Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Две кокетки  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 12:10



Здравейте.
Да започна с това, че от 21 септември имаме вкъщи две тигрови бебета - момиченца. По празниците попаднахме на обява за захвърлени котенца в трафопост и взехме двечки. Ето от тази обява:


Междувременно изкарахме едно яко разстройство, въпреки че бяхме на котешко млекце, ходене на вет, антибиотик, но се оправихме и сега ядем на 6 без проблем.
Обаче нещо не могат да се научат да пият като хората тия сладуранки (пардон - не като хората, а като котките!) . До 30-тия им ден се хранехме с пипетки, след това започнах да се опитвам да ги уча да пийват, но като им сипя в купичката повече, започват да кихат, така че, засега мога да слагам само по 8-10 мл. в миниатюрните панички и като го изблизкат сипвам пак.
Някакви идеи по въпроса? Ако имаше наоколо голяма котка, щяха да се научат веднага, но сега май няма кой да им покаже. Може би трябва да се пробвам аз?

Редактирано от Zhimi на 07.10.08 12:11.



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.10.08 12:32



Хей това е супер

Пак си имате котачета, и то цели две спасени. Браво на вас За пиенето идеи не мога да дам, нямам подобен опит. Просто исках да кажа, колко много се радвам за вас



Тема Re: Две кокеткинови [re: Mutzka]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 12:34



Честито! Да са ви живи и здрави!
По въпроса с пиенето на вода: Преди дооста време отглеждах бебе-сиамче, което майка му ми повери няколко часа след раждането. Просто реши, че не й се занимава и ще си гледа живота.


От време на време ме проверяваше как се справям с малкото, но почти не ни се бъркаше в отглеждането, ограничаваше се само да си играе с него и да го учи на магарии. Та това коте спеше само в човешки ръце и закономерно и основните му навици бяха мой проблем.
Пиенето на вода беше сложно, малката се центрираше в купата с водата и гледаше появилите се вълнички с почуда. Реално тя пиеше вода само от ръката ми: мокря си пръста, давам й да ближе водата и така докато не реши, че й стига. В някакъв момент най-накрая се сети, че тая вода й я давам от купичката и започна да се справя сама.
В този смисъл е и съвета ми: оставете им водичка на разположение - едната сети ли се как става и другата за отрицателно време ще се научи.



Тема Re: Две кокеткинови [re: olived]  
Автор nowosibirsk (непознат)
Публикувано07.10.08 12:43



Безкрайно рада за вас!



Тема Ах, че са сладурчета!нови [re: Zhimi]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано07.10.08 12:57



Моят котарак беше на 2 седмици, като го прибрах. Като стана на месец, трябваше да го отбия от биберон и да го уча да се храни и пие от купичка. По същия начин си вкарваше носа във водата и вместо да я пие с език, сякаш я шмъркаше и кихаше и нищо не ставаше. Вроден инстинкт им е да пият, забелязах, че пие без проблем от разлята вода на пода. Така се сетих, че купичката му е дълбока и голяма още. Така че моят съвет от моя опит е да изтърпиш още известно време да му сипваш в малък и много плитък съд, докато овладее храненето и пиенето и след това няма да има проблеми. Моят скоро ще стане на 2 месеца, на 13-ти по приблизителна дата, чак сега се справя без проблем с нормално голяма купичка. А когато го учих, се получаваше само от капачка.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Две кокеткинови [re: nowosibirsk]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 13:16



Благодаря ви, Mutzka, Olived i Nowosibirsk! Помня още как страдахте заедно с мене за Мошо.
Той сега е един невидим "батко Мошо". (мъжът ми се опитва да пробутва израза дедо Мошо, но не минава). Намерихме тия сладуранки на 40-тия ден откакто си отиде той (може би е случайно съвпадение, или не е, не зная). Когато отивахме да ги вземем всъщност не знаехме какъв пол са. Мислехме да вземем едно, после решихме, че по-добре две, като на едното търсим осиновител, като поотрасне, защото положението с котетата изглеждаше доста критично. Сега, обаче, не ни се дава. И двете са по различен начин уникално чаровни и няма как да се разделим с която и да е от тях.





Тема Re: Ах, че са сладурчета!нови [re: Kaлинckи]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано07.10.08 13:20



Хм, в момента им слагам в изрязани дъна от кофички за кисело мляко, високи около 1 см, при това с лек наклон, за да могат да го изблизват, но ще опитам да сменя с чинийки от кафени чашки. Мерси за съвета!



