 през нощта звъннах само на един телефон за да предупредя, че пристигаме. Телефонът на денонощната клиника. И аз искам да мога да звъня на цяла София ако имам проблем, но и другите са хора и имат личния избор да преценят или решат. Конкретно за Добро Хрумване знам, че са се отзовавали по нощите по сигнал, а не са денонощни. То затова има денонощни. И всяка клиника или лекар избира дали ще бъде такъв или не. Например местния ми вет тук, тъй като работи сам от 12 до 16 не приема и няма начин да го накараш да си вдигне телефона тогава, което мен ме дразни много, но това е неговият избор. Тогава той оперира животни, които няма кога да оперира.

Така че в твоя случай не мисля, че имаш право да се сърдиш. Когато Лени умираше и нямаше денонощни клиники аз псувах и ругаех, защото 7 лекаря отказаха да дойдат/да го занеса, каквото и да е. Ако имаше денонощна 100 пъти да се бях довлякла.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 13:32



Същото е и с хората. Когато ти прилошее на Нова Година не звъниш на личния си лекар, а отиваш в Бърза помощ. Винаги знаеш, че тя е там и знаеш къде се намира. Идентично е и с животните.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 13:55



Ами не е точно сърдене. Не е, защото нищо не мога да кажа, когато преценката на лекаря е че нищо и не може да се направи в момента. А преценката е по тел. като вдигна паника и ситуацията се изкривява. Така че всеки е направил каквото е преценил за правилно в съответните условия. А точно това предупреждавам и аз, както го пишеш и ти, че трябва да се знае. Аз се бях самозаблудила, че не е необходимо, след като съм си намерила лекар, вече мога да му звъня по всяко време и да разчитам напълно, че това е достатъчно.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 13:58



Точно това си мислех, докато пишех, че знам денонщна аптека наблизо не когато ми се е наложило да я ползвам, а защото не се знае кога ще ми притрябва спешно аптека.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 14:19



Ето сега. Гледай сега какво си разпространяват хората:


На първо предложение. Ами не е така. Аз в последствие запомних работното време и че не се води денонощен кабинет.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано02.12.08 14:33



Реших да погледна линка, който е дала Калински, но нещо друго във форума привлече вниманието ми - http://dog.bg/forum/index.php/topic,21099.0.html . Хората са от Търново. Дали не става дума за В. Търново и да са попаднали в същата клиника?! Ако е така, то аз намирам за редно да бъдат уведомени за "компетентността" на лекарите там, защото така като гледам май и тяхното кученце ще си отиде без дори да стане ясно от какво





Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 14:47



Имам предложение. Може ли в константно позиционираната тема От тук започни да четеш или нещо такова беше да приложиш координатите на 3-те денонощни вет. кабинети?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.12.08 14:58



Съжалявам, ако изглежда, че не обръщам внимание на трагедията и си пиша неща, които ме вълнуват. Не. Котаракът е красавец и мило същество. Историята на смъртта му е нелепа. Но и да не беше нелепа, котаракът го няма. Котка ми е умирала. Не съм й била собственичката точно, но я отглеждах. Знам какъв шок е. До ден днешен я сънувам, но вече все по-рядко. Сега имам котарак. Само един в действителност незаслужаващ внимание случай на навяхване на лапа ме изкара от равновесие, че не мога да преживея нещо да се случи с котарака. Така че напълно разбирам мъката.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 16:37



случилото се е кошмарно, чета и ми стана мъчно. бил е само на годинка. аз също не бих оставила нещата така...ако има начин виновника да бъде наказан санкциониран поне нещо, защото понякога хората в клиниките са ужасни...и некадърни((((



Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано02.12.08 19:01



А по-правилно ли е когато лекаря е спал 2-3 часа и не може да си държи главата изправена да ти каже "ела" а после да сбърка?

Нищо обаче не ги оправдава че не ти казват къде да отидеш. Колеги са в крайна сметка, но явно се приемат за конкуренти.



Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано02.12.08 19:05



Денонщно е само това където пише дежурен лекар.



