Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема квартирни неволи  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 13:09



Имам спомен, че някой беше има разправий с кофти хазяи и котки, но търсачката нещо не ми връзва днес.

Та - сменям квартирата. Вече е платена новата, но се оказа че хазяите са едни бесни чистофайници и идеята за дебел космат звер няма да им се понрави. С оглед на това първия месец прасчо ще е командирован или във Враца, или при някой познат. После ще си го взема и ще трябва да го крия.

Е как да стане това? Освен да го изнасям всеки път, когато идват за наема, яко парфюмиране на апартамента и проветряване. метене на силикагел и косми по 100 пъти на ден и яко стресиран кюфталин.
Че ще взема мерки за драскалки и т.н. ясно, че да няма поражения, но самото му присъствие не знам как ще замаскирам успешно.
Нямам голям избор в момента и поне зимата трябва да изкарам там, някак си заедно с дебелия





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 13:21



Това с криенето е трудна работа. И аз съм го правила някога, но добре че нашите хазяи не се застояваха много. Накрая случайно го видяха и много го харесаха, така че докато се изнесохме нямаше проблеми.
Ами ... изчистваш хубаво преди да дойдат, затваряш го в едната стая, тях приемаш в другата (ако има де) и така. Въпроса е да не тръгнат да обикалят, че тогава няма как да го окриеш. Другия вариант е ти да ходиш у тях да плащаш наема





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 13:35



Криенето е трудна работа.
По-добре се срещайте някъде за размяна на наема или ти ходи да го носиш.
Или те настояват да идват да го вземат? Ако е така честно казано аз бих се чувствала доста неудобно.



Тема Re: квартирни неволинови [re: bhn]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 13:54



Бе то и на мен ще ми е неудобно. Предполагам, че те ще идват да вземат наема на място. А иначе стаи има достатъчно, но и котараков е прекалено гласовит за да се скатае незабелязан.
Имам някакви надежди, че ще преглътнат присъствието му, но не знам какво ще стане.
Досега ми беше толкова лесно - собствениците в чужбина, апартамента не особено добре поддържан - на никой не му дреме, че има котак вътре. Сега е много по-различно. Това е не просто някакъв апартамент, а си е жилището на хората, такова каквото си е било и когато са го сменили. Досега не е давано под наем...
Дано изкараме няколко месеца така





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 13:58



Ами опитай се да го криеш, а когато идват, почиствай преди това идеално, така че, ако го видят, да нямат основания да мислят, че цапа. И така по-лесно ще го преглътнат. Пък и нали не са ти поставили изрично условие, че скотка не може, така че, прави се на ударена ако питат защо не си им казала.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 14:01



Хм,съчувствам ти.
В къщи обаче като дойдат чужди хора, ние прибираме котките - малката,защото умира от страх и не обича външни хора,а голямата точно обратното,защото е такава досада,че може и на главата им да се качи в търсене на внимание. Та в 100% от случаите хора,които влизат за пръв път, не познават ,че имаме животно,а камо ли две. Ествествено аз не ги водя веднага при ъгъла на дивана,който леля разбрида още нов...

, но с цената на повече усилия от моя страна котешкото присъствие не се забелязва от пръв поглед, т.е. чистя...нда,много и всеки ден.Е,няма как, това е положението!



Тема Re: квартирни неволинови [re: ДPaka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 14:15



Не, изрично се взирах в договора дали има условие за домашни любимци - няма. Дали пък да не се сдобия с риби и като кажат ОК да разкарам рибите и да прибера котката


Това в кръга на шегата, вече всякакви безумни варианти ми минават през тиквата :D

Ясно, че ще наблегнем на чистенето, хубавото е че банята има вентилация и ще обира миризмите от кенефа, че котьо си е пиклив и си вмирисва кенефа за един ден.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 14:25



Разбира се най-коректният вариант спрямо тях би бил да ги попиташ имат ли нещо против. Тогава за съжаление обаче винаги съществува вероятността да кажат Не и след това да имате проблеми.
Предложи варианти да носиш наема или да го превеждаш.
Хазяи или не те наистина нямат място в жилището докато там има наематели.