Редактирано от Zhimi на 07.10.08 13:24.



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 13:33



Браво на вас, че сте се решили толкова скоро! На мен ми трябваха 5-6 години поне след последната трагедия.
Няма да се разделите с никоя от тях, сигурна съм.


Желая ви да сте щастливи заедно много години!



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано07.10.08 14:34



Браво Джими

! Честито ! Да са ти живички и здравички момиченцата. Аз мине немине и все си спомням за теб и се чудех кога ли ще прочетем такава добра новина. Знаех си, че няма да останете обезкотени дълго време.
ПС: А дали знаеш какво е станало с другите две котенца от трафопоста



Тема Re: Две кокеткинови [re: MechoPuh.]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 17:58



Благодаря!
За котетата - както пише и в обявата, осиновени са всички. Нямам все още по-подробна информация, зная че едното ще става след месец-два гръцка котка.





Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.10.08 09:54



Честито, Джими! Браво за решението. Хубаво е, че си имате тигърчета. Точно те най-рядко се харесват. Че и две - двойна радост!

За водата - мисля, че и самички ще се научат. В смисъл ще следват инстинктите си. Всички малки котета са ми кихали и кашляли при първите опити да пият вода, но после самички свикват и никой нищо не им е показвал.

А ти кога ще ни покажеш снимки на сладурите? :)

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Две кокеткинови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано08.10.08 10:26



Мерси, Дени!
Аз харесвам всякакви котета, а мъжът ми е голям фен на Тигрите и затова се ориентираме към тигърчета. А и като ги гледам отгоре, особено едната мацана, все едно че е един малък Мошо.
Снимки имаме много, но не остава време да ги кача някъде, че малко закъсах откъм време с новите сладки "мамини" ангажименти. Ама тия дни ще се постарая да ги покажа!



Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано08.10.08 13:16



Боже как се радвам

!
От кога чакам тази тема,сигурна бях
Да са ти живи и здрави девойките!Много радост и щастие да видиш с тях!
Много добрини да те стигат!
Давай,давай да ги гледаме тези хубавици



Тема Re: Две кокеткинови [re: ДPaka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано08.10.08 14:55



О, благодаря ти!
Да ви се върнат многократно добрите пожелания!

Ще взема тия дни присърце задачката със снимките...





Тема Re: Две кокеткинови [re: Zhimi]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано08.10.08 22:44



И от мен честито! Да са ти живи и здрави, да ти носят радост, настроение, много усмивки. Да си се привържете едни към други максимално и да се разбирате само с поглед - ето това ти пожелавам от сърце.

Чакам с нетърпение снимките...



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано09.10.08 11:28



Ето няколко снимки от първите ни съвместни дни:
Фани:


Зизи:

Двете хубавици:




Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 11:43



Ах, много са хубавки, малки пухкави топки

Да са ти живи и здрави и дълги години да ви радват!!!!!! Да ги нагушкаш хубаво от мен

П.С. Как ги различавате?

Редактирано от Mutzka на 09.10.08 11:45.



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 12:16



Боже,Боже като ги гледам и си представям как ги намачкваш тези малки прелести

,малей чудя се направо как се откъсваш въобще от тях,много са сладки - тпу,тпу...хубавици!



Тема Re: малко снимкинови [re: Mutzka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 12:19



Мерси, мерси! Нагушкването никак няма да им се размине!


А иначе - след внимателно наблюдение първия ден и определяне на признаците, се справихме с отличаването. Фани е по-голяма и с дълга опашка, а Зизето по-малка с къса опашчица, която прави малка чупка по средата. Фанито е с по-кръглите очи, има "трапчинки" край устата си и по-светла горна част на ушите. Ако човек има съмнения може да предизвика по-силен звук и Фани тутакси се скрива под дивана, а Зизи гледа любопитно!



Тема Re: малко снимкинови [re: ДPaka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 12:23



Ха, откъсването хич не е лесно. Първата седмица бях в отпуск, то бяха и малко празници, втората ходех на обяд да ги наглеждам, а сега вече ни остава времето сутрин и след работа, когато "правим всичко заедно" - готвене, чистене, гледане на телевизия...





Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано09.10.08 12:28



Поздравления и от мен за силното решение!
Дано са ви живи и здрави и дълго да се радвате на игрите им!
Иначе, това че сте ги намерили на 40-ят ден откакто Мошенце си отиде, хич, ама хич не ми се струва случайно... Погрижил се е той, миличкият, да ви прати не едно, а две ангелчета, за да тушират тъгата ви. Седи сега той спокоен, мисля си, в котешкият рай, гледа ви с доволен поглед през сноп слънчеви лъчи и примърква от любов към вас!



Тема Re: малко снимкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 12:52



Благодаря ти Пепсова (и на други котенца) мамо за прекрасните думи !
Как добре си описала това, което си мисля !
Уреди ни Мошето с котенца като отиде на небето.





Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 12:53



Хе-хе-хе със сигурност е голяма забава

,представям си само. Като знам колко много се вълнувах като взех Дракончето и колко много се занимавах с него и ми беше хубавоооо, не че сега не е. Все още ме изненадва от време на време с маймунджилъци, все още се галкаме и гушкаме, макар да не дава много-много да го стискам,ама аз се правя на разсеяна. Иначе особенно от как захладня времето по цяла нощ се натиска в мен и сутрин само да се размърдам-веднага се набутва в ръцете ми.Сладурчета!



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.10.08 13:17



Боже колко са хубави и милички


Една котка е съкровище, две котки две съкровища.
Мънички душички мили. как стоплят сърцето
Честити да са ти и да имате дълги радостни години заедно.



Тема Re: малко снимкинови [re: ДPaka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 13:31



A-aa, ние засега спим в кашон.


Навън сме през целия ден, но вечер в 11:30-12:00 ч. ги слагам в кашона, покривам го с кърпа и спинкат там до 7:30 сутринта. Ще караме така докато е възможно - надявам се да свикнат да дивеят денем и да спинкат нощем ...?!



Тема Re: малко снимкинови [re: papyy]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 13:39



Пу-пу, маймуни грозни, както казваме вкъщи!


Благодаря. И на вас да ви се връща много щастие, късмет и радост!



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано09.10.08 13:46



Щом от толкова малки имат режим за спинкане, ще го спазват и като порастнат. Наш Бебо така го бях свикнала и никога не ме е будил вечер или да е беснял. В последствие като голям котак вече придоби гадния навик да закусва посред нощ, при което трябва да ме вдигне да сипя, ама това вече е глезотия неговото





Тема Re: Две кокеткинови [re: Живoтинka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 13:54



Благодаря за пожеланието!
Надявам се да се сбъдне.
Сложих малко снимки малко по-надолу.
Най-добри пожелания и от нас!



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано09.10.08 14:09



Режимът е хубаво нещо и за теб и за тях. В нас обаче мъжът ми е развалисистема...що вика си взела коте,като няма да му даваш да ти спи на спалната

,а че се катери по мен,а не по него...ееее,че какво толкова
То вика,страда само в кухнята...ти нямаш сърце...иии други такива,от които резултатите са на лице
Снощи лягайки си в тъмното посред нощ,трябваше първо да мушна ръка под одеалото и да намеря и измъкна зверчето,за да мога да се положа хоризонтално ,без да го затисна



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано09.10.08 15:03



Това е лесно постижимо


Тъй като поддържат по-висока телесна температура, мисля е около 39 градуса, имат нужда и от повече сън, така че безпроблемно си откарват по почти цяла нощ Дребната сутрин към 6.30 започва да ходи по главите ни, мъркайки и понеже мърка като трактор аз се събуждам и гледам бързо да я изнеса преди някой да я е изхвърлил от леглото
Но иначе на ден дивеят общо около 3 часа, през останалото време спят



Тема Re: малко снимкинови [re: ДPaka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 15:05



А, не, нямам предвид че ще ги изолирам така завинаги. Аз също съм на мнение, че защо ти е котка, ако не е в леглото.
Само искам да свикнат да спят през нощта. Мошо, миличкия, се беше научил на този режим и не ставаше по нощите да гони играчките, а само денем. Та затова ще ги държа така известно време, само за да привикнат към човешкия режим на спане и будуване. (надявам се...)





Тема Re: малко снимкинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано09.10.08 15:49



Толкова красиво казано от Пепсовата мама...

Такава утеха за душата... Честити мили нежни душички, Джими! Да сте изпълнени с безкрайно щастие и весели преживелици много-много дълги години! Всяко бебе е такава несравнима радост, а две - истинска екзалтация!