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 19:25



Да кажа и нещо положително за въпросната клиника. Трябва да сме честни все пак. Клиниката и докторите там са ангажирани с каузата на бездомните животни. Имам една женска кастрирана котка там и когато направи тежък мастит, докторката лично отиде на мястото, което обитава животното, за да провери случая. Аз не бях в града. Работят и с местната организация.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 19:53



Нямам право аз да пиша там, но Мод ако иска:

Денонощни клиники в София:

1. Син Кръст
Пон-Нед: 10.00-19.00 ч.
Нощна смяна 19.00-10.00
Намираме се на пресечката на Самоковско шосе с улица Черешова градина. До СБА -пътят към спортната база на ЦСКА и Американският колеж.
Адресът на клиниката е:
София 1137, Панчарево, ул. Черешова градина № 1
Наблизо спират автобуси 1, 3 и маршрутка 36
Телефон:
0898361903- денонощно за спешни случаи
02/9790935



2. Свети Антим
СОФИЯ - кв. Банишора ул.Враня 63
тел.0878 416673 / 0878 416674 / 0878 416675


3. Анимо
Младост 1А, блок 508,
тел 974 55 16,
0889 780 180
за ориентир – зад м-н Билла в Младост 1А, а ако идвате с градския транспорт – от спирка ‘блок 43’ преминете през пазара ‘Пътеката’ и излизате пред клиниката.


Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано02.12.08 20:24



Може ли по-точно, по какъв начин са ангажирани?
И от какво е направила кастрираната котка мастит?

В "Санита" също са ангажирани с бездомните.

Редактирано от ofika на 02.12.08 20:26.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.12.08 21:06



Ами от 28-та порция котета, които имаше направи мастит. На спирката на Етаповете. Хората бяха безкрайно бладорани. До юли котето беше родили 3 пъти в рамките на 5 месеца. Знам, че са ангажирани защото помагат на Анимал Райтс. Специално тази котка и нейните три котета престояха няколко дни след операцията при тях.

Знам, че си огорчена и ядосана. Но не мога да кажа на черното бяло. Казах, че също бях разочарована от тях. Това лято когато занесох малкия на брат ми с цистит душата ми се беше свила да не се обърка отново нещо. Може би защото циститът не е толкова банален, колкото астмата, но котето се оправи, да чукам на дърво.

А за Санита просто не ми се говори. Толкова нагли и безочливи доктори не помня. И за разлика от Иринкова, за тях имам доста повече сведения на убити котки. Дам, убити. Преди 10 години така бяха оплескали първия ми сиамец, че накрая Гунчев просто каза "Ми той е на 10, време му, приспивам го". Бяха му дали едновременно диабет, бъбречна недостатъчност и какво ли не. И при диабет го наливаха 9 часа с глюкоза, при което първо повърна кръв и на сутринта сърцето му спря. А 10 дни преди това бяхме отишли да му извадят един развален зъб.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Добре,нови [re: denii]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано03.12.08 08:53



ще ги добавя.
Ако искате да добавям още нещо, пускайте бележки.



Тема Re: Грейнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано03.12.08 10:19



Денонощните ги извадихме в ковнатата тема. Предпочитам буквализма вече и за денонощно да приемам това, на което пише денонощно.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано03.12.08 10:35



Дори не мога да кажа, че съм се подразнила, по-скоро се самоизненадах от самозаблуда или от незнание. Аз не мога да преценя дали лапата е счупена, но така го казвам по тел., защото така ми изглежда на мен. И така се случи, че имаше кой да ме закара в кабинет, който работеше. И се видя и без рентген, че лапата не е счупена, тя даже не се поду. Така се развиха нещата при мен в този момент. Можеше лапата да е счупена и нищо точно на момента да няма смисъл да се прави, а чак на следващия ден. Аз не разбирам. Но не ми харесва някакси. Едва ли не чисто субективно моят избор е да не стоя до сутринта и да чакам.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.12.08 11:12



Счупена лапа не е фатално, нали? Още повече че има денонощни клиники, в които могат да ти я шинират веднага. Е, след е като не е на живот и смърт защо докторът да не ти откаже да дойде и да използва единствените му няколко часа почивка за себе си? Ако не знаеш повечето клиники работят от понеделник до събота, а неделя до 14.00. И техният уикенд означава няколкото часа от 14.00 в неделя до....Така че за счупена лапа, при наличие на денонощни клиники, ЧИЯТО ЦЕЛ Е ИМЕННО ТАЗИ, аз не разбирам какво точно ти не разбираш.

Факт е, че си намерила бързо нужния доктор, който да лекува животното. Значи след като има такъв доктор в неделя, записваш си го, запомняш го и следващия път направо там.

Клипче на котета, търсещи домове

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denii на 03.12.08 11:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от denii на 03.12.08 11:14.



