Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.06.09 16:43



Забравих да кажа нещо важно:

От всички дарения тук и в другия форум остана "ресто" 120 лв. От лаб ни направиха голяма отстъпка, може би защото са бездомни, не знам, и вместо по 250 лв за едно коте ни взеха 300 за двете. Длъжна съм да уведомя дарителите, че с тяхно съгласие (освен това на Тара, с която не успях да се свържа, надявам се да няма нищо против), пренасочих тези 120 лв за изпращането на 3 кученца в Белгия. От другия форум, ето тяхната тема -

Те са намерени в Благоевград, третото тук в София, в изключително тежко състояние. Една жена успява да се свърже с приют в Белгия, разказва им историята и те се съгласяват да приемат кученцата, макар че вече са се опарили от наши сънародници. Реших да помогна точно на тях, защото ако това пътуване се осъществи, то хората там ще приемат още животни от нашата страна. А за Белгия слава Богу няма карантини и други сложнотии. И ако се отвори "канала" за там, това означава страхотен живот за още много душици, нямали късмета да попаднат на хора тук. Там хората кандидатстват по 6 човека за едно животно, докато тук 6 човека изхвърлят 2 пъти по 6. Дано някой ден доживеем и тук да има по-голям интерес към подобни осиновявания.

Знам, че пътуването на двамцата ще изиска още финансови средства, но както го смятам се надявам до 6 месеца да спестя остатъка, който остава след паричките на англичанките. Той не е много така че мисля, че ще успея да се справя сама. А този случай сега не се радва на голяма популярност и затова ми се искаше да помогна.

Редактирано от denii на 25.06.09 17:14.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано27.06.09 21:08



Едва днес влязох в клубчето и прочетох бележката. Разбира се, че нямам нищо против да използвате спестените пари за други животинки. Що се отнася до Джак и Рижко, както вече писах отново ще се постарая да изпратя някакви парички - да се събират за пътни разноски.



Тема Re: Тъжна теманови [re: tara_ta]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.06.09 22:04



Благодаря ти, Тара! Без вашата помощ, нямаше да се справя към настоящия момент. Както писах мисля, че ще успея да покрия оставащата сума за пътя. Много ми е неудобно вече, така че от тук нататък мисля да се справя.

В понеделник,вторник би трябвало да получим сертификат. Още малко и ще се разделяме. Неусетно ще мине и този период, знам, а вече ми е мъчно. Англичанката междувременно продължавам да си я тормозя. Как ме издържа, честно, не знам. Все си мислех, че британците са резервирани хора, но нашата тъкмо напротив - каквото я питам за начина на отглеждане на котетата и животните й като цяло, всичко ми се отговаря подробно. Лятото ще й идат и на посещение от организацията, с която тя ще подпише и в случай че нещо се случи, те ще застанат зад гърба на котараците. Да чукам на дърво!

И така - отново благодаря!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано28.06.09 01:24



Страхотно е всичко, което пишеш. Дано и тези кученца да имат късмет. И да се "отвори канала" както казваш.

А да пътуването на Джак и Рижко - ще изпратя и аз още малко парички пак за да се посъберат. Не е нужно сама да пестиш - достатъчно направи сама... позволи и други да участват и да вкусят от радостта от помагането на двамцата младежи..





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.09 14:23



Получихме сертификатите! Момчетата са минали тестовете с еднакви и високи резултати. Това бе последната стъпка. Благодаря много, ужасно много на всички замесени и помогнали в тази история!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.05.10 13:18



Задомяването на Рижко и Джак се провали. Те все още са при мен и в момента им търся домове и тук. Последни снимки на юнаците и техните весели истории може да прочетете в темата им -





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.10 22:33



В духа на Амрита: Джак - коте, родено от бездомна котка, която е била болна по време на бременността си. Всички котета от котилото са родени така, но са починало бързо заради недъга си. Вероятно не знаеш, защото не виждаш, но много майки раждат всяка година такива котета, защото Панлевкопенията е доста разпространена болест. Джак е оцелял 3 месеца. Колкото щеше да издържи не знам. В момента на мястото, където имаше цяла колония котки, няма нито една. Изтровени. Връщах се многократно, за да им причиня най-голямото зло - кастрация, но се оказа, че са късметлии

Нали така по твоята логика?

Гледам ги вече близо 2 години. Прекрасни са и двамата. Нещо повече - изключителни са. Страхотни индивидуалности. В България нямат шанс, защото всеки иска нещо по-така, нали? Кой иска клатушкащо се коте? Че и в комплект с още едно. Трябва да е луд. Я комшийката какви хубави дългокосмети котенца от нейната котка подарява. За чужбина пък все нещо се обърква в последния момент. Първо англичаните се отказаха, после и на едни германци аз пък отказах.

С две думи, хора. Не размножавайте, кастрирайте, ако нямате, осиновявайте, не купувайте и не поощрявайте тези, които размножават по съседски. Защото навън е мъка. Не се вижда ако нямаш очи. Но ако имаш, боли много.


Ето и нови снимки на двамата герои, които в сезона на малките котета могат само да бленуват да намерят нови домове







Редактирано от denii на 30.06.10 22:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.