Тема Re: малко снимкинови [re: bichana(Reni)]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 16:42



ихааааа какви са ти сладури, страшни котарани ще станат да знаеш! Фани ми прилича много на това безименното вкъщи


Много хубави моменти желая на всички ви!



Тема Re: малко снимкинови [re: bhn]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано09.10.08 17:26



Не ти е гарнтирано.. Моята е вече на година и половина. Спи по 2 часа на денонощие.



Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано09.10.08 21:41



Страхотни красавици! Да са ти живи и здрави и Ви пожелавам дълги години съвместно съжителство и любов. Много, много са сладки... искам ги ..





Тема Re: малко снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано10.10.08 00:33



Много, ама много са сладички... така се радвам за вас. И аз съм сигурна, че Мошо ви утеши чрез тях...

Дълги години живот, радост и любов. И споделяй с нас тук радостите, лудорийте и всичко... и още снимки показвай.





Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано21.10.08 18:28



Малко по-нови снимки:
Фани:





Зизи:


Смяна на мустаци - Фани:


и смяна на мустаци - Зизи





Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 18:34



Чуднииии!!!
Завиждам ви най-благородно!
Да сте живи и здрави - да се гледате и да се обичате дълги години!



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано21.10.08 21:12



Лелее, уникатни сладури!


Но каква е тая смяна на мустаци? - не знаех, че им падат...



Тема Re: снимкинови [re: ckитoмa]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано21.10.08 22:04



Падат си. Все пак това са нормални косми. Като умре фуликула и пада мустака.



Тема Re: снимкинови [re: ckитoмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 22:23



Смяната на мустаците при малките котета може би е като смяната на млечните зъбки...


Във всеки случай на Зизето изведнъж му опадаха малките паяжинести мустаци, които имаше в началото, и на тяхно място се появи снопче по-твърди мустачета, които в момента са около 6-7 мм. При Фани се запазиха и 2-3 мустака от старите, както се вижда и от снимката.
В момента тренираме подскоци, страничен ход, катерене по всичко, по което е възможно да се катерим, игра с хартиено топче и всички други маймуести дейности. За съжаление, обаче, тия моменти не могат да се снимат, защото малките са бързи като стрели, а нашия фотоапарат докато фокусира, котетата вече са отишли в другия край на стаята.



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.10.08 10:11



Сладурки малки

Пу пу, мн са хубави



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.10.08 20:12



Харесвам ги и двечките, но определено съм по голяма фенка на Фани

.



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 20:25



хахах много са хубави...душици и как растат

ама много се радвам да знаеш

много си приличат с нашия дребния Стас, като три капки вода са, само дето той е с голямо шкембе. много е лаком и постоянно го хващам на чуждите купички



Тема Re: снимкинови [re: la_gata_negra]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 11:58



Фани е "мис котка" а Зизи е хлапачката с изненадите.


Фани се настанява в коленете ти и те гледа проникновено в очите, а Зизето със счупеното опашле и смешните мустаци идва за да се закача с тебе. Няма как човек, който е заедно с тях, да предпочете една от двете - те са взаимно допълващ се комплект !



Тема Re: снимкинови [re: tony]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 12:12




Те нашите от лудеене не могат да надебелеят! Иначе съм много доволна, че оценяват храната, която им готвя специално за тях, защото Мошето беше казал: - Роял Канин и нищо друго. Дори от РК-то ядеше само 2-3 вида. Явно преди да ни намери е бил свикнал с такава храна и аз какво ли не опитвах в началото, докато установя какво яде. Сега с Фани и Зизи комбинираме сухата бебешка храна с домашно приготвена и май моите кулинарни произведения вземат връх.



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано23.10.08 12:25



Лелииии, сладки,сладки дребосъци


Как се развивате,какво ново при вас, освен дето сте толкова готини(тпу,тпу)?



Тема Re: снимкинови [re: ДPaka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 12:32



Пу-пу.


При нас - игри и закачки. Голяма част от играта е изпълнена с подскоци - така скачаше Мошо преди, когато беше изплашен - с четирите лапи право нагоре , а сега тези лудетинки го правят постоянно - подскоци нагоре и встрани. Също игра с хартиено топче, катерене по всичко, в което могат да се забият нокти. От няколко дни спят при нас (тъкмо ми зараства вече драскотоната на устата от първия път ).