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано03.12.08 17:05



При всяко мое мнение пиша, че не съм знаела, че не работят, не съм изисквала да работят, не знам колко е фатално което и да е и не съм сигурна коя е правилната реакция по тел. В тази връзка е и какво точно аз не разбирам - не разбирам от медицина и не може да се разчита на моята преценка какво е положението. По-скоро аз не мога да разбера коментарите с насока защита на лекарите, след като никъде не съм ги нападала. Дори и в старата история когато ставаше дума за живот и смърт не съм ги нападала. Аз тогава не си спомням дали е имало денонощни клиники, мисля че е имало. И във всяко мое мнение пиша, че аз сама съм си виновна, че съм останала небрежна в това отношение. Но както и ТаралеЖ се е изказал, като не знам къде да звъня, може да ми кажат. Но може ти да се изкажеш, че личният лекар не е информация. Така че драма няма, просто си пишем какво ни се е случило.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.12.08 17:27



Че няма драма, няма. Не защитавам никой, най-малко вет лекари. Просто ти отговарям на чуденката и ти обяснявам защо това не трябва да не ти харесва и защо това не трябва да не го разбираш :)

[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img]


Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано03.12.08 23:41



Офи,
Съжалявам, миличка. Какво прекрасно същество! Спомням си негови снимки и как се бях влюбила от пръв поглед! Не знам, това е непрежалимо. Просто непрежалимо. Аз не бих имала сили НИКОГА да простя ... и изобщо не ми пука кое било човешко, кое християнско и кой лекар бил помагал за какво... това е просто безумие, просто отражение на всичко в милата чалгарска рОдина.



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано04.12.08 10:20



А това е смешно.

Нито съм питала, нито съм се чудила. Не ми харесва не е каприз. Не ми харесва е - разстроих се. Хората са различни. Би трябвало да знаеш вече. Ако за теб чупене на крака не е фатално, за мен дърпане на кожа зад врата е притеснително. И затова е смешно да си мислиш, че ще ми обясниш, че не трябва да не ми харесва и аз ще спра да изпитвам такива чувства към котарака си. А за разбирането ще ти разкажа детайли, че по моята преценка беше поставено лекарско решение операция, а не по моя преценка се оказа, че всичко е само една паникьосана собственичка - мен Дали разбра вече за какво става дума? Всъщност ми е все тая какво си разбрала.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: Kaлинckи]  
АвторKokor4o (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 11:56



От време на време следя дискусията тук и ми прави впечатление, че Дени, която се грижи невероятно за котките, проявява известна нетърпимост към хората. Хайде стига с нравоученията и категоричните подмятания, Дени! Разбери, че не можеш да направиш останалите по свой образ и подобие! Чудя се кога смогваш да работиш, кога смогваш да тичаш подир котенцата и кога смогваш да човъркаш във форумите?! На моменти си смешна.



Тема Re: Грейнови [re: Kokor4o]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 12:43



Хаха, сефте някой ме нарича/обижда така. Опитах нормално да обясня на потребителката защо не бива да се ядосва на вет лекари за това, че сама не си е направила труда да провери има ли денонощни клиники и не бива да се сърди защо вет лекар й отказва да прегледа животното й със счупена лапа в неделя. Помолих въпросната лекарка да внесе разяснение тук именно, за да не изглеждам отново нравоучителна, но и тя отказа. Каза, че достатъчно ясно се е обяснила по телефона. Явно всеки, който логично се опитва да обясни нещо, изглежда смешен в този клуб. Е, здраве да е. Поне ви разсмивам явно, ако не друго

[url=[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img][/url]


Тема Re: Грейнови [re: denii]  
АвторKokor4o (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 14:06



Дени, целувам те въпреки всичко. Действаш ми ентусиазиращо и ободряващо. Струпа ми се огромна неприятност, но когато те чета, когато виждам какво правиш за клети животинки, се оправям. Стискай палци да се справя!



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 14:36



Дени,
лекарите дори и да не искат да поемат случая са длъжни от клетвата която полагат да те насочат към друг лекар, който да може да те поеме в момента. Според мен това е осъдително ако лекарката не го направи.

Много ясно че всеки си цени моментите на спокойствие, пък честно казано и аз не бих искал да оставя котката си или себе си при лекар който в момента му е най-малко до практикуване, но липсата на желание за момощ (даване на информация в случая) не е оправдана.

