Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.11.08 16:43



Просто не мога да повярвам! Знаеш, че съм лекар. Никога не съм попадала под знаменателя на криворазбрана колегиалност, а бях съдебен експерт. Който е направил грешка трябва да си понесе отговорността.
Боже мили, не мога да повярвам

, че го няма големият сив пухел. Прати ми на ЛБ и-мейл за да ти пратя негови снимки от изложбите ако искаш.
Не можеш да го върнеш, няма път назад, ще ти остане споменът за него и добрия му характер. Грижи се за малкия, ще му бъде трудно да приеме нелепата смърт. Господ да го благослови, моля се за него и всички вас и ви целувам милички мои.
НО направи нужното, разпространи имената и клиниките на мръсниците, които направиха това, за да знаят хората и да ги избягват. А и мисля, аз да им дигна мерника. Имам си начини. Нямам нужда от документи. Не бива да се оставят да си живеят необезпокоявани немарливите и некадърни мизерници.
Клиника Есковет в София убиха моята котка Сузинка преди 4 години с грешна диагноза и последвала операция, която тя не прежива - беше стара и миниатюрна мацинка, която обичахме. Направиха го за да се облагодетелстват с 350 лева. Мръсници!

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Грейнови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.11.08 19:15



Лекарката за жалост е същата, при която при неизяснени обстоятелства почина за 24 часа едва 4-годишния ми сиамски котак Лени. Отиде си след 24 часа задушаване. Лекарката дори не се обади да разбере какво е станало. Замина за Варна на семинар. После й написах мейл, в който питах защо диагноза астма е поставена без каквито и да било изследвания, при условие, че астмата е болестта, която се поставя последна. И защо след лечението за астма котето умря задушавайки се след няколко часа. Отговор не получих, разбира се. Не знам дали са некадърни, знам, че ми писна от неизяснени обстоятелства, които водят до смърт на млади, здрави животни.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 19:49



Искрено съжалявам и ви съчуствам за загубата на красавеца. Ние скоро преживяхме нещо подобно и всичко още ми е пред очите. Чел съм, че котките по съвсем друг начин възприемат живота и смъртта, начин за който ние само градим хипотези. За тях смъртта не е края, а само събитие, дата в календара, край на "житейското" изпитание. Лошо е, че е толкова млад, че съвсем малко сте се радвали на съвместни ласки, но явно така е определила съдбата (или бог, за тези които вярват). Мисля, че не трябва толкова лошо да се настройвате срещу ветеринарите, няма абсолютно лоши и добри хора. Даже и да са направили грешка, даже и да е в следствие на немарливост, това вече е без значение. Не трябва на лошото да отвръщаме с лошо. Още веднъж, съжалявам!



Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.11.08 19:56



Людмиле, когато се гърчиш в болка и опит да поемеш въздух докато дробовете ти колабират и ти се блъскаш насам натам губейки постепенно съзнание, няма дати в календара, няма житейски събития. Има болка! Смъртта е еднаква за всички живи същества на този свят и тя не включва нищо друго освен болка. Млад или стар, куче или котка, човек или глист. Все повече се чудя на начина ти на разсъждения, честно!

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано30.11.08 01:13



Много, много съжалявам. Искрено ви съчувствам. Такъв красавец и толкова малко живял... Съжалявам. Дано се утешите скоро...



Тема Мамицата им гадна...нови [re: ofika]  
Автор Laila Tiaba (^..^)
Публикувано30.11.08 16:11



съжалявам, не се въздържах...не пиша тук, но чета отвреме-навреме, защото и аз имам коте, което много си обичам...потресена съм от това, което прочетох. Ако съм на твое място, ще ги съдя! боже боже, чета и плача от яд....



и нещо друго - аз мисля, че трябва да даеш гласност коя е тая клиника и ако знаеш, името на пишман-ветеринаря! на такива гадове трябва да се създава анти-реклама, освен това трябва колкото се може повече хора да го знаят, за да не си водят там котките!

Редактирано от Laila Tiaba на 30.11.08 16:17.



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано01.12.08 09:50



Много съжалявам за котака

Такъв красавец ....



Тема Re: Грейнови [re: Людмил]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано01.12.08 14:20



Ами аз не бих искала да си заведа котарака на същото място, така че бих искала да го знам това място, за да го избягвам. Защото хубаво аз ходя на едно и също място, но ето че се оказа, че в неделя на мястото, където аз ходя, не работят. А в къщи се случи инцидент в неделя. И занесох котарака напосоки, където работят. Така че искам да знам за това място къде да не ходя.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано01.12.08 14:50



Съжалявам много за хубавия котьо! Миличкия, дано наистина е в един по-добър свят! Нека почива в мир!



Тема Re: Грейнови [re: ofika]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано01.12.08 15:53



Съжалявам за хубавия котарак. Всичко е толкова нелепо, че направо ми е трудно да повярвам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.