Тема Re: квартирни неволинови [re: bhn]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 14:30



точно това е проблема. Аз бих попитала още преди да наемем квартирата дали може, ако не - да се търси друга. Обаче съм с 2 съквартирантки, които твърдо решиха, че няма да се споменава за котката за да не изпуснем жилището. Нямаше как - трябваше да се съобразя с тях. В крайна сметка сама с котарак трудно ще си намеря къде да живея, а такъв голям тристаен апартамент, добре обзаведен си е чист късмет.
И така - котьо горкичкия изпадна в нелегалност. Засега сме се разбрали аз да поема грижата за плащане на наема - т.е. аз да се разбирам с тях, за да мога да отреагирам всеки път ако ще идват. И пак ме напряга горкото добиче, което е свикнало да е шефа на къщата и винаги да е неговата.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 14:57



Той не е ли на котешка тоалетна? Това с каналчето на банята е излишно търпене на миризма, мисля аз. Преди много години бяхме на тоя принцип, но когато човек е на работа цял ден определено не си струва. При нас котешката тоалетна (бенто) си е в кухняха.
Чистя я сутрин и вечер (което е работа точно за няма и минута) и изобщо не мирише, освен в непосредствените пет минути след голяааааама нужда.





Тема Re: квартирни неволинови [re: Zhimi]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 15:18



с тоалетна е, силикагел, държа я в банята и я покриваме като се къпем. Чистя я сутрин и вечер от акото, сменям един пакет на седмица на 2 или три пъти (много нерентабилно излиза, ама...) и пак си смърди проклетото нещо. Той котаков е кастриран, не е както миришеше преди това, обаче пак си се усеща.
То е ясно, че ако ще идват хазяите кенефа ще се изнася на терасата, но миризма си има. Затова се радвам на вентилацията



Редактирано от gamina на 09.10.08 15:19.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 15:31



То много зависи и каква силикагел ползваш. Има някой дето могат да ти отровят душата от смрад. Аз ползвам Fresh Magic лилав пакет май беше или Kitty sand синя опаковка и нямам проблеми. И нашата е в банята, докато се къпем изнасяме легена и като подсушим пак го внасяме и се навлажнява по-малко.



Тема Re: квартирни неволинови [re: Mutzka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 15:35



ами не знам каква беше - два вида взимам - едната е със сини кристалчета измежду белите, а другата е със зелени. Има една в лилава опаковка дето е отвратителна.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 15:43



Ох, ми то има толкова много разновидности. Изхода е да почистваш идеално всичко и щом има вентилация ще е по-добре. Като идват хазяите, оставяш котьо с някого затворен в стаята, за да не реве и гледаш бързо бързо да ги изпроводиш

Ще се справиш, само дето е неудобно.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 16:39



Хм,странно и аз ползвам силикат гел и даже легенчето стои в кухнята,но не мога да се оплача от миризми...явно си има значение -мъжко,женско





Тема Re: квартирни неволинови [re: ДPaka]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 16:52



какво ти е дошло на главата, много неприятно. аз също имах проблем в последната ми квартира в София, наложих се някак си котките да останат, защото хазайката беше в чужбина. единствения път когато дойде даже завари 3, точно бях прибрала рижия Феликс от улицата за коледен подарък на мама и направо откачи...
няма ли начин котака да е в съседите докато хазаите идват за наема, или с едната съквартирантка на разходка на горния етаж примерно?