Практикувам доста "интересна" професия, телефоните ми и емейла ми са публично публикувани. Случвало се е хора да ми звънят на посоки и в 2 през нощта или да получавам мейли. Не съм отказвал да ги насоча.

Редактирано от Tapaлe Ж на 04.12.08 14:39.



Тема Re: Грейнови [re: Kokor4o]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 15:02



Е, тва пък искрено ме разсмя. Нищо не правя, бе хора. Мрънкам по форуми, но реалните ми действия не чак такива, каквито изглеждат. Колко ми се искаше повече да може. Да има приют, където всяко пострадало коте да бъде носено. Ми онова с отразяния крак до половината, което не успях да хвана и то изчезна. Ми колко такива има още. Ама не ги виждаме, щото се крият и измират из мазетата някъде. А и да не са мазетата пак същото. Ей вижте в обявите една черна красива котка, гальовна до втръсване. Ми намериха я мъртва една сутрин. А подготовката за осиновяване беше в ход. Кастриране, обезпаразитяване, пускане на обяви, отговаряне на запитвания....Не дочака милата.

Стискам палци, каквото и да е, само едно нещо е фатално и непоправимо, нали?

Таралеж, прав си. Доколкото разбрах докторката е насочила клиентката към денонощна клиника. Ако не е, то не мога да я оправдая. Мисълта ми като цяло беше, че за нещо, от което в момента е видно, че котето не умира, не можем да се сърдим на докторите. Макар че аз изпаданала в подобна ситуация също бих се подразнила. Само че аз толкова пъти съм се разочаровала от доктори и техния единствен финансов стремеж, че и през ум няма да ми мине да ги потърся в извън работно време. Напълно ми е ясно, че няма да е приемат и ще си спестя поне поредното огорчение.

Темата е за Грей. Мисля, че всички разбрахме кой какво е искал да каже вече.

Моите съболезнования за котака. Знам колко боли. Остава да се надяваме някак си, скоро положението да се промени.

Редактирано от denii на 04.12.08 15:04.



Тема Re:нови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано04.12.08 17:03



Диалогът си се постарала много да загрубее. Щом си намесила въпросната лекарка, нека да кажа и аз тогава. Лекарката ми каза да ходя на рентген, какъвто има на Антим, обаче дали работи, не знае, но пък и да снимат, това няма значение, защото има процедури и следва операция и се уговорихме за другата сутрин. Знаеш ли какво разбрах аз? Разбрах, че трябва да ходя на улица Антим! Но и да бях разбрала, че клиниката се казва Антим, пак нямаше да знам къде да отида. Но и нямаше значение, защото лекарката ми каза, че няма смисъл и да изчакам сутринта. И колкото и да ти се иска на теб да се сърдя на лекарката, ще повторя още веднъж, че не се сърдя. Аз се съгласих. А сега ми остава само много да ти благодаря, че след като си вкарала интрига между мен и Добро хрумване, аз вече няма начин да продължа да бъда техен клиент.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 17:10



Аз мисля, че не сте се отклонили от темата. Става въпрос за лекарската отговорност и за това, че сме поверили в техните ръце живота на нашите любимци.
Знаеш, че при кучето от дог.бг се повтори абсолютно същата история. На нас поне ни казаха, че сме здрави, а на него така и не поставиха диагноза.

Никога не съм се бъркала в работата на професионалистите. Но явно съм сгрешила. Ако бях пуснала на търсачката google симптомите, щеше да излезе, че в 50% от случаите това е проява на херпесно-вирусна инфекция. И тази тема изобщо нямаше да я има.





Тема Re:нови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 17:13



оффф, какво ти става? каква интрига, какви 5 лева. това, което си написала, си написала. пратих линк на бобадова с думите "има недоразумение с денонощния ви телефон, виж да дадеш разяснение". каква интрига виждаш, по дяволите? спрете с тия обвинения бе. все аз съм ви черна, а вие си позволявате да обвинявайте ей така, щото някой ви е жегнал. ми големи хора сме. мисля...



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 17:23



Всъщност ти каза, че котаракът е бил преглеждан и в Сф. Някой изказа ли съмнение, че това може да е вирус, а не конюнктивит? Питам, защото си мисля, че вероятно това щеше да се случи навсякъде другаде? Вероятно...не знам. Явно тази инфекция е действала по-скрито, без видими симптоми. Предполагам докторицата не е изказала съжаление от неуспеха си...Щото при мен трябваше аз да я уведомя за него.



