Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 20.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помощ!нови  
АвторPamito (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 15:54



Хора, моля ви за помощ!!!
Имам мъжко коте на 8 месеца.Живее в къщи, пускам го да се разкарва и на двора.По принцип е много игриво и живо - скача, боричка се, гони си играчките и т.н.Но от вчера е много зле: след като се прибрах от училище веднага разбрах, че му има нещо - по принцип винаги ме посреща от вратата с бяг, а този ден не го направи. Потърсих го и видях, че лежи и явно не се чувства добре.До днес няма никаква промяна.Няма и апетит, отпаднало е и ми се струва, че има диария (ака зелено и рядко).Не мога да го заведа на ветеринар, понеже нашите не ми позволяват, а аз нямам пари...Ако някой е имал същия проблем - да сподели как се е възстановило котето му и какво му има, въобще!Моля ви, пишете ми!





Тема Re: Помощ!нови [re: Pamito]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.11.08 16:10



На лекар! След като са решили да гледате коте вкъщи, значи трябва и да си поемат отговорностите!
Обезпаразитявано ли е котето?



Тема Re: Помощ!нови [re: Pamito]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.11.08 16:46



Провери го добре за наранявания - има доста идиоти които стрелят по котките. За диарията - без лекар трудно ще се размине. Възможно е да е изяло нещо и да се е натровило.

Изивнявай за въпроса но на колко си години? Пълнолетна ли си?



Тема Re: Помощ!нови [re: Tapaлe Ж]  
АвторPamito (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 16:57



Сега му давах прясно мляко...но като се замисля не е обезпаразитявано... :( Пак ще говоря с нашите и дано ги убедя да го заведем на втетеринар...
А иначе съм на 13.



Тема Re: Помощ!нови [re: Pamito]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.11.08 17:10





ВЕДНАГА спри с прясното мляко! Само ще влоши диарията. Котето трябва да се обезпаразити, задължително, но не и преди да го е видял лекар и да го премерят и да кажат дали разтройството е от това. Може да са сто неща, но зеленикаво и ужасно миризливо съм виждала при коте, което направо повръщаше глисти!

По принцип избягвам да съм толкова рязка с хората, но вашето е безотговорност. Не толкова твоя, колкото на родителите ти, които "не дават" да заведеш животинката на лекар



Тема Re: Помощ!нови [re: Pamito]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.11.08 17:18



И как така не е обезпаразитявано? Всеки, който казва, че се грижи за котка, първо я води на ветеринар да направи външно и вътрешно обезпаразитяване, ако ще котето да е на 1 седмица възраст. И след това има няколко ваксинации. Под отглеждане за котката не се разбира само да се казва "ние си имаме котка в къщи" и да й давате прясно мляко. Не. Под отглеждане на котка се разбира постоянна грижа като за малко дете. Все едно, представи си, ти имаш такова като на котето и вашите да кажат - ай ся, ше ти мине и без лекар. М? Как ти се струва на теб и на родителите ти?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Помощ!нови [re: gamina]  
АвторPamito (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 17:25



Спрях млякото...Но котето трепери...Говорих за сетен път и с родителите ми, но грубо казано - на тях им е "все тая" какво ще стане с него...


Иска ми се да мога да направя нещо, но няма ветеринар, който да преглежда и да помага без да му се плаща, все още...




Тема Re: Помощ!нови [re: Kaлинckи]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.11.08 17:26



Не, хайде да не нападаме детето. Явно иска да заведе котето на лекар, явно не е запознато с обезпаразитяването и колко е важно, особено след като животинката излиза и навън.
Дай му малко оризова водичка, гледай да не се обезводни. И поговори с родителите си колко е важно и неотложно (ама наистина) да заведето котето на лекар.



Тема Re: Помощ!нови [re: gamina]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.11.08 17:29



Точно това написах - да попита родителите си, ако детето е в такова състояние като котето, ще кажат ли същото?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Помощ!нови [re: Kaлинckи]  
АвторPamito (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 17:29



Така...за обезпаразитяването - обезпаразитено е само външно, а за вътрешни паразити никой не ме е осведомил, за съжаление и се чувствам виновна...


А иначе моля ви се, не ме нападайте, достатъчно ми е и проблема който си имам...
Аз давам всичко от себе си, за да се чувства добре котето, но явно не е достатъчно, а и без помоща на родителите е невъзможно, поне за сега, да се справя по добре....
Някакъв "домашен лек", не се ли сещате?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.