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано09.10.08 17:09



Ще ти кажа при мен как се случи, пък ти ще решиш. Аз също живея на квартира. Живея сама. От 1 година. Още не е изтекла даже 1 година. И преди няма и 2 месеца прибрах коте от улицата в квартирата. Съвсем скоро след като го прибрах, идваше датата да платя наема. Хазяинът всеки път идва в къщи да вземе наема. Предлагала съм да го уговоря да му дам наема не в квартирата, а където иска на друго място, но той иска да идва в квартирата, защото така му било най-удобно. Когато се уговорихме отново да дойде за наема, не споменах за котето. Приятели ме съветваха да не му казвам или ако му казвам, да му кажа, че е временно, или да крия котето, като го давам на някого у тях, или в багажника на колата. Не ми хареса нито 1 идея, защото това си е напрежение. Исках да му кажа на хазяина и ако трябва, да се изнеса, каквото и да ми струва това, т.е. щях да му кажа за котето и при негативна реакция, щях да му кажа, че тогава се изнасям, като се пробвам да го убедя, че с котка дори е по-добре за къщата, че повече се чисти. Идва хазяинът, котенцето беше твърде малко, дори не го видя, можеше и да не му казвам, но реших, че следващия път пак да треперя от реакция не искам, така че му казах, че съм прибрала 1 коте. Той пита къде е? Заведох го и му го показах. А котьо беше 1 шепа голям. Реакцията тогава на всички, които го видеха, беше едно изтънено "ооооо, котенце!". И той така реагира. После пита - това него как го ангажира? Аз му казах, че това не го ангажира, а само му казвам, за да знае. И той си тръгна. Виждал го е втори път и дори искаше котьо да го хареса. А котьо го души само и нищо, може и да го е харесал. И дотук е това. Ще видим нататък. Но по-малко се притеснявам, като съм взела решение всичко да е открито и да имам психическата нагласа, ако трябва, да променя каквото трябва, но така, че аз и котьо сме заедно.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: квартирни неволинови [re: ДPaka]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано09.10.08 17:34



От краткия ми опит съм забелязал че миризмата най-вече зависи от храната. Най-силна е от консерва, след това от суха и почти не се усеща от домашно приготвена.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано09.10.08 17:45



Аз съм някой, дето се е изнасял 2 пъти заради Принца, щото хазяите ревват с пълно гърло, и ще съм същия някой, който ще се изнесе трети път, ако хазяите му разберат, че има Принц в къщата


Моите не ги допускам в къщи, в смисъл - предупредила съм, че излизам мнооого рано и се прибирам мнооого късно, а почивните дни никога не съм в града. То не че не е кой знае колко далеч истината, но винаги мога да намеря начин да ги посрещна. Предупредила съм ги, че ако решат да имат взимане-даване с майка ми, ще разаля договора, казала съм, че тя е особен човек и че ако си искат наема и наемателката, ще контактуват само с мен.
Избързвам и нося наема сутрин на работата на хазяйката ми и така тя не е идвала от както сме се нанесли. Иначе, както знаем, една котка няма как да увреди така ценните вещи в квартирите. При мен обзавеждането е почти на 100% мое, като изключим някой корпусни мебели, които Пепса не може да нарани, така че ако все пак нещо се случи - аз съм си чиста пред тях, каквото съм приела- такова ще им предам. Въпреки това по-предният ми хазяин, по професия военен, в голям ужас изпадна, нищо, че Принца по нищичко не можеш да познаеш, че беше съществувал там...
Успех с твоите. Докато сме по квартири, така ще да е...



Тема Re: квартирни неволинови [re: Tapaлe Ж]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.10.08 18:10



това не се бях замисляла... той главно консерви набива. Усещам смяна на диетата в новата къща.



Тема Re: квартирни неволинови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.10.08 20:59



Мне, не мисля. Зависи според мен от кастриран/некастриран. Както и от здравословни проблеми, като анални жлези, например.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано09.10.08 21:36



Няма ли начин да се разберете? Може би, ако им докажете някак си, че в това да имаш коте няма страшно. Това с криене има рискове. Например, ако затворя нашата в някоя стая (опитвала съм когато чистя, др.), тя почва да "изнася" такъв "концерт", че се чува чак на втория етаж. Представи се, ако и при Вас се получи така. Ти плащаш наема, а през това време от съседната стая....мъка, разкрити сте.
Иначе миризмата според мен, няма да я усетят, пък хазяйката идва за наем, не на "проверка по чистота". Не може хазяин или хазяйка да държи сметка, защо например не си пуснала прахосмукачка или дали е чисто или не, а това, че има косми, казваш космата съм, какво да се прави?





Тема Re: квартирни неволинови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано10.10.08 11:36



Аз това съм забелязал, предполагам и тези неща имат значение, но ако ти се пробва - може да видиш дали има ефект при теб.