Тема Re:нови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано04.12.08 17:29



А ти искаше да ме жегнеш ли? Еми да речем, че с вменяването на отношение, че се сърдя на лекарката и с вменяването на недоразумение с денонощния телефон, си го постигнала.
И не аз те обвинявам, а ти не четеш, че дотук постоянно повтарям едно и също, че аз сама съм си виновна, че не съм подготвена за кризисни ситуации, но ти го прескачаш. Ами разбира се, то това не е интересно, интересно е да има недоразумения и обвинения, и сръдни, и т.н. Да ти копирам ли от мненията ми в тази тема цитати, че постоянно повтарям, че не се сърдя на лекар и че сама съм си виновна, че звъня не на денонощна клиника? А и за какво точно съм виновна? Телефонът е даден за дежурен. Те са моята клиника, мога да звъня. Говорим. Предлагат. Преценявам какво правя. Край. Всичко започна само с това, че аз предупреждавам, че дежурен тел. не означава дежурен лекар в кабинет. Нищо повече. Аз изчезвам от този форум, големи тъпотии ми стовари за кратко време, а аз нямам нужда от това, именно защото съм голям човек.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re:нови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 17:47



Дам, изчезваме всички когато има спор или недоразумение. Дай да видим кой е наранил/обидил кой, първия да се извини на последния и готово. Така правят големите хора.

Ти каза Или трябва всички неприятни случаи да се случват до 14:00 часа или ти отговарят, че нищо не можеш да направиш. , аз ти обяснявам защо те нищо не могат или не искат да направят точно в конкретния момент.

Ти каза Аз не разбирам. Но не ми харесва някакси. Едва ли не чисто субективно моят избор е да не стоя до сутринта и да чакам.
, аз ти отговарям защо техния избор е еди какъв си.

И всичко това са мои лични мнения. Нито искам да направя някой мое подобие, нито искам да вкарам интрига между доктор и пациент. Причината да пратя линк на Бобадова е тя самата да влезе и от нейната уста да излезе мнение защо ако й се обадят с еди какъв си случай би се отзовала, а с еди какъв си не. Надявам се разбираш.

Извинявай ако мислиш, че съм искала да те вкарам в интрига с докторите ти. Това не е така. Нито ще се втурна теб да защитава пред тях, нито тях пред теб. Единственото, което исках е докторката да изкаже НЕЙНОТО си мнение, защото в крайна сметка само то има значение за случая. Тя освен нас, пациентите, си има доста повече грижи и явно затова не иска да се включва в още спорове.

Искрено се надявам да продлжиш да посещаваш клиниката им. Така както излязоха нещата, човекът, който трябва да престане да им бъде пациент съм аз, нали? Защото аз съм интригантката, а тях никой не ги обича.

Мисля, че можеш да дишаш спокойно и да продължиш връзката си с личните си вет лекари.

пс. Зашо мислиш, че този клуб не го чете Бобадова? Защо ако не си написала нищо лошо ще се чувстваш въвлечена в интрига? И двете сме писали каквото сме писали и ако то е това, което чувстваме, няма защо да се чувстваме излъгани, измамени и прочие.

Редактирано от denii на 04.12.08 17:49.



Тема Re: Грейнови [re: denii]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 17:53









и за рускоговорящите




Тема Казвам последно, за да е яснонови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.12.08 13:38



Изчезвам от този клуб, защото не ми се говори с човек като теб. Човекът като теб е човек, който не желае да разбере какво му пишат. Изчезвам от този клуб, защото не ми се ходи по мненията ти да ти се обяснявам постоянно.
Изчезвам от Добро хрумване, защото ти си представила линка, като недоволство на клиент от лекарка. И аз няма да тръгна сега пък и на Добро хрумване да им обяснявам, че някаква непозната не разбира какво пиша. Слава богу, ако Добро хрумване четат тук, да си го прочетат сами, без вменяване на отношение.
Та. След като 100 хиляди пъти ти написах, че "Аз не разбирам." не е по отношение на реакцията на лекарката, а по отношение на моята преценка кога една лапа е счупена и кога не. След като 100 хиляди пъти ти написах, че "Не ми харесва някакси." не е не ми харесва реакцията на лекарката, а не ми харесва нищо да не правя и да стоя и чакам. Защо реши, че аз не разбирам реакцията на лекарите? Защо реши, че не съм разбрала разговора с лекарката? Според теб ние как сме говорили? Аз говоря, тя мълчи? И аз не съм разбрала? И ти ще ми го обясниш този разговор? Защо след като и лекарката ти е казала, че няма нищо неясно, ти пак реши, че не може така, трябва да има нещо неясно и ти ще го обясниш?
Та това е интригата. Че представяш проблем, който нито е мой, нито е на лекарката. Обаче ти ни го приписваш. И не е възможно да ти се обясни, че проблем няма и че изобщо не става дума за това, което ти пишеш.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Казвам последно, за да е яснонови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.12.08 14:00



