Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 04.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъжна теманови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 11:12



Котъо продължава да се изследва за всичко. Правени ни са ми две копроби за паразити. Няма нищо! Представете си. Тестът за лошата болест е отрицателен, подробни кръвни изследвания - добри. Продължава се поддържаща терапия с антибиотици и бенеурин. Сметката се заформя добре, но стопани нямаме. Хората мълчат.

Вчера не успях, та днес сме на втори преглед при друг вет. Ще видим и той какво ще каже довечера.

Котето има идеални хигиенни навици. Макар и трудно подвижно ползва само котешка тоалетна. Миличкото, така ми е жал и така искам да видим светлина...

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 22:06



Имаме голяма и малка промяна. Голямата е в характера на малчо. Станал е мноого гальовен, много мил, много добър. Мърка като локомотив, гали се, върти се, преде, променил се е. Малката промяна е, че всички (2-ма вета и аз още когато го видях) забелязахме подобрение. Малко, но подобрение. Стои на краката си доста по-стабилно. Докато 1 час чакахме пред кабинет омете един пастет. Не лакомо, а бавно и културно. Продължаваме с кортикостероидите и антибитиоците. Още две приложения през 3 дни и после почивка. Дано има по-голямо подобрение след това, защото после май няма какво да следва.

Проблемът е,че е ужасно омазан с ако и пикано. Мирише от 100 км. Вероятно не може да се почисти или и аз не знам какво.

Само че имаме нужда от временен подслон. Не му е добре в клиниката. Уплашен е. В момента е в банята ми, стои си кротко в клетката. Взех го за тази нощ, защото много се забавихме по пътищата на София и стационара не можеше вече да ни чака. Ще му се направи и тест за котешка левкемия и спин следващата седмица. Което само по себе си е ужасно скъпо. Скоро няма да мога да плащам и стационара и .....трябва да го върна. А не искам. В нас нямам повече място. А и рискувам много ако го взема. Та търсим наистина спешно (не само откъм финанси) временен дом за котьо.
Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 05.11.08 22:11.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 23:13





Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано05.11.08 23:58



А дали не е увредена нервната система вследствие на прекарано вирусно заболяване от майката на котето докато е била бременна. В началото на темата пише, че другите котета със СЪЩИЯ проблем са ги сгазили колите. Май е добре да се обърне внимание на този факт. Може пък оттам да дойде и идея за подходящо лечение.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.11.08 11:24



Нашето коте се движи горе долу така, само че доста по-зле, защото не може да се изправя като това и общо взето пълзи вместо да ходи.



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.11.08 10:01



За който се интересува това е Джак понастоящем:







Проведено му бе лечение, прегледан бе от няколко специалиста, отделно онлайн консултации. Състоянието му няма да се оправи, но може да се подобри ако му се осигури достатъчно движение и приспособления като килим, на който няма да се плъзга, драскалка, на която да упражнява закърнелите си мускули и прочие. По-вероятна е диагноза от сорта на церебрална хипоплазия в следствие на прекарана панлевкопения на майката. Поражения в мозъка се установят само със скенер, а такъв в БГ все още няма.

Свързах се с клуб на животните инвалиди във Великобритания, от там ме насочиха към организация, на която писах и те проявиха желание да вземат Джак и да му търсят дом. Процесът ще е дълъг, бавен и скъп, но си заслужава. Във Великобритания има 6 месечна карантина за животни, влизащи там. Ако искам да я избегна трябва да изпратя кръвна проба на Джак, която ще изследват и след 6 мес. може да пътува.

Та, това е засега.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.11.08 10:24



Изглежда ми по-добре котака. Дано има късмет и всичко се нареди с чужбината. Стискаме му палци!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.11.08 21:46



Най-после свястно клипче на Джак



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано24.11.08 09:48



Ох, милото. Дано да го вземе някой, който много да се грижи за него.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Тъжна теманови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.11.08 22:29



Ще намери такъв

От Великобритания го искат и започваме подготовката. Дай Боже след 6 месеца Джак ще литне към Лондон. Там котките и животните като цяло с недъзи се отглеждат така, както трябва. Напоследък много говорят за това по медии. Представяте си на какво ниво са щом вече са насочили поглед към животните инвалиди. До тогава Джак ще обитава гостната ми стая. Той се развива прекрасно, сприятели се много с Рижко, другото коте, което преди месец попадна при мен и което също търси дом. Рижко успя за няколко дни да направи това, което аз щях да правя с месеци - социализиране и раздвижване на недъгавото коте. Вижте ги:





И малко нежност -

Успя да го научи дори да се качва върху леглото, което за мен е истинско постижение. Мъчно ми е, че не могат да си останат заедно. Джак много се привърза към Рижко, търси го, а Рижко на свой ред изобщо не му дреме за недъга. Другите котки явно го усещат, защото все още го гледат странно. Но всичко по изпращането само на Джак е достатъчно скъпо...Надявам се, че и там ще има другарче, защото както се убедих напоследък това за котките е важно.

Та, така е. Темата вече не е тъжна и моля Мод ако може да промени заглавието просто на Коте с церебрална хипоплазия. Може да бъде важна за някой друг, виждайки в другия форум колко парализирани котета се появиха напоследък. А грижата за едно такова същество не е с нищо повече от тази за нормално коте, бъдете сигурни!

Клипче на котета, търсещи домове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.