Тема Re: квартирни неволинови [re: Tapaлe Ж]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано10.10.08 14:14



Трудно е да не си в свое жилище. Ние сме на пансион и имаме право на 2 домашни любимеца. Сега кучето го взе племенницата за техен пазач и имаме място за още една котка или кученце.
Но ако е миличък и гальовен като дойде хазаина дали няма да се умили от него? Нашият Руслан е 80 кила звяр и не се връзва с понятието домашен любимец, но като дойде управителят и го облиза и му се умилка го умилостиви и ни разреши да го задържим. Сега го дадохме, защото са в нужда децата и не можаха да намерят подходящо куче за пазач.
Има една приказка: Много хора можеш да излъжеш за кратко време, малко хора можеш да излъжеш за много време, но не можеш да излъжеш всички завинаги


Опитай с казване или временно премълчаване. Еххххх мъка. Жилищата скъпи за купуване, при наемите нещата са подобни, а заплатите



Тема Re: квартирни неволинови [re: la_gata_negra]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано10.10.08 16:45



ами надявам се да се разберем някак. Не е приятно и за двете страни да се залъгваме. Лелята обаче изрично повтори и натърти колко много, много, много била държала на чистота. Имам предвид - повече от обичайното


Просто в един момент ще си го взема там в квартирата и ако го усетят: "От скоро е тук, няма къде да иде животинчето" ала-бала. Дано излезе разбрана. Иначе за затварянето е безумно. Целия квартал ще го чуе, че е затворен някъде.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано10.10.08 18:06



Сега... чистотата и животното са различни неща. След като ще жиевееш в стая ще може да отделяш по 20 минути на ден за чистене на твоята стая и по 20 мин на 3 дни за чистене на общите части.

За щастие моята хазайка има котка така че просто и казах че ще си взема домашно животно. Не съм питал може ли. Пък и да ми откаже след като знам че тя има котка няма да е хубаво.



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано10.10.08 20:16



Друг варианте, като уговорите конкретни дата и час за предаване на наема (безкомпромисно и без уговорки за промяна) а през това време оставите котето при някой близък съсед (ако има такъв). Между другото в кой район сте?. Ако сте наблизо може да помогна понякога...въпреки, че с моята проклетийка....





Тема Re: квартирни неволинови [re: la_gata_negra]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано10.10.08 20:21



по принцип и аз съм го мислела тоя вариант, имам даже познати в квартала (Емил Марков).

За чистенето - на мен не ми тежи да му чистя на свинчо, така или иначе го правя постоянно. Просто има хора за които присъствието на животно автоматично означава мърсотия, което разбира се въобще не е вярно. Имам съмнения, че новата хазяйка ще се окаже точно от тоя вид хора.

Вдругиден като се нанасям ще сондирам с едно-две подхвърляния какво и е отношението към домашните добитъци ;)



Тема Re: квартирни неволинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано10.10.08 20:23



Сетих се, ти беше с описанието как котето си вдига торбичката с багажа на рамо и тъжен се запътва към вратата. Чак ми стана мъчно като си представих подобна картинка





Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано10.10.08 20:33



Не сме много близо, но и не много далече, ако я закъсате на среща съм (Красна поляна). Дано всичко се окаже повече притеснения и лелята го приеме нормално. Късмет!



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.10.08 00:58



Единственото на което държи

повече от обичайното това е наемът!
Всичките и приказки са алабала. Нея я е грижа да не се случи нещо с имота и и той да позагуби привлекателност в резултат на пребиваването на котьо. Ако поемеш отговорност за премахване на всички възможни евентуални щети от присъствието му мисля, че ще има по-добър резултат.



Тема Re: квартирните неволи и Моцарт,нови [re: gamina]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:00



