Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема квартирни неволинови  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 13:09



Имам спомен, че някой беше има разправий с кофти хазяи и котки, но търсачката нещо не ми връзва днес.

Та - сменям квартирата. Вече е платена новата, но се оказа че хазяите са едни бесни чистофайници и идеята за дебел космат звер няма да им се понрави. С оглед на това първия месец прасчо ще е командирован или във Враца, или при някой познат. После ще си го взема и ще трябва да го крия.

Е как да стане това? Освен да го изнасям всеки път, когато идват за наема, яко парфюмиране на апартамента и проветряване. метене на силикагел и косми по 100 пъти на ден и яко стресиран кюфталин.
Че ще взема мерки за драскалки и т.н. ясно, че да няма поражения, но самото му присъствие не знам как ще замаскирам успешно.
Нямам голям избор в момента и поне зимата трябва да изкарам там, някак си заедно с дебелия





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 13:21



Това с криенето е трудна работа. И аз съм го правила някога, но добре че нашите хазяи не се застояваха много. Накрая случайно го видяха и много го харесаха, така че докато се изнесохме нямаше проблеми.
Ами ... изчистваш хубаво преди да дойдат, затваряш го в едната стая, тях приемаш в другата (ако има де) и така. Въпроса е да не тръгнат да обикалят, че тогава няма как да го окриеш. Другия вариант е ти да ходиш у тях да плащаш наема





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 13:35



Криенето е трудна работа.
По-добре се срещайте някъде за размяна на наема или ти ходи да го носиш.
Или те настояват да идват да го вземат? Ако е така честно казано аз бих се чувствала доста неудобно.



Тема Re: квартирни неволинови [re: bhn]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 13:54



Бе то и на мен ще ми е неудобно. Предполагам, че те ще идват да вземат наема на място. А иначе стаи има достатъчно, но и котараков е прекалено гласовит за да се скатае незабелязан.
Имам някакви надежди, че ще преглътнат присъствието му, но не знам какво ще стане.
Досега ми беше толкова лесно - собствениците в чужбина, апартамента не особено добре поддържан - на никой не му дреме, че има котак вътре. Сега е много по-различно. Това е не просто някакъв апартамент, а си е жилището на хората, такова каквото си е било и когато са го сменили. Досега не е давано под наем...
Дано изкараме няколко месеца така





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 13:58



Ами опитай се да го криеш, а когато идват, почиствай преди това идеално, така че, ако го видят, да нямат основания да мислят, че цапа. И така по-лесно ще го преглътнат. Пък и нали не са ти поставили изрично условие, че скотка не може, така че, прави се на ударена ако питат защо не си им казала.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 14:01



Хм,съчувствам ти.
В къщи обаче като дойдат чужди хора, ние прибираме котките - малката,защото умира от страх и не обича външни хора,а голямата точно обратното,защото е такава досада,че може и на главата им да се качи в търсене на внимание. Та в 100% от случаите хора,които влизат за пръв път, не познават ,че имаме животно,а камо ли две. Ествествено аз не ги водя веднага при ъгъла на дивана,който леля разбрида още нов...

, но с цената на повече усилия от моя страна котешкото присъствие не се забелязва от пръв поглед, т.е. чистя...нда,много и всеки ден.Е,няма как, това е положението!



Тема Re: квартирни неволинови [re: ДPaka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 14:15



Не, изрично се взирах в договора дали има условие за домашни любимци - няма. Дали пък да не се сдобия с риби и като кажат ОК да разкарам рибите и да прибера котката


Това в кръга на шегата, вече всякакви безумни варианти ми минават през тиквата :D

Ясно, че ще наблегнем на чистенето, хубавото е че банята има вентилация и ще обира миризмите от кенефа, че котьо си е пиклив и си вмирисва кенефа за един ден.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 14:25



Разбира се най-коректният вариант спрямо тях би бил да ги попиташ имат ли нещо против. Тогава за съжаление обаче винаги съществува вероятността да кажат Не и след това да имате проблеми.
Предложи варианти да носиш наема или да го превеждаш.
Хазяи или не те наистина нямат място в жилището докато там има наематели.



Тема Re: квартирни неволинови [re: bhn]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 14:30



точно това е проблема. Аз бих попитала още преди да наемем квартирата дали може, ако не - да се търси друга. Обаче съм с 2 съквартирантки, които твърдо решиха, че няма да се споменава за котката за да не изпуснем жилището. Нямаше как - трябваше да се съобразя с тях. В крайна сметка сама с котарак трудно ще си намеря къде да живея, а такъв голям тристаен апартамент, добре обзаведен си е чист късмет.
И така - котьо горкичкия изпадна в нелегалност. Засега сме се разбрали аз да поема грижата за плащане на наема - т.е. аз да се разбирам с тях, за да мога да отреагирам всеки път ако ще идват. И пак ме напряга горкото добиче, което е свикнало да е шефа на къщата и винаги да е неговата.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 14:57



Той не е ли на котешка тоалетна? Това с каналчето на банята е излишно търпене на миризма, мисля аз. Преди много години бяхме на тоя принцип, но когато човек е на работа цял ден определено не си струва. При нас котешката тоалетна (бенто) си е в кухняха.
Чистя я сутрин и вечер (което е работа точно за няма и минута) и изобщо не мирише, освен в непосредствените пет минути след голяааааама нужда.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.