Уоу, уоу, по-спокойно. Лекарката си чете тук отдавна и не от тази тема. Бъди спокойна по отношение на нейното мнение за създалата се ситуация. Как точно съм представила линка като недоволство не знам как реши? Цитирах ти думите по-горе, с които го пратих. Но май не само аз не чета какво се пише...

Ето - Извинявай, че създадох интрига между теб и Добро Хрумване! Извинявай, че не съм те била разбрала, колкото и ясно да си се била изразила!

Сега всички доволни и щастливи ли са?

Редактирано от denii на 05.12.08 14:01.



Тема Ето как реших:нови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.12.08 14:39



"Опитах нормално да обясня на потребителката защо не бива да се ядосва на вет лекари за това, че сама не си е направила труда да провери има ли денонощни клиники и не бива да се сърди защо вет лекар й отказва да прегледа животното й със счупена лапа в неделя."
Не знам защо пращаш, при положение, че си четат отдавна, но и не ме интересува. Не знам защо изобщо посредничиш, но явно някой има нужда.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Ето как реших:нови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.12.08 15:12



Виж какво, извиних ти се, макар че изобщо не смятам, че има защо. Аз исках да ти кажа, че има денонощни клиники и че няма смисъл да звъниш на никой друг освен на тях в такива моментИ. Но спорът някак си отиде в други измерения. За да не става такова положението, каквото е сега, писах ТОЧНО С ДВЕ ДУМИ, КОЛКОТО И ДА НА ТЕБ ДА ТИ СЕ ИСКА ДА НЕ Е ТАКА, на Бобадова да внесе разясние за написаното от нея в дог.бг относно телефона й. Не знам защо мислиш, че ти и случката ти сте толкова важни за мен, че да ставате предмет на разговор или обсъждане дори и интрига. Не изпадай в параноя моля те и не ме карай да си публикува хисторито на ай си кю, само за да те убеждавам, че нито съм целяла интрига, нито нищо друго.



Тема Ти отново прескочи какво копирахнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.12.08 16:06



Представянето ме за недоволна клиентка го пишеш тук в твоите мнения и специално изпращаш линк.
Това какво си писала на лекарката за друг сайт няма никаква връзка с моята случка и нашия разговор с нея по телефона.
А ако знаеше какво си мисля за теб, всичките обиди, които си чувала дотук, ще ти се сторят комплименти. Но моят начин на живот е съвсем друг и затова спирам да се занимавам с теб.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Ти отново прескочи какво копирахнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.12.08 16:17



Ти сериозно не си в ред и не знам дали по принцип или в момента си твърде емоционална. За последен път ще ти обясня и повече няма да се занимавам с твоя случай.

"недоразумение с вашия тел. виж да дадеш разяснение" гласеше единственото ми съобщение до бобадова.

"говорила съм с калина по телефона, не ща да ви чета" гласеше единственото й съобщение към мен.

Каква драма видя тук, за Бога?!?! Къде видя да те представям за недоволна? Макар че точно сега бих те представила не за недоволна, а за малко по-друга.

И пак нещо не си довидяла - ставаше въпрос за сайта, който ти посочи, аз нищо никъде не съм писала.

До тук бях аз.

пс. Да ти се връща





Тема Re: Ти отново прескочи какво копирахнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.12.08 16:34



А ти си способна и лекарката да я изкараш някаква. Защото току-що ти написах, че сайта дог.бг и разговора с лекарката по телефона нямат нищо общо. А пък как ще ме прочете лекарката в сайт, в който аз не съм писала, не знам. Няма начин да ми се върне, защото освен теб, такъв случай няма никъде.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Ти отново прескочи какво копирахнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.12.08 16:40



Не, не, не мога, предавам се. Никаква логика не хващам при теб. Това е просто....някаква луда параноя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.