Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:20 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Възпитаниенови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано20.11.08 13:12



Кажете ми как вашата котка научава кое е разрешено и кое е забранено за нея?
Дотук на моя котарак съм пробвала всички варианти и с добро, и с лошо, но не се получава траен ефект. Питах приятели с котки и те ми отговориха, че с бой не става, ами с преместване от грешното място на правилното място и на 55-ия път котката спира на ходи на грешното място. Аз казах, че именно заради 50 и 5-ия път мислех, че няма ефект с добро, защото очаквах на 5-ия път да спре.
Има и друго странно поведение - не пие от купичката за вода, а пие от всякакви други места вода. От купичката си е пил вода сигурно 2 пъти. Започнах да мисля, че нещо не е наред с възприятията на котарака, за да не си надушва водата в купичката. Питах пак приятелите и ми казаха, че това си е типична странност на котките да не си пият от собствената си купичка вода, а от друго място, което си харесат, например чаша и тогава започват да слагат водата на котката в чаша.
Аз или съм забравила как съм се справяла с котките си в миналото, или те са нямали нищо общо по характер с този котарак. Искам да намеря начина, с който да се разбирам с котарака.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема То това ми е любима тема на мен.нови [re: Kaлинckи]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано20.11.08 13:35



Дисциплината се поддържа, не можеш да научиш котето веднъж и завинаги.

Като си навре муцуната в цветарника, опасно близо до "ядливите" видове едно категорично "Не" в нейна посока я кара да слезе и да измяука извинително.

Когато играе грубо на голо стисвам и подвидквам "Тиквичката ще ти счупя". Бяга на безопасно растояние, докато не се заиграе пак.

Когато направи някоя беля където не трябва я завличам до там и и доближавам носа до белята. Говоря и строго "Какво си направила тук? М? Какво сме се разбрали за тези работи? М?". После неизменно чистя със силен препарат.

За най-бруталните грешки си свалям чехъла от крака и я поглеждам. Фучи и изчезва. Крие се по половин час. Като малка е яла пердах няколко пъти по задницата от чехъл и и е станало условен рефлекс, че това следва да е наказание и е виновна.

Саксиите, които искам да избягва да рови им поръсвам с лют червен пипер откритата почва.

Местата, които предпочитам да не посещава капвам понякога с няколко капки от истински лимон. Имайки предвид, че хапвам риба веднъж седмично, се подновяват периодично. Не обича миризмата изобщо.

Вода има на 5 места в апартамента. На двете тераси поддържам кофи с канчета полупълни, за да поливам с тях флората, която отглеждам (основно люти чушлета). Банята има леген пълен с вода винаги, защото съм на последен етаж и понякога ВиК ми правят "изненади". Купичката и. Бирена халба до леглото, защото понякога ожаднявам, като прекаля с виното. Пийва си от където иска. Забелязал съм, че прясна хлорирана вода избягва. Изчаква един ден и тогава пие от нея.

Редактирано от martyr на 20.11.08 13:39.



Тема Много ти благодарянови [re: martyr]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано20.11.08 14:37



Първото изречение, което си написал, явно е ключът от палатката. И започвам да се сещам, че едно време преди 10 години, съм имала силите постоянно да повтарям с котките правилата, а сега явно съм по-изморена и ми се иска наистина котаракът да научи правилата веднъж завинаги, което е грешка, която съм забравила, че е така.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Възпитаниенови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.11.08 15:23



Всичко си е до котката, някой се научават по-бързо, на други им трбява повече време за определени неща. Аз моя не съм го била, само съм му дърпака ушите

Но много добре разбира като се каже "шшшшт", че трябва да бяга и е сгазил лука.
Водичка наистина пие от където си иска, предимно от банята изблизва капките по чешмата
Ако е решил да ти рови в цветята, изрежи от по-твърд картон кръгове с дупки в средата, които се слагат върху пръстта и не може да дълбае в саксиите. Така свиква, че там не може да се рови и след време като ги махнеш, няма да има проблеми.
Общо взето ние така се възпитавахме. Говориш много, с упоритост покзваш кое може, къде може и така. С бой не става определено.



Тема Re: Възпитаниенови [re: Kaлинckи]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.11.08 18:36



Само по въпроса за пиенето ще се изкажа.


Вярно е това, че обичат да пият откъде ли не, само не и от паничките си. А аз лично съм забелязала, че обожават да пият от големи съдове - единия дзвер редовно го засичам, че пие вода от легена в банята.
За научаването - амиии... хммм... май не научават. Не 55, 155 пъти съм обяснявала на моя личен дзвер, че пръстите на краката ми не са за ядене - е, не схваща. Че напоследък и чехлите почна да ми отмъква.



Тема Re: Възпитаниенови [re: Mutzka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 20:29



Ха! И ние сме на фазата с кръгове върху саксиите!!


Дори, преди да прочета написаното от теб, си мислех, че сама съм го измислила... Даже се канех да кача няколко снимки на "защитените" саксии..
Но има прекрасен ефект! Що се отнася до останалите лудории, аз съм на принципа, че с течение на времето и възрастта ще им мине, нека си играят децата, сега им е времето



Тема Имах само 1 саксия с пълзящ фикуснови [re: Zhimi]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 09:23



който беше пораснал много буен и дълъг. В момента в 1 ваза стърчат за окореняване 2 връхчета от него, саксията е празна и са на високо. Преди стоеше върху хладилника, който е нисък и котаракът се качва върху него, докато е сам и изгриза фикуса, докъдето е могъл да стигне, отделно че върху хладилника беше разхвърляна пръст. Не му се нервирах за това, може би защото го правеше, докато ме нямаше, а когато се прибирам аз така или иначе намирам къщата все едно са падали бомби вътре. Ако се окоренят двете връхчета, мисля да ги посея пак и да сложа саксията този път на най-високото място, където дори и на мен ще ми е трудно да стигам. Но от любопитство, може ли да сложиш наистина снимки на тези кръгове от картон да видя?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Възпитаниенови [re: denny]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 09:26



Ясно.

Ще го проумея, че е така и ще свикна. Ще се наложи и на хората, които ни виждат да обяснявам де, защото ми казват, че котаракът ми бил невъзпитан.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Имах само 1 саксия с пълзящ фикуснови [re: Kaлинckи]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 09:48



Да, ще ги снимам утре или в неделя и ще ги сложа.
Представлява кръг от плътен твърд картон (вероятно може и някаква пластмаса) с размер, малко по-голям от размера на саксията, прави се дупка на мястото на стъблото, прави се разрез по радиус до дупката, за да може да се нахлузи и след поставянето се залепва отдолу с лепенка. При необходимост с прозрачен скоч картона се фиксира от едната страна към саксията - когато стъблото не е централно, за да не е възможно да бъде завъртян от диванетата и по-късата страна да се падне от вътрешната страна на саксията.



Тема Re: Имах само 1 саксия с пълзящ фикуснови [re: Zhimi]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 09:54



Ахаа, разбрах.



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.