Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Две кокеткинови  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 12:10



Здравейте.
Да започна с това, че от 21 септември имаме вкъщи две тигрови бебета - момиченца. По празниците попаднахме на обява за захвърлени котенца в трафопост и взехме двечки. Ето от тази обява:


Междувременно изкарахме едно яко разстройство, въпреки че бяхме на котешко млекце, ходене на вет, антибиотик, но се оправихме и сега ядем на 6 без проблем.
Обаче нещо не могат да се научат да пият като хората тия сладуранки (пардон - не като хората, а като котките!) . До 30-тия им ден се хранехме с пипетки, след това започнах да се опитвам да ги уча да пийват, но като им сипя в купичката повече, започват да кихат, така че, засега мога да слагам само по 8-10 мл. в миниатюрните панички и като го изблизкат сипвам пак.
Някакви идеи по въпроса? Ако имаше наоколо голяма котка, щяха да се научат веднага, но сега май няма кой да им покаже. Може би трябва да се пробвам аз?

Редактирано от Zhimi на 07.10.08 12:11.



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.10.08 12:32



Хей това е супер

Пак си имате котачета, и то цели две спасени. Браво на вас За пиенето идеи не мога да дам, нямам подобен опит. Просто исках да кажа, колко много се радвам за вас



Тема Re: Две кокеткинови [re: Mutzka]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 12:34



Честито! Да са ви живи и здрави!
По въпроса с пиенето на вода: Преди дооста време отглеждах бебе-сиамче, което майка му ми повери няколко часа след раждането. Просто реши, че не й се занимава и ще си гледа живота.


От време на време ме проверяваше как се справям с малкото, но почти не ни се бъркаше в отглеждането, ограничаваше се само да си играе с него и да го учи на магарии. Та това коте спеше само в човешки ръце и закономерно и основните му навици бяха мой проблем.
Пиенето на вода беше сложно, малката се центрираше в купата с водата и гледаше появилите се вълнички с почуда. Реално тя пиеше вода само от ръката ми: мокря си пръста, давам й да ближе водата и така докато не реши, че й стига. В някакъв момент най-накрая се сети, че тая вода й я давам от купичката и започна да се справя сама.
В този смисъл е и съвета ми: оставете им водичка на разположение - едната сети ли се как става и другата за отрицателно време ще се научи.



Тема Re: Две кокеткинови [re: olived]  
Автор nowosibirsk (непознат)
Публикувано07.10.08 12:43



Безкрайно рада за вас!



Тема Ах, че са сладурчета!нови [re: Zhimi]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано07.10.08 12:57



Моят котарак беше на 2 седмици, като го прибрах. Като стана на месец, трябваше да го отбия от биберон и да го уча да се храни и пие от купичка. По същия начин си вкарваше носа във водата и вместо да я пие с език, сякаш я шмъркаше и кихаше и нищо не ставаше. Вроден инстинкт им е да пият, забелязах, че пие без проблем от разлята вода на пода. Така се сетих, че купичката му е дълбока и голяма още. Така че моят съвет от моя опит е да изтърпиш още известно време да му сипваш в малък и много плитък съд, докато овладее храненето и пиенето и след това няма да има проблеми. Моят скоро ще стане на 2 месеца, на 13-ти по приблизителна дата, чак сега се справя без проблем с нормално голяма купичка. А когато го учих, се получаваше само от капачка.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Две кокеткинови [re: nowosibirsk]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 13:16



Благодаря ви, Mutzka, Olived i Nowosibirsk! Помня още как страдахте заедно с мене за Мошо.
Той сега е един невидим "батко Мошо". (мъжът ми се опитва да пробутва израза дедо Мошо, но не минава). Намерихме тия сладуранки на 40-тия ден откакто си отиде той (може би е случайно съвпадение, или не е, не зная). Когато отивахме да ги вземем всъщност не знаехме какъв пол са. Мислехме да вземем едно, после решихме, че по-добре две, като на едното търсим осиновител, като поотрасне, защото положението с котетата изглеждаше доста критично. Сега, обаче, не ни се дава. И двете са по различен начин уникално чаровни и няма как да се разделим с която и да е от тях.





Тема Re: Ах, че са сладурчета!нови [re: Kaлинckи]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 13:20



Хм, в момента им слагам в изрязани дъна от кофички за кисело мляко, високи около 1 см, при това с лек наклон, за да могат да го изблизват, но ще опитам да сменя с чинийки от кафени чашки. Мерси за съвета!



Редактирано от Zhimi на 07.10.08 13:24.



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 13:33



Браво на вас, че сте се решили толкова скоро! На мен ми трябваха 5-6 години поне след последната трагедия.
Няма да се разделите с никоя от тях, сигурна съм.


Желая ви да сте щастливи заедно много години!



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано07.10.08 14:34



Браво Джими

! Честито ! Да са ти живички и здравички момиченцата. Аз мине немине и все си спомням за теб и се чудех кога ли ще прочетем такава добра новина. Знаех си, че няма да останете обезкотени дълго време.
ПС: А дали знаеш какво е станало с другите две котенца от трафопоста



Тема Re: Две кокеткинови [re: MechoPuh.]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 17:58



Благодаря!
За котетата - както пише и в обявата, осиновени са всички. Нямам все още по-подробна информация, зная че едното ще става след месец-два гръцка котка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.