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано23.10.08 13:38



Бабините мацинки, красиви и смешнички с тия мустаченца


Ох, искаме ново малко котенце, казаха ми, че сме старички за мъник, знам ли



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано23.10.08 19:10



Предполагам, че е така. Но Фани ме впечатли точно с очите си

, толкова изразителни. Иначе обичам палавите и закачливи котки, но...нали знаеш, понякога един поглед е достатъчен...



Тема Re: снимкинови [re: la_gata_negra]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано24.10.08 10:09



Ох, добре че не се налага да избираме коя от двете да остане, защото щеше да настане голяма трагедия. Точно защото са различни по характер и излъчване се привързваш и към двете. Ако са две ЕДНАКВИ котки е лесно, казваш н'а ти една на тебе, една на мене.


Много ми се иска да ги снимам заедно, но е много трудна работа, защото като ги сложа една до друга за снимка, веднага стават на кълбо.



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано24.10.08 10:11



Чак пък толкоз старички едва ли сте

...



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:34



С две думи добре си изкарвате


Досито(партизанското на Дракончето) също много обича да скача на всичките лапки и настрани, много е смешно. Някой път го прави като се засили от далеч в посока към мен, изведнъж спира и побягва обратно или спира и ме зяпва право в очите - сякаш казва -хайде де,хайде да се погоним
От как позахладня времето спи направо отгоре ми, а аз много се въртя и се будим по 100 пъти.То не протестира,но щом се завъртя и смята че съм събудена и трябва да се галим и да мъркаме...котешки глезни



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:38



Аз като взех малкото миналата година,голямата ми котка беше на 12. Е,тя нашата си е проклетичка и доста време мина, докато приеме ,че не е сама и няма шанс някога да се заиграе с него или да го признае за равноправна котка,но някакво равновесие с времето постигнахме





Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано24.10.08 11:03



Страхотни са и двечките

Аз все още не мога да ги различавам ... но на последните снимки Фани излъчва някакво котешко достолепие, спокойствие, сякаш е каката и трябва да е пример за другите, a Зизи ми изглежда хитруша и малка беладжийка



Тема Re: снимкинови [re: ДPaka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.10.08 14:19



Аз съм на 68 засега

, а дядото ми е на 76. Толкова признава. Останалите отрича.. Мислех си в началото да взема чистопородна мацинка, но се разколебах, защото съм смутена. Избрах си порода и развъдник и се оказа, че развъчикът е ... голям мизерник и има оплаквания от него. Някакви хора купили 2 котки, те се оказали невъзможни за домашно съжителство. Непрестанно разправя в породния форум небивалици и други такива. Лъготи на поразия, вижда ми се в някаква степен нестабилен. Харесах си втори развъдник на същата порода и се оказаха, че са напуснали БГ.И също не ме кефят Отврат.
Задомителите мислят, че сме стари с моичкият дядо и косвено ми препоръчаха стари котки. Живея вече в пансион за стари хора и старците гледат на лаптопа ми форума, котките, играят с нашия змей, дори тези, които никога не са имали котка го примамват с играчки. Един, дето в началото като го видя каза:" Аз котките ги одобрявам само на кожени палта "... И той го подмамва, купи си котешка храна за сиамки и го храни тайно - поне така си мисли...
Иска ни се още едно мъниче... Да го гледаме как расте и да е игриво, нашият котешки слон е 7.4 кг и не е игрив чак пък толкова
Нека те радват мацинките



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 17:12



Развесели ме ти.Взими си тогава една бездомна душица-те са най-благодарни и игриви.И ще туриш една сигурна точка в тефтера за пред Св.Петър(шегичка)



Тема Re: снимкинови [re: Mutzka]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:58



Да, такова излъчване имат, но това не значи, че "каката" прави по-малко бели от "хлапачката".
Дори проявява изобретателност - понеже не може да се качи все още на масата по друг начин, използва когато съм наблизо и с гръб (към масата), захваща се за дънките ми със засилка и докато се усетя, вече се е се е метнала на масата отгоре. Един вид, използва ме като стълбичка.





Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.08 13:01



Папи, честно, не се заяждам, обаче си ми интересна като личност. Ти имаше няколко котки. Раздаде ги, защото не можеше да се грижиш за тях. Всички тях си ги отгледала от малки. Сега отново искаш малко, за да те радва. Че големите котки не те ли радват? Това малкото колко време ще те радва - няколко месеца докато не порасне. И после какво? Пак ли ще искаме малко пухче, за да те радва? Ако не знаеш, да кажа - всички същества растат бързо. Големите котки също играят. Ела да видиш как 6-годишния ми котарак прави лупинги във въздуха. Та, мисълта ми е, че не е нужно да имаме малко коте, за да се радваме на котешката подвижност, игривост и любопитство.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: снимкинови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.10.08 01:54



Раздадох 3 котарака с мъка на сърце, но в този момент постъпвах в пансион за стари хора т.е. старчески дом за да може моят мъж да получава необходимите грижи. Раздавах ги само на хора коткари, които познавам прекалено добре професионално. Смених пансиона с друг в който имаме право на домашни любимци. Нека Господ те пази Дени от това на стари години да имаш нужда от пансион за стари хора. Дадох обяснения, не заради хора, чието мнение ценя и влизат в този форум.
Исках Рижко за един дядо, който го хареса, но ти ми каза, че е стар и му предложи стари котки. Къде е сега Рижко, дали нямаше да му е добре при дядото?
И да имам право да искам котенце. Ако се наложи да се разболея ще му намеря добър дом, няма да изоставя никога живо същество, което е било опитомено от мен. Моите представи за почтеност са доста строги.
Няма да отговарям повече на подобни предизвикателства, ще ги подминавам без отговор.



Тема Re: снимкинови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.10.08 10:23



Не, Папи, не съм ти казвала, че дядото е стар.Както знаеш кореспонденицята ни още е "висяща". Попитах само какво ще се случи с котето ако нещо се случи с дядото. На което получих относителен отговор, че това се случвало с всички нас. Да, принципно е така, но има разлика между 76 годишен човек и примерно 40-годишен такъв. А ти препоръчах по-възрастна котка за дядото, защото един млад котарак е игрив, жизнен. Представи си ако той дивее по цяла нощ, катери се насам натам, бута на дядото лекарствата и прочие, тича. Затова ти препоръчах няколко животинки на по 5,6,7 години (едно от тях също дългокосместо, ако помниш), които са с по-уравновесен характер. Но ти явно държиш на младо и красиво животно, което аз намирам малко....егоистично. Решението е твое, нямам право да го преценявам.

Рижко е все още на улицата. Няма къде да бъде прибран. Искаха от Севлиево, иска го и още едно момиче от София. В ход са т. нар. преговори. Пуснат е и за Германия, но за там е нужно много време - ваксини, чип, кастрация, които се правят в разстояние няколко седмици една от друга.

Колкото до малкото коте, не, аз не мога да разбера, особено след като познавам толкова много възрастни хора, на които помагам да намерят нов дом за любимците си. Когато човек взима животно, той би трябвало да мисли повече за него, а не за себе си. Местенето и смяната на собственици съвсем не се отразява добре на котките. От една подобна жена взехме и изпратихме в Германия котарак. Даваше го, защото вече не можеше да се грижи за него. След 2 седмици ми се обадиха от там да ме питат какво бил ядал тук, защото там отказвал храна и вода дълго време и те сериозно се притеснявали за здравето му.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 26.10.08 10:23.



Тема Re: снимкинови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано26.10.08 11:55



М да, и аз мисля като теб.



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано27.10.08 07:31



Виждала съм да падат само по един-два и никога наведнъж, затова се учудих.
И първо реших, че сте им ги постригали.





Тема Re: снимкинови [re: ckитoмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 09:26



Леле, какво говориш, не сме такива хора!
А иначе нормалната смяна на мустаци си тече през целия живот на котката, от котарака Мошо имам колекция от над 160 мустака събрани за 12 години. Намирах ги забити на дивана или на пода или в спалнята, където ги е оставило котето. Нося си няколко с мен за талисман.

(чалнати коткарки... )



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.08 10:46



много хубави, имам си и любимка, носеща моето име



п.п. между другото и книгата до нея е хубава






Тема Re: снимкинови [re: angel_sin]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 22:28



Ето кой ще ни каже кога имаме имен ден!


Книгата я чете мъжката четвъртинка от семейството, а аз отвреме-навреме изслушвам някоя притча от нея, но като цяло съм на друга вълна. Дай ми на мен Тери Пратчет, Удхауз и всичко, написано с чувство за хумор.



Тема Re: снимкинови [re: Zhimi]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.08 22:41



е, аз чета предимно Ст. Кинг, така че едва ли съм някакъв критерий



иначе имен ден имаме на 27 декември






Тема Re: снимкинови [re: angel_sin]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 23:14



Мерси :) !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.