Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 20.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано20.10.08 00:03



Много съжалявам за Васко. Толкова сладък... чела съм за него на страничката на Шейла.

Дарил си му любовта си, а това е най-ценното. Не се упреквай за нищо, това е живота. Сигурно сега е щастлив и спокоен, миличкия...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 00:24



Благодаря на всички за топлите думи и съчуствието. Васко беше исключителен котарак, както се казва истински, котарак с характер. Ето накратко неговата история. Васко ни беше подхвърлен от едни деца, те явно са си играли с него и са го подмятали насам - натам но той е успял да се шмугне под вратата в двора на родителите на жена ми (тогава още не бяхме женени). Баща и ги подгонил и намерил малкото жълто коте. Отивам аз по-късно и най-тържествено ми се заявява, че имаме вече ново коте. Какво да кажа, поставен пред свършен факт, не бях много доволен, защото си имах два котарака, Шепи и Ози, но мъника беше толкова ласкав, че веднага всички се влюбваха в него. Най-интересното беше, че още като мъник ловеше мишки като фурия, а те почти колкото него. После Васкин порасна, местеше се от място на място заедно с нас. Беше е научил през деня да спи, а вечер, когато имаше по-малко коли да скитори. Много интересно пресичаше улиците - като човек, огледа се в двете посоки и ако няма кола пресича на бегом. Апетита на Васко беше пословичен, той винаги си изяждаше всичко, без значение колко е и какво е. За разлика от другите котки които винаги имат по нещо, той ядеше по схема (е, давах му и допълнително). Проблемите на Васко почнаха преди близо година, когато той получи два припадъка (поне за толкова знам). Щяхме да му даваме кръв за анализ, но той се оправи и сметнахме да не го мъчим излишно. След това, на пролет, получи подуване на корема. Тогава вече дадохме кръв, резултатите показаха сериозни проблеми с черния дроб. Минахме на лечебна храна и допълнителна доза витамини. Полека корема спадна и всичко се нормализира. Със захлаждането на времето Васко почна полека да става пасивен, да губи по малко апетит и да повръща, отначало на 2 - 3 дни, но после всеки ден. Минахме пак на лечебна храна и хапчета за гастрит. Две седмици назад той съвсем се умърлуши и аз отново с Васко на доктор. Там му напипаха чревна непроходимост, минахме на сметана и краве масло плюс инжекции за отпускане. След като четири дена не ходи по голяма, го заведох на операция. Тогава вече всичко се изясни, черния му дроб практически целия е атрофирал. Докато беше възможно го водих на системи, после го храних на сила с рекавери, давах му лекарства за черен дроб, даже му взех първа смес на д-р Бах. Той се държеше, но все повече отслабваше и така до вчера сутринта, когато даже не посмях да му дам лекарства, малко след това той си отиде от този свят. Приблизително възраста му беше 5 години. Васко остави след себе си знайно и незнайно потомство. При авантюрата му с Шейла се родиха 3 котета досущ като него. Това са Поли (живее във Варна), Васко младши (в Балчик) и Нени (във Варна). Характера му беше едновременно игрив и ласкав. Имаха голяма дружба с кучето Винд (голден ретривър) и много често лежаха да се препичат на слънце заедно. Това е накратко историята на нашия мил котак, история която ще си спомняме с умиление.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 10:21



Много съжалявам за Васко

В такива моменти не знам какво да кажа, защото нищо не може да намали болката ви ... Сигурна съм, че Васко е на хубаво място и е щастлив, защото сте го обичали и продължавате да го обичате. Нека почива в мир!

Редактирано от Mutzka на 20.10.08 10:22.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Mutzka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.10.08 11:25



Само на 5

Горкичкия, много съжалявам :(



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.08 13:25



Ох, миличкият! Дано почива в мир и дано мъките му в последните му дни не са били прекалено страшни!
Съжалявам много за загубата, но съм сигурна че винаги ще носите скъп спомен за него в сърцата си! Болката от загубата е твърде силна и смразяваща, но след време избледнява и остава светлия спомен от едно щастливо съжителство и милият образ, който вечно ще ни съпътства...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано22.10.08 17:02



Бил е истински красавец! Съжалявам за загубата ви. Въпреки мъката, която изпитвате сега, хубавите моменти, които сте имали заедно и любовта, която и вие сте му дали, са нещо прекрасно. Дано тези прекрасни моменти отново ви се случат... някога.

Почивай в мир, красавецо...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.10.08 20:05



Много съжалявам за котето.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 23:46



Прилича много на моя Марко:


И моя е на 5 години,любител на млечната салата,пържените картофки,лютеницата и тункваните вафли и сладоледа!!
Дано скоро си намериш друг палавник...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Aз]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 09:38



Още преди забелязах приликата, но не ми беше до сравнения. Васко имаше една особенна отличителна черта - края на лявото му ухо беше подгънат (явно при раждането), можех да си го позная от голямо разтояние. Нашето котешко семейство беше от 4 котки, сега са 3. Като се има в предвид, че София е от най-ласкавата порода котки въобще, то не сме лишени от котешко внимание. Предстои ни скоро да се сдобием и с мъжки сфинкс, а надяваме се след това да плъзнат из къщи малки "гномчета". Всичко това нямаше да попречи ни най-малко на съжителството ни с Васко, той ни беше Обикновенния котарак, връзката с реалноста. Никога не съм си делил котките на обикновенни и породисти и съответно да степенувам грижите за тях. Даже малко преди да се разболее му купих котешка вратичка, за съжаление той се разболя и не я сложих.
Бих ти обърнал внимание, че всички тези храни които изброяваш, не са полезни за котките. Най-добре е да го храниш със суха храна, задължително от висок клас (за марките можеш да се посъветваш при ветеринар). Високата им цена се компенсира с по-малката необходима дажба и със здравето на котката (което се проявява след време, с напредване на годините). Освен това е много по-удобно и здравословно в сравнение с домашно приготвената храна. Аз давам на моите периодично по някоя консерва, като лакомство. Последното което ни остана от Васко беше кутийка Рекавъри, тя освен, че е много вкусна е и много полезна с голямото си съдържание на витамини и минерали (пък и цената е почти същата).



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 16:18



Пробвахме Марко със гранулирани храни но се "запуши" и едвам го спасихме!!!Оттогава яде само от консервите дето се продават в БИЛЛА ,но като истински уличен дженталмен проверява всяка храна която е на масата...Тези есенни дни изплюска половин кило лютеница....
А ужасно обича всичко млечно-прясно мляко,кисело,сирене,млечна салата...
Само дет миризмата на ракииката го гони,иначе с тая млечна салата...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.