от личен опит мога да кажа само следното.Когато един човек не обича животните, той категорично е против присъствието му навсякъде, където е негова собственост.Има такива, които се дразнят дори от котките пред жилищният му блок.Така, бе рядко може да се случи нещо от типа, хазяинът влезе и изведнъж изпита непреодолима обич към котето ми.
На предишното място, където живеех, хазяинът много одобряваше как стопанисвам имота му и неведнъж дори се допитваше за мен за разни подобрения, които могат да се направят по жилището и как аз ги виждам.Твърдеше, че никога не е било така подредено и чисто, но когато веднъж го попитах дали може да взема коте, той откровено изпадна в отрицание и рече да си търся друго място, при все, че с мен за две години не бе имал никакъв проблем и дори напротив, намираше жилището си разхубавено.Той бе точно от тези тип хазяи, които идват да си взимат наема на място, държат да имат ключ и уж си самостоятелна, ама не си.
След това се преместих на местото, където съм, слава на Господ- от самото начало нямах Моцарт, но после той ме намери на една бензиностанция и просто една нощ се прибрахме заедно.
Признавам, че не ги попитах.. но и признавам, че това бе съдба и аз не зная какво бих направила, ако Мо не бе ме намерил тогава в студената, зимна нощ!
После започнах да купувам тоалетни, храни и пособия и един ден те ме видяха, че нося куфарчето за коте.Моите хазяи живеят срещу моята къща, това е къща в двора на къщата, самостоятелен апартамент над гаражи и няма как, виждаме се постоянно.Аз спокойно и с открит поглед съобщих събитието.
Единственото, което казаха е че се надяват да няма поражения върху жилището.Нормално, но не ми забраниха както предходният хазяин, просто са различни хора.
След това идваха доста пъти при мен и всеки път отбелязваха, че не мирише на нищо, дори напротив, че е много чисто и подредено, че котето е възпитано и очарователно.И е точно така, той никога не се е катерил по пердета, не разручквал или правил поразии, толкова е пич, че чак разкошотия!
И не мирише, защото първо е кастриран, второ тоалетната е със силиконови гранули и трето, чистенето си е чистене- здраво.Единственото, което издава, че има котарак са бежовите косми, които обирам постоянно с четки с лепящи ленти.
Хора са споделяли, че дори в тоалетната не се усеща котешка миризма, а аз постоянно питам дали се усеща дъх на коте, защото знаете, че ние си свикваме с миризмата на къщата.Преди години моя роднина имаше котка и трябва да ви кажа, не ми се ходеше в тях, така гадон миришеше, но явно нещата опират до хигиената, дори не толкова да храната, която яде котето.
Моцарт яде суха храна и варена риба- толстолоб и тон, понякога и консерви давам, ако нямам време, но пак не мирише нищо...а самият котакар постоянно мирише на разни мои парфюми, защото сутрин преди да тръгна като го гушна два пъти и ето ти Лолита Лемпика в бежова кожа



Според мен единственият начин да увериш хазяите си, че си добросъвенестен наемател е да им демонстрираш, че наистина си такъв- да винаги чисто, подредено и да мирише свежо, това е предписания за всеки дом, не е ли така, независимо дали имаш или нямаш животинче.Когато дойде няколко пъти, ще се увери, че си грижовница и нямад а има проблеми.А се постарай първият път да не зърне котето, дори и вторият, а на третият да го види и кажи нещо от типа "о, но нима не го видяхте предните два пъти, че той е тук отдавна, просто е кротанчо и много, много възпитано коте"...а после изпрати животинчето да ви направи кафе!
Когато човекът се увери, че сте в симбиоза, сърце няма да му даде да ви изгони навън в зимното, стискам палци!



Тема Re: квартирни неволинови [re: papyy]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано13.10.08 14:30



И аз така си мисля. Че ако има нещо против, може да се подкупи поне с обещания. Ако при мен се закучат нещата в бъдеще, ще се откажа от депозита, ще го оставя за ремонт. Така или иначе надали ще ми го върне. Досега никой не ми е връщал депозит.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: квартирни неволинови [re: Kaлинckи]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано13.10.08 15:48



Аааа, сега ще се боря със зъби и нокти за депозита от старата квартира. При условие, че повече от 4 години живях там, изчистила съм всичкото сметка, претапицирала съм кресло и диван и сами със съквартирантката си теглихме латекс по стените. О, и пералнята ремонтирах (не лично, ама...)
Та смятам, че не депозит, ами и пари имат да ми дават



А за сега ще го видим, да кротне местенето на багаж и ще запозная котараков с новото жилище, някой ден и с хазяите



Тема Re: квартирни неволинови [re: gamina]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 17:31



Да се изкажа като коткарка и хазайка

-от наемателите искам да плащат и да не дразнят съседите,но държа да съм осведомена за домашно животно.В моето жилище първо имаше котка,после куче-не съм възразявала,беше много смешно като криеха мопса от мен в началото-не може да се скрие животинката,каквото и да направиш.По-добре попитайте дали може да имате котка и чистете редовно.Дано не се пренасяте